آشنایی با دانشگاه آزاد برلین

معرفی دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین یکی از دانشگاه‌های برتر کشور آلمان است که در بحبوحه‌های سال‌های پس از جنگ جهانی دوم، در پایتخت این کشور تاسیس شد. این دانشگاه زمانی تاسیس شد که دانشجویان سابق Unter Der linden  با فشارهای حکومت شوروی و آزار و اذیت‌های فراوان، مواجه بودند. در آن زمان تصمیم بر این شد که با حمایت‌های جهانی، این دانشگاه در سمت آلمان غربی تاسیس شود. با این هدف که دانش پژوهان با فراغ بال به امر آموزش و یادگیری بپردازند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط مهاجرت به آلمان به لینک > شرایط مهاجرت به آلمان مراجعه نمایید.

این دانشگاه در حال حاضر، در جنوب غربی برلین قرار دارد و بیش از 30 هزار دانشجو در 150 رشته تحصیلی آن، در حال یادگیری و گذراندن دوره‌های دانشگاه خود هستند. با وجود اینکه این دانشگاه بین سایر به عنوان یک دانشگاه جوان شناخته می‌شود، دارای 5 جایزه نوبل در میان کارکنان خود است. در این مقاله از ویزا 724، می‌خواهیم شما را با شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه آزاد برلین آشنا کرده و هزینه‌ها، ددلاین‌های موجود را به شما معرفی کنیم. 

دانشکده های مختلف دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین در حال حاضر، دارای چندین دانشکده و دپارتمان علمی است که هر کدام در حوزه‌های خود از برترین‌های آلمان هستند. اسامی این دانشکده‌ها و دپارتمان‌های علمی به شرح زیر است‌.

• دپارتمان حقوق

• دپارتمان فیزیک

• دپارتمان دامپزشکی

• دپارتمان علوم زمین

• گروه آموزشی و روانشناسی

• دپارتمان فلسفه و علوم انسانی

• دانشکده بازرگانی و اقتصاد

• دپارتمان ریاضی و علوم کامپیوتر

• دپارتمان علوم سیاسی و اجتماعی

• دپارتمان تاریخ و مطالعات فرهنگی

• دپارتمان زیست شناسی، شیمی و داروسازی

• دانشکده پزشکی دانشگاه پزشکی برلین

برای آشنایی با لیست برترین دانشگاه‌های آلمان می‌توانید به لینک > دانشگاههای آلمان مراجعه فرمایید.

کلاس درس دانشگاه

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه آزاد برلین

برای ثبت نام در دانشگاه آزاد برلین، فراموش نکنید که باید تا زمان شروع دوره تحصیلی در دانشگاه، مدرک قبلی خود را به طور کامل اخذ کرده باشید. در صورتی که احتمال می‌دهید تا قبل از شروع ترم بعدی، مدرک خود را دریافت نخواهید کرد، بهتر است تا ثبت نام خود را برای یک ترم دیگر به تعویق بیندازید.

این دانشگاه به هنگام دریافت مدارک پایان دوره‌های تحصیلی قبلی دانشجویان، از آنها می‌خواهد تا معدل پایان دوره را نیز داشته باشند. در صورتی که مدرک ارائه شده فاقد معدل پایانی است، درخواست شما در انتهای لیست گزینش دانشجویان قرار می گیرد. در ضمن، محاسبه معدل باید توسط دانشگاه انجام شود. دانشگاه آزاد برلین، هیچگونه معدلی را از روی ریز نمرات برای دانشجو حساب نخواهد کرد.

ثبت نام دانشجویان بین‌المللی از طریق سامانه Uni Assist انجام می شود و دانشجویانی که مدرک خود را در خارج از آلمان دریافت کرده‌اند، باید از این طریق‌ اقدام کنند. این سامانه مدارک ارسالی شما را بررسی کرده و آن را با معیارهای پذیرش دانشگاه آزاد برلین مطابقت می‌دهد. در صورت پذیرش و مطابقت با معیارهای دانشگاه آزاد برلین، درخواست شما برای دانشگاه ارسال خواهد شد. ارزیابی توسط سامانه Uni Assist با دریافت هزینه خواهد بود و این پردازش حدود 4 تا 6 هفته طول می‌کشد. 

از جمله مدارکی که باید برای Uni Assist ارسال کنید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

• کپی پاسپورت

• گواهی فارغ التحصیلی از دوره تحصیلی قبلی

• رونوشت رسمی از دوره‌های تحصیلی قبلی

• ارائه مدارک تسلط به زبان آلمانی انگلیسی

در ضمن باید در نظر داشته باشید که تمامی این مدارک باید به همراه ترجمه رسمی به زبان آلمانی یا انگلیسی باشند.

برای آشنایی با شرایط و پذیرش ویزای تحصیلی آلمان به لینک > پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان مراجعه کنید.

ددلاین دانشگاه آزاد برلین

ددلاین دانشگاه آزاد برلین برای دوره‌های کارشناسی ارشد در ترم تابستان، از اول دسامبر تا 15 ژانویه است. همچنین برای ترم زمستان نیز از 24 آوریل تا 31 ماه مه خواهد بود.

بورسیه های دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین هیچگونه بورسیه‌ای را به طور مستقیم به دانشجویان بین‌المللی ارائه نمی‌دهد. با این حال، دانشجویان می‌توانند از ارائه دهندگان خارجی بورسیه‌های تحصیلی مانند DAAD و CIC کمک بگیرند.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین تقریبا برای اکثر رشته‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود، شهریه‌ای دریافت نمی‌کند. با این حال، برای هر ترم هزینه حدود 240 یورویی را به عنوان خدمات دانشجویی دریافت می‌کند. 

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه آزاد برلین چقدر است؟

در کنار هزینه‌ای که برای ثبت نام در ترم‌های تحصیلی در دانشگاه آزاد برلین دریافت می‌شود، استفاده از خدمات خوابگاهی و تغذیه، جزو هزینه‌های جانبی هستند که یک دانشجو باید هر ماه برای آنها مبالغی را در نظر بگیرد. این مبلغ به طور میانگین حدود 950 یورو در نظر گرفته شده است.

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.fu-berlin.de/en/index.html

خوابگاه دانشجویان

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با دانشگاه آزاد برلین به عنوان یکی از پنج دانشگاه برتر کشور آلمان آشنا کردیم. در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آلمان تمایل دارید، می‌توانید با کارشناسان ویزا 724 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

این دانشگاه حداقل معدل 15 از 20 را برای دیپلم معادل آلمانی در کشور ما در نظر گرفته است.

بله. این امکان برای برخی رشته ها فراهم شده است.

 

درخواست مشاوره رایگان

11 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

  1. هنگامه

    برای دانشگاه ازاد برلین میتونیم با دیپلم ۱۲ ساله ایران اقدام کنیم و نیاز به گذروندن دوره یه ساله کالج نداریم؟

    پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *