آشنایی با دانشگاه آلگوما

معرفی دانشگاه آلگوما

دانشگاه آلگوما یکی از دانشگاه‌ های برتر کشور کانادا است که به عنوان یک دانشگاه دولتی در سال 1956، تاسیس شد. این دانشگاه با داشتن 48 رشته در مقاطع تحصیلی مختلف، به تربیت دانشجویان می‌ پردازد. از نظر سرمایه‌گذاری تحصیلی در دانشگاه آلگوما، همین بس که میانگین درآمد سالیانه فارغ التحصیلان این دانشگاه، 75 هزار دلار کانادا است. در این مقاله از ویزا 724، قصد داریم شما را با این دانشگاه آشنا کرده و شرایط تحصیل در آن را برای دانشجویان بین ‌المللی شرح دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌ها و شرایط مهاجرت به کانادا به لینک > روشهای مهاجرت به کانادا مراجعه نمایید.

دانشکده های مختلف دانشگاه آلگوما

دانشگاه آلگوما رشته ‌های مختلف دانشگاهی خود را در یکی از چهار دانشکده زیر ارائه می ‌دهد‌.

• دانشکده بازرگانی و اقتصاد

• دانشکده علوم و فناوری کامپیوتر

• دانشکده مددکاری اجتماعی

• دانشکده علوم زیستی و محیط زیست

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه آلگوما

برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه آلگوما، باید برخی مدارک مورد نیاز را به همراه درخواست پذیرش خود، به این دانشگاه ارسال کنید. 

از مهم ‌ترین مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش تحصیلی در دانشگاه آلگوما، می‌ توان به اسناد و مدارک تحصیلی اشاره کرد. گواهی پایان دوره تحصیلی دبیرستان و همچنین ریز نمرات دبیرستانی، نمونه ای از این مدارک است. این مدارک باید به صورت رسمی توسط اداره آموزش و پرورش محل زندگی شما، به دفتر دانشگاه ارسال شود. با توجه به فارسی بودن تمامی این مدارک، ترجمه رسمی به زبان انگلیسی نیز مورد نیاز خواهد بود. تمامی مدارک باید اسکن شده و در قالب pdf برای دانشگاه ارسال شوند. برای اینکه هیچ موردی از قلم نیفتد، توصیه می‌ کنیم چک لیست دانشگاه را برای مدارک مورد نیاز بررسی کرده و مدارک را بر مبنای آن آماده کنید.

در صورتی که برای دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آلگوما شرکت می ‌کنید، روال تقریباً مشابهی را باید طی کنید. با این حال در این بخش، شما باید مدارک مربوط به دوره کارشناسی خود در دانشگاهی که گذرانده اید را نیز ارسال کنید.

برای آشنایی با دانشگاه‌های برتر کانادا می‌توانید به لینک > دانشگاههای کانادا مراجعه فرمایید.

الزامات زبان انگلیسی برای دانشجویان بین ‌المللی غیر انگلیسی زبان

الزامات تسلط به زبان انگلیسی برای دانشجویان غیر انگلیسی زبان، بدین صورت است که متقاضیان باید حداقل نمره را در آزمون‌های بین المللی کسب کرده باشند. به طور مثال متقاضیان برای شرکت در دوره ‌های کارشناسی ارشد، باید در آزمون آیلتس حداقل نمره 6 تا 6.5 را دریافت کنند. نمره آزمون تافل اینترنتی نیز باید حداقل در بازه 79 تا 93 باشد. نمره آزمون تافل کاغذی نیز باید 63 و بالاتر باشد.

توجه: اگر دانشجویی معیارهای مهارت زبان انگلیسی را برآورده نکند، واجد شرایط شرکت در برنامه انگلیسی دانشگاه آلگوما برای مقاصد آکادمیک EAPP است. برای برآورده کردن الزامات مربوط به زبان انگلیسی، باید حداقل نمره 4 تا 5 را از آزمون پایانی این دوره دریافت کند.

کلاس درس دانشگاه

ددلاین دانشگاه آلگوما

• بر طبق قوانین پذیرش دانشگاه آلگوما، اگر در خارج از کانادا هستید و مجوز تحصیلی ندارید، به عنوان متقاضی خارج از کشور به حساب می آیید. درخواست ‌ها برای متقاضیان خارج از کشور در 3 مه بسته می‌ شوند. 

• اگر در حال حاضر در کانادا یا در خارج از کشور با ویزای تحصیلی معتبر کانادا زندگی می کنید، دانشگاه آلگوما شما را دانشجوی داخلی می داند. 26 ژوئیه آخرین روز درخواست برای تصمیم پذیرش تضمینی برای شروع به موقع کلاس های خود برای ترم سپتامبر است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش ویزای تحصیلی کانادا به لینک > شرایط ویزای تحصیلی کانادا مراجعه کنید.

بورسیه های دانشگاه آلگوما

دانشجویان بین المللی در دانشگاه آلگوما، واجد شرایط برای دریافت طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی در کانادا با ارائه مبلغ حداکثر 5000 دلار کانادا هستند. کمک های مالی در این دانشگاه هم مبتنی بر نیاز و هم بر اساس شایستگی هستند. در این دانشگاه به دانشجویان بین المللی، بورسیه های زیر اعطا می شود:

• بورسیه رئیس جمهوری که برای دانشجویان بین المللی سال اولی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود و ارزش آن، 5000 دلار است.

• بورسیه رئیس جمهوری که برای دانشجویان بین المللی سال اولی در مقطع کارشناسی ارائه می شود و ارزش آن، 2500 دلار است.

• جایزه Dean’s Award برای دانشجویان بین المللی است که وارد سال اول تحصیل خود در مقطع کارشناسی می شوند. ارزش این بورسیه 1000 دلار است.

• جایزه تعالی دانشجویان بین المللی که وارد سال اول تحصیل خود در مقطع کارشناسی می شوند. ارزش این بورسیه 500 دلار است.

• بورسیه های سطح A GCE، بورسیه های بین المللی لیسانس و فوق لیسانس هستند که به دانشجویان واجد شرایط ارائه می شود.

مطلب پیشنهادی: آشنایی کامل با دانشگاه یورک ویل کانادا

هزینه ‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه آلگوما چقدر است؟

دانشجویان بین المللی قبل از شروع روند درخواست برای پذیرش دانشگاه آلگوما، باید هزینه های تحصیل در کانادا را بررسی کنند. هزینه حضور در ترم های بهار و پاییز متفاوت است. این هزینه ها، تحت تأثیر هزینه های شخصی و متفرقه است. هزینه های دانشجویان بین المللی در دانشگاه آلگوما به شرح زیر می باشد:

• شهریه 10000 دلار

• هزینه ترمی 494.85 دلار

• مجموع 10494.85 دلار

خوابگاه دانشگاه

مطلب پیشنهادی: آشنایی کامل با دانشگاه امیلی کار کانادا

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه آلگوما چقدر است؟

هزینه های زندگی در کانادا برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه آلگوما، در زیر ارائه شده است:

• هزینه اقامت: 5410 تا 5910 دلار کانادا برای هر ترم.

• برنامه غذایی: 3016 تا 5136 دلار کانادا برای هر ترم.

• بیمه سلامت: 320 دلار کانادا سالانه.

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://algomau.ca/

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با دانشگاه آلگوما آشنا کردیم. این دانشگاه، به عنوان یکی از صد دانشگاه برتر کانادا به شمار می آید که امکانات مناسب تحصیلی را در کنار شهریه مناسب دانشگاهی ارائه می ‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های کانادا و همچنین اموری مانند ویزای تحصیلی وStudy Permit ، می ‌توانید با کارشناسان ویزا 724 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

بله. دانشگاه آلگوما یک موسسه معتبر برای تحصیل در کانادا است. این دانشگاه به دانشگاه ها و دفتر آموزش بین المللی کانادا وابسته است و نزدیک به 50 رشته را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

دانشجویان آینده برای پذیرش در رشته های تحصیلات تکمیلی، به حداقل معدل 12 در مقطع کارشناسی خود نیاز دارند. متقاضیان شرکت در دوره های مقطع کارشناسی به حداقل معدل دیپلم 13 نیاز دارند.

درخواست مشاوره رایگان

13 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *