همه‌ چیز درباره آزمون پرومتریک


آخرین بروز رسانی : ۰۱/۱۱/۳۰

 

آزمون پرومتریک

 

آزمون پرومتریک برای سنجش دانش تخصصی افراد در رشته‌های مختلف طراحی شده‌ است. این آزمون در بسیاری از کشورهای دنیا به‌ خصوص کشورهای حوزه خلیج فارس مانند عمان و قطر دارای اعتبار است و افراد به‌وسیله سنجش به این نحو می‌توانند اقامت کاری به‌ویژه در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی به‌دست بیاورند.

 

برای اینکه با ارزانترین کشورها برای تحصیل در دوره های پزشکی آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم به صفحه ارزانترین کشورها برای تحصیل پزشکی مراجعه نمایید.


نمی‌شود به فکر مهاجرت کاری بود و در مورد آزمون پرومتریک و شرایط آن و نحوه ثبت‌نام اطلاعی نداشت. در صورتی که دوست دارید در مورد جزییات و سیر تا پیاز آزمون پرومتریک اطلاعات جالبی به‌دست آورید قطعا خواندن ادامه مطلب به شما توصیه می‌شود.


آزمون پرومتریک چیست؟

آزمون پرومتریک یک سیستم ارزشیابی طراحی شده توسط موسسه testing آمریکاست که به شرکت کنندگان خود اجازه می‌دهد تا در شرایط مساوی و مشابه با سایر افراد به سنجش مهارت‌ها و دانش خود خود بپردازند. این آزمون در بازه‌های زمانی مکرر و در بیش از 180 کشور جهان برگزار می‌شود.


مراکز زیادی در دنیا آزمون پرومتریک را معیار ارزشیابی قرار داده و برای استخدام کارکنان خود از این معیار سنجش استفاده می‌کنند. آزمون پرومتریک برای رشته‌های مختلفی برگزار می‌شود اما بیشتر برای سنجش مهارت دانش آموخته‌های رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در کنار رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی و آزمایشگاهی این آزمون در زمینه‌های دیگری مانند اقتصاد و آی تی هم برگزار می‌شود. این نکته حائز اهمیت است که آزمون پرومتریک مانند بسیاری از آزمون‌های معتبر دیگر در جهان به دو فرم کتبی و آنلاین برگزار می‌شود.

 

برای آشنایی با شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور انگلستان به صفحه شرایط تحصیل در رشته های پزشکی انگلستان مراجعه نمایید.


برای قبولی در این آزمون شرکت کنندگان باید حداقل به 70 درصد سوالات پاسخ درست بدهند. اما اینکه داوطلبان با 70 درصد پاسخ صحیح به سوالات صلاحیت استخدام و دریافت ویزای کاری را دارند یا نه وابسته به رشته تحصیلی و سفارت کشور مورد تقاضای اقامت است. به همین دلیل هر فرد متقاضی شرکت در آزمون پرومتریک باید با توجه به رشته و کشور مد نظر خود از نمره قبولی معیار مطلع شود.


شرایط آزمون پرومتریک

سالانه بیش از 7 میلیون نفر در جهان مهارت و دانش خود را با شرکت در آزمون پرومتریک سنجش می‌کنند. این آزمون با 60 سوال در هر رشته طراحی شده‌است و شرکت کنندگان باید در بازه زمانی 1.5 ساعته به سوالات طرح شده پاسخ دهند. تمرکز این آزمون بر این است که شرکت کنندگان بتوانند در شرایط مشابه سنجیده شوند و بهترین افراد برای فرصت‌های شغلی شناسایی شوند.


به همین دلیل امکان اسکان و خوابگاه برای آرامش شرکت کنندگان را فراهم کرده است تا افراد دغدغه آرامش پیش از آزمون نداشته‌باشند. همچنین پرومتریک شرایطی فراهم کرده است که افراد با نیازها و ناتوانی‌های خاص امکان فرصت برابر در این آزمون را داشته‌باشند.

 

آزمون پرومتریک ویزا724


چه کشورهایی این آزمون را تایید می‌کنند؟

این آزمون در اکثر کشورهای جهان برگزار می‌شود اما اکثر شرکت کنندگان ایرانی در پرومتریک شرکت می‌کنند تا برای مهاجرت کاری به کشورهای حوزه خلیج فارس مانند قطر و عمان سنجش شوند. آزمون پرومتریک در تمام روزهای سال و در مراکز مختلف در حال برگزاری است اما هر شرکت کننده باید بررسی کند که کدام مراکز در روز مورد علاقه او در حال برگزاری آزمون تخصصی رشته خاص او هستند.


متاسفانه ایران جزو کشورهای محدودی است که آزمون پرومتریک در آن برگزار نمی‌شود. به همین دلیل افرادی که تمایل داشته‌باشند در این آزمون پر متقاضی شرکت کنند، می‌توانند بسته به سلیقه خود یکی از کشورهای همسایه را انتخاب کرده و در آنجا آزمون دهند. معمولا افرادی که متقاضی ویزا کاری در کشورهای حوزه خلیج فارس مانند عمان یا قطر هستند، ترجیح می‌دهند در همان کشور مورد نظر آزمون دهند.


منابع آزمون پرومتریک

داوطلبان این آزمون باید در نظر داشته‌باشند که منابع مورد سنجش پرومتریک هر رشته متفاوت است. همچنین ذکر این نکته حائز اهمیت است که منابع تخصصی این آزمون در سال‌های متفاوت و با پیشرفت علم پزشکی و به‌روز شدن کتاب‌های معتبر در حال تغییر است. 


اما آزمون پرومتریک این امکان را برای شرکت کنندگان خود فراهم آورده است که برای آشنا شدن با شرایط و فضا و سوالات مورد ارزشیابی به‌صورت مجازی و آزمایشی در این آزمون شرکت کنند. این امکان در پکیج‌های متفاوت و از طریق سایت آزمون پرومتریک قابل دسترس است. شرکت کنندگان برای استفاده از آزمون آزمایشی باید هربار مبلغ 30 دلار پرداخت کنند.

 

منایع آزمون پرومتریک

 

مراحل ثبت نام آزمون پرومتریک

ساده‌ترین شرایط شرکت در این آزمون این است که داوطلبان در سایت آزمون ثبت‌نام کرده و در 7 روز هفته و به‌صورت 24 ساعته در آزمون آنلاین مهارت‌های خود را سنجش کنند. اما به‌صورت کلی شرایط ثبت‌نام در آزمون به‌صورت مرحله به مرحله در ادامه توضیح داده‌شده‌است.


در اولین قدم باید به سایت اصلی این آزمون https://www.prometric.com/ مراجعه کنید. در ادامه در صفحه اصلی نام آزمونی که می‌خواهید در آن شرکت کنید را در منو آزمون دهنده یعنی test taker انتخاب کنید. سپس شما به صفحه اصلی رشته خودتان منتقل می‌شوید.


روی اکشن لینک در ثبت چپ صفحه کلیک کنید و دستورالعمل ثبت‌نام و شرکت در آزمون را مطالعه کنید. سپس باید قدم به قدم مرکز آزمون را انتخاب کنید، اطلاعات شخصی را وارد کنید، از واجد شرایط بودن برای شرکت در آزمون مطمئن شوید و در نهایت به صفحه پرداخت منتقل شوید.


شرایط ثبت‌نام آزمون پرومتریک

اولین شرط ثبت‌نام در این آزمون این است که داوطلب مدارک هویتی خود را ارائه دهد. به همین دلیل باید پیش از ثبت‌نام در آزمون پرومتریک از داشتن پاسپورت معتبر اطمینان حاصل کنید. مورد بعدی این است که هر شرکت کننده در آزمون حضوری باید حداقل 30 دقیقه قبل از شروع آزمون در محل ثبت شده حضور داشته‌باشد تا در فرایند احراز هویت و مراحل اولیه اختلالی به وجود نیاید.


در سایت آزمون پرومتریک ذکر شده‌است که همراه داشتن لوازم غیر ضروری برای شرکت کنندگان ممنوع است و داوطلبان باید پیش از ورود به محل اصلی آزمون وسایل غیر مرتبط خود را به محل نگهداری اشیا تحویل دهند. همچنین در محل آزمون از ردیاب استفاده می‌شود و امکان استفاده از لوازم الکترونیکی برای هیچ شرکت کننده ای وجود نخواهد داشت.

 

برای آشنایی با آزمون MCAT پیشنهاد می کنیم به صفحه آزمون پزشکی MCAT مراجعه نمایید.


در طول برگزاری آزمون دوربین‌های سالن روشن و مشغول تصویربرداری از داوطلبان است. به همین دلیل امکان وقوع تقلب در این آزمون تحت هیچ شرایطی وجود ندارد. هر شرکت کننده باید آگاه باشد که می‌تواند حداکثر 3 بار در سال در آزمون پرومتریک شرکت کند. پس در صورت عدم قبولی نگرانی وجود ندارد و فقط هزینه شما بابت شرکت در آزمون سوخت خواهد شد.

 

هزینه آزمون پرومتریک

هزینه برگزاری این آزمون با توجه به رشته تحصیلی می‌تواند متفاوت باشد. هر شرکت کننده پرومتریک باید در نظر داشته‌باشد که به‌ جز هزینه 100 تا 300 دلاری ثبت‌نام آزمون در سایت باید هزینه‌ای در حدود 100 دلار را در محل برگزاری حضوری آزمون پرداخت کند. 


ضمن اینکه شرکت کنندگان ایرانی مجبورند هزینه‌های بیشتری برای سفر به کشور همسایه و شرکت در این آزمون، اسکان، خورد و خوراک و غیره بپردازند. به همین دلیل پیش از مطالعه و برنامه ریزی برای شرکت در پرومتریک، هزینه‌های خود را تخمین بزنید و این موارد جانبی را هم در نظر بگیرید.

 

هزینه آزمون پرومتریک
 

سوالات متداول

1. نمره قبولی در آزمون پرومتریک چقدر است؟

برای قبولی در این آزمون باید حداقل به 70 درصد سوالات پاسخ دهید.

2. تعداد سوالات آزمون چقدر است؟

به‌صورت کلی آزمون دارای 60 سوال است.
 


سوالات متداول


1. آزمون پرومتریک چیست؟

آزمون پرومتریک ارائه دهنده تست و ارزیابی مبتنی بر فناوری است. این آزمون مورد تایید بسیاری از معروف‌ترین سازمان‌های صدور مجوز، موسسات دانشگاهی و سازمان‌های دولتی از جمله سفارت‌ها برای صدور ویزا و اجازه اقامت می‌باشد.

2. چطور برای آزمون پرومتریک آماده شویم؟

اول اینکه درس خواندن را جدی بگیرید و از آن غافل نشوید. برای موفقیت در این آزمون باید کتاب‌های مهم علوم پایه را به‌خوبی مطالعه کرده باشید. در آزمون آزمایشی‌های پرومتریک شرکت کنید و سعی کنید به تمام سوالاتی که از آزمون‌های گذشته و نمونه سوالات پرومتریک رشته شما در دسترس است پاسخ دهید.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز رسمی از وزارت کار (کاریابی بین المللی ایران)

- مجوز موسسه حقوقی لیبرا (ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا)

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624261 / 02122624260 / 02122609232 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، ابتدای کوچه الهیه (کاریابی ایران + موسسه حقوقی لیبرا)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 //

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto (Libra Liana Co)

19055987474+ : Whatsapp & CALL

CANADA Office 2 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت یه کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.