آشنایی با دانشگاه لثبریج

آشنایی با دانشگاه لثبریج

دانشگاه لثبریج از برترین دانشگاه های کانادا است که در شهر لثبریج ایالات آلبرتا در سال 1967 تاسیس شد. این دانشگاه به عنوان یک موسسه تحقیقاتی عمومی شناخته می شود که تاکید خود را بر تحقیقات بین رشته ای، یادگیری تجربی و آموزش آزاد قرار داده است. این دانشگاه همه ساله در حال توسعه و ایجاد رشته های تحصیلی جدید بوده که دانشجویان داخلی و بین المللی می توانند در آنها تحصیل کنند. در این مقاله از ویزا 724 میخواهیم شما را با دانشگاه لثبریج آشنا کرده و مدارک لازم برای ثبت نام به عنوان یک دانشجوی بین المللی را بیان می کنیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره بهترین روش و شرایط مهاجرت به کانادا به لینک > مهاجرت به کانادا مراجعه نمایید.

دانشکده های مختلف لثبریج

دانشگاه لثبریج در پردیس اصلی خود از 7 دانشکده مختلف و تعداد زیادی ساختمان فرهنگی، تحقیقاتی و خوابگاهی تشکیل شده است. اسامی این دانشکده ها به شرح زیر هستند.

• دانشکده هنر و علوم

• دانشکده تعلیم و تربیت

• دانشکده هنرهای زیبا

• دانشکده علوم بهداشت

• دانشکده تجارت دیلون

• دانشکده تحصیلات تکمیلی

• دانشکده آموزش لیبرال

برای آشنایی با هزینه‌های تحصیل در برترین دانشگاه‌های کانادا می‌توانید به لینک > لیست برترین دانشگاههای کانادا مراجعه فرمایید.

کلاس درس دانشگاه

ددلاین دانشگاه لثبریج

ددلاین های دانشگاه لثبریج با توجه به ترم های تحصیلی این دانشگاه تعیین می شوند. بر طبق اعلام این دانشگاه، دانشجویان بین‌المللی باید حداکثر تا 15 ژوئن درخواست خود را برای پذیرش در ترم پاییز ارسال کنند. این در حالی است که برای ترم بهار حداکثر باید تا 15 سپتامبر درخواست خود را مبنی بر ثبت نام در دانشگاه لثبریج دانشگاه ارسال کنند.

شرایط دریافت پذیرش در لثبریج

برای ارسال درخواست پذیرش در دانشگاه لثبریج، متقاضیان باید مدارک رسمی مربوط به دیپلم دبیرستان و ریز نمرات دبیرستان را ارسال کنند. سیستم آموزشی کشور ما ایران برای دانشگاه های کانادا، کاملاً تعریف شده هستند و هیچ مشکلی از این بابت نخواهید داشت. با این حال، باید حدنصاب معدل دبیرستان را دریافت کرده باشید. البته حدنصاب اعلام شده از طرف دانشگاه های کانادا برای معدل دبیرستان نسبتاً قابل دستیابی بوده و برای اکثر این دانشگاه ها حداقل معدل 15 مورد نیاز است.

دانشگاه لثبریج از متقاضیان بین المللی می خواهد تا نمرات آزمون استاندارد SAT یا ACT را با حد نصاب تعیین شده از طرف دانشگاه ارسال کنند.

تسلط به زبان انگلیسی برای دانشجویان غیر انگلیسی زبان مورد نیاز است. برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی باید در آزمون آیلتس حداقل نمره 6 را گرفته باشید. در حالی که در آزمون تافل حداقل نمره 80 مورد نیاز است.

رزومه تحصیلی و شغلی، توصیه نامه اساتید و مشاوران، انگیزه نامه و بیانیه هدف از دیگر مواردی هستند که باید از طرف متقاضیان برای دانشگاه ارسال شوند.

برای آشنایی با شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا به لینک > پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا مراجعه کنید.

خوابگاه دانشگاه

مطلب پیشنهادی: بورسیه تحصیلی کانادا

مطلب پیشنهادی: بورسیه تحصیلی آمریکا

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه لثبریج

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه لثبریج که از هیچ بورسیه تحصیلی استفاده نمی کنند، حدود 20 هزار دلار برای دانشجویان بین المللی است. با این حال اگر استطاعت مالی برای پرداخت این مبلغ شهریه سالیانه ندارید، می‌توانید برای دریافت بورسیه های تحصیلی اقدام کنید.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در لثبریج

هزینه های تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه لثبریج برای دانشجویان بین المللی، رقمی کمتر از 8 هزار دلار کانادا اعلام شده است. بررسی میزان دقیق شهریه ها برای دوره های تحصیلات تکمیلی می‌توانید از طریق این صفحه اقدام کنید.

هزینه‌های تحصیل در مقطع دکترا در لثبریج

هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه لثبریج برای سال جاری رقمی کمتر از 6 هزار دلار است.

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه لثبریج چقدر است؟

هزینه های زندگی دانشجویی در دانشگاه لثبریج همانند سایر دانشگاه های کانادا، مواردی هستند که باید از طرف دانشجو پرداخت شوند. اگر شرایط بورسیه تحصیلی را نداشته باشید، باید موارد زیر را برای هزینه های یک ساله در نظر داشته باشید.

• مسکن، 5500-3600 دلار

• غذا، 300 تا 500 دلار

• بیمه، 80 دلار

• کتاب و لوازم، 150 تا 200 دلار برای هر دوره

• حمل و نقل، 2,280 دلار

• هزینه های شخصی، 250 دلار

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.ulethbridge.ca

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724 شما را با یکی از برترین دانشگاه های کانادا، یعنی دانشگاه لثبریج آشنا کردیم. این دانشگاه که امکان تحصیل در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی را فراهم ساخته است، به عنوان یکی از مقاصد دانشجویان ایرانی جهت تحصیل در دانشگاه های کانادا شناخته می شود. هزینه ها برای تحصیل و زندگی دانشجویی در این دانشگاه نسبتاً مناسب بوده و امکان دریافت بورسیه تحصیلی نیز برای دانشجویان بین المللی خصوصا دانشجویان ایرانی وجود دارد. 

نکته ای که مهم است، این است که پست شما در زمان مقرر و با تمامی مدارک مورد نیاز ارسال گردد. اگر خود و اطرافیانتان هیچ گونه تجربه ای در ارسال درخواست ثبت نام در دانشگاه های آمریکایی و یا کانادایی ندارید، برای اطمینان از تکمیل صحیح روند درخواست خود، بهتر است که از کمک مشاورین با تجربه ویزا 724 برای این کار بهره ببرید.

سوالات متداول

بله. دانشجویان ایرانی شرایط پذیرش بر اساس دیپلم ایران را خواهند داشت.

هزینه درخواست پذیرش دانشگاه لثبریج 125 دلار کانادا است.

درخواست مشاوره رایگان

11 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *