دانشگاه نیو وسترن

آشنایی با دانشگاه نیو وسترن

دانشگاه نیو وسترن  یکی از موسسات علمی تحقیقاتی واقع در شهر ایوانز دوم ایالت ایلینوی آمریکا است که در سال 1851 توسط جان ایوانز تاسیس گردید. پردیس اصلی دانشگاه در این محل قرار دارد. با این حال، دو پردیس دیگر در شیکاگو و دوحه قطر نیز جزء دانشگاه نیو وسترن به حساب می آیند. پردیس اصلی در یک محیط 240 هکتاری واقع گردیده است که به ارائه آموزش در سطح جهانی و ارتقای فکری و عملی دانشجویان می پردازد. دانشکده ارتباطات دانشگاه نورث وسترن به عنوان یکی از برترین مدارس جهان در حوزه ارتباطات به شمار می رود. همچنین دانشکده مدیریت Kolleg را می توان نام برد که به دلیل ارائه کیفیت آموزشی بالا و تطابق آموزش ها با محیط کسب و کار، شهرت بسیار بالایی را در این امر به دست آورده است. 

برای دریافت اطلاعات کامل شرایط مهاجرت به آمریکا به لینک > مهاجرت به آمریکا مراجعه نمایید.

دانشگاه نیو وسترن در حال حاضر بیش از 20 هزار دانشجو از 80 کشور دنیا دارد که با حدود 3350 عضو هیات علمی، نسبت دانشجو به استاد هفت به یک را ارائه می دهد. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه ها در ایجاد محیط فرهنگی بین دانشجو و اساتید شناخته می شود. همچنین تعداد بالای موسسات تحقیقاتی مستقر در این دانشگاه آن را از سایر دانشگاه ها متمایز کرده است.

با ما در این مقاله ویزا724 همراه باشید تا به شما اطلاعات کاملی درباره شرایط دریافت پذیرش از این دانشگاه و هزینه های تحصیل در آن آشنا نماییم.

دانشکده های مختلف نیو وسترن

دانشگاه نیو وسترن از 12 دانشکده مختلف تشکیل می شود. هر کدام از این دانشکده ها به آموزش دانشجویان در رشته های مختلف می پردازند. اسامی دانشکده ها به شرح زیر هستند.

• دانشکده هنر و علوم انسانی

• دانشکده موسیقی دن رایت

• دانشکده آموزش

• دانشکده مهندسی

• دانشکده مطالعات تحصیلات تکمیلی و فوق دکتری

• دانشکده بهداشت

• دانشکده اطلاعات و رسانه

• دانشکده حقوق

• دانشکده تجارت Ivey

• دانشکده پزشکی و دندانپزشکی Schulich

• دانشکده علوم

• دانشکده علوم اجتماعی

برای آشنایی بیشتر با برترین دانشگاه‌های آمریکا، می توانید به لینک > دانشگاه‌های آمریکا مراجعه کنید.

شرایط دریافت پذیرش در نیو وسترن

دانشجویان و متقاضیان بین المللی از تمام کشورهای دنیا امکان تحصیل در دانشگاه نیو وسترن را دارند. در این دانشگاه هیچ تفاوتی بین دانشجویان داخلی و بین المللی برای انجام تحقیقات وجود ندارد. همچنین در صورتی که دانشجو پس از فارغ التحصیلی تمایل به بازگشت به کشور خود را داشته باشد، شرایط آموزش به گونه ای است که امکان تطابق حداکثری با سیستم آموزشی کشوری که از آن آمده است وجود داشته باشد.

در صورت تمایل به ارسال درخواست برای شرکت در دوره های دانشگاه نیو وسترن، لازم است تا مدارک زیر را برای دانشگاه ارسال نمایید.

• حداقل یک توصیه نامه از معلمین

• امتیازات آزمون های SAT یا ACT برای دانشجویان کارشناسی

• امتیازات آزمون های GRE/GMAT برای دانشجویان کارشناسی ارشد

• برای آن دسته از داوطلبانی که انگلیسی زبان نیستند، نمرات رسمی تافل یا آیلتس الزامی است:

IELTS: 6.5    

Duolingo: 100

TOEFL PBT: 550

TOEFL iBT: 79

خوابگاه دانشگاه نیو وسترن

بورسیه های تحصیلی ارائه شده در نیو وسترن

درخواست کمک و یا بورسیه تحصیلی در دانشگاه نیو وسترن به حالتی است که مقدار و میزان آن می‌تواند بر پذیرش شما در این دانشگاه تاثیر داشته باشد. بر اساس اظهار نظر درج شده در وب سایت این دانشگاه، فقط دانشجویان سال اول واجد شرایط دریافت کمک های مالی هستند. همچنین در صورتی امکان دریافت کمک مالی در سال‌های آتی را خواهید داشت که در سال اول از این کمک‌های مالی بهره مند شده باشید. آن دسته از دانشجویانی که در حال اخذ اقامت دائم آمریکا هستند، واجد شرایط کمک های فدرال ایالات متحده نخواهند بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط و پذیرش ویزای تحصیلی آمریکا می توانید به لینک > ویزای تحصیلی آمریکا مراجعه نمایید.

کمک های مالی ارائه شده برای دانشجویان بین المللی شامل هزینه کامل تحصیل است؛ ولی شما باید هزینه های مربوط به اقامت، تغذیه و هزینه های شخصی را در نظر بگیرید. بسته های کمکی ارائه شده در این دانشگاه، بدون نیاز به بازپرداخت و یا کارکردن برای دانشگاه هستند. همچنین این کمک های تحصیلی با افزایش شهریه دانشگاه، افزایش خواهند یافت. مقدار عددی کمک های مالی ارائه شده توسط دانشگاه نورث وسترن در طول یک سال تحصیلی بین 250 تا 40000 دلار آمریکا میباشد.

هزینه‌های تحصیل در 20 رشته مختلف مقطع لیسانس در دانشگاه نیو وسترن

متقاضیان محترم تحصیل در رشته‌های مقاطع کارشناسی دانشگاه نیو وسترن امکان انتخاب از بین 175 رشته مختلف را خواهند داشت. میزان شهریه سالیانه این رشته ها در حدود 62400 دلار آمریکاست. فرقی نمیکند که در کدام رشته و کدام دانشکده در حال تحصیل هستید، این مقدار برای شما ثابت خواهد بود.

کلاس دانشگاه نیو وسترن

هزینه‌های تحصیل در 20 رشته مختلف مقطع فوق‌لیسانس در نیو وسترن

فارغ تحصیلان دوره های کارشناسی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد دانشگاه نیو وسترن دارند، می توانند از بین 132 رشته موجود، رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایید. میزان شهریه سالانه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سال 2023 در حدود 40 هزار دلار آمریکاست.

هزینه‌های تحصیل مقطع دکتری در دانشگاه نیو وسترن

در دانشگاه نیو وسترن آمریکا در حدود 160 رشته مختلف در مقطع دکترا وجود دارند که میزان شهریه برای یک سال تحصیلی در حدود 20 هزار دلار آمریکا است.

کتابخانه دانشگاه نیو وسترن

هزینه کلی تحصیل و زندگی دانشجویی در دانشگاه نیو وسترن چقدر است؟

همانند سایر دانشگاه‌های جهان، دانشجویان نیازمند پرداخت مبالغی برای تحصیل در این دانشگاه هستند. در ادامه این هزینه ها برای سال تحصیلی 2023 ارائه شده اند.

• هزینه خدمات دانشجویی: 459 دلار

• مسکن

• بیمه: 4,050 دلار

• وعده های غذایی: 1,050 دلار

• کتاب و لوازم: 1,638 دلار

• حمل و نقل: 601 دلار

• هزینه های شخصی: 2,201 دلار

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.northwestern.edu

سخن پایانی

در این مقاله شما را با دانشگاه نیو وسترن آمریکا آشنا کردیم. همانطور که در تصاویر ارائه شده مشاهده می‌کنید، این دانشگاه در یک محیط زیبا دایر گردیده است. در کنار آن کیفیت آموزشی ارائه شده، این دانشگاه جزء برترین های ایالات متحده به حساب می آید. در صورتی که برای ادامه تحصیل در این دانشگاه نیازمند دریافت مشاوره های بیشتر هستید، میتوانید با کارشناسان و مشاوران مجرب ویزا 724 در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره رایگان

6 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *