آب و هوای پرنس ادوارد

شرایط جوی پرنس ادوارد و موقعیت جغرافیایی آن چگونه است؟

جزایر پرنس ادوارد یا Prince Edward Islands که به اختصار PEI نامیده می شوند، در داخل منطقه معتدل جنوبی در عرض جغرافیایی 46 درجه قرار دارند. آب و هوای پرنس ادوارد از نوع تندرا می باشد به این معنا که در مناطق پهناور و مسطح امکان دارد زیر خاک آن همیشه یخ زده باشد. به طور معمول بادهای شدید منطقه ای هر روز در طول سال از جهت شمال غربی می وزند. وزش این بادها در آب و هوای غیرمعمولِ خنک و بادی این سرزمین تاثیر دارد. میانگین بارندگی سالانه در قله Mascarin از 2400 میلیمتر تا بیش از 3000 میلی متر است. 

برای آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری و مهاجرت از این طریق به پرنس ادوارد کانادا به لینک «سرمایه گذاری در پرنس ادوارد» مراجعه نمائید.

علیرغم آنکه آب و هوای پرنس ادوارد بسیار سرد است ولی نسبت به آب و هوای معتدل نیمکره شمالی به خط استوا نزدیکتر بوده و تنها یک درجه دورتر از آب و هوای نیمکره جنوبی است. بسیاری از مناطق در عرض‌های جغرافیایی پایین‌تر در نیمکره شمالی، زمستان‌های بسیار سردتری نسبت به جزایر پرنس ادوارد دارند.

این جزایر یکی از ابری ترین نقاط جهان هستند. در قسمت شرقی جزیره ماریون حدود 1300 ساعت در سال تابش آفتاب وجود دارد. اما دور از ساحل در کناره های مرطوب غربی جزایر ماریون و پرنس ادوارد تنها حدود 800 ساعت آفتابی است.

مطلب پیشنهادی: آب و هوای ادمونتون

آب و هوای پرنس ادوارد کانادا

آب و هوای پرنس ادوارد در قیاس با آب و هوای کانادا در مناطق دیگر که اغلب با زمستان های سرد و ناگوار و طولانی مدت مواجه است، نسبتا متعادل می باشد. یعنی خیلی سرد یا خیلی گرم نمی شود و در تابستان نسیم اقیانوسی بر روی منطقه می وزد. دمای متوسط در زمستان ها حدود 7- و در تابستان حدود 20 درجه سانتیگراد است. از آنجا که در اطراف جزیره کوه وجود ندارد، نمی تواند جلوی وزش بادهای سرد را بگیرد و به همین دلیل زمستان ها کمی سردتر است. 

برای آموزش نحوه دریافت وقت سفارت کانادا در باکو آذربایجان به لینک « وقت سفارت کانادا از باکو » مراجعه فرمائید.

آب و هوای پرنس ادوارد برای مسافرت چگونه است؟

به طور معمول بارش برف در زمستان سنگین است ولی متوسط محدوده دما در زمستان بین 3- تا 11- درجه سانتیگراد است که برخی اوقات وزش بادهای سرد دما را بسیار کمتر می کند. پوشش برف در این ناحیه فرصت کافی برای دوستداران ورزش های زمستانی مثل اسکی را فراهم می نماید. سردترین ماه در این جزیره فوریه می باشد. از آخر آوریل تا آخر نوامبر آب و هوای پرنس ادوارد لطیف و مورد پسند است. این زمان فرصت زیادی برای تابش خورشید بر روی شن های سرخ سواحل این جزیره است. 

جزایر پرنس ادوارد

مطلب پیشنهادی: آب و هوای آلبرتا

آب و هوای پرنس ادوارد به دلیل همجواری با آب و هوای گرم خلیج سنت لارنس معتدل است. در تابستان‌ها، بین ماه های ژوئن و آگوست، هوا به طور معمول گرم است. رطوبت در این فصل بسیار کم و دمای متوسط بین 21 درجه تا 26 درجه سانتیگراد است. گاهی اوقات هوا گرمتر شده به طوری که ماه های جولای و آگوست گرم ترین ماه ها هستند و دما به 32 درجه سانتیگراد می‌رسد. دو فصل بهار و پاییز زمان بسیار خوبی برای سفر به جزیره پرنس ادوارد است زیرا طبیعت بسیار زیبا بوده و دمای هوا معتدل است. زمان های مورد علاقه توریست ها جهت سفر به این جزیره از ماه های می تا سپتامبر می باشد.

میزان دما در پرنس ادوارد در فصول مختلف سال چگونه است؟

در فصل تابستان  آب و هوای پرنس ادوارد در سواحل عالی است و دما در بین 20 تا 34 درجه سانتیگراد متغیر می باشد. میانگین دما در فوریه (اواسط تابستان) 7.7 درجه سانتیگراد است. تغییرات دمای فصل پاییز بین 8 تا 22 درجه سانتیگراد می باشد. هوای صبح ها خنک تر از تابستان اما بعدازظهرها گرم است. با تغییر رنگ برگ ها جزیره در پاییز جلوه زیبایی به خود می گیرد.

برای آموزش و دریافت راهنمای دریافت وقت سفارت کانادا در گرجستان به لینک « اخذ نوبت کانادا در گرجستان» مراجعه فرمائید.

زمستان ها هوا سرد است و بارش برف از ماه نوامبر تا آوریل ادامه دارد و در طول زمستان، ارتفاع میانگین کل برف سالانه 290 سانتیمتر است. دما در زمستان ها بین 3- تا 11- درجه سانتیگراد متغیر است و در ماه آگوست (اواسط زمستان) 3.9 درجه سانتیگراد می باشد. وزش طوفان در زمستان می تواند شدید باشد و بادهای سرد توان آن را دارند که دما را به 25- درجه سانتیگراد برسانند. 

فصل بهار جزیره با ذوب شدن برف و شکوفه دادن درختان شروع می شود. دمای هوا ملایم و از 8 تا 22 درجه سانتیگراد متغیر است. البته وزش بادهای سرد و تهدید بارش برف یا یخبندان در هر زمانی از سال وجود دارند. 

 

درخواست مشاوره رایگان

7 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

  1. محمد ولیزاده

    سلام چطور میشود یه مزرعه صنعتی با در امد بالا در این جزیره راه اندازی کرد و حداقل سرمایه مورد نیاز چقدر است و دولت چه تصحیلاتی میدهد و چه حمایتی دارد ؟

    پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *