دانشگاه رایس

آشنایی با دانشگاه رایس

دانشگاه رایس یکی از دانشگاه های تحقیقاتی ایالات متحده بوده که در هیوستون تگزاس، چهارمین کلانشهر بزرگ آمریکا قرار گرفته است. این دانشگاه که در محیط 300 هکتاری جنگلی قرار دارد، دارای پردیس بسیار جذابی است که به عنوان پردیس درختی آمریکا نیز شناخته می شود. محیط این دانشگاه توانسته اوقات بسیار خوشی را برای دانشجویان خود فراهم سازد.

برای دریافت اطلاعات کامل در مورد روش‌ها و شرایط مهاجرت به آمریکا به لینک > مهاجرت آمریکا مراجعه نمایید.

دانشگاه رایس در پردیس اصلی خود دارای دانشکده های مختلفی است که به تحصیل دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف می پردازند. برنامه های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه بر دو نوع اصلی استوار است. نوع اول برنامه های مبتنی بر تحقیقات هستند که منجر به دریافت مدارک کارشناسی ارشد و دکترا می شوند. نوع دوم، برنامه های کارشناسی ارشد حرفه‌ای را در قالب دوره های پیشرفته ارائه می دهد که منجر به اخذ مدرک در حوزه‌های تخصصی مربوطه خواهد شد. در صورتی که دانشجویان کارشناسی ارشد تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا داشته باشند، در این دانشگاه کمک های ویژه‌ مالی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در نظر گرفته شده است.

 در این مقاله از ویزا 724 میخواهیم شما را با دانشگاه رایس و شرایط دریافت پذیرش از این دانشگاه آشنا کنیم. همچنین شما را با میزان شهریه های این دانشگاه آشنا خواهیم کرد تا در صورتی که تمایل به ادامه تحصیل در این دانشگاه دارید، آشنایی کاملی با شرایط این دانشگاه داشته باشید.

دانشکده های مختلف رایس

دانشگاه رایس در مجموع دارای 7 دانشکده مختلف است که مدارج علمی معتبری را به دانشجویان خود در دوره های تحصیلی کارشناسی تا دکترا ارائه می دهند. این دانشکده ها به شرح زیر هستند.

• دانشکده علوم طبیعی Wiess

• دانشکده علوم اجتماعی

• دانشکده موسیقی شپرد

• دانشکده علوم انسانی

• دانشکده مهندسی جورج آر براون

• دانشکده تحصیلات تکمیلی جونز

• دانشکده معماری

برای آشنایی با برترین دانشگاه‌های آمریکا به لینک > لیست برترین دانشگاه‌های آمریکا مراجعه نمایید.

کلاس دانشگاه رایس

شرایط دریافت پذیرش در رایس

متقاضیان بین المللی برای دانشگاه رایس، بایستی بدانند که رقابت بالایی برای پذیرش در این دانشگاه وجود دارد. به گونه ای که توصیه می‌شود تا تمامی مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه با دقت کامل و به طور حرفه ای تهیه شده باشند. با این هدف که شانس پذیرش در دانشگاه افزایش یابد. از جمله مدارک مورد نیاز برای این دانشگاه، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

• گواهی پایان دوره تحصیلی دیپلم برای متقاضیان دوره کارشناسی و گواهی پایان مقطع کارشناسی برای متقاضیان دوره های تحصیلات تکمیلی.

• پرداخت 75 دلار هنگام ارائه درخواست برای پذیرش در دانشگاه رایس.

• صورت حساب مالی برای دانشجویان بین المللی.

• ارائه توصیه نامه از یک مشاور و دو معلم به همراه رزومه و انگیزه نامه برای تحصیل در دانشگاه رایس.

• نمرات آزمون‌های مهارت انگلیسی. تافل اینترنتی حداقل نمره 100. تافل کاغذی با حداقل نمره 575. آزمون دولینگو (Doulingo) با حداقل نمره 120 و آزمون آیلتس با حداقل نمره 7 مورد نیاز خواهند بود.

بورسیه های تحصیلی ارائه شده در رایس

سیاست کلی دانشگاه رایس بنا بر اعلام در وبسایت دانشگاه این است که این دانشگاه معتقد است، هزینه تحصیل نباید مانعی برای حضور در یکی از بهترین دانشگاه های کشور باشد. بدین ترتیب، در این دانشگاه بورسیه های تحصیلی برای متقاضیان داخلی و بین المللی در نظر گرفته شده است. به گونه ای که در صورت اثبات نیاز مالی حتی می توان تا 100 درصد تمامی هزینه های تحصیل دانشجو تامین گردد. تامین کمک هزینه ها بر اساس منابع سازمانی بوده و نیاز به بازپرداخت در آینده ندارد.

برای آشنایی بیشتر درباره شرایط و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می‌توانید به لینک> شرایط ویزای تحصیلی آمریکا مراجعه کنید.

اتباع خارجی و کسانی که در ایالات متحده با ویزای معتبر زندگی می کنند، ملزم به ارائه صورت مالی دانشجویی به عنوان بخشی از درخواست خود برای پذیرش هستند. متقاضیان بین‌المللی که درخواست کمک مالی را ارسال نمی‌کنند، باید اسناد رسمی از منابع کافی برای پوشش هزینه‌های سال اول تحصیل را قبل از بررسی پرونده‌هایشان برای پذیرش ارسال کنند.

هنگامی که کمیته پذیرش چنین درخواست هایی را ارزیابی می کند، مقدار کمک های مالی که ممکن است یک خانواده به آن نیاز داشته باشد تعیین می شود. دانشجویانی که تمایل به دریافت این کمک های مالی دارند، باید تمایل خود را در هنگام درخواست پذیرش داده باشند. دانشجویان بین المللی که بدون درخواست کمک مالی پذیرفته می شوند، نمی توانند در سال های بعد درخواست کمک های مالی نمایند.

کتابخانه دانشگاه رایس

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه رایس

بنا به اعلام وب سایت دانشگاه رایس، هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی برای رشته های مختلف در سال جاری چیزی در حدود 54000 دلار آمریکا است. این مبلغ برای تمامی رشته ها ثابت خواهد بود.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در رایس

هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه رایس، بر خلاف مقطع کارشناسی کمی متغیر بوده و از 35 هزار دلار آمریکا در سال شروع می‌شود.

هزینه‌های تحصیل در مقطع دکترا در رایس

برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه رایس نیازمند پرداخت شهریه سالانه 54 هزار دلار خواهید بود.

هزینه کلی زندگی دانشجویی در دانشگاه رایس چقدر است؟

علاوه بر پرداخت شهریه ثابت برای دروس انتخاب شده، بایستی مبالغی را برای هزینه های اقامت و بهره مندی از خدمات دانشجویی در نظر بگیرید. میانگین این هزینه ها در سال جاری به شرح زیر هستند.

• هزینه خدمات دانشجویی: 860 دلار

• مسکن و غذا: 15,000 دلار

• کتاب: 1,350 دلار

• بیمه: 628 دلار

• حمل و نقل: 1,200 دلار

• هزینه های شخصی: 2,800 دلار

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.rice.edu

خوابگاه دانشگاه رایس

مطلب پیشنهادی:

> بورسیه تحصیلی آمریکا

> بورسیه تحصیلی کانادا

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724 شما را با دانشگاه رایس و شرایط دریافت پذیرش از آن به همراه بورسیه و هزینه‌های تحصیلی آشنا کردیم. در صورتی که می خواهید شانس خود را برای دریافت پذیرش از این دانشگاه امتحان کنید، می توانید با تماس با مشاوران مجرب ویزا 724 شرایط خود را برای این دانشگاه ارزیابی کنید.

درخواست مشاوره رایگان

1 + 15 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *