آشنایی با دانشگاه فریزر ولی

معرفی دانشگاه فریزر ولی

دانشگاه فریزر ولی یکی از برترین دانشگاه های دولتی کانادا است که در سال 1974 در شهر ابوتسفورد، بریتیش کلمبیا تاسیس شده است. این موسسه آموزش عالی کانادایی، دارای جمعیت دانشجویی 10 تا 15 هزار دانشجو در سال بوده که رشته های مختلفی را در مقاطع تحصیلی گوناگون داخلی و بین المللی ارائه می دهد. پذیرش در این دانشگاه با آزمون همراه بوده و باید مدارک تحصیلی شما در دوره دبیرستان یا در دوره‌های آموزش عالی طی شده بررسی شوند. این دانشگاه همچنین تسهیلات و خدمات دانشگاهی را با قیمتی مناسب برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. در صورتی که قصد آشنایی بیشتر با شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه فریزر ولی را دارید، ادامه این مقاله از ویزا 724 را از دست ندهید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره روش‌ها و شرایط مهاجرت به کانادا به لینک > شرایط مهاجرت به کانادا مراجعه نمایید.

دانشکده های مختلف فریزر ولی

دانشگاه فریزر ولی به طور کلی دارای 7 دانشکده مختلف است رشته های مختلف در مقاطع کارشناسی تا دکتری ارائه می دهد. اسامی این دانشکده ها به شرح زیر هستند.

• دانشکده هنر

• دانشکده علوم

• دانشکده علوم بهداشت

• دانشکده مطالعات حرفه ای

• دانشکده تحصیلات تکمیلی

• دانشکده مطالعات کاربردی و فنی

• دانشکده آموزش، جامعه، و توسعه انسانی

برای آشنایی با هزینه‌های تحصیل در برترین دانشگاه‌های کانادا می‌توانید به لینک > شهریه دانشگاههای کانادا مراجعه فرمایید.

شرایط دریافت پذیرش در فریزر ولی

دانشگاه فریزر ولی درخواست های دانشجویان داخلی بومی و غیربومی و بین المللی برای دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می پذیرد. دانشجویان داخلی و بین المللی شرایط متفاوتی را برای پذیرش در این دانشگاه باید احراز کنند. متقاضیان بین المللی باید از وب سایت UFV international بازدید کرده و یا با دانشگاه تماس بگیرند. در مورد الزامات کلی پذیرش دانشجویان بین المللی در این دانشگاه باید به موارد زیر اشاره نمود.

متقاضیان دوره های کارشناسی که دوره دیپلم متوسطه خود را در کشورشان تکمیل کرده و مدرک مربوطه را دریافت کرده‌اند، می توانند برای دوره های کارشناسی این دانشگاه درخواست دهند. جالب است بدانید که افراد دارای معدل دیپلم 10 به بالا می توانند برای دانشگاه درخواست کنند. با این حال پذیرش معدل های بالاتر در اولویت کاری این دانشگاه قرار دارد. در اصل سن متقاضیان باید 19 سال بوده و یا اینکه در ترم انتخابیشان به این سن برسند. البته برای پذیرش در دوره های مقدماتی داشتن حداقل سن 17 سال کافی خواهد بود.

متقاضیان بین‌المللی باید مدارک مربوط به تسلط به زبان انگلیسی را برای این دانشگاه احراز کنند‌. در بین ریز نمرات ارسال شده به دانشگاه، باید نمره زبان انگلیسی دیپلم خود را نیز ارسال کنید که حداقل باید 12 از 20 باشد. البته متقاضیانی که دارای مدرک زبان انگلیسی نبوده و تا زمان ارسال درخواست نمی توانند این مدرک را دریافت کنند، میتوانند در کلاسهای آمادگی زبان انگلیسی این دانشگاه شرکت کنند. از جمله طرح های آموزشی این دانشگاه می توان به طرح آموزش پایه و بزرگسالان، زبان انگلیسی و یا گواهی بنیاد دانشگاه فریزر ولی اشاره نمود.

برخی از رشته های تخصصی در دانشگاه فریزر ولی، شرایط پذیرش خاص تری دارند که برای مشاهده شرایط مربوط به هر رشته می توانید از این صفحه در وب سایت دانشگاه دیدن کنید.

برای آشنایی با شرایط پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی کانادا به لینک > پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا مراجعه کنید.

ددلاین دانشگاه فریزر ولی

ددلاین دانشگاه فریزر ولی از ترم های تحصیلی ورودی دانشجو دارند، به شرح زیر اعلام شده است.

• ترم تابستان، 14 آوریل

• ترم پاییز، 4 آگوست

• ترم زمستان، 5 دسامبر

کلاس درس دانشگاه فریزر ولی

مطلب پیشنهادی: آشنایی کامل با دانشگاه کاپیلانو 

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه فریزر ولی

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه فریزر ولی، باید شهریه ثابت 16600 دلاری را برای سال جدید در نظر بگیرند.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در فریزر ولی

دانشجویان متقاضی ورود به رشته های تحصیلات تکمیلی دانشگاه فریزر ولی باید شهریه متناسب به رشته خود را در نظر بگیرند. شهریه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد رقمی بین 9 تا 25 هزار دلار کانادا است. این مبلغ برای یک سال تحصیلی دریافت می شود.

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه فریزر ولی چقدر است؟

هزینه های زندگی دانشجویی در دانشگاه فریزر ولی برای یک دانشجوی بین المللی به طور میانگین به شرح زیر اعلام شده است.

• هزینه خدمات بین المللی، 1450 دلار یک بار در کل دوره.

• هزینه های دانشجویی، 450 دلار در هر ترم.

• بیمه های دانشجویی هزار دلار در سال.

• کتاب و لوازم 1300 دلار در سال.

• خوابگاه دانشجویی حداقل شش هزار دلار در سال.

• هزینه های زندگی حداقل 4 هزار دلار در سال.

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.ufv.ca

خوابگاه دانشگاه

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با دانشگاه فریزر ولی آشنا کردیم. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کانادا شناخته شده و شرایط مناسبی را برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی از جمله دانشجویان ایرانی در نظر گرفته است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ویزا 724 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

بله. دانشجویان داخلی و بین المللی امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی را با توجه به واجد شرایط بودن در دریافت آنها خواهند داشت.

بله شما می توانید به طور همزمان برای چندین دانشگاه درخواست دهید.

درخواست مشاوره رایگان

5 + 10 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *