گواهی عدم سو پیشینه برای دریافت ویزای کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۱/۰۵/۰۶

اگر از طریق یکی از برنامه های مهاجرتی کانادا یا اکسپرس انتری مهاجرت می کنید، از شما خواسته می شود گواهی پلیس را به عنوان بخشی از درخواست الکترونیکی نهایی خود ارسال کنید. این گواهی یک الزام اجباری است و عدم ارائه آن می تواند منجر به رد درخواست شما شود. قبل از اینکه خیلی دیر شود، مطمئن شوید که متوجه شده اید چه چیزی برای تکمیل پرونده شما لازم است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا ضمن معرفی این گواهی، به نحوه دریافت آن در ایران پرداخته و برخی نکات خاص درباره آن را بررسی نماییم. با ما همراه باشید!

گواهی عدم سوء پیشینه برای کانادا

گواهی عدم سو پیشینه یا گواهی پلیس چیست؟

گواهی عدم سو پیشینه سندی است که توسط یک مقام دولتی صادر می‌شود و تاریخچه جرایم جنایی یک فرد را به تفصیل شرح می‌دهد. اگر سابقه رفتار مجرمانه ندارید، تا زمانی که مدارک صحیح را ارسال کنید، جای نگرانی نیست. اگر شما یک سابقه کیفری یا هر جرائم جدی را در پرونده خود دارید، این موضوع می تواند درخواست شما را به خطر اندازد. جرایم شدید کیفری می تواند منجر به رد شدن متقاضی به دلیل عدم پذیرش کیفری شود.

 

چرا افسران مهاجرت گواهی عدم سو پیشینه می خواهند؟

در واقع، اگر مایل به مهاجرت به کانادا هستید، از شما انتظار می رود که شخصیت خوبی داشته باشید و طبق استانداردهای شخصیت، مورد قضاوت قرار بگیرید. از این رو، گواهی عدم سو پیشینه برای رعایت استانداردهای شخصیت اغلب مورد نیاز است. واضح است که این سند در درخواست مهاجرت شما مهم است زیرا ثابت می کند که شما در هیچ فعالیت مجرمانه ای شرکت نداشته اید. علاوه بر این، این گواهی به مقامات مهاجرت کمک می کند تا افراد مجرم را از مجموعه متقاضیان خود حذف کنند.

 

چه زمانی IRCC گواهی عدم سو پیشینه درخواست می کند؟

اکسپرس اینتری یک فرآیند چند مرحله ای است. ابتدا و تنها در صورتی که واجد شرایط یکی از برنامه های مهاجرت کانادا با اکسپرس اینتری هستید، باید نمایه اکسپرس اینتری خود را ایجاد و ارسال کنید. اگر نمایه شما در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) دارای امتیاز کافی بالا باشد، شما از این مجموعه انتخاب می شوید و یک دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم (ITA) صادر می کنید. گواهی پلیس تنها به عنوان بخشی از درخواست اقامت دائم نهایی، پس از دریافت ITA، درخواست می شود. پس از دریافتITA، 60 روز فرصت دارید تا درخواست روابط عمومی خود را آماده و ارسال کنید. با این حال، توصیه می شود که قبل از دریافت ITA برای گواهینامه های پلیس خود اقدام کنید (حتی اگر انتظار ندارید به زودی دعوت شوید).

 

آیا برای تمام کشور های مورد اقامت من گواهی عدم سو پیشینه نیاز است؟

برای هر کشوری که شش ماه متوالی در آن اقامت داشته اید، باید گواهی عدم سو پیشینه ارائه دهید. برای کشورهایی که قبل از 18 سالگی در آنها اقامت داشته اید، این گواهی لازم نیست. گواهی پلیس برای متقاضی اصلی و همچنین اعضای خانواده همراه او با سن 18 سال یا بیشتر مورد نیاز است. توجه داشته باشید که پس از ارسال درخواست خود، افسران مهاجرت IRCC ممکن است برای کشورهایی که کمتر از شش ماه در آنها اقامت داشته اید، گواهی پلیس اضافی درخواست کنند. برای کشورهایی که اغلب در آنها اقامت داشته‌اید، اما هرگز بیش از شش ماه در آنها اقامت نکرده‌اید، می‌توانید گواهی پلیس را همراه با درخواست اولیه خود ارسال کنید تا از تاخیر احتمالی درخواست سند اضافی جلوگیری کنید.

 

مدت اعتبار گواهی عدم سو پیشینه چقدر است؟

اگر گواهی عدم سو پیشینه مربوط به کشوری است که در حال حاضر در آن زندگی می کنید، باید ظرف شش ماه قبل از تاریخ ارسال درخواست خود صادر شده باشد اما اگر گواهی برای هر کشور دیگری باشد، باید پس از آخرین باری که شما برای شش ماه متوالی یا بیشتر در آن کشور اقامت داشته اید، صادر شده باشد.

 

اگر نتوانم گواهی عدم سو پیشینه خود را برای اکسپرس انتری قبل از موعد مقرر دریافت کنم، باید چه کار کنم؟

پس از دریافت ITA خود، 60 روز فرصت دارید تا درخواست کامل اقامت دائم خود، از جمله گواهی(های) پلیس خود را ارسال کنید. برخی از کشورها بیش از 60 روز طول می کشد تا گواهی پلیس را صادر کنند، در این صورت می توانید از قبل برای گواهی پلیس خود اقدام کنید. با این حال، اگر نتوانید گواهی پلیس را به موقع دریافت کنید، دو راه دارید:

گزینه 1: می توانید دعوت خود را رد کنید. در صورتی که نمایه اکسپرس انتری شما کمتر از 12 ماه باشد، به جمع نامزدها بازگردانده می‌شوید و در قرعه‌کشی‌های اکسپرس انتری آینده در نظر گرفته می‌شوید. با این حال، این خطر وجود دارد که در قرعه کشی آینده از شما دعوت نشود.

گزینه 2: می توانید درخواست خود را ارسال کنید، اما به جای ارائه گواهی سابقه جرایم، می توانید مدارکی مبنی بر درخواست گواهی پلیس (فیش پرداخت، شماره رهگیری و ...) همراه با توضیح نامه بارگذاری کنید. در این صورت، افسران مهاجرت IRCC ممکن است این مدارک را تا زمانی که گواهی پلیس خود را دریافت کنید، به عنوان ضمانت بپذیرند. با این حال، این تصمیم به صلاحدید افسر IRCC است، که با این وجود ممکن است درخواست شما را تحت عنوان "ناقص" رد کند.

* اگر درخواستی را بدون گواهی پلیس مورد نیاز و بدون هیچ مدرکی ارسال کنید، مطمئناً درخواست شما به دلیل ناقص بودن رد خواهد شد.

گواهی عدم سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا

نحوه دریافت گواهی عدم سو پیشینه در ایران

درخواست از داخل ایران

 1. در مرکز پلیس+10  درخواست دهید.
 2. با کپی و اصل مدارک به دفتر مراجعه کنید.
 3. طبق توصیه مقامات برای تکمیل مراحل درخواست عمل کنید.
 4. در صورت لزوم، باید هر گونه هزینه را طبق توصیه، پرداخت کنید.
 5. این درخواست توسط بخش مربوطه پردازش خواهد شد.
 6. این گواهی را می توانید پس از اطلاع رسانی از دفتری که شخصاً در آنجا درخواست کرده اید، دریافت کنید.

توجه داشته باشید: افراد غیر شهروند باید کارت اقامت ایرانی یا گذرنامه ایرانی خود را به یکی از دفاتر Alien Bureau ارائه دهند تا متقاضیان در هنگام مراجعه به مرکز پلیس +10 آن را به همراه مدارک خود ضمیمه کنند.

 

درخواست در خارج از ایران: مراجعه حضوری به سفارت یا کنسولگری ایران

 1. شخصاً به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری خود مراجعه کنید (از لینک https://mfa.ir/portal/viewpage/4000 برای یافتن سفارت مورد نظر خود استفاده نمایید.).
 2. با دفتر تماس بگیرید و وقت ملاقات شخصی را تعیین کنید.
 3. در تاریخ مقرر با همراه داشتن تمامی مدارک به صورت اصلی و کپی آنها به دفتر مراجعه نمایید. سپس، طبق دستورالعمل های افسر برای پردازش درخواست خود دنبال کنید.
 4. درخواست شما پردازش شده و سپس صادر می شود.

 

مدارک کلی برای ثبت درخواست گواهی

 • هزینه های قابل اجرا
 • پاسپورت معتبر (اصل و کپی)
 • مدرک معتبر شهروندی (تذکره های مربوطه صادر شده توسط کشور مربوطه)
 • عکس سایز پاسپورت
 • مدارک اقامت قانونی (کپی پاسپورت نگهداری شده در مدت مذکور با مهر و مهر مربوطه)
 • شناسه ایمیل (برای برقراری ارتباط با مشکلات مربوط به درخواست شما مورد استفاده قرار می گیرد)
 • شماره تماس معتبر (متقاضی قابل ارتباط است).
 • آدرسی که گواهی باید به آن ارسال شود.
 • یک سند رسمی که هدف درخواست شما را بیان می کند که توسط طرف ذینفع ارائه شده است.

 

مدارک مورد نیاز برای شهروندان ایران

 • مدارک هویتی (گواهینامه رانندگی، پاسپورت و غیره).
 • اثبات اقامت
 • سند برای اثبات شهروندی
 • شناسنامه
 • دو قطعه عکس رنگی (3×4 سانتی متر) با زمینه سفید ساده

 

مدارک مورد نیاز برای اتباع خارجی

 • کپی پاسپورت شما در زمان اقامت در ایران
 • کپی مجوز اقامت شما در ایران، شماره پاسپورت و محل صدور
 • کپی صفحه گذرنامه با ویزای ایران یا سند با آدرسی در ایران
 • فرم‌های اثر انگشت که باید از آژانس‌های مجاز مربوطه به کانادا، دریافت کنید.

دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای مهاجرت

محل درخواست گواهی عدم سوء پیشینه در ایران

ایران، تهران، میدان امام خمینی، وزارت امور خارجه

کد: 1136914811

تلفن: 61151

فکس: 61154275

ایمیل: info@mfa.gov.ir

 

هزینه ها و زمان پردازش گواهی عدم سو پیشینه

هزینه ها برای تمبر و سایر الزامات بسته به شرایط و نوع درخواست شما متفاوت است. هزینه های به روز شده توسط مقامات مربوطه در حین درخواست ارائه می شود. زمان پردازش آن حداکثر 4 ماه است و با توجه به کشوری که در آن درخواست ثبت می شود، متفاوت است.

 

چه نوع سو پیشینه ای موجب رد درخواست ویزا می شود؟

پاسخ به این سوال به زبان ساده، یک "شاید" بزرگ است. این موضوع بستگی به جرم، زمان ارتکاب آن و مراحل قانونی که برای اثبات تغییر خود انجام داده اید دارد. به طور کلی، مقامات مهاجرت ویزای افرادی که در خارج از کانادا مرتکب جرم شده اند، در صورتی که جرایم در داخل کانادا قابل کیفرخواست یا مجازات باشد، رد می کنند. جرایمی که ممکن است منجر به رد ویزا شود شامل موارد زیر است، اما محدود به آنها نیست:

 • دزدی، از جمله دزدی از مغازه
 • تجاوز، از جمله تجاوز جنسی
 • رانندگی در حالت مستی (معروف به DUI یا DWI)
 • قاچاق و نگهداری مواد مخدر

اگر این جنایات را مرتکب شده باشید و افسر مهاجرت معتقد است که شما از اعمال خود پشیمان هستید، باز هم می توانید وارد کانادا شوید. این موضوع، به این معنی است که راه خود را تغییر داده اید و در صورت پذیرش در کانادا دیگر مرتکب هیچ جرمی نمی شوید. رایج ترین راه برای اثبات پشیمانی از یک جرم قابل مجازات این است که نشان دهید حداقل ده سال از آخرین جرم شما گذشته است. این شرایط خاص فقط در صورتی اعمال می شود که محکومیت شما نسبتاً جزئی باشد و هیچ جرم دیگری در سابقه شما وجود نداشته باشد.

اگر واجد شرایط بالا نیستید، ممکن است واجد شرایط «توانبخشی فردی» باشید. شما می توانید برای بازپروری فردی 5 سال پس از پایان دوره محکومیت خود، درخواست دهید. پرونده های توانبخشی فردی، نیاز به درخواست به مقامات مهاجرت دارند که رسیدگی به آن بیش از یک سال طول می کشد. یک افسر مهاجرت تعیین می کند که آیا احتمال ارتکاب جرم وجود دارد یا خیر و اگر از این امر راضی باشد، گواهینامه ای صادر می کند که نشان می دهد شما از اعمال خود پشیمان شده اید و راه را برای درخواست ویزای شما باز می کند زیرا افسران مهاجرت قدرت زیادی برای تصمیم گیری در مورد بازپروری فردی دارند.

افسر در ارزیابی درخواست توانبخشی موارد زیر را در نظر می گیرد:

 • ماهیت جرم: هم شدت و هم شرایط جرم می تواند بر قضاوت افسر مهاجرت تأثیر بگذارد.
 • زندگی خود را از جرم و جنایت پاک نموده اید: اگر بتوانید ثابت کنید که از زمان ارتکاب جرم خود به یک نیروی مثبت در جامعه خود تبدیل شده اید، احتمال بیشتری وجود دارد که درخواس توانبخشی شما پذیرفته شود.

مطالب پیشنهادی:

ویزای دبی

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


گواهی عدم سو پیشینه برای کانادا چقدر اعتبار دارد؟

گواهی عدم سو پیشینه باید جدید باشد و منقضی نشده باشد. این گواهی تا زمانی که از تاریخ انقضا آن نگذشته باشد یا تا زمانی که حداکثر سه ماه قبل از تاریخ ارائه درخواست متقاضی صادر شده باشد، معتبر خواهد بود.

آیا گواهی عدم سو پیشینه برای ویزای دانشجویی کانادا مورد نیاز است؟

گواهی عدم سو پیشینه یک مدرک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا نیست و شما به آن نیاز ندارید. گواهی عدم سو پیشینه برای دارندگان گذرنامه ایرانی در صورتی صادر می شود که برای وضعیت اقامتی، کار یا ویزای بلند مدت یا مهاجرت درخواست داده باشند. برای بازدید توریستی نیز نیازی به ارائه این گواهی نخواهید داشت.

آیا گواهی عدم سو پیشینه برای ویزای همسر کانادا لازم است؟

هنگام ارسال درخواست خود برای ویزای همسر کانادا باید گواهی عدم سو پیشینه ارائه دهید.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


ناهید :

سلام وقت بخیر برای تحصیل در امریکا یا کانادا گواهی عدم سو پیشینه میخواد؟ پرونده توهین داشته باشم مشکلی پیش میاد؟

با درود 

برای دریافت اقامت به عدم سو پیشینه کیفری نیاز دارید.

شهرام رییسی :

با سلام و خسته نباشید خدمت گروه محترم visa724: احتراما،برای درخواست ویزای توریستی یا دیداری کوتاه مدت با دعوتنامه جهت دیدار خامواده درجه یک احتیاجی به گرفتن گواهی عدم سوپیشینه هست یا خیر؟بنده حدود شش و اندی پیش این گواهی را گرفته ام ولی اقدامی ننمودم،در اغلب سایتها نیز ارائه این گواهی جهت ویزاهای توریستی و کوتاه مدت لازم دانسته نشده،آیا این مطلب صحیح است؟ از پاسخ و همفکری شما سپاسگزارم و امیدوارم این امر باب همکاری جدیدی بین بنده و گروه محترم visa724 باز نماید،پاینده باشید.

با درود

برای سفر توریستی نیازی به گواهی عدم سوپیشینه نیست

شهاب مقدم :

سلام وقت بخیر من بصورت توریستی با ویزای مولتیپل در کانادا هستم برای تقاضای ویزای کار از من مدرک سوپیشینه می‌خواهند من چگونه می‌توانم این مدرک را بگیرم با توجه به اینکه سفارت ایران در کانادا نمی‌باشد ، ممنونم از راهنمایی شما

مژده :

سلام وقت شما بخیر . بنده متقاضی ویزای تحصیلی کانادا هستم ، و همسرم دارای سوپیشینه کیفری هستند ( مشارکت در حمل مواد مخدر ( گل )) ، حکم ایشون صادر شده و الان آزادی مشروط دارن و همینطور ممنوع الخروج هم نیستند . میخواستم بدونم اگه ایشون بخوان برای ویزای همراه دانشجو با من اقدام کنن و نوع ویزای درخواستی ایشون هم توریستی باشه ، آیا گواهی عدم سو پیشینه میخوان از ایشون ؟

حسین راستگو :

برای گرفتن اقامت دایم کانادا برای خودم از طریق همسر مقیم ویا برای خود همسر ایا گواهی سو پیشینه لازم هست؟و آیا اینکه اگر جرمی مرتکب شده باشم و ولی طبق قوانین ایران گواهی فاقد سو پیشینه صادر شود کفایت میکند یا حتما باید به تفصیل ان جرم شرح داده شود.در کل سوالم این است که همین گواهی سو پیشینه که مواقع استخدام در ایران میگیریم نیاز هست و یا نه برای اقامت نوع دیگری مورد نیاز هست؟ باتشکر

با درود 

گواهی معتبر کافیست

سخر امینی :

سلام وقتتون بخیر سحر امینی هستم من قصد اپلای تحصیلی به دانشگاه های کانادا را دارم و رزومه ی خیلی خوبی دارم ایلتس 7.5 و 2 مقاله ISI و معدل 19 بنده متاهل هستم و پدر شوهر بنده ورشکسته شدند و به همین دلیل 1 سال در زندان بودند. متاسفانه یکی از بانک هایی که با ایشان درگیر بودند همسر من رو هم 3 سال پیش ممنوع الخروج کردند که با پیگیری ما مشخص شد بانک به اشتباه ایشان رو ممنوعالخروج کرده و حل شد و همسر بنده هیچ سو پیشینه ای ندارد، من 27 سال و همسرم 28 سالشون هست، میخواستم بپرسم ایا مشکل پدر ایشان بر پروسه ی ویزا ما اثر می گذارد؟

سلام، خیر 

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز موسسه حقوقی بین المللی لیبرا (لیانا باستین راستا)، ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624260 02122609232 / 02122609330

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان موسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین المللی ایران)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

CANADA Office 2 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.