آشنایی با دانشگاه کیل

معرفی دانشگاه کیل

دانشگاه کیل یک دانشگاه دولتی در ایالت شلسویگ هلشتاین کشور آلمان است که به عنوان یکی از دانشگاه‌های قدیمی این کشور نیز شناخته می‌شود. این دانشگاه، در سال 1665 میلادی در شمال آلمان تاسیس شد که به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌ها در زمان خود محسوب می‌شد. در آن زمان در این دانشگاه چهار دانشکده مختلف داشت که در حال حاضر، به 8 دانشکده گسترش یافته است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره چگونگی مهاجرت به آلمان به لینک > مهاجرت به آلمان مراجعه نمایید.

این دانشگاه در حال حاضر، محل تحصیل بیش از 25 هزار دانشجو در مقاطع و رشته‌های مختلف است که در 85 رشته در حال تحصیل هستند. همچنین این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه خانواده پسند شناخته می‌شود. در این دانشگاه، امکاناتی برای اسکان خانواده دانشجو و حتی فرزندان کوچک وی وجود دارد. در کل می‌توان گفت که دانشگاه کیل به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی به حساب می‌آید. در این مقاله از ویزا 724، می‌خواهیم شما را با شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه کیل آشنا کرده و بورسیه‌ها و ددلاین‌های این دانشگاه را به شما معرفی کنیم.

دانشکده های مختلف کیل

دانشگاه کیل به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های شمال آلمان، دارای 8 دانشکده مختلف است که اسامی آنها را در ادامه این مطلب مشاهده خواهید کرد.

• دانشکده پزشکی

• دانشکده الهیات

• دانشکده حقوق

• دانشکده مهندسی

• دانشکده هنر و علوم انسانی

• دانشکده ریاضی و علوم طبیعی

• دانشکده کشاورزی و علوم تغذیه

• دانشکده بازرگانی، اقتصاد و علوم اجتماعی

برای آشنایی با شهریه برترین دانشگاه‌های آلمان می‌توانید به لینک > شهریه دانشگاههای آلمان مراجعه فرمایید.

شرایط دریافت پذیرش در کیل

برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه کیل، متقاضیان باید صلاحیت ورود به دوره‌های آموزش عالی دانشگاهی را داشته باشند. برای این کار، باید از طریق Uni Assist اقدام کرده و درخواست خود را از این طریق برای دانشگاه ارسال کنند. رزومه، انگیزه نامه و چکیده پایان نامه از جمله مواردی هستند که باید متقاضیان شرکت در دوره‌های تحصیلات تکمیلی برای این دانشگاه ارسال کنند.

همچنین متقاضیان باید ریز نمرات دوره‌های تحصیلی قبلی خود را به همراه مدرک پایان دوره به صورت یک کپی از فایل اصلی و فایل ترجمه شده برای دانشگاه ارسال کنند. این مدارک باید هنگام تقاضای ثبت نام در دانشگاه تکمیل شده و ارسال شود.

از دیگر مدارکی که باید دانشجویان بین المللی همانند دانشجویان داخلی از آن بهره مند باشند، می‌توان به بیمه دانشجویی، پاسپورت و همچنین اثبات تمکن مالی اشاره کرد‌. برای اثبات تمکن مالی، شما باید توانایی تامین مبلغ میانگین 670 یورو در ماه را برای یک سال تحصیلی نشان دهید.

برای آشنایی با شرایط و نحوه اخذ ویزای تحصیلی آلمان به لینک > شرایط ویزای تحصیلی آلمان مراجعه کنید.

کلاس درس دانشگاه

ددلاین دانشگاه کیل

دانشگاه کیل همانند سایر دانشگاه‌های آلمان، به ددلاین‌های ارائه شده برای ثبت نام اهمیت می‌دهد. با توجه به اینکه این دانشگاه دارای پذیرش در ترم تابستانی و زمستانی است، ددلاین‌های هر ترم نیز متفاوت هستند. متقاضیان ثبت نام در دوره‌های زمستانی، باید تقاضای ثبت نام خود را حداکثر تا تاریخ 31 ژانویه برای دانشگاه ارسال کنند. همچنین متقاضیان تحصیل در دوره‌های زمستانه دانشگاه کیل، باید درخواست خود را حداکثر تا 31 جولای برای دانشگاه ارسال کنند‌. 

در ضمن، باید توجه داشته باشید که درخواست‌های ارسال شده پس از این تاریخ‌ها، مورد بررسی قرار نمی گیرند. بهتر است تا به عنوان یک دانشجوی بین المللی، درخواست خود را به روزهای آخر موکول نکنید. بدین دلیل که در صورت پذیرش در دانشگاه، فرصت کافی برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان پیدا نخواهید کرد.

بورسیه های دانشگاه کیل

دانشگاه کیل، هیچگونه بورسه‌ای را برای دانشجویان جدیدالورود بین‌المللی ارائه نمی‌دهد‌. با این حال شما می‌توانید از ارائه دهندگان بورسیه بین المللی در خارج از دانشگاه مانند موسسه DAAD استفاده کنید. تنها بورسیه‌هایی که این دانشگاه به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد، مربوط به دانشجویان انتقالی از دانشگاه‌های طرف قرارداد با دانشگاه کیل است.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه کیل

هیچگونه شهریه‌ای برای تحصیل در دانشگاه کیل درخواست نمی‌شود. شرایط برای دانشجویان بین المللی نیز همانند دانشجویان داخلی است. با این حال، شما باید هزینه خدمات دانشجویی و استفاده از سیستم حمل و نقل شهری را بپردازید. این هزینه برای ترم جاری 267 یورو است.

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه کیل چقدر است؟

هزینه‌های زندگی دانشجویی در دانشگاه کیل به صورت میانگین شامل موارد زیر است. البته این را در نظر داشته باشید که این هزینه‌ها به صورت میانگین بوده و برای هر دانشجویی ممکن است که اندکی متفاوت باشد‌.

• هزینه اسکان در خوابگاه. ماهانه 280 یورو.

• تغذیه، پوشاک و غیره. 320 یورو در ماه.

• هزینه خرید لوازم تحصیلی. 170 یورو در ماه.

• بیمه دانشجویی. 80 یورو در ماه.

• هزینه اجتماعی. 260 یورو برای هر ترم.

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.uni-kiel.de/en/

خوابگاه دانشجویان

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با دانشگاه کیل آشنا کردیم. این دانشگاه، به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های کشور آلمان شناخته می‌شود که شرایط مناسبی را برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است. در پایان، در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در کشور آلمان تمایل دارید، می‌توانید با کارشناسان ویزا 724 در ارتباط باشید. 

سوالات متداول

بله. شهر کیل شرایط بسیار مناسبی را برای زندگی دانشجویی فراهم کرده است.

نرخ پذیرش دانشگاه کیل به دلیل رایگان بودن شهریه، 47 درصد است.

درخواست مشاوره رایگان

12 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *