آشنایی با دانشگاه فنی برلین

معرفی دانشگاه فنی برلین

دانشگاه فنی برلین (TU Berlin)، در پایتخت آلمان قرار دارد که در سال 1879 تاسیس شد. دانشگاه فنی برلین عضو TU9 که امکان تبادل دانشجویان بین بسیاری از دانشکده های مهندسی را فراهم می کند، نمی باشد.

این دانشگاه در مرکز شهر برلین قرار دارد. تعداد زیادی از رشته های ارائه شده در این دانشگاه، شهرت جهانی دارند. پردیس بزرگ این دانشگاه، محل قرارگیری 7 دانشکده مختلف است که از علوم انسانی تا علوم مهندسی را تشکیل می‌دهند. در این پردیس امکانات زیادی برای تحقیق و پژوهش دانش پژوهان قرار گرفته است. از جمله آنها می‌توان به کتابخانه بزرگ آن که بیش از 3 میلیون کتاب و مجله را در خود جای داده است، اشاره کرد. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط و روش های مهاجرت به آلمان به لینک > روش‌های مهاجرت به آلمان مراجعه نمایید.

دانشگاه فنی برلین فارغ التحصیلان بسیار برجسته‌ای را در طول تاریخ خود داشته است. از فریتس هابر باید شروع کنیم که به همراه آقای بوش، فرایند تولید صنعتی آمونیاک را طراحی کردند. همچنین ورنر فون براون را باید نام ببریم که مخترع موشک V2 در دوران جنگ جهانی دوم برای آلمان نازی و موشک Saturn 5 برای آمریکا بوده است. در این مقاله از ویزا 724، می‌خواهیم شما را با شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه فنی برلین و ددلاین‌ها و هزینه‌های تحصیلی در این دانشگاه آشنا کنیم.

دانشکده های مختلف فنی برلین

دانشگاه فنی برلین از 7 دانشکده مختلف تشکیل شده است که عضو بهترین دانشکده‌های برتر آلمان در حوزه خود هستند. در ادامه با اسامی این دانشکده‌ها آشنا خواهید شد.

• دانشکده علوم انسانی

• دانشکده علوم فرآیندی

• دانشکده اقتصاد و مدیریت

• دانشکده ریاضی و علوم طبیعی

• دانشکده مهندسی برق و علوم کامپیوتر

• دانشکده مهندسی مکانیک و سیستم حمل و نقل

• برنامه ریزی دانشکده، ساختمان، محیط زیست

برای آشنایی با بهترین دانشگاه‌های آلمان می‌توانید به لینک > لیست برترین دانشگاههای آلمان مراجعه فرمایید.

کلاس درس دانشگاه

شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه فنی برلین

متقاضیانی که به دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه فنی برلین تمایل دارند، باید درخواست خود را از طریق پورتال آنلاین موجود در وب سایت دانشگاه ارسال کنند. همه دانشجویان ملزم به ارسال درخواست از طریق این پورتال هستند و مدارک مورد نیاز را باید به همراه فرم ثبت نام اولیه ارسال کنند. این فرم باید پرینت گرفته شده و پس از تکمیل اطلاعات مربوطه، به صورت دستی امضا و سپس اسکن و برای دانشگاه ارسال شود.  

متقاضیان باید مدرک پایان دوره دیپلم به همراه ریز نمرات تحصیلی را برای دانشگاه ارسال کنند. با توجه به فارسی بودن این مدارک، نیاز به ترجمه آنها به زبان انگلیسی یا آلمانی وجود دارد. این کار باید توسط مراکز ترجمه رسمی صورت بگیرد و ممکن است که دانشگاه از شما سوگندنامه مترجم را نیز تقاضا کند.

از جمله سایر مدارکی که باید به هنگام ثبت نام در دانشگاه فنی برلین اسکن و برای دانشگاه ارسال کنید، می‌توان به پاسپورت، انگیزه نامه، توصیه نامه و رزومه اشاره کرد.

برای آشنایی با شرایط و چگونگی دریافت ویزای تحصیلی آلمان به لینک > ویزای تحصیلی آلمان مراجعه کنید.

ددلاین دانشگاه فنی برلین

ددلاین‌های دانشگاه فنی برلین برای ترم تابستانی و زمستانی به صورت جداگانه تعیین شده است. در حال حاضر که امکان ثبت نام برای ترم زمستانی وجود دارد، متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ 1 ژوئن نسبت به ارسال درخواست خود برای دانشگاه اقدام کنند. لازم به ذکر است که پس از تاریخ فوق هیچگونه درخواستی برای ترم زمستان مورد قبول قرار نخواهد گرفت و متقاضیان باید برای پذیرش ترم بعد آماده شوند.

بورسیه های تحصیلی

دانشگاه فنی برلین انواع بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان داخلی و بین المللی خود ارائه می دهد تا از نظر مالی به آنها کمک کند. برخی از بورسیه هایی که در آلمان به دانشجویان بین المللی ارائه می شود عبارتند از:

• بورسیه آلمان (Deutschlandstipendium): حمایت مالی و غیر مادی را به دانشجویان بین المللی به میزان 300 یورو در ماه ارائه می دهد.

• بنیاد فردریش ایبرت: هر ساله به 40 دانشجوی برجسته و متعهد به ارزش های سوسیال دموکراتیک، 830 یورو در ماه ارائه می کند.

• جایزه اروین استفان: هر دو سال یکبار به فارغ التحصیلانی که دوره خود را به سرعت و با نمرات عالی تکمیل می کنند، مبلغ 861 یورو اعطا می شود.

• بورسیه تحصیلی DAAD: به دانشجویان کارشناسی ارشد 750 یورو در ماه داده می شود.

• PROMOS: بورسیه تحصیلی جزئی برای دوره های کارآموزی در خارج از کشور که 350-550 یورو در ماه اعطا می شود.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه فنی برلین

دانشگاه فنی برلین از دانشجویان خود هیچگونه شهریه‌ای را دریافت نمی‌کند. با این حال یک هزینه ثابت برای تمامی دانشجویان برای استفاده از خدمات حمل و نقل شهری دریافت می‌شود.

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.tu.berlin/en

خوابگاه دانشجویان

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با دانشگاه فنی برلین آشنا کردیم و هزینه‌ها، بورسیه‌ها و ددلاین‌های این دانشگاه را بیان کردیم. در پایان، در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت دانشجویی در آلمان تمایل دارید، می‌توانید سوالات خود را با کارشناسان ویزا 724 در میان بگذارید.

سوالات متداول

خیر اینگونه نیست. افراد در هر سنی می‌توانند برای ثبت نام در دانشگاه درخواست کنند.

اگر ددلاین سررسیده باشد و پنل ثبت نام بسته شده باشد، امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد.

درخواست مشاوره رایگان

2 + 3 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *