ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا

تحصیل در اروپا در بین دانشجویان ایرانی، طرفداران بسیار زیادی دارد. همه ساله تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی، متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های اروپا هستند و بدین منظور به کشورهای اروپایی مهاجرت می‌کنند. البته هزینه‌های تحصیل در اروپا نیز به نوبه خود حائز اهمیت هستند که باعث شده است تا بسیاری از دانشجویان به دنبال ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا باشند. با همراه باشید تا در این مقاله از ویزا 724، شما را با ارزان‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در اروپا آشنا کنیم‌.

برای آشنایی با شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در اروپا به لینک > بورسیه تحصیلی اروپا مراجعه نمایید.

آیا تحصیل رایگان در اروپا به طور کلی امکان‌پذیر است؟

صادقانه بخواهیم بگوییم، خیر چنین چیزی امکان پذیر نیست؛ حداقل به عنوان یک دانشجوی ایرانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های اروپا را داشته باشد. دانشگاه‌های مختلفی در اروپا وجود دارد که تحصیل در آنها به عنوان یک دانشجوی اروپایی نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست. با این حال، به عنوان یک دانشجوی ایرانی که قصد تحصیل در اروپا را دارد، دانشگاه‌هایی را داریم که با هزینه کمتر امکان تحصیل برای دانشجویان ایرانی و سایر دانشجویان بین‌المللی را ایجاد می‌کنند. 

برای آشنایی با تحصیل رایگان و زندگی در اتریش به لینک > تحصیل رایگان در اروپا مراجعه کنید.

این وضعیت، محدودیت‌هایی را نیز به همراه خواهد داشت‌‌. به طور مثال، شما باید در دانشگاهی تحصیل کنید که دروس دانشگاهی در آن به زبان خاص آن کشور اروپایی تدریس می‌شود. این امر باعث خواهد شد که مجبور باشید تا هزینه‌هایی را برای فراگیری زبان تدریس در آن دانشگاه در نظر بگیرید. با این حال، هزینه‌های پایین تحصیل در ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا، باعث می‌شود تا باز هم چنین کاری مقرون به صرفه باشد.

معرفی 7 مورد از ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا

در اینجا شما را با 7 مورد از ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا آشنا می کنیم.

1. مدرسه نرمال عالی پیزا

لیست ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپایی خود را با نماینده ای از ایتالیا آغاز می کنیم. مدرسه نرمال عالی پیزا  (Scuola Normale Superiore) یکی از برترین دانشگاه‌های ایتالیا و اروپا است که امکان تحصیل در سه حوزه علوم انسانی، علوم سیاسی و رشته‌های علوم پایه از جمله فیزیک، شیمی و زیست شناسی را فراهم ساخته است. این دانشگاه برای تمامی دانشجویان داخلی و بین‌المللی کاملاً رایگان است. حتی هزینه‌های مربوط به تغذیه و خوابگاه نیز برای دانشجویان این دانشگاه رایگان است. به گونه‌ای که باعث شده است که به سختی لازم باشد تا حتی یک یورو برای کاری خاص در این دانشگاه پرداخت کنید.

2. دانشگاه سنت آنا

دانشگاه سنت آنا، یکی دیگر از ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا است که در دو حوزه علوم تجربی و علوم اجتماعی فعالیت می‌کند. با وجود اینکه برخی از رشته‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، تحصیل در برخی دیگر از رشته‌ها مستلزم فراگیری زبان ایتالیایی است. البته یادگیری زبان ایتالیایی برای تحصیل در دانشگاهی که شهریه آن به طور کامل رایگان بوده و هزینه‌های زندگی شما را نیز پوشش می‌دهد، ارزش دارد. این دانشگاه نیز در شهر پیزا ایتالیا واقع گردیده است.

3. دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین، یکی دیگر از ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا است که امکان تحصیل رایگان را برای تمامی دانشجویان فراهم کرده است. هزینه‌های زندگی و تحصیل در این دانشگاه حدود 800 یورو در ماه خواهد بود که ارزش چنین سرمایه‌گذاری را دارد. بسیاری از رشته‌های این دانشگاه به انگلیسی تدریس می‌شوند.

برای آشنایی با شرایط پذیرش در دانشگاه آزاد برلین آلمان به لینک > دانشگاه آزاد برلین مراجعه نمایید.

4. دانشگاه گوتینگن

دانشگاه گوتینگن، از دیگر دانشگاه‌های برتر آلمان است که در لیست ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا قرار گرفته است. تحصیل در این دانشگاه برای تمامی دانشجویان بین‌المللی و بومی رایگان خواهد بود. پرداخت 300 یورو در هر ترم و داشتن 700 یورو برای هزینه‌های ماهیانه تنها هزینه‌های پرداختی دانشجویان این دانشگاه است.

5. RWTH آخن

دانشگاه RWTH آخن  یکی دیگر از ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا است که در رشته های فنی مهندسی و معماری تخصص دارد. تمامی دوره های کارشناسی به زبان آلمانی تدریس می شوند. البته شرایط ایمن دانشگاه ارزش فراگیری زبان آلمانی را دارد. دانشگاه RWTH آخن، هیچ گونه شهریه ای را از دانشجویان دریافت نمی کند. تنها هزینه مربوط به ثبت نام هر ترم اخذ می شود. این هزینه ها 260 تا 290 یورو خواهد بود.

دانشگاه RWTH آخن

6. دانشگاه وین

وین اتریش از دیگر مکان های مناسب برای تحصیل در اروپا است. اگر اتریش را برای ادامه تحصیل در اروپا در نظر گرفته اید، بهتر است تا دانشگاه وین را در اولویت بگذارید. این دانشگاه بجز هزینه ثبت نام 700 یورویی هیچگونه هزینه ای را دریافت نمی کند.

7. دانشگاه نورد

دانشگاه نورد به عنوان یک دانشگاه دولتی نروژی شناخته می شود که در لیست ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا قرار گرفته است. حتی غیر اروپایی ها هم از این مزیت برخوردارند. تنها باید ثابت کنید که منابع لازم برای زندگی در نروژ را برای یک سال دارید. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین و ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپاست که به زبان انگلیسی تدریس می کند.

دانشگاه نورد

اخذ پذیرش تحصیلی از برترین دانشگاه های اروپا با وکلای ویزا 724

در این مقاله، شما را با لیست ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا آشنا کردیم. در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های دریافت پذیرش از برترین دانشگاه های اروپا تمایل دارید، کارشناسان ویزا 724 می توانند راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند. 

سوالات متداول

فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های اروپایی از چشم‌انداز شغلی بسیار خوبی برخوردارند. بسیاری از فارغ‌التحصیلان شغل خود را در کشور خود دنبال می‌کنند، درحالی‌که برخی دیگر در سایر کشورهای اروپایی یا در کشورهایی با اقتصاد قوی مانند ایالات متحده یا کانادا کار می‌کنند. 

دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اروپا باید از برخی تفاوت‌های فرهنگی که ممکن است در زندگی آنها تأثیر بگذارد، آگاه باشند. برخی از تفاوت‌های مهم فرهنگی که باید در نظر گرفته شوند عبارت‌اند از: 
• سبک ارتباطی: اروپایی‌ها دارای سبک ارتباطی صریح‌تری هستند، درحالی‌که ایرانی‌ها ممکن است رویکرد غیرمستقیم و دیپلماتیک‌تری را ترجیح دهند.
• مدیریت زمان: اروپایی‌ها تأکید زیادی بر وقت‌شناسی و مدیریت زمان دارند و ضرب‌الاجل‌ها بسیار جدی گرفته می‌شوند. 
• هنجارهای اجتماعی: اروپایی‌ها هنجارها و آداب‌ورسوم اجتماعی متفاوتی نسبت به ایرانی‌ها دارند، به‌ویژه در مورد معاشرت و تعامل با دیگران. 
• اعمال مذهبی: اروپا جامعه‌ای عمدتاً سکولار است و اعمال مذهبی ممکن است به‌اندازه ایران برجسته نباشد.

درخواست مشاوره رایگان

3 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *