سیستم درمانی در دبی

معرفی سیستم درمانی در دبی

سیستم درمانی در دبی به دلیل کیفیت بالای مراقبت‌ها و امکانات در سطح جهان شناخته شده است. دولت این شهر بر ارائه خدمات بهداشتی در بالاترین سطح کیفیتی تاکید بسیار زیادی داشته است. در این مقاله از ویزا 724 می‌خواهیم شما را با سیستم درمانی دبی آشنا کنیم. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع بیمه در دبی به لینک > بیمه در دبی مراجعه نمایید.

سیستم درمانی در دبی توسط چه نهادی مدیریت می‌شود؟

سیستم درمانی در دبی با تمام امکانات پیشرفته‌ای که در مراکز درمانی خصوصی و دولتی این شهر وجود دارد، توسط اداره بهداشت دبی DHA مدیریت می‌شود. این اداره مسئول تنظیم و نظارت بر بخش‌های مراقبتی در امارات بوده و تضمین کننده درمان با بالاترین استانداردهای بین المللی در مراکز درمانی این شهر است. برای اطمینان از ایمنی و کیفیت خدمات سیستم درمانی در دبی، مقررات و استانداردهای سختگیرانه ای در این شهر اجرا شده است. همه متخصصان مراقبت های بهداشتی باید مجوزی از DHA برای کار در امارات دریافت کنند. 

سیستم درمانی در دبی تمرکز بسیار زیادی را بر مراقبت‌های پیشگیرانه دارد و ابتکارات مختلفی را برای ترویج زندگی سالم و افزایش آگاهی عمومی اجرا می‌کند. برنامه‌های واکسیناسیون، کمپین‌های آموزش بهداشت عمومی و غربالگری‌های بهداشتی منظم از جمله برنامه‌های اداره بهداشت دبی است. 

برای آشنایی با روش‌های مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری به لینک> ویزای سرمایه گذاری دبی مراجعه نمایید.

ارکان سیستم درمانی در دبی

سیستم درمانی در دبی بر مبنای استانداردهای جهانی بوده و از چندین بیمارستان و مراکز پزشکی تشکیل شده است. این بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی، طیف گسترده‌ای از خدمات تخصصی را در حوزه‌های مختلف درمانی ارائه می‌دهند. کادر متخصص و آموزش دیده به همراه آخرین تکنولوژی روز باعث شده تا دبی اعتبار بین المللی دریافت کند.

در کنار چندین بیمارستانی که در شهر دبی تاسیس شده‌اند، در این شهر یک شبکه بزرگ از کلینیک‌های مراقبت بهداشتی وجود دارد. این کلینیک‌ها خدمات اولیه پزشکی را ارائه می‌دهند. این مراکز را می‌توان معادل مراکز بهداشت شهری و منطقه ‌دانست که در کشور ما نیز وجود دارد. در این مراکز خدماتی همچون واکسیناسیون، خدمات ویزیت، مشاوره پزشکی عمومی و درمان بیماری‌های رایج ارائه می‌شود. 

ویدئو 1: نمونه اقامت های دبی که توسط ویزا724 اخیرا دریافت شده است:

برای آشنایی با میزان درآمد کسب و کارهای محلی در دبی به لینک > کسب وکارهای محلی دبی مراجعه کنید.

کلینیک‌های اولیه مراقبت بهداشتی

گردشگری پزشکی در دبی

سیستم درمانی در دبی بر اهمیت گردشگری پزشکی تاکید دارد. امارات، بیمارانی را از سراسر جهان جذب می کند که به دنبال درمان با روش های تخصصی هستند. بخش گردشگری پزشکی دبی توسط زیرساخت های عالی، فناوری پیشرفته پزشکی و متخصصان آموزش دیده پشتیبانی می شود. دولت سیاست‌هایی را برای تسهیل گردشگری پزشکی، از جمله فرآیندهای ساده برای اعطای ویزا و همکاری با ارائه‌دهندگان بیمه بین‌المللی، اجرا کرده است.

بیمه درمانی در دبی

سیستم درمانی در دبی توسط یک طرح بیمه درمانی جامع پشتیبانی می شود. همه ساکنان ملزم به داشتن پوشش بیمه درمانی (Health insurance) هستند که می تواند از طریق طرح های خصوصی یا تحت حمایت دولتی به دست آید. شرکت های خصوصی بیمه درمانی طیف وسیعی از طرح ها را برای رفع نیازهای افراد و خانواده ها ارائه می دهند. از لحاظ هزینه بیمه نیز باید بگوییم که متوسط هزینه بیمه پزشکی در دبی برای یک فرد می تواند تا 10000 درهم افزایش یابد. برای یک خانواده 4 نفره، هزینه بیمه درمانی می تواند بین 17000 تا 18000 درهم باشد.

هزینه های درمانی در دبی

هزینه مراقبت های بهداشتی در دبی بسته به نوع درمان یا خدمات مورد نیاز می تواند متفاوت باشد. هزینه های مشاوره در کلینیک ها و بیمارستان های دولتی می تواند از 100 درهم تا 300 درهم باشد. خدمات درمانی خصوصی در دبی به دلیل کیفیت بالا و امکانات پزشکی پیشرفته می تواند به طور قابل توجهی بالاتر از مراقبت های بهداشتی عمومی باشد. هزینه های مشاوره در کلینیک های خصوصی بسته به متخصص و کلینیک می تواند از 300 درهم تا 1000 درهم یا بیشتر باشد.

هزینه بستری در بیمارستان های خصوصی بسته به پیچیدگی درمان و خود بیمارستان می تواند بسیار متفاوت باشد. جراحی های بزرگ و درمان های تخصصی می تواند چندین هزار درهم یا حتی ده ها هزار درهم هزینه داشته باشد.

از نظر خدمات دندانپزشکی نیز اوضاع به همین منوال است. قیمت خدمات دندانپزشکی در دبی می تواند بین 110 درهم تا 3672 درهم در دبی باشد. هزینه برخی از خدمات به شرح زیر هستند: سفید کردن دندان 381 دلار، تمیز کردن دندان و پولیش 27 دلار، ژنژیوکتومی (هر دندان) 95 دلار، نصب ونیر چینی 326 دلار، کشیدن دندان 285 دلار،  لمینت 490 دلار.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که این هزینه ها، تقریبی هستند و هزینه واقعی مراقبت های بهداشتی در دبی بسته به عوامل مختلفی مانند درمان خاص، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی و هر گونه خدمات اضافی مورد نیاز، می تواند متفاوت باشد. 

سیستم درمانی دبی

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با سیستم درمانی در دبی آشنا کرده و به بررسی میانگین هزینه‌ها برای درمان‌های مختلف پرداختیم. گروه ویزا 724، به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه اقامت و دریافت ویزا از کشورهای مختلف از جمله امارات می‌باشد. جهت تسریع روند اقامتی و مهاجرتی خود به کشورهای دیگر می‌توانید از کمک و راهنمایی مشاوران ویزا 724 بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

بله استفاده از سیستم درمانی دبی برای شهروندان این شهر نسبت به مهاجرین و مسافران با هزینه کمتری همراه خواهد بود.

بله شهر دبی دارای چندین بیمارستان بین المللی است که خدمات تخصصی را در حوزه‌های مختلف پزشکی ارائه می‌دهند.

درخواست مشاوره رایگان

2 + 4 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *