آشنایی با دانشگاه مک ایوان

معرفی دانشگاه مک ایوان

دانشگاه مک ایوان یکی از برترین دانشگاه‌های کانادا است که در این کشور به عنوان یک دانشگاه دولتی ثبت شده است. تاسیس دانشگاه به سال 1971 میلادی باز میگردد که در آن زمان در شهر ادمونتون ایالت آلبرتا تاسیس گردیده است. پذیرش در این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی از کاردانی تا دکتری برای دانشجویان داخلی و بین المللی ممکن بوده و معیار پذیرش سوابق و نمرات تحصیلی گذشته است. در این مقاله از ویزا 724 شما را با شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مک ایوان آشنا ساخته و شهریه این دانشگاه برای سال جاری را اعلام می‌کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین روش مهاجرت به کانادا به لینک > بهترین روش‌ مهاجرت کانادا مراجعه نمایید.

دانشکده های مختلف مک ایوان

دانشگاه مک ایوان دارای 6 دانشکده مختلف است که اسامی آنها در ادامه آورده شده است.

• دانشکده پرستاری

• دانشکده بازرگانی

• دانشکده آموزش مداوم

• دانشکده هنر و علوم

• دانشکده هنرهای زیبا و ارتباطات

• دانشکده بهداشت و مطالعات جامعه

برای آشنایی با هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های کانادا می‌توانید به لینک > شهریه دانشگاههای کانادا مراجعه فرمایید.

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه مک ایوان

متقاضیان بین المللی جهت پذیرش در دانشگاه مک ایوان باید مدارک خود را در زمان اعلام شده از طرف دانشگاه، ارسال کنند. با وجود اینکه دانشگاه مک ایوان برای پذیرش دانشجویان بین المللی تابع قوانین کانادا است، تسهیلاتی را از نظر قوانین آموزشی دانشجویان بین المللی در کشوری که مدارک قبلی خود را از آن گرفته اند، در نظر گرفته است. به طور مثال مدارکی مانند دیپلم ایران برای دانشگاه های کانادا شناخته شده است. همچنین افرادی که دارای معدل 15 به بالا باشند، میتوانند درخواست خود را برای پذیرش در این دانشگاه ارسال کنند. البته افراد با معدل بالاتر در اولویت پذیرش خواهند بود.

در ضمن دانشجویان ایرانی همانند سایر دانشجویان غیر انگلیسی زبان باید مدارک مربوط به تسلط به زبان انگلیسی را به دانشگاه ارسال کنند. برای این کار میتوانند آزمون آیلتس، تافل، دولینگو و PTE را ارائه بدهند.

از جمله سایر معیارهای پذیرش دانشجویان می توان به رزومه، نمونه کارها، انگیزه نامه ها، توصیه نامه ها، آزمون های بازرسی و بررسی های امنیتی اشاره نمود. بعضی از این موارد اجباری نیستند. با این حال ارسال چنین مواردی ممکن است در شناخت شما کمک کند. در ضمن اگر رشته انتخابی شما دارای معیارهای پذیرش اضافی باشد، در صفحه الزامات پذیرش وب سایت رشته درج می شود.

برای کسب اطلاعات درباره شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا به لینک > شرایط ویزای تحصیلی کانادا مراجعه کنید.

خوابگاه دانشگاه

ددلاین دانشگاه مک ایوان

مهلت درخواست برای رشته های دانشگاه مک ایوان بر اساس زمانی است که می خواهید تحصیلات خود را شروع کنید (ترم پذیرش). همه رشته های دانشگاه مک ایوان دانشجویان جدید را در پاییز می پذیرند. برخی از رشته ها پذیرش های بیشتری را در فصل های زمستان، بهار یا تابستان ارائه می دهند.

متقاضیان بین المللی: مگر اینکه تاریخ بسته شدن زودتر مشخص شده باشد، متقاضیان بین المللی باید تا اول ماه مه برای ترم پاییز، 30 سپتامبر برای ترم زمستانی و 30 ژانویه برای ترم بهار/تابستان اقدام کنند.

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه مک ایوان

هزینه های تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه مک ایوان برای دانشجویان بین المللی در تمامی رشته ها 13660 دلار کانادا تعیین شده است. لازم به ذکر است که این مبلغ برای یک سال تحصیلی دریافت خواهد شد.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در دانشگاه مک ایوان

هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاه مک ایوان برای دوره های تحصیلات تکمیلی به طور رسمی توسط دانشگاه برای سال جاری اعلام نشده است. با این حال در سال گذشته شهریه سالانه در رشته های تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه کمتر از 10 هزار دلار بوده است.

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه مک ایوان چقدر است؟

تحصیل و زندگی دانشجویی در دانشگاه مک ایوان مستلزم پرداخت برخی هزینه های جانبی و البته اجباری از سوی دانشجویان خواهد بود. در ادامه با برخی از این هزینه ها به طور میانگین برای سال تحصیلی جاری تعیین شده اند، آشنا می شوید.

• هزینه های اجباری بالغ بر 808.02 دلار

• هزینه کتاب و لوازم 936.00 دلار 

• خوابگاه، 10,940- 8,636 دلار

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.macewan.ca

اماکن آموزشی دانشگاه

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با دانشگاه مک ایوان آشنا کردیم. این دانشگاه که به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کانادا شناخته شده‌اند، مقصدی مهم برای دانشجویان بین‌المللی از جمله دانشجویان ایرانی است. فراموش نکنید که ارسال درخواست به موقع، باعث بررسی سریعتر درخواست شما شده و کار شما برای پیگیری امور دریافت ویزای تحصیلی کانادا پس از قبولی، آسان تر خواهد شد. در صورتی که برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کانادا و همچنین دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتر دارید، کارشناسان ویزا 724 می‌توانند به شما راهنمایی های تخصصی مهاجرت تحصیلی را ارائه دهند.

سوالات متداول

بله دانشجویان ایرانی همانند سایر دانشجو های بین المللی امکان ثبت نام در دانشگاه را دارند. همچنین هیچگونه تبعیضی از بابت کشوری که در آن تحصیل کرده اید، وجود نخواهد داشت.

بله اکثر رشته ها به شما اجازه انتخاب رشته جایگزین را در همان درخواست می دهند.

درخواست مشاوره رایگان

2 + 7 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *