شرایط زندگی و آب و هوای شهر وینیپگ کانادا

از سری مقالات آموزشی ویزا 724 در معرفی مناطق مختلف کانادا، قرار است در این مقاله به معرفی و بررسی شهر وینیپگ بپردازیم. احتمالا کمتر کسی با این شهر از کانادا آشنایی چندانی داشته باشد؛ زیرا اغلب مهاجرین، خصوصا متقاضیان ایرانی، بیشتر دوست دارند در یکی از کلان شهرهای کانادا از جمله تورنتو، مونترال و ونکوور ساکن شوند.

یکی از شهرهای کانادا که می‌ تواند برای مهاجرین با بودجه کم، گزینه خوبی محسوب شود، وینیپگ است. این شهر با دارا بودن چشم اندازهای زیبا و خیره کننده مقصد بسیاری از گردشگران خارجی محسوب می شود. همچنین به دلیل امنیت شغلی مناسب و هزینه مقرون به صرفه زندگی نسبت به سایر کلان شهرها گزینه اول برای مهاجرت برخی افراد به شمار می آید.

این شهر سرزمین فرصت‌های تفریحی بی پایان است. از جمله این فرصت ها ماهیگیری، تماشای حیات وحش، استفاده از سواحل بی نظیر، کمپینگ و شرکت در جشنواره های مختلف است. شاید شناخت کاملتر وینیپگ به انتخاب بهترین نقطه برای زندگی شما در کانادا کمک زیادی بکند.

وینیپگ

معرفی شهر وینیپگ

وینیپگ یکی از شهرهای کانادا و پایتخت استان مانیتوبا است که در پایین دره سرخ قرار دارد. اسم این شهر از دریاچه نزدیک آن با همین نام گرفته شده است. اگرچه اولین قلعه توسط بازرگانان فرانسوی در این شهر در سال 1738 ساخته شد، اما هسته های اولیه ساخت این شهر از سال 1873 تشکیل شد.

جمعیت این شهر تا سال 2016 چیزی در حدود 778500 نفر بود که احتمالا تا کنون افزایش بیشتری پیدا کرده است. وینیپگ با جمعیت خود به عنوان هفتمین شهر پرجمعیت کانادا شناخته شده و بیش از 50 درصد از جمعیت کل استان مانیتوبا را به خود اختصاص داده است. در این شهر چند فرهنگی می توانید شاهد جشنواره های متعددی از جمله فولکاوراما، جشنواره حاشیه تئاتر وینیپگ، جشنواره مردمی و جشنواره جاز باشید.

به دلیل حمل و نقل، راه آهن و البته اقتصاد این شهر، از آن به عنوان دروازه غرب در کانادا یاد می شود. ناگفته نماند تا سال 1911 یعنی حدود صد سال پیش، وینیپگ سومین شهر پرجمعیت کانادا محسوب می‌شد.

جمعیت بومی انگلیس، بیشترین تعدا ساکنان این شهر را تا سال 2016 با 137075 نفر تشکیل می‌دادند. در این بین بومیان کانادایی این منطقه با جمعیت 108955 در رتبه سوم بعد از اسکاتلند با جمعیت 113465 نفر قرار دارند.

آب و هوای وینیپگ

شهر وینیپگ، حدود 206 روز از سال شاهد نور خورشید است. اگرچه شاید در برخی مواقع این نور خصوصا در زمستان چندان قابل رویت نباشد. در دو ماه ژوئیه و آگوست بیشترین میزان تابش آفتاب را در این شهر شاهد هستیم که شامل 62 روز تابش نور زیاد است.

این شهر به دلیل قرارگیری در کنار رودخانه، معمولا در معرض سیل قرار دارد. دما در زمستان در وینیپگ می تواند تا منفی 20 درجه سانتی گراد برسد. این دما در روزهای گرم حدود 20 درجه سانتی گراد است. میزان بارش باران در کل زمستان به 55 میلی متر می رسد. البته میزان بارش برف در طول زمستان کمی بیشتر از 52 سانتی متر خواهد بود.

به دلیل زمستان های طولانی در این شهر، شاهد فصل یخبندان بهاری و حتی پاییزی هم هستیم. از زیبایی های خارق العاده این منطقه در زمستان می توانیم به مشاهده شفق قطبی اشاره کنیم. در برخی از مواقع سال در زمستان ها با کولاک و در تابستان ها با رعد و برق در این وینیپگ مواجه هستیم. اگرچه تابستان در این نقطه گرم است، اما میزان رطوبت خیلی زیاد نیست، این میزان در اوج خود به حدود 50 درصد می رسد.

هزینه زندگی در شهر وینیپگ

اگر قصد زندگی در این شهر کانادایی را دارید، در درجه اول باید یک دید کلی نسبت به هزینه ها داشته باشید تا بتوانید برای مسافرت یا مهاجرت خود بهتر برنامه ریزی بکنید. به طور متوسط هزینه یک خانواده چهارنفره در این شهر چیزی حدود 2713 یورو در هر ماه است. این هزینه برای یک فرد مجرد تا 762 یورو در ماه کاهش پیدا می کند. البته این هزینه ها بدون محاسبه اجاره بها خواهد بود.

اگر قصد دارید که در مرکز این شهر در یک آپارتمان یک خوابه ساکن شوید، باید در هر ماه حدود 1062 دلار امریکا پرداخت کنید. این هزینه برای همین خانه آپارتمانی در بیرون از مرکز شهر حدود 968 دلار خواهد بود. اما برای اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز باید حدود 1642 دلار کانادا پرداخت کنید. این هزینه برای همین خانه در اطراف مرکز شهر، حدود 1518 دلار در هر ماه است.

اگر قصد خرید آپارتمان در وینیپگ را دارید، باید برای هر متر مربع در مرکز این شهر، حدود 2742 دلار امریکا پرداخت کنید. این قیمت برای هر متر آپارتمان خارج از مرکز حدود 2510 دلار امریکا است. میانگین حقوق هر شهروند وینیپگ در هر ماه هم چیزی حدود 3543 دلار است.

 

تحصیل در وینیپگ

اگر قصد تحصیل در وینیپگ را دارید، فرصت های متعددی برای انتخاب پیش روی شما قرار دارد که می توانید با تحقیق کامل در یکی از این دانشگاه ها یا کالج ها مشغول به تحصیل شوید. در اینجا 6 دانشگاه و کالج این شهر را معرفی می کنیم و برای آشنایی بهتر شما دو مورد از بهترین مراکز ادامه تحصیل آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

دانشگاه های شهر وینیپگ شامل دانشگاه مانیتوبا، کالج رد ریور، کالج رابرتسون، موسسه تجارت و فناوری مانیتوبا، دانشگاه منونایت کانادا و کالج دانشگاه بوث می شوند.

دانشگاه مانیتوبا

1.دانشگاه مانیتوبا

دانشگاه مانیتوبا در سال 1877 تاسیس شد. این دانشگاه وینیپگ کانادا به عنوان یک مرکز تحصیلی عمومی مشغول فعالیت است. پردیس اصلی آن در قسمت جنوب شهر واقع شده است. دوره های دانشگاه مانیتوبا شامل 13 لیسانس مختلف می شود که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم.

 • معماری
 • کشاورزی
 • هنرها
 • دندانپزشکی
 • کسب و کار
 • مهندسی
 • تحصیلات
 • حقوق و فقه
 • رسانه ها
 • مطالعات زیست محیطی
 • داروخانه
 • جامعه شناسی
 • پرستاری

هزینه تحصیل در دانشگاه مانیتوبا از یه دوره تا دوره دیگر بسیار متغیر است. برای مثال شهریه دوره های دانشکده پزشکی این دانشگاه از 9360 دلار تا 20680 دلار در هر ترم خواهد بود. هرچند که این دوره ها در دانشگاه مانیتوبا شامل دانشجویان بین المللی نمی شود. شهریه تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان داخلی 3760 دلار و برای دانشجویان بین المللی 7037 دلار است. پس هزینه تمام شده دانشگاه شما به نوع رشته شما بستگی زیادی دارد.

2.کالج رد ریور شهر وینیپگ

کالج رد ریور به عنوان یک مرکز آموزش حرفه ای صنعتی در سال 1930 تاسیس شد. این کالج وینیپگ دارای 13 برنامه لیسانس در رشته های مختلف با شهریه ثابت 6059 یورو است که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم.

 • هنرها
 • مدیریت
 • اقتصاد
 • علوم کامپیوتر
 • تحصیلات
 • کسب و کار
 • ارتباطات
 • مهندسی
 • آی تی
 • مهمان نوازی
 • حمل و نقل
 • فناوری
 • سلامتی

کالج رد ریور

اگر قصد دارید از وینیپگ به تورنتو سفر کنید، فاصله زیادی را پیش رو خواهید داشت. شما باید حدود 1514 کیلومتر راه را طی کنید تا بتوانید به تورنتو برسید. این مسیر با پرواز حدود 4 ساعت و 30 دقیقه به طول می ‌انجامد. در حالی که رفتن به تورنتو از وینیپگ با اتوبوس حدود 31 ساعت و 15 دقیقه طول خواهد کشید. چیزی در حدود یک روز..!!

اگر قصد دارید با قطار این مسیر را طی کنید، باید توجه داشته باشید که بیش از 6 ساعت نسبت به قطار بر زمان سفر شما افزوده می شود. این مسیر با اتومبیل شخصی 23 ساعت و 9 دقیقه خوهد بود.

جمع بندی

در این مقاله یکی دیگر از شهرهای مهاجرپذیر کانادا یعنی شهر وینیپگ را به شکل مفصل بررسی کردیم. همانطور که مشاهده کردید این شهر ویژگی‌های فوق‌العاده بسیار خوبی برای سکونت، اشتغال و تحصیل دارد.

اما در مقابل برخی نکات منفی آن مثل هوای سردش باعث به عنوان یک پوئن منفی برای این شهر تلقی می شود، هرچند که کانادا در کل کشوری سردسیر است و مردم با این ذهنیت به آنجا مهاجرت می کنند. اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا را دارید، می توانید از طریق موسسه حقوقی ویزا 724 راهنمای کامل طریقه دریافت اقامت این کشور را دریافت کنید.

محل های دیدنی در شهر وینیپگ کانادا

علاوه بر داشتن اطلاعاتی در رابطه با هزینه زندگی و دانشگاه های شهر وینیپگ، لازم است با اماکن دیدنی شهر وینیپگ کانادا نیز آشنا شوید. این مسئله به شما کمک میکند تا بتوانید اوقات فراغت تان را به بهترین نحو سپری کنید. کانادا طبیعت بکر و بسیار زیبایی دارد، اگر شما شهر وینیپگ را برای زندگی و سکونت انتخاب کرده اید باید بگوییم که در تمام فصل های سال میتوانید محل های فوق العاده ای را برای تفریح بیابید.

اوقات فراغت خود را در زمستان خارج از منزل سپری کنید

بسیاری the forks را قلب شهر وینیپگ کانادا میدانند. این بازار در حدود 6000 سال قدمت دارد و در گذشته محل ملاقات تاجران بوده است. البته امروزه به محلی برای تجمع های زمستانی اهالی وینیپگ، در فضای باز تبدیل شده است. the forks را میتوان یک پارک تفریحی دانست که در آن امکان پرداختن به فعالیت هایی همچون اسکیت و بازی پیکاپ هاکی را خواهید داشت. رستوران ها و مراکز خرید نیز در the forks آماده خدمات رسانی  به علاقمندان هستند.

موزه

موزه های شهر وینیپگ

در صورتی که به آثار تاریخی و موزه ها علاقمندید، وینیپگ میتواند یکی از بهترین محل ها برای زندگی شما باشد. موزه مانیتوبا و موزه کانادایی حقوق بشر در این شهر قرار دارند. در موزه مانیتوبا 9 گالری دائمی برقرار است، همچنین این موزه محلی برای پرداختن به تاریخ طبیعی و انسانی وینیپگ قلمداد میشود. اگر به تاریخ دایناسور ها علاقه مندید فسیل 95 میلیون ساله پلسیوسور، که در موزه مانیتوبا قرار دارد میتواند بسیار برای شما جذاب باشد.

موزه کانادایی حقوق بشر در شهر وینیپگ کانادا علاوه بر آثار تاریخی، طراحی منحصر به فرد و فوق العاده ای دارد. این مسئله سبب شده است تا این ساختمان به یکی از برجسته ترین آثار هنری  و معماری این شهر تبدیل شود.

دریاچه Fort Whyte Alive در وینیپگ کانادا

این دریاچه یکی دیگر از مکان هایی است که در تمام طول سال امکان بازدید از آن وجود دارد. این دریاچه در زمستان به محلی برای اسکی روی یخ و تفریحات زمستانه تبدیل میشود و در طول تابستان امکان تماشای گله گاومیش ها، غذا دادن به پرندگان و پیاده روی در طبیعت بکر را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌آورد.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

1 + 7 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. مریم

  کدام استان فاصله اش تا تورنتو به این صورت است ؟ ۴ ساعت با ماشین باید رانندگی کرد تا به فرودگاه یه شهر رسید و از آنجا هم ۴ ساعت با پرواز طول می کشد که به شهر تورنتو رسید ؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *