آشنایی با دانشگاه زارلند

معرفی دانشگاه زارلند

دانشگاه زارلند یا سارلند، یکی از دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان است که در لیست 30 دانشگاه برتر این کشور قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1948 در نزدیکی شهر هامبورگ، با حمایت دولت فرانسه تاسیس شد. با وجود اینکه پردیس اصلی این دانشگاه در خارج از شهر قرار گرفته است، دوچرخه سواری از پردیس دانشگاه به مرکز شهر و یا پارک جنگلی واقع در نزدیکی دانشگاه، از فعالیت‌های مورد علاقه دانشجویان و اساتید است. در این مقاله از ویزا 724، می‌خواهیم شما را با شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه زارلند آشنا کنیم. همچنین به بررسی میزان شهریه‌ها، هزینه‌های تحصیل و ددلاین دانشگاه بپردازیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط مهاجرت به آلمان به لینک > شرایط مهاجرت به آلمان مراجعه نمایید.

دانشکده های مختلف زارلند

دانشگاه سارلند به عنوان یکی از دانشگاه های برتر آلمان، دارای 8 دانشکده مختلف است که اسامی آنها در ادامه آورده شده‌اند.

• دانشکده پزشکی

• دانشکده علوم انسانی I

• دانشکده علوم انسانی II

• دانشکده علوم انسانی III

• دانشکده حقوق و اقتصاد

• دانشکده علوم طبیعی و فناوری I

• دانشکده علوم طبیعی و فناوری II

• دانشکده علوم طبیعی و فناوری III

برای آشنایی با لیست برترین دانشگاه‌های آلمان می‌توانید به لینک > دانشگاههای آلمان مراجعه فرمایید.

کلاس درس دانشگاه

شرایط دریافت پذیرش در زارلند

برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه زارلند، باید مدارکی را برای دانشگاه ارسال کنید. از جمله این مدارک می‌توان باید به مدارک هویتی اشاره کرد. از مهمترین مدارک هویتی می‌توان به پاسپورت اشاره کرد که شما باید یک فایل اسکن شده از آن را برای دانشگاه ارسال کنید. همچنین شما باید کارنامه دوران دبیرستان و مدرک دیپلم دریافت شده به همراه ریز نمرات تحصیلی را برای دانشگاه ارسال کنید.  

انگیزه نامه و بیانیه هدف، خلاصه سوابق تحصیلی و شغلی، توصیه‌نامه‌های اساتید و مشاوران از جمله سایر مدارک مورد نیاز هستند. اگر این مدارک به زبان فارسی هستند، یک فایل اسکن شده به زبان فارسی به همراه ترجمه رسمی به زبان انگلیسی و یا آلمانی مورد نیاز خواهد بود.

از جمله سایر مدارک نیز می‌توان به فرم اثبات توانایی مالی اشاره کرد که به هنگام ثبت نام از دانشجویان درخواست می‌شود. همچنین مدارک تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی با توجه به رشته‌ای که ثبت نام کرده‌اید، مورد نیاز خواهند بود.

پس از ارسال درخواست‌ها در مدت زمان اعلام شده توسط دانشگاه، متقاضیان بر اساس میزان شایستگی تحصیلی و کامل بودن مدارک، جهت ثبت نام اولویت بندی می‌شوند. با وجود اینکه امکان ثبت نام با معدل‌های نسبتاً پایین نیز وجود دارد، افراد دارای معدل دیپلم بالاتر در اولویت پذیرش قرار خواهند گرفت.

برای آشنایی با شرایط و پذیرش ویزای تحصیلی آلمان به لینک > پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان مراجعه کنید.

بورسیه های تحصیلی و کمک های مالی دانشگاه زارلند

هیچ بورسیه تحصیلی مستقیمی برای دانشجویان بین المللی توسط دانشگاه زارلند ارائه نشده است. با این حال، دانشجویان می توانند برای بورسیه بین المللی DAAD اقدام کنند.

کار دانشجویی 

دو نوع کار دانشجویی توسط دانشگاه ارائه می شود.

• کار در محوطه دانشگاه. توسط دانشگاه زارلند مشاغل پاره وقت ارائه می شود. طبق سیاست های ویزای دانشجویی، دانشجویان بین المللی به 120 روز کامل یا 240 نیم روز کار در آلمان مجاز هستند. 

• کار خارج از دانشگاه. هیچ محدودیتی برای انجام کارهای نیمه وقت خارج از دانشگاه در حین تحصیل وجود ندارد. معیارهای زمانی یکسان هستند و شما به 120 روز کامل یا 240 نیم روز کار در سال مجاز هستید. 

توجه: برای انجام کارهای داخل دانشگاه یا خارج از دانشگاه، دانشجویان باید طبق سیاست های مالیاتی آلمان، شماره مالیات صادره از شهرداری را دریافت کنند.

ددلاین دانشگاه زارلند

دانشگاه زارلند ددلاین‌های اعلام شده توسط واحد پذیرش دانشگاه بسیار حساس است و از متقاضیان می‌خواهد تا به ددلاین‌های دانشگاه توجه ویژه‌ای داشته باشند. لازم به ذکر است که درخواست‌های ارسال شده پس از پایان دوره ثبت نام، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت. ددلاین دانشگاه برای ترم‌های مختلف به شرح زیر است.

• آخرین مهلت ترم زمستانی: 15 جولای

• آخرین مهلت ترم تابستان: 15 ژانویه

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه زارلند

دانشجویان کارشناسی باید مبلغ 5 تا 15 هزار دلار را برای شهریه در هر سال در نظر داشته باشند. همچنین باید مبلغ حدوداً 600 دلاری را نیز برای هزینه ثبت نام در باید کنار بگذارند.

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه زارلند چقدر است؟

هزینه‌های زندگی دانشجویی در دانشگاه زارلند با توجه به سبک زندگی دانشجو می‌تواند متفاوت باشد. با این حال، به طور میانگین می‌توان هزینه‌های را زیر برای یک سال در نظر گرفت. 

• هزینه مسکن: 4 تا 6 هزار دلار در سال.

• هزینه غذا: 4 تا 6 هزار دلار در سال.

• بیمه درمانی: 1200 تا 1300 دلار در سال.

• کتاب و لوازم آموزشی. 200 تا 300 دلار در ماه.

• مخارج متفرقه 1000 دلار در سال.

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.uni-saarland.de/en/home.html

خوابگاه دانشجویان

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با دانشگاه سارلند آشنا کردیم. در پایان، در صورتی که سوالات بیشتری در این زمینه دارید، می‌توانید این سوالات را با کارشناسان ویزا 724 در میان بگذارید.

سوالات متداول

هزینه ثبت نام در این دانشگاه 75 یورو است.

خیر، پس از رسیدن زمان ددلاین، پنل ثبت نام بسته می‌شود و امکان ثبت نام وجود ندارد.

درخواست مشاوره رایگان

6 + 10 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *