نحوه راه اندازی یا خرید فروشگاه مواد غذایی در کانادا

فروشگاه های موادغذایی، از شغل های مورد نیاز در هر جامعه ایی هستند. در واقع فروشگاه های مواد غذایی که به عنوان سوپرمارکت ها شناخته می شوند، منابع اصلی برای رفع نیازهای غذایی در منزل هستند. اگر که شما دارای یک فروشگاه موادغذایی هستید یا اینکه تمایل دارید از این طریق به کانادا مهاجرت کنید تا انتهای مقاله همراه ما باشید. ما در این بخش به بررسی موارد زیر می پردازیم:

مراحل راه اندازی فروشگاه مواد غذایی در کانادا
هزینه راه اندازی فروشگاه مواد غذایی در کانادا
شرایط فرد متقاضی راه اندازی فروشگاه موادغذایی در کانادا
خرید فروشگاه موادغذایی در کانادا

مراحل راه اندازی فروشگاه موادغذایی در کانادا

فروشگاه موادغذایی در کانادا

اگر قصد راه اندازی فروشگاه موادغذایی در کانادا را دارید شما گام اول که تعیین هدف است را برداشته اید. در ابتدا شما باید یک برنامه ریزی داشته باشید. داشتن یک برنامه مشخص برای یک کارآفرین ضروری است. برنامه به افراد کمک می کند تا کسب و کار خود را مشخص کنند و موارد مورد نیاز را تهیه کنند همچنین زمانی که افراد اقدام به نوشتن برنامه تجاری می کنند نکات ناشناخته ایی را نیز متوجه می شوند که شاید حتی در ابتدا آنها را نمی دانستند! مواردی که زمان برنامه ریزی باید در نظر گرفت عبارتند از:
هزینه های راه اندازی فروشگاه موادغذایی در کانادا
بازارهدف در مورد راه اندازی فروشگاه مواد غذایی در کانادا
انتخاب کردن نام تجاری برای فروشگاه مواد غذایی در کانادا

مطب پیشنهادی: خرید یا راه اندازی سوپر مارکت در کانادا

هزینه های راه اندازی فروشگاه مواد غذایی در کانادا

زمانی که که صحبت از راه اندازی فروشگاه مواد غذایی در کانادا می شود افراد باید بین 70.000 تا 100.000 دلار هزینه برای تجهیزات در نظر بگیرند. تهیه موجودی اولیه فروشگاه یکی از اصلی ترین و پر هزینه ترین موارد است که در حدود 160.000 دلار نیاز به هزینه دارد. البته این هزینه یک هزینه تقریبی است! از هزینه های دیگری که قبل از افتتاح لازم است افراد داشته باشند هزینه اجاره و بیمه است که این موارد نیز تقریبا 10.000 دلار هزینه نیاز است. اگر بخواهیم تبلیغات را نیز در نظر بگیریم می توان گفت به طور تقریبی هزینه های مورد نیاز در ابتدا برای شروع کار به راحتی بیش از 500.000 دلار خواهد بود.

مطلب پیشنهادی: خرید یا راه اندازی نانوایی در کانادا

هزینه های جاری یک فروشگاه موادغذایی در کانادا چقدر است؟

یکی از مهمترین هزینه ها، پرداخت حقوق کارمندان است که این مورد بر اساس شهر متفاوت است. برای مثال در برخی از شهرها بین 7.25 تا 10 دلار افراد باید به کارمندان خود حقوق پرداخت کنند که البته این مورد در شهرهای بزرگتر بیشتر خواهد بود. هزینه آب و برق نیز از مواردی است که متفاوت خواهد بود و تقریبا 5000 دلار در ماه ممکن است هزینه نیاز داشته باشد. تهیه مواد غذایی نیز از مواردی است که در صورت به اتمام رسیدن نیاز به هزینه برای تهیه آن دارد.

بازار هدف

مشتریان فروشگاه ها اصولا افرادی هستند که در همان محل زندگی می کنند. باتوجه به این مورد که فروشگاه موادغذایی تجارتی رقابتی است، وجود فروشگاه های کوچک نیز می تواند به عنوان رقبا در نظر گرفته شود. بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای تهیه موادغذایی به فروشگاه های بزرگی مانند Walmart ، Costco ، Kroger یا Target مراجعه کنند. به همین دلیل راه اندازی یک فروشگاه جدید نیاز به اولویت بندی و بررسی جوامع کوچک دارد.

مطلب پیشنهادی: گرفتن شعبه مک دونالد در کانادا

راه اندازی فروشگاه موادغذایی در کانادا چقدر سود دارد؟

یک فروشگاه مواد غذایی باتوجه به محیطی که قرار داد می تواند به طور متوسط 300.000 دلار در سال سود داشته باشد. البته همانطور که گفتیم این مبلغ باتوجه به منطقه، محصولات فروشگاه و بسیاری از ویژگی ها متفاوت خواهد بود.

چگونه یک فروشگاه موادغذایی سودآور داشته باشیم؟

یکی از ساده ترین روش ها برای افزایش سود آوری این است که شما در جلوی فروشگاه وسایل غیر ضروری را برای فروش داشته باشید. مواردی مانند محله و باتری می تواند تا 70 درصد نیز سود داشته باشد به این معنی که فروش چند مورد این کالاها برابری می کند با سود کل سبدخرید موارد مورد نیاز! تنوع بخشیدن در فروشگاه نیز می تواند تاثیر مستقیمی در سوددهی داشته باشد برای مثال اضافه کردن امکاناتی مانند کافی شاپ به طرز چشمگیری می تواند سوددهی را افزایش دهد.

انتخاب نام تجاری

انتخاب کردن نام مناسب یک موضوع مهم و چالش برانگیز است. زمان انتخاب نام توصیه می شود که قوانین استانی، سوابق  نام مورد نظر در زمینه کاری خود و مجاز بودن آن را بررسی کنید.

ثبت نام برای مالیات

قبل از اینکه بتوانید کسب و کار خود را شروع کنید باید برای انواع مالیات های ایالتی و فدرال ثبت نام کنید. اولین کار برای ثبت نام در مالیات درخواست EIN است. شما می توانید EIN را از طریق وبسایت IRS خریداری کنید. در زمان ثبت نام در برنامه مالیاتی بهتر است یک حساب بانکی جدا نیز برای این موضوع در نظر بگیرید:

افتتاح حساب بانکی

افتتاح حساب بانکی برای حفظ دارایی ها یکی از موارد بسیار ضروری است. در صورتی که حساب شخصی و شغلی شما یکی باشد در صورت شکایت از شما تمام دارایی ها از جمله ماشین، خانه و… در معرض خطر قرار می گیرند. علاوه بر این داشتن یک حساب بانکی برای موارد شغلی به بررسی حساب ها در زمان پرداخت مالیات نیز کمک زیادی می کند.

دریافت مجوز

عدم تهیه مجوزها می تواند جریمه های سنگین و خسارات زیادی برای افراد داشته باشد. با مراجعه به مرکز اصلی مجوزهای ایالات SBA می توانید از مجوزهای کسب و کار خود در منطقه مورد نظر مطلع شوید. مجوزهای متعددی وجود دارد که به همین علت نیاز است که باتوجه به مواردی که در فروشگاه قصد فروش آن را دارید اقدام به تهیه آن مجوز کنید. برای مثال اگر قصد دارید در فروشگاه مواد غذایی خود الکل نیز بفروشید به مجوز مشروبات الکلی نیاز دارید.
همچنین در صورتی که در فروشگاه خود موادغذایی سرو می کنید یا بخشی از فروشگاه را به کافی شاپ یا یک رستوران کوچک اختصاص داده اید دریافت مجوزهای مربوط به این موارد نیز خواهید داشت.

دریافت بیمه

دقیقا مانند مجوزها برای یک فعالیت ایمن و قانونی نیاز است که بیمه تجارتی دریافت کنید. بیمه تجارت به افراد کمک می کند که در صورت خسارات و زیان بتوانند هزینه های مربوطه را از شرکت بیمه مورد نظر دریافت کنند. انواع مختلفی از بیمه نامه ها برای انواع مشاغل با انواع ریسک ها ایجاد شده است که شما باتوجه به شرایط خود می توانید یکی را انتخاب کنید.
یکی از مهم ترین بیمه های دیگری که مورد نیاز است و افراد به آن نیاز دارند بیمه کارمندان است. اگر شما کارمندی در فروشگاه داشته باشید بیمه کردن این فرد یکی از مهم ترین مسائل است.

مطلب پیشنهادی= مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

شرایط فرد متقاضی راه اندازی فروشگاه موادغذایی در کانادا

اگر از کار فروشندگی لذت می برید یا به مدیریت امور مربوط به مواد غذایی علاقه دارید می توانید یک فروشگاه موادغذایی را افتتاح کنید! اما افرادی که در تهیه برنامه تجاری یا همان بیزینس پلن تبحر خوبی دارند قطعا نتیجه خوبی در این راه خواهد داشت.

 افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ ویزا را دارند داشتن بیزینس پلن یک اصل مهم در برنامه آنها است.

مطلب پیشنهادی: راه اندازی فروشگاه لباس در کانادا

 

مهارت و تجربیاتی که به رشد فروشگاه مواد غذایی کمک می کند!

اولین و مهمترین موضوعی که در مورد فروشگاه موادغذایی باید در نظر گرفت بحث قیمت گذاری است. همچنین داشتن موادغذایی تازه مانند گوشت نیز می تواند تاثیر زیادی در فروش داشته باشد. در کانادا برخی از فروشگاه ها با ارائه دستگاه های ساخت آبجوی دستی توانسته اند سود زیادی در این مورد داشته باشند. به طور کلی بهترین راه بررسی رقبا و ویژگی های آنها و تلاش در افزایش امکانات می تواند سوددهی خوبی برای افراد داشته باشد.

پتانسیل رشد فروشگاه موادغذایی در کانادا

فروشگاه های موادغذایی بیشترین سهم فروش موادغذایی را در کانادا به خود اختصاص داده اند. در سال 2013 فروشگاه های مواد غذایی تقریبا 90 درصد از فروش کل مواد غذایی و آشامیدنی کشور را به خود اختصاص دادند. در واقع راه اندازی فروشگاه مواد غذایی یک تجارت کم حاشیه و با سود بالا است. البته این مورد یک شغل رقابتی است و برای پیشرفت افراد باید دائما موارد گفته شده را بررسی کنند و سعی در بهبود شرایط فروشگاه داشته باشند.

فروشگاه های قابل خرید در کانادا

اگر قصد دارید از طریق سرمایه گذاری و خرید بیزنس برنامه مهاجرت به کانادا خود را پیش بگیرید؛ ممکن است به خرید فروشگاه موادغذایی نیز فکر کرده باشید؛ برخی از گزینه های قابل خرید عبارتند از:
محل= گانانوک، انتاریو، کانادا

خرید فروشگاه موادغذایی در کانادا

خرید فروشگاه موادغذایی در کانادا

خرید فروشگاه موادغذایی در کانادا

قیمت پیشنهادی = 350.000 دلار
درآمد= 1.000.000 دلار
این فروشگاه به مدت 30 سال یک فروشگاه اصلی در این محله بوده است و در دو تقاطع اصلی در یک مرکز شلوغ البته با پارکینگ قرار دارد. از نظر رقابتی هیچ فروشگاهی در سطح این فروشگاه در محله وجود ندارد و علت فروش آن نیز بازنشستگی فروشنده است. پتانسیل گسترش و رشد فوق العاده ایی در این فروشگاه وجود دارد و اگر صاحب جدید فردی خلاق باشد می تواند با اضافه کردن موارد جدید به فروشگاه سود آن را چند برابر کند برای مثال می تواند قسمت فروش الکل، آبجو و… را به این مورد اضافه کند. فروشنده برای فردی که به طور جدی قصد خرید دارد آموزش های لازم و تجربیات خود را نیز ارائه می دهد.
این معامله شامل موارد زیر خواهد بود:
تجهیزات
نرم افزار POS و سیستم های مدیریتی
آموزش  و پشتیبانی
سایر اطلاعات:
اجاره 3000 دلار در ماه
شرایط اجاره 5 سال با تمدید
اجاره سالانه 36000 دلار
اندازه 2800 مترمربع
ساعت کاری: دوشنبه و جمعه 7 صبح تا 11:30 و سایر روزهای هفته 6:30 تا 11
تعداد کارمندان: 2
سال تاسیس: بیشتر از 30 سال
ارزش مبلمان: 350.000 دلار
فروشنده برای خریدار واقعی 20 الی 25 درصد از هزینه خرید را کمک می کند.

محل= هاوکسبری، انتاریو، کانادا

فروشگاه مواد غذایی

فروشگاه موادغذایی

فروشگاه موادغذایی

قیمت پیشنهادی= 399.000 دلار
درآمد: 850.000 دلار

جریان نقدینگی: 215.000 دلار
این گزینه یک فروشگاه موادغذایی در هاوکسبری است و بیشتر مشتریان (تقریبا 80 درصد) فرانسوی صحبت می کنند. این فروشگاه در سال 1987 تاسیس شد و سابقه کاری خوبی دارد همچنین مشتریان وفادار زیادی دارد. نکته جالب در این مورد این است که پرسنل علاقه زیادی به کار خود دارند و تقریبا 10 سال است که در این فروشگاه مشغول به کار هستند.
این فروشگاه در خیابان اصلی با دید بسیار خوب و پارکینگ رایگان واقع شده است. هاوکسبری شهری دو زبانه است که در شرق انتاریو بین مونترال و اتاوا واقع شده است. این فروشگاه در این منطقه یکی از ضروری ترین و اصلی ترین موارد است و حتی در زمان همه گیری کرونا به صورت منظم باز بوده است. بیشتر محصولات این فروشگاه از تامین کنندگان اصلی صنعت بهداشت طبیعی و غذایی در کانادا است.
جزئیات محل: کاملاً مجهز و تجاری با دو سیستم POS
دلیل فروش: بازنشستگی مالک
ساعات کاری: دوشنبه – جمعه: 9:30 – 17:00/شنبه: 9:00 – 16:00/یکشنبه: تعطیل است
کارمندان:5
سال تاسیس: 35 سال
پشتیبانی و آموزش: پشتیبانی و آموزش می تواند به خریدار حتمی ارائه شود.
ارزش مبلمان / وسایل: 50.000 دلار

شرح قوانین و مقررات راه اندازی فروشگاه مواد غذایی در کانادا

راه اندازی فروشگاه مواد غذایی در کانادا یکی از پر مخاطب ترین شغل ها پس از مهاجرت به کانادا محسوب می شود. البته باید بدانید که برای ورود به این شغل به دریافت مجوزهایی نیاز دارید. از مهم ترین مجوزهایی که برای راه اندازی فروشگاه باید دریافت کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • پروانه کسب و کارهای عمومی
  • مجوز ایمنی و بهداشت
  • مجوز مدیریت غذا و نوشیدنی
  • بازرسی های دولتی و عملیاتی
  • مجوزهای منطقه ای

با دریافت این مجوزها می توانید نسبت به راه اندازی فروشگاه مواد غذایی در کانادا اقدام کنید. برای دریافت این مجوزها به مدارکی نیاز دارید. از مهم ترین مدارک می توان به گواهی ثبت، گواهی مالیاتی، بیمه مسئولیت و تجارت، بیمه نامه، طرح کسب و کار، مجوز معاملات، سند قرار داد، اساسنامه شرکت و… اشاره کرد. با فراهم کردن این مدارک می توانید کارهای مربوط به دریافت مجوز را انجام داده و فروشگاه خود را راه اندازی کنید.

راه اندازی فروشگاه مواد غذایی در کانادا

گرفتن حق امتیاز فروشگاه های مواد غذایی معروف در کانادا

راه اندازی فروشگاه مواد غذایی در کانادا از طریق دریافت حق امتیاز نیز ممکن است. این روزها فروشگاه های زنجیره ای و معتبر زیادی وجود دارند که به شما اجازه ایجاد شعبه جدید در مناطق مختلف کانادا را می دهند. فروشگاه های زیادی در کانادا هستند که به اهدای حق امتیاز مشغولند.

از مهم ترین آن ها می توان به والمارت، شفیلد اکسپرس، بیگ مارت، هایپر سوپر مارکت، مارکه ریکسمن، سرکل فرانچایز و… اشاره کرد. این فروشگاه ها اعتبار بالایی در کانادا دارند و با دریافت حق امتیاز آن ها می توانید تا حد زیادی به سودآوری خود کمک کنید. امید است اطلاعاتی که در مقاله ذکر شد، زمینه آشنایی شما با شیوه راه اندازی فروشگاه مواد غذایی در کانادا را فراهم کرده باشد.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

مطالب پیشنهادی:

هزینه های زندگی در کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

4 + 1 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

  1. بهاره

    برای خرید کسب و کار میتونید کمکمون کنید

    پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *