انواع بیمه در دبی

داشتن بیمه برای ایرانیان مقیم و یا افرادی که قصد دریافت اقامت شهر دبی را دارند، بسیار ضروری است. از این بابت بر آن شدیم تا در این مقاله از ویزا 724 به بررسی انواع بیمه در دبی و هزینه هر یک بپردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط اقامت در دبی به لینک > اقامت دبی مراجعه نمایید.

بیمه شرعی در امارات چیست؟

چندین ارائه دهنده خدمات بیمه در دبی و سایر شهرهای امارات متحده عربی، بیمه نامه های منطبق با شرع ارائه می کنند. این خدمات که به عنوان تکافل (Takaful Emarat) شناخته می شوند، مبتنی بر اصول شریعت یا قوانین اسلامی هستند. در تکافل، افراد مسئول حمایت و همکاری با یکدیگر هستند. شرکت ارائه دهنده این خدمات، صندوق تکافل را به نمایندگی از آنها بدون هیچ انتظاری از سود ثابت مدیریت و اداره می کند.

برای آشنایی با میزان درآمد کسب و کارهای محلی در دبی به لینک > کسب وکارهای محلی دبی مراجعه کنید.

معرفی انواع بیمه ها در دبی

رایج ترین انواع بیمه در دبی در ادامه آورده شده است. هر کدام به دو صورت متعارف و تکافل موجود است.

بیمه سلامت در دبی

بیمه سلامت در دبی، یکی از دو نوع بیمه اجباری در امارات است. بیمه سلامت برای ساکنین دبی و ابوظبی اجباری است. این بیمه درمانی معمولاً تمام یا بخشی از هزینه های پزشکی مانند ویزیت، هزینه های جراحی، آزمایشات تشخیصی، داروهای تجویزی و گاهی اوقات هزینه های دندانپزشکی را پوشش می دهد.

ویدئو 1: نمونه اقامت های دبی که توسط ویزا724 اخیرا دریافت شده است:

برای آشنایی با روش‌های مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری به لینک> سرمایه گذاری در دبی مراجعه نمایید.

بیمه خودرو در دبی

هر کس در دبی که صاحب خودرویی است، باید آن را حداقل تا سطح مسئولیت شخص ثالث (Third party insurance) مطابق با قوانین محلی بیمه کند. بیمه جامع خودرو سطح بالاتری از حمایت را ارائه داده و همه حوادث را پوشش می دهد. 

بیمه عمر در دبی

بیمه نامه های عمر، نوع دیگری از بیمه در دبی است به عنوان پوششی در برابر فوت صاحب بیمه عمل می کند. این بیمه در چنین شرایطی، پرداختی را به صورت یکجا به ذینفعان در صورت فوت بیمه شده ارائه می کند که به عنوان حقوق فوت شناخته می شود. برخی از بیمه نامه های عمر موجود در امارات متحده عربی فرد را در برابر ناتوانی یا بیماری های جدی حمایت می کند. 

بیمه اموال

بیمه اموال، نوع دیگری از بیمه در دبی است. چندین طرح بیمه اموال در امارات برای پوشش خسارات ناشی از آتش سوزی، زلزله، سیل یا سرقت وجود دارد. بیمه ساختمان، تعمیرات سازه را پوشش می دهد و بیمه اثاثیه منزل، از وسایل شخصی شما در برابر آسیب و سرقت محافظت می کند.

بیمه منزل

بیمه سفر

بیمه مسافرتی در دبی در سفرهای اماراتی ها، پوششی در برابر هزینه های احتمالی در خارج از کشور ایجاد می کند. به عنوان مثال، هزینه های پزشکی خارج از کشور، پروازهای لغو شده، چمدان گم شده و هزینه های اقامت اضطراری در خارج از کشور را پوشش می دهد.

هزینه انواع بیمه ها در دبی با جزئیات

تا اینجا فهمیدیم که انواع مختلفی از بیمه در دبی وجود دارند که هر کدام هزینه و جزئیات خاص خود را دارند. در اینجا لیستی از هزینه های هر یک از بیمه های رایج آورده شده است:

1-بیمه خودرو:

• بیمه شخص ثالث: به طور معمول از حدود 800 درهم در سال شروع می شود.

• بیمه جامع: از حدود 1500 درهم در سال شروع می شود؛ اما می تواند بر اساس عواملی مانند ارزش خودرو، سن راننده و سابقه رانندگی متفاوت باشد.

بیمه خودرو

2- بیمه سلامت:

• بیمه درمانی پایه: هزینه ها بر اساس شرکت بیمه گذار و محدودیت های پوشش متفاوت است. هزینه بیمه می تواند از 700 درهم در سال برای یک طرح اولیه شروع شود.

• بیمه تکمیلی سلامت: بسته به سطح پوشش و بیمه گر، هزینه بیمه می تواند از 2000 تا 15000 درهم در سال متغیر باشد.

3. بیمه منزل:

• بیمه اثاثیه: هزینه بیمه از حدود 500 درهم در سال شروع می شود؛ اما بسته به ارزش وسایل شما می تواند متفاوت باشد.

• بیمه ساختمان: هزینه بیمه به ارزش ملک بستگی دارد و می تواند از 1000 درهم تا 5000 درهم در سال متغیر باشد.

4- بیمه مسافرتی:

• بیمه کوتاه مدت یک سفر: از حدود 50 درهم برای سفرهای کوتاه شروع می شود؛ اما می تواند تا 500 درهم یا بیشتر برای سفرهای طولانی تر برسد.

• بیمه سالانه برای چند سفر: هزینه بیمه از حدود 200 درهم برای پوشش اولیه شروع می شود و برای طرح های جامع 1000 درهم یا بیشتر می شود.

5- بیمه عمر:

• بیمه عمر مدت دار: پوششی را برای یک دوره خاص (مثلاً 10، 20 یا 30 سال) ارائه می دهد. هزینه بیمه بر اساس عواملی مانند سن، سلامت، میزان پوشش و طول دوره از 500 درهم تا 2000 درهم در سال می باشد.

• بیمه تمام عمر: هزینه بیمه تمام عمر می تواند از 3000 درهم تا 20000 درهم یا بیشتر در سال متغیر باشد.

ویزا 724 مشاور شما در امور اقامتی در امارات

در این مقاله از ویزا 724، به بررسی انواع بیمه در دبی و هزینه هر یک پرداختیم. لطفاً توجه داشته باشید که این قیمت‌ها تقریبی هستند و می‌توانند براساس شرایط فردی، ارائه‌دهندگان بیمه و سایر جزئیات خاص متفاوت باشند. در پایان، در صورتی که برای امور اقامتی خود در امارات به دریافت مشاوره‌های بیشتری نیاز دارید، می‌توانید سوالات خود را با کارشناسان ویزا724 در میان بگذارید‌. 

سوالات متداول

بله در کشور امارات متحده عربی نیز بیمه خودرو به دو صورت شخص ثالث و بدنه تقسیم می‌شود.

بله. همه ساکنان قانونی شهر دبی می‌توانند این نوع از بیمه در دبی را برای مدت اقامت خود داشته باشند.

 

درخواست مشاوره رایگان

6 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *