شرایط جوی ادمونتون

ادمونتون در چه نوع شرایط جوی قرار دارد؟

آب و هوای ادمونتون در گروه آب و هوای قاره ای مرطوب طبقه بندی شده است. ادمونتون در کناره رودخانه شمالی ساسکاچوان و در مرکز ناحیه آلبرتا قرار دارد. ادمونتون، مرکز استان آلبرتا و دومین شهر بزرگ آلبرتا پس از کلگری است. تابستان‌ها در ادمونتون طولانی، قابل تحمل و نیمه ابری و زمستان‌ها یخبندان، برفی، بادخیز و عمدتاً ابری است. استان آلبرتا دارای چهار فصل مشخص است، به طوری که تابستان‌های این منطقه گرم است، اما زمستان‌های آن به اندازه‌ای سرد است که باید حتما از لباس مناسب دما استفاده کنید. ادمونتون به داشتن روزهای سرد زمستانی معروف است. پس قبل از سفر به این منطقه، لازم است گزارش آب و هوا را بررسی کنید .در طول سال، دما به طور معمول از 14.5- درجه تا حدود 24 درجه سانتیگراد متغیر است ولی به ندرت به زیر 26.6- درجه یا بالاتر از حدود 29 درجه سانتیگراد نیز می رسد.

برای آشنایی و کسب اطلاع کامل از شرایط زندگی در شهر ادمونتون کانادا به لینک « زندگی در ادمونتون» مراجعه نمائید.

ادمونتون کانادا

برای اطلاع از شرایط آب و هوای کبک میتوانید به صفحه آب و هوای کبک مراجعه نمائید.

بر اساس امتیاز گردشگری در مورد آب و هوای کانادا، بهترین زمان از سال برای بازدید از ادمونتون برای فعالیت در هوای گرم از اوایل جولای تا اواسط آگوست است. ادمونتون یکی از شهرهای آفتابی کانادا است. روزها در زمستان کوتاه و میانگین ساعات آفتابی و روشنایی روز 7 ساعت است. روزهای ادمونتون در تابستان بسیار طولانی است که تا 17 ساعت طول می کشد.

آب و هوای ادمونتون در فصل های بهار و تابستان چگونه است؟

ماه های بهار شامل مارس، آوریل و می زمانی است که آب و هوای ادمونتون گرم شده و به تدریج برف ها آب می شوند. دما در ماه مارس سردتر و اغلب زمستانی می باشد. اما در ماه آوریل، روزها طولانی تر شده و آب شدن برف ها شروع می شود. روزهای بهار به طور معمول صاف و آفتابی هستند، البته روزهایی با بارش باران همراه است. هر چه پیشروی بهار بیشتر می شود، ساعات روشنایی روز به میزان قابل توجهی بیشتر می شود. همچنین هوا در این ماه ها بسیار گرم تر می شود.

برای آشنایی با جاذبه های گردشگری در کانادا به لینک « مکان های توریستی کانادا» مراجعه فرمائید.

بررسی آب و هوای ادمونتون

برای اطلاع از شرایط آب و هوای پرنس ادوراد میتوانید به صفحه آب و هوای پرنس ادوارد مراجعه نمائید.

تابستان در ادمونتون شامل ماه های ژوئن، جولای و آگوست، زمانی است که روزها طولانی و آفتابی هستند. برخی اوقات بعد از ظهرها با رعد و برق همراه است. بیشتر روزها دما در طول روز می تواند از 20 درجه سانتیگراد تا 30 درجه سانتیگراد متغیر باشد، البته شب ها خنک تر است. اگرچه می توانید انتظار داشته باشید که دمای روز تا 35 درجه سانتیگراد برسد. در طول تابستان، اگر بیرون زیر نور خورشید هستید، استفاده از کرم ضد آفتاب و پوشیدن لباس های کتانی و آستین دار به همراه کلاه لبه پهن ایده خوبی است.. یکی از موارد قابل توجه در ادمونتون وجود پشه ها در مناطق جنگلی و مزارع (به خصوص نزدیک دریاچه ها یا برکه ها) هستند. بهتر است از مواد دافع حشرات استفاده کنید.

آب و هوای ادمونتون در فصل های پاییز و زمستان چگونه است؟

آب و هوای ادمونتون در ماه های پاییز شامل سپتامبر، اکتبر و نوامبر شروع به سرد شدن می کند و روزها کوتاه تر می شوند. در ماه سپتامبر، روزهای زیادی دما در حدود 20 درجه سانتیگراد است. اما تا نوامبر، دمای روزانه احتمال دارد به حدود 0 تا 5 درجه سانتیگراد برسد. به طور کلی، در پاییز وزش باد بیشتر از تابستان است و بسته به سال های متفاوت مرطوب تر نیز خواهد بود.

برای آشنایی با نحوه دریافت ویزای توریستی کانادا 2023 به لینک « ویزای توریستی کانادا» مراجعه نمائید.

آب و هوای ادمونتون در زمستان با دمای سردتر، روزهای کوتاه‌تر و برف زیاد همراه است. درجه حرارت در ادمونتون در طول ماه های زمستان می تواند در روزهای مختلف و حتی در طول یک روز به شدت متفاوت باشد. برخی اوقات انتظار دماهای مختلف از 5+ درجه سانتیگراد تا 5- درجه سانتیگراد داشته باشید. در این روزها هوا گرمتر از حد متوسط، کاملاً مرطوب و احتمالاً آفتابی  همراه با آب شدن برف خواهد بود. تعداد این روزها در زمستان کم و استفاده از فضای باز لذت بخش است.

محدوده دمای نسبتاً رایج برای زمستان 5- درجه تا 15- درجه سانتیگراد است. بسیاری از روزها در ساعات روشنایی روز دما در حدود 10- درجه سانتیگراد است. در طول این دماها، هوای بیرون خیلی سرد نیست.

 در شب و در اوایل صبح قبل از طلوع خورشید می توانید انتظار سرمای 15- درجه تا 25- درجه سانتیگراد داشته باشید. در این دماها امکان سرمازدگی وجود دارد.
سردترین روزها در ادمونتون 25- درجه تا 35- درجه سانتیگراد می باشد. وقتی دمای هوا به زیر 30 درجه سانتیگراد می رسد، احتمالا دارد بخواهید از بیرون رفتن خودداری کنید. در این دماها بیرون بودن بدون لباس مناسب می تواند خطرناک باشد.

درخواست مشاوره رایگان

5 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *