آشنایی با دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

معرفی دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

دانشگاه ارلانگن نورنبرگ یکی از دانشگاه‌های کشور آلمان است که در سال 1743 در شهر نورنبرگ آلمان تاسیس شد. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی در کشور آلمان شناخته می‌شود و با بسیاری از شرکت‌های بزرگ، همکاری دارد. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به زیمنس یا آدیداس اشاره کرد. سیستم آموزشی استفاده شده در دانشگاه ارلانگن نورنبرگ، همواره ارتباط بین صنعت و دانشگاه را حفظ کرده و رابطه نزدیکی را بین تحقیق و تدریس فراهم می‌سازد. دانشجویان فارغ التحصیل شده از این دانشگاه، معمولاً در شرکت‌های بزرگ آلمان استخدام می‌شوند و آینده کاری تضمین شده‌ای دارند. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره روش‌ها و شرایط مهاجرت به آلمان به لینک > بهترین روش مهاجرت آلمان مراجعه نمایید.

توجه به دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه ارلانگن نورنبرگ، همواره در جایگاه ویژه‌ای قرار داشته است. به گونه‌ای که از 260 رشته تدریس شده در این دانشگاه، حدود 50 رشته تنها برای دانشجویان بین‌المللی و با توجه به درخواست‌هایی که داشته‌اند، تشکیل شده است. در این مقاله از ویزا 724، می‌خواهیم شما را با شرایط تحصیل در این دانشگاه آشنا کرده و هزینه‌های تحصیلی را که به عنوان یک دانشجو باید در نظر داشته باشید، بیان کنیم.

دانشکده های مختلف ارلانگن نورنبرگ

دانشگاه ارلانگن نورنبرگ در پردیس مرکزی خود، دارای 5 دانشکده اصلی است. برخی از این دانشکده‌ها برای رشته‌های مختلف هستند و دانشجویان این رشته‌ها در یک دانشکده بزرگ، کنار هم به تحصیل می‌پردازند. اسامی دانشکده‌های این دانشگاه در ادامه قرار داده شده‌اند.

• دانشکده علوم انسانی، علوم اجتماعی و الهیات

• دانشکده تجارت، اقتصاد و حقوق

• دانشکده داروشناسی

• دانشکده مهندسی

• دانشکده علوم

برای آشنایی با برترین دانشگاه‌های آلمان می‌توانید به لینک > لیست برترین دانشگاههای آلمان مراجعه فرمایید.

کلاس درس دانشگاه

شرایط دریافت پذیرش در ارلانگن نورنبرگ

• برای دریافت پذیرش از دانشگاه ارلانگن نورنبرگ، باید درخواست خود را به طور آنلاین برای دانشگاه ارسال کنید. علاوه بر آن، باید برخی مدارک مربوط به دوره‌های تحصیلی گذرانده شده نیز ارسال شوند. از جمله این نوع مدارک می‌توان به ریز نمرات و مدرک تحصیلی اخذ شده، اشاره کرد. همچنین بهتر است که یک گواهی اشتغال به تحصیل را از دانشگاهتان دریافت کرده و ضمیمه پرونده الکترونیکی ثبت نام خود کنید.

• تمامی این مدارک باید به زبان انگلیسی یا آلمانی باشند.

• از دیگر مدارکی که باید برای دانشگاه ارسال کنید، می‌توان به انگیزه نامه، بیانیه هدف، رزومه علمی، شغلی و نتایج آزمون GMAT و GRE اشاره کرد.

• برای اثبات تسلط شما به زبان انگلیسی یا آلمانی، باید در یکی از آزمون‌های استاندارد این زبان‌ها شرکت کنید و حد نصاب نمره را کسب کنید. لازم به ذکر است در صورت داشتن نمره بالاتر، در اولویت بررسی قرار می‌گیرید.

برای آشنایی با شرایط و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی آلمان به لینک > ویزای تحصیلی آلمان مراجعه کنید.

ددلاین دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

از آنجایی که دانشگاه ارلانگن نورنبرگ مدت زمان خاصی را برای ارسال درخواست ثبت نام تعیین کرده است، متقاضیان موظفند تا درخواست خود را در این تاریخ ارسال کنند. ددلاین دانشگاه برای ترم‌های مختلف تحصیلی به شرح زیر بیان شده است.

• حداکثر تاریخ مجاز برای ثبت نام در ترم زمستانی، 15 مه هر سال است.

• حداکثر تاریخ مجاز برای در ترم تابستانی، 15 نوامبر هر سال است.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

هزینه تحصیل در دانشگاه ارلانگن نورنبرگ برای تمامی دانشجویان، رایگان است. البته دانشجویان داخلی و بین‌المللی باید هزینه حدود 500 دلار را برای شهریه ترمی در نظر بگیرند. این هزینه تنها برای خدمات ارائه شده در طول ترم بوده و تمامی دانشجویان داخلی و بین‌المللی موظف به پرداخت آن هستند. جزئیات بیشتر درباره مصرف این هزینه‌ها که دانشجویان نیز از آنها بهره‌مند خواهند شد، در وب سایت دانشگاه قرار داده شده است.

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه ارلانگن نورنبرگ چقدر است؟ 

با وجود اینکه دانشگاه ارلانگن نورنبرگ هیچگونه شهریه تحصیلی را از دانشجویان خود اخذ نمی‌کند، زندگی دانشجویی در شهر نورنبرگ و استفاده از خدمات شهری و رفاهی آن، نیازمند پرداخت هزینه‌هایی خواهد بود. این هزینه‌ها تا حدودی به خود افراد نیز بستگی دارند، با این حال، می‌توان یک میانگین را برای میزان هزینه‌های دانشجویی در این دانشگاه، در نظر گرفت.

به طور میانگین انتظار می‌رود که یک دانشجوی بین‌المللی برای هزینه‌های فردی خود، به رقمی در حدود 8000 یورو در سال، نیاز داشته باشد. این هزینه‌ها صرف مواردی همچون شهریه خوابگاه، هزینه خورد و خوراک و هزینه‌های مربوط به اشتراکات آب و برق، گاز، تلفن و اینترنت خواهد شد. 

در ضمن هر دانشجوی بین المللی باید توانایی خود را برای پرداخت این مبالغ در طول یک سال تحصیلی نشان دهد. این مورد با نشان دادن صورتحساب موجودی بانکی خودتان و یا اسپانسر مالی، میسر خواهد بود.

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید:  https://www.fau.eu/

خوابگاه دانشجویان

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آشنا کردیم. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های قاره اروپا محسوب می‌شود. در پایان باید یادآوری کنیم که در صورت تمایل به تسریع فرایند ثبت نام در دانشگاه‌های آلمان و همچنین دریافت راهنمایی‌های بیشتر در حوزه ویزای تحصیلی این کشور، می‌توانید با کارشناسان ویزا 724 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

خیر. امکان تحصیل در رشته پرستاری وجود ندارد. 

خیر. پذیرش در این دانشگاه آسان نبوده و به دلیل رایگان بودن، متقاضیان زیادی دارد.

درخواست مشاوره رایگان

14 + 3 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

  1. romina

    سلام و وقت بخیر من یه سوال داشتم من ترم ۱ رشته مکانیک در دانشگاه سراسری هستم میتونم با خوندن ۲ ترم دیگه با معادل سازی در دانشگاهای المان پذیرش بگیرم شرایط چی هست ممنون

    پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *