آشنایی با دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

معرفی دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن به عنوان یکی از موسسات آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی کانادا شناخته می‌شود که در سال 1981 در محیط شهری شهر سوری تاسیس شده است. این دانشگاه در کانادا به عنوان یک دانشگاه نسبتا بزرگ شناخته می شود که محل تحصیل دانشجویان داخلی و بین المللی در مقاطع کاردانی تا دکتری می باشد. امکانات موجود در این دانشگاه موجب شده تا تحصیل دانشجویان داخلی و بین المللی برای تسهیلات ویژه فراهم شود. در این مقاله از ویزا 724 می خواهیم شما مخاطبان عزیز را با شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه آشنا کرده و میزان شهریه این دانشگاه برای مقاطع مختلف تحصیلی در سال 2023 اعلام کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط مهاجرت به کانادا به لینک > روش‌های مهاجرت به کانادا مراجعه نمایید.

دانشکده های مختلف پلی تکنیک کوانتلن

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن دارای 7 دانشکده مختلف است که دانشجویان داخلی و بین المللی در حال تحصیل در آن هستند. در ادامه اسامی این دانشکده ها را اعلام می کنیم.

• دانشکده هنر

• دانشکده بهداشت

• دانشکده علوم و باغبانی

• دانشکده صنایع و فناوری

• مدرسه بازرگانی ملویل

• مدرسه طراحی ویلسون

• دانشکده آمادگی تحصیلی و شغلی

برای آشنایی با لیست برترین دانشگاه‌های کانادا می‌توانید به لینک > لیست برترین دانشگاههای کانادا مراجعه فرمایید.

کلاس های درس در دانشگاه پلی تکنیک

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن، مستلزم ارائه گواهی دیپلم و ریز نمرات تحصیلی خواهد بود. در ضمن اگر حداقل 24 واحد از واحدهای درسی یک رشته کارشناسی را گذرانده باشید، نیز می توانید برای دوره های کارشناسی دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن درخواست کنید.

دانشجویان بین المللی که در یک کشور غیر انگلیسی زبان تحصیل کرده ‌اند، باید مدارک دال بر تسلط به زبان انگلیسی را در آزمون های بین المللی زبان انگلیسی، ارائه دهند. البته در صورتی که هیچ گونه مدرک زبان انگلیسی ندارید، باز هم می توانید با شرکت در دوره های تقویتی زبان انگلیسی برای ادامه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن درخواست دهید. از جمله آزمون های مورد قبول و حداقل نمرات مورد تایید این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد. 

• آزمون انگلیسی KPU: با نمره بالاتر در  1100

• آزمون انگلیسی Duolingo : امتیاز 110 یا بالاتر.

• آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) : امتیاز 61 یا بالاتر.

• آزمون (CAEL): امتیاز 70 یا بالاتر بدون نمره فرعی کمتر از 60.

• آزمون انگلیسی (IELTS): نمره کلی 6.5 یا بالاتر، با حداقل 6.0 در هر گروه.

• آزمون زبان انگلیسی (TOFEL) اینترنتی: 88 یا بالاتر، بدون نمره فرعی کمتر از 20.

برای آشنایی با شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا به لینک > پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا مراجعه کنید.

ددلاین موسسه پلی تکنیک کوانتلن

شروع ثبت نام برای رشته های کاربردی در ترم پاییز از یک اکتبر خواهد بود. در یک مارس ثبت نام رشته های پذیرش محدود این دانشگاه آغاز می شود. در مورد ددلاین هم باید به تاریخ های زیر اشاره کنیم:

• پاییز (سپتامبر): 1 ژوئیه

• بهار (ژانویه: 1 نوامبر

• تابستان (مه): 1 مارس

مطلب پیشنهادی: بورسیه تحصیلی انگلستان

مطلب پیشنهادی: بورسیه تحصیلی استرالیا

خوابگاه دانشگاه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

هزینه ‌های تحصیل در مقطع لیسانس

میانگین هزینه ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن با توجه به رشته انتخابی، متفاوت خواهد بود. در حال حاضر کمترین شهریه تعیین شده از طرف دانشگاه حدود 5500 دلار بوده و بیشترین شهریه برای رشته های تخصصی حدود 21 هزار دلار در سال خواهد بود.

هزینه ‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

متقاضیان بین المللی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن، باید شهریه متناسب با رشته خود را پرداخت کنند. میزان شهریه در رشته های مختلف حدود هفت هزار دلار و بیشترین شهریه نیز حدود 12 هزار دلار است. لازم به ذکر است دانشجویان داخلی هزینه نسبتا کمتری را پرداخت می کنند.

هزینه های زندگی دانشجویی در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن چقدر است؟

علاوه بر شهریه و سایر هزینه‌های مربوط به دوره، دانشجویان باید هزینه‌های زندگی دور از خانه را در نظر بگیرند. هزینه های زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما برخی از هزینه هایی که باید در نظر بگیرید عبارتند از: هزینه های جابجایی، اقامتگاه ها، خدمات رفاهی، حمل و نقل، غذا، سرگرمی.

یک دانشجو احتمالاً حداقل به 7800 دلار برای پوشش هزینه های زندگی در هر ترم نیاز دارد. این مبلغ فقط یک تخمین است و برای همه دانش آموزان اعمال نمی شود. اکیدا توصیه می کنیم که برآوردها و بودجه خود را بر اساس ترتیبات زندگی و عادات خود انجام دهید.

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.kpu.ca

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن آشنا کردیم. در صورتی که تمایل دارید تا ادامه مسیر تحصیلی خود را در دانشگاه های کانادا بگذرانید، کارشناسان و مشاورین ویزا724 می‌ توانند شما را در این مسیر همراهی کنند.

سوالات متداول

دانشجویان بین المللی می توانند در تمامی رشته های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن شرکت کنند.

بله به عنوان یه دانشجوی بین المللی اجازه کار دانشجویی در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن را خواهید داشت.

درخواست مشاوره رایگان

15 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *