آشنایی با دانشگاه اشتوتگارت

معرفی دانشگاه اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت یکی از دانشگاه‌های فنی پیشرو در کشور آلمان است که قدمت آن به عصر انقلاب صنعتی اروپا باز می‌گردد. این دانشگاه در حوزه فنی و مهندسی، شهرت جهانی دارد و یکی از اعضای انجمن TU9 است. این انجمن، یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های فنی آلمان را تشکیل می‌دهد. این دانشگاه، دارای دو پردیس است که یکی در مرکز شهر و دیگری در حومه شهر قرار دارد. به طور کلی 10 دانشکده در این دو پردیس دانشگاهی قرار گرفتند و از سال 1829 میلادی، به تربیت دانشجویان در رشته‌های مختلف پرداخته‌اند. در این مقاله از ویزا 724، می‌خواهیم شما را با شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه اشتوتگارت آشنا کرده و ددلاین‌ها و هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه را بیان کنیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط و روش های مهاجرت به آلمان به لینک > روش‌های مهاجرت به آلمان مراجعه نمایید.

دانشکده های مختلف اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت دارای 10 دانشکده مختلف است که در حوزه‌های مختلف فنی و مهندسی و رشته‌های علوم انسانی، به تربیت دانشجویان داخلی و بین‌المللی می‌پردازد. در این دانشکده‌ها، امکان تحصیل در رشته‌های کارشناسی تا دکترا برای رشته‌های مختلف وجود دارد و هم اکنون تعداد زیادی دانشجویان داخلی و بین المللی در حال تحصیل هستند. اسامی دانشکده‌ها به شرح زیر است:

• دانشکده شیمی

• دانشکده علوم انسانی

• دانشکده ریاضی و فیزیک

• دانشکده معماری و شهرسازی

• دانشکده مهندسی هوافضا و ژئودزی

• دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست

• دانشکده مدیریت، اقتصاد و علوم اجتماعی

• دانشکده علوم کامپیوتر، مهندسی برق و فناوری اطلاعات

• دانشکده فناوری انرژی، مهندسی فرآیند و مهندسی بیولوژیک

• دانشکده مهندسی طراحی، مهندسی تولید و مهندسی خودرو

برای آشنایی با بهترین دانشگاه‌های آلمان می‌توانید به لینک > لیست برترین دانشگاههای آلمان مراجعه فرمایید.

کلاس درس دانشگاه

شرایط دریافت پذیرش در اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت در دو ترم تابستانی و زمستانی به پذیرش دانشجویان پرداخته و دانشجویان بین المللی باید بر اساس شرایط زیر، در این دانشگاه ثبت نام کنند.

• ثبت نام از طریق پورتال آنلاین دانشگاه stuttgart university صورت می‌پذیرد و متقاضیان باید فرم ثبت نام را تکمیل کرده و فایل امضا شده آن را اسکن و برای دانشگاه ارسال کنند. همچنین برای پذیرش در دوره کارشناسی، متقاضیان باید گواهی پایان دوره متوسطه را به همراه ریز نمرات خود و ترجمه انگلیسی و آلمانی برای دانشگاه ارسال کنند. در ضمن این دانشگاه از متقاضیان ایرانی می‌خواهد تا در صورت شرکت در آزمون کنکور سراسری، نمره و درصدهای آن را نیز برای دانشگاه ارسال کنند.

• اثبات تسلط به زبان آلمانی نیز از جمله مدارکی است که باید برای دانشگاه ارسال شوند. متقاضیان باید تسلط خود به زبان آلمانی را با شرکت در آزمون‌های بین‌المللی زبان آلمانی نشان دهند.

• در ضمن، برای کشور ایران الزامات خاصی تعیین نشده است. تنها در وب سایت دانشگاه درج گردیده است که باید یک کپی از کارنامه کنکور سراسری به همراه ترجمه رسمی برای دانشگاه ارسال کنید.

برای آشنایی با شرایط و چگونگی دریافت ویزای تحصیلی آلمان به لینک > ویزای تحصیلی آلمان مراجعه کنید.

ددلاین دانشگاه اشتوتگارت

درباره ددلاین دانشگاه اشتوتگارت برای متقاضیان تحصیل در دوره‌های کارشناسی، باید بگوییم که این دانشگاه برای رشته‌های کارشناسی هیچگونه پذیرشی در ترم تابستان ندارد. تمامی متقاضیان داخلی و بین‌المللی باید درخواست خود را برای پذیرش در ترم زمستانی از تاریخ 15 می تا 15 جولای از طریق سایت دانشگاه ارسال کنند. این دانشگاه به ددلاین‌های ارائه شده بسیار حساس است و پس از 15 جولای، پورتال ثبت نام بسته می‌شود. 

متقاضیانی هم که به تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای این دانشگاه تمایل دارند، می‌توانند برای ترم تابستانی و زمستانی ثبت نام کنند. پذیرش در ترم زمستانی همانند دانشجویان کارشناسی از تاریخ 15 می تا 15 جولای است. پذیرش دوره‌های تابستانی نیز از 1 دسامبر تا 15 ژانویه است. قابل توجه است که درخواست‌های ارسال شده از این تاریخ به بعد، مورد بررسی قرار نمی‌گیرند. 

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت تا پایان سال 2018 از دانشجویان داخلی و بین‌المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی، مبلغی را دریافت نمی‌کرد. از آن تاریخ به بعد، متقاضیان تحصیل در دوره‌های کارشناسی این دانشگاه، باید هزینه شهریه ترمی 1500 یورو را در نظر داشته باشند. همچنین باید شهریه ثابت ترم 166 یورو را نیز اضافه کنیم که برای استفاده از خدمات حمل و نقل و سایر امکانات دانشگاهی است.

متقاضیانی هم که به تحصیل در دوره‌های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه تمایل دارند، در صورتی که مقطع تحصیلی قبلی را در یکی از دانشگاه‌های آلمان گذرانده باشند، باید شهریه 650 یورو را به همراه 166 یورو هزینه خدمات دانشگاهی پرداخت کنند‌. این در حالی است که اگر پیش از این، در دانشگاه‌های آلمان تحصیل نکرده‌اند، باید هزینه 1500 یورو را همانند دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی، پرداخت کنند. 

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه اشتوتگارت چقدر است؟

تحصیل در دانشگاه اشتوتگارت، مستلزم پرداخت برخی هزینه‌ها برای استفاده از خدمات خوابگاهی، غذا، بیمه و موارد این چنینی است. میانگین هزینه‌هایی که یک دانشجوی بین المللی باید در یک ماه اقامت در نظر بگیرد، شامل موارد زیر است.

• اجاره بین حدود 350 یورو تا 500 یورو

• بیمه سلامت تقریبا 110 یورو

• هزینه خدمات اجتماعی (اجباری برای همه خانوارها در آلمان) 1750 یورو

• بلیط حمل و نقل عمومی تقریبا: 210 یورو برای هر ترم

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.uni-stuttgart.de/en

خوابگاه دانشجویان

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را به دانشگاه اشتوتگارت آشنا کرده و شرایط تحصیلی در این دانشگاه را به شما بازگو کردیم. در پایان، در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در آلمان تمایل دارید، می‌توانید با کارشناسان ویزا 724 از طریق لینک موجود، در ارتباط باشید.

سوالات متداول

در صورتی که یک دوره تحصیلی خود را در موسسات آموزشی در کشور آلمان گذرانده باشید، شهریه برای شما به جای 1500 یورو در ترم، 650 یورو خواهد بود.

بله. با توجه به نیاز بازار کار کشور آلمان به نیروی کار ماهر، امکان تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی وجود دارد.

درخواست مشاوره رایگان

11 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *