آشنایی با دانشگاه گیسن

معرفی دانشگاه گیسن

دانشگاه گیسن، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آلمانی زبان با سابقه طولانی در تدریس و مطالعات فرهنگی است. مطالعات بین رشته‌ای در این دانشگاه با جدیت ادامه دارد و در حوزه‌های پزشکی انسانی، دامپزشکی، روانشناسی، علوم ورزشی، کشاورزی و تغذیه در حال تحقیق هستند. دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه، امتیاز ویژه ای را از بابت فرصت‌های تحقیقاتی و ارتباط با دانشگاه‌ها و موسسات علمی سراسر جهان پیدا می‌کنند. در این مقاله از ویزا 724، می‌خواهیم شما را با شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه آشنا کرده و به بررسی هزینه‌ها و ددلاین‌های دانشگاه بپردازیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره روش‌ها و شرایط مهاجرت به آلمان به لینک > بهترین روش مهاجرت آلمان مراجعه نمایید.

دانشکده های مختلف گیسن

دانشگاه گیسن به عنوان یکی از 30 دانشگاه برتر کشور آلمان، دارای 10 دانشکده مختلف است که اسامی دانشکده‌های این دانشگاه در ادامه آورده شده‌اند.

• دانشکده حقوق

• دانشکده پزشکی

• دانشکده دامپزشکی

• دانشکده زبان، ادبیات و فرهنگ

• دانشکده زیست شناسی و شیمی

• دانشکده روانشناسی و علوم ورزشی

• دانشکده اقتصاد و مطالعات بازرگانی

• تاریخچه دانشکده و مطالعات فرهنگی

• دانشکده علوم اجتماعی و مطالعات فرهنگی

• دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر، فیزیک، جغرافیا

• دانشکده علوم کشاورزی، علوم تغذیه و مدیریت محیط زیست

برای آشنایی با برترین دانشگاه‌های آلمان می‌توانید به لینک > لیست برترین دانشگاههای آلمان مراجعه فرمایید.

کلاس درس دانشگاه

شرایط دریافت پذیرش در گیسن

متقاضیان برای ثبت نام در دانشگاه گیسن، باید درخواست خود را از طریق سامانه UNI Assist ارسال کنند. این سامانه مخصوص ثبت نام دانشجویان برای دانشگاه‌های آلمانی طرف قرارداد است که به بررسی و ارزیابی مدارک متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان می‌پردازد. وظیفه این موسسه معادل سازی مدارک دریافتی شما در ایران با استانداردهای نظام آموزشی آلمان است. در صورتی که رشته انتخابی شما با تحصیلات قبلی تطابق داشته باشد، امتیاز کامل را دریافت خواهید کرد. این در حالی است که اگر تحصیلات قبلی شما مرتبط با رشته انتخابی‌تان نباشد، فقط نیمی از امتیاز لازم را در این بخش دریافت خواهید کرد.

برای ثبت نام در سامانه UNI Assist، شما باید پس از انتخاب دانشگاه گیسن، نسبت به تکمیل فرم آنلاین اقدام کنید. در کنار این فرم باید برخی مدارک را نیز برای این موسسه آپلود کنید. از جمله این مدارک می‌توان به مدرک تحصیلی قبلی، معدل، ریز نمرات، پاسپورت، اثبات توانایی مالی، رزومه تحصیلی و علمی، انگیزه نامه و توصیه نامه اشاره کرد. البته این را نیز در نظر داشته باشید که مدارک موجود به زبان فارسی باید به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه شوند.

بسته به زبان رشته‌ای که انتخاب می‌کنید، باید مدرکی دال بر تسلط به آن زبان ارائه دهید. اگر دوره برگزار شده برای شما به زبان انگلیسی باشد، باید مدارک دال بر تسلط به زبان انگلیسی را ارائه دهید. دانشگاه گیسن برای زبان انگلیسی حداقل سطح B2 از چارچوب مرجع مشترک اروپایی و یا مدارک معادل را قبول می‌کند.

برای آشنایی با شرایط و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی آلمان به لینک > ویزای تحصیلی آلمان مراجعه کنید.

ددلاین دانشگاه گیسن

ددلاین دانشگاه گیسن برای ثبت نام دانشجویان جدید الورود در تاریخ 1 ژوئن تا 30 آگوست هر سال است. قابل توجه است که درخواست‌های ارسال شده پس از تاریخ ذکر شده، به دوره بعدی موکول می‌شوند. در ضمن باید در نظر داشته باشید که هیچگونه محدودیتی از نظر تعداد پذیرش در دانشگاه گیسن وجود ندارد.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه گیسن

دانشگاه گیسن به عنوان یکی از دانشگاه‌های دولتی آلمانی، هیچگونه شهریه‌ای را از دانشجویان داخلی و بین المللی دریافت نمی‌کند. این خبر خوبی برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است که به دنبال تحصیل ارزان قیمت در یکی از برترین کشورهای جهان هستند. البته دانشجویان داخلی و بین المللی موظف هستند تا هزینه ثبت نام در هر ترم تحصیلی را به صورت ترمی پرداخت کنند. این هزینه در حال حاضر برای دانشجویان بین المللی در حدود 300 یورو است. دانشجویان داخلی باید حدود 50 یورو هزینه بیشتری را نسبت به دانشجویان بین‌المللی پرداخت کنند. این دانشگاه دانشجویان بین‌المللی را از پرداخت هزینه‌های مربوط به خدمات اداری معاف کرده است.

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه گیسن چقدر است؟

زندگی دانشجویی در دانشگاه گیسن، برخی هزینه‌های جانبی را به همراه دارد. از جمله آنها می‌توان به هزینه‌های مربوط به اقامت در خوابگاه، خوراک، پوشاک، بیمه و خرید کتاب به همراه سایر هزینه‌های شخصی اشاره کرد. با وجود اینکه این هزینه‌ها بستگی به مصارف شخصی شما دارند، اما بهتر است تا به صورت ماهانه مبلغ 600 تا 900 یورو را برای مخارج ماهیانه خود در نظر بگیرید.

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.uni-giessen.de/jlyou/en/index.html

خوابگاه دانشجویان

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با دانشگاه گیسن آشنا کردیم. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های آلمان شناخته می‌شود و شرایط ایده آلی را برای تحصیل دانشجویان فراهم می‌سازد. در پایان، در صورتی که برای روند تحصیل خود در خارج از کشور نیاز به دریافت مشاوره‌های بیشتری دارید، می‌توانید سوالات خود را با کارشناسان ویزا 724 در میان بگذارید‌.

سوالات متداول

دانشگاه گیسن به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر آلمان شناخته می‌شود که اعتبار بالایی را در بین دانشگاه‌های اروپایی دارد.

خیر. این دانشگاه هیچ تفاوتی بین دانشجویان داخلی و بین‌المللی قائل نمی‌شود.

درخواست مشاوره رایگان

1 + 1 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *