آشنایی با دانشگاه کیپ برتون

معرفی دانشگاه کیپ برتون

دانشگاه کیپ برتون یکی از دانشگاه‌های کانادا است که به عنوان یک دانشگاه دولتی در این کشور شناخته می‌شود. این دانشگاه در سال 1951 میلادی در منطقه سیدنی استان نوا اسکوشیا تاسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 7000 دانشجوی داخلی و بین‌المللی دارد که حدود نیمی از آنها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. در ضمن این دانشگاه، هر ساله 3 تا 4 هزار نفر دانشجوی جدید می‌پذیرد و به همین حدود نیز فارغ التحصیل دارد.

از نظر ارزش مدرک دریافت شده از دانشگاه کیپ برتون، باید به این موضوع اشاره کنیم که فارغ التحصیلان این دانشگاه، سالانه حدود 120 هزار دلار آمریکا حقوق دریافت می‌کنند. در این مقاله از ویزا 724، می‌خواهیم شما را با این دانشگاه آشنا کرده و شرایط تحصیل در آن را به طور کامل شرح دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌ها و شرایط مهاجرت به کانادا به لینک > روشهای مهاجرت به کانادا مراجعه نمایید.

دانشکده های مختلف دانشگاه کیپ برتون

دانشگاه کیپ برتون در پردیس اصلی دانشگاهی خود در شهر سیدنی ایالت نوا اسکوشیا، متشکل از 9 دانشکده مختلف است. در این دانشکده‌ها بیش از 75 رشته کارشناسی، 10 دوره دیپلم حرفه‌ای، سه دوره تحصیلات تکمیلی و چهار دوره گواهینامه علمی ارائه می‌شود. در ادامه، اسامی این دانشکده‌ها را برای شما آورده ایم.

• دانشکده علوم

• دانشکده پایداری

• دانشکده پرستاری

• دانشکده بهداشت و سلامت

• دانشکده فناوری مهندسی

• دانشکده تجارت و بازرگانی

• دانشکده آموزش و پرورش

• دانشکده توسعه اقتصادی جامعه

• دانشکده هنر، علوم اجتماعی و فرهنگ

برای آشنایی با برترین دانشگاه‌های کانادا می‌توانید به لینک > دانشگاههای کانادا مراجعه فرمایید.

کلاس درس

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه کیپ برتون

برای دریافت پذیرش در دانشگاه کیپ برتون، شرایطی از طرف دانشگاه تعیین شده است که ارزیابی متقاضیان، بر اساس این شرایط خواهد بود. به دانشجویان بین‌المللی توصیه می‌شود تا با اطلاع از شرایط دقیق ثبت نام در دانشگاه کیپ برتون و ارسال مدارک مورد نیاز، شانس خود را برای دریافت پذیرش تحصیلی افزایش دهند. در ادامه به شرایط ثبت نامی دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می‌پردازیم.

متقاضیان باید درخواست خود را از طریق پورتال ثبت نامی موجود در وب سایت دانشگاه با پر کردن فرم مربوطه، ارسال کنند. برخی مدارک ضمیمه‌ای باید به همراه فرم درخواست، تکمیل شده و برای دانشگاه ارسال شود. از جمله آنها می‌توان به ریز نمرات دبیرستانی برای دوره کارشناسی و ریز نمرات دانشگاهی برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی اشاره کرد. متقاضیان باید مدرک تحصیلی دریافت شده را به همراه ریز نمرات به صورت فایل اصلی و ترجمه رسمی شده برای دانشگاه ارسال کنند. البته ارسال این مدارک به صورت فایل اسکن شده بوده و باید در قالب فایل pdf برای دانشگاه ارسال شود.

حداقل معدل دیپلم برای متقاضیان شرکت در دوره‌های کارشناسی این دانشگاه، 13 از 20 است. حداقل معدل کارشناسی برای متقاضیان شرکت در دوره‌های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه نیز 14 از 20 است.

در کنار موارد بالا، متقاضیان باید تسلط خود به زبان انگلیسی را در قالب شرکت در آزمون‌های استاندارد انگلیسی بین المللی نشان دهند. از جمله آزمون‌های مورد قبول می‌توان به آیلتس (IELTS) و تافل اشاره کرد. حداقل نمره تافل اینترنتی مورد قبول 80 بوده و حداقل نمره آیلتس نیز باید 6.5 باشد. هر چقدر که این نمرات بالاتر باشند، فرد متقاضی در اولویت پذیرش قرار خواهد گرفت.

انگیزه نامه و بیانیه هدف به همراه توصیه‌نامه اساتید و مشاورین، دیگر مدارکی هستند که باید توسط فرد متقاضی برای دانشگاه ارسال شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش ویزای تحصیلی کانادا به لینک > ویزای تحصیلی کانادا مراجعه کنید.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه

دانشگاه کیپ برتون هر سال 2.6 میلیون دلار کانادا، بورسیه ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی که به دریافت بورسیه تحصیلی تمایل دارند، باید معدل 16 از 20 را در دوره تحصیلی قبلی خود کسب کرده باشند. انواع بورسیه های ورودی در دانشگاه کیپ برتون به شرح زیر است:

• بورسیه صدراعظم به مبلغ 30 هزار دلار در سال.

• بورسیه ریاست جمهوری به مبلغ 20 هزار دلار در سال. 

• بورسیه فیتز جرالد 20 هزار دلار در سال.

• بورسیه شوارتز 14 هزار دلار در سال.

شرایط کار در حین تحصیل

دانشجویان بین المللی با مجوز تحصیلی معتبر و وضعیت ویزای دانشجویی، می توانند به صورت پاره وقت در داخل و خارج از دانشگاه کار کنند. دانشجویان باید در یک دوره دانشگاهی تمام وقت در دانشگاه ثبت نام کنند تا واجد شرایط استخدام در داخل و خارج از دانشگاه باشند. کار پاره وقت در طول دوره تحصیلی، نیازی به مجوز کار ندارد. دانشجویان بین المللی می توانند در حالی که دانشگاه در حال برگزاری است تا 20 ساعت در هفته و در زمان استراحت یا تعطیلات مشخص تا 40 ساعت در هفته کار کنند. 

ددلاین ها

ددلاین‌های دانشگاه کیپ برتون برای ورودی‌های جدید سال آینده به شرح زیر است.

• آخرین مهلت درخواست برای ترم جدید 15 اکتبر 2023 خواهد بود.

• آخرین مهلت ارسال مدارک تکمیلی برای دانشگاه 15 ژانویه سال بعد خواهد بود.

مطلب پیشنهادی: آشنایی کامل با دانشگاه آلگوما کاناد

خوابگاه دانشگاه

هزینه‌های تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه کیپ برتون

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه کیپ برتون برای دانشجویان بین المللی در سال جاری، رقمی در حدود 9 هزار دلار است. به این مجموعه باید هزینه‌های جانبی را نیز اضافه کنیم که در بخش بعدی به تفصیل درباره آنها صحبت خواهیم کرد.

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه کیپ برتون چقدر است؟

برای یک دانشجوی بین‌المللی، هزینه‌های زندگی دانشجویی در دانشگاه کیپ برتون شامل موارد زیر است.

• دانشجویان باید مبلغی در حدود 1000 دلار کانادا را برای اقامت خود در خوابگاه‌های دانشجویی و سایر هزینه‌ها، در نظر داشته باشند. اگر بخواهیم به مبالغ دقیق انواع خوابگاه‌های موجود اشاره کنیم، باید بگوییم که در شهر سیدنی اجاره یک اتاق دونفره و اشتراکی، 2240 دلار خواهد بود. اجاره یک آپارتمان کوچک نیز 3400 دلار بوده و اجاره یک اتاق نیمه خصوصی، 3500 دلار می باشد. برای اجاره یک اتاق کاملاً خصوصی نیز باید رقمی در حدود 4000 دلار را برای یک ترم در نظر داشته باشید.

• متقاضیان بین‌المللی برای هزینه‌های مربوط به تغذیه، باید رقمی در حدود 3000 دلار را برای یک ترم در نظر داشته باشند. هزینه‌های مربوط به تهیه کتاب و لوازم آموزشی برای هر دانشجو حداقل 150 دلار می باشد. تمامی دانشجویان باید بیمه خدمات درمانی نیز داشته باشند.

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.cbu.ca/

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با دانشگاه کیپ برتون آشنا کردیم. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های کشور کانادا برای تحصیل دانشجویان خارجی به شمار می آید. دانشگاه کیپ برتون، برای دانشجویان بین‌المللی جهت تحصیل در یک دانشگاه سطح برتر جهانی، فرصت مناسبی را فراهم می‌سازد. در پایان در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر درباره فرایند دریافت ویزای تحصیلی کانادا تمایل دارید، می‌توانید سوالات خود را از کارشناسان ویزا 724 بپرسید. 

سوالات متداول

بله. این دانشگاه جزء 100 دانشگاه برتر کانادا بوده و آموزش‌های سطح برتر را در رشته‌های مختلف ارائه می‌دهد.

خیر تمامی متقاضیان باید هزینه ثبت نام را برای دانشگاه پرداخت کنند. هزینه مورد نیاز حدود 100 دلار می باشد.

درخواست مشاوره رایگان

13 + 14 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *