رفع ریجکتی ویزای شینگن یک اصطلاح است.لنگر

به صورت کلی بر خلاف کشوری مثل کانادا، کشورهای اتحادیه اروپا رفع ریجکتی ندارند! اما این واژه در ایران مصطلح شده است که با دریافت ویزای شینگن بعدی ویزای قبلی رفع می شود! اما اینطور نیست پرونده قبلی شما از اداره مهاجرت کشورهای اتحادیه اروپا پاک نمی شود.

برای دریافت اطلاعات کامل رفع ریجکتی کشور کانادا می توانید به لینک 《 رفع ریجکتی کانادا 》مراجعه بفرمایید.

لنگرنحوه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن:

اعتراض به ریجکتی ویزای شنگن برای هرکشوری متفاوت است. به طور مثال شما برای اعتراض به ریجکتی کشور فرانسه و آلمان خودتان می‌توانید اقدام کنید اما جهت اعتراض به ریجکت ویزای ایتالیا حتما باید وکیل مهاجرت ایتالیایی درخواست اعتراض را ارسال کند.

پس از اعلام ریجکتی فقط 1 تا 2 ماه (بسته به هر کشور متفاوت است) برای اعتراض به ریجکتی شنگن مهلت دارید.

لنگرچه مدت زمان پس از ریجکتی شینگن، برای درخواست مجدد باید صبر کنیم؟

در قوانین هیچ سفارتی از کشورهای اتحادیه اروپا عنوان نشده است که باید به طور مثال از 1 ماه صبر کنید تا 6 ماه یا تا … اما این زمان بسته به پرونده به صورت تجربی می تواند از طرف آژانس مسافرتی معتبر توصیه شود. برای مثال حتما این ویدئو دریافت ویزای شینگن پس از ریجکتی رو مشاهده بفرمایید:

لنگردر این ویدئو تعدادی از ویزای موفق شینگن که در مدت زمان کوتاهی پس از ریجکتی، ویزای شینگن گرفته اند نمایش داده می شود.

لنگربرای رفع ریجکتی ویزای شینگن سه راه پیش رو دارید:

1. اگر از تکمیل بودن مدارک خود اطمینان کامل دارید، طی ارائه یک نامه اعتراض به صورت فیزیکی می توانید درخواست بررسی مجدد ویزای شینگن داشته باشید. (البته توجه داشته باشید این مورد خیلی کارساز نیست)

2. در صورتی که اطمینان کامل ندارید از تکمیل بودن شرایط و مدارک خود، رفع نواقص می کنید، مدارک را تکمیل تر می کنید و درخواست مجدد  ثبت می کنید (بهتز است که بعد گذشت 4 ماه از اعلام ریجکتی درخواست مجدد ثبت کنید)

3. رفع ریجکتی ویزای شینگن به روش ویزا724 : در این روش در قالب تور گروهی برای درخواست مجدد ویزای شینگن از کشوری که شانس بالاتری دارد، اقدام می کنیم، که بسته به هر پرونده انتخاب کشور مقصد می تواند متفاوت باشد.

انتخاب تور گروهی از طریق یک آژانس مسافرتی معتبر می تواند شانس دریافت ویزای شینگن را بسیار افزایش دهد؛ همچنین اگر خدایی نکرده ریجکت شدید تقریبا 80 تا 90% مبلغ پرداختی تور به شما عودت داده می شود.

بنابراین بهتر است که اگر از درخواست ویزای شینگن یک بار ریجکت شده اید، با ما تماس بگیرید.

لنگرویژگی های نامه اعتراض برای رفع ریجکتی ویزای شینگن:

نگارش نامه اعتراض به ریجکتی، بسیار مهم است؛ نامه اعتراضی باید دارای مشخصات ذیل باشد

اطلاعات هویتی: نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره پاسپورت، آدرس پست و ایمیل

تاریخ ریجکت ویزای شینگن: باید در ابتدای نامه و بعد از درج اطلاعات شخصی قید شود که در چه تاریخی درخواست داده اید و در چه تاریخی ریجکت شده اید

دلیل ریجکتی ویزای شینگن: باید صراحتاً و دقیقاً همان موردی باشد که در نامه ریجکتی سفارت آمده

توضیحات و دلایل متقاضی در خصوص بروز اشتباه در ریجکت ویزای شینگن: این مورد، مهم‌ترین بخش‌ نامه اعتراض به ریجکت ویزای شنگن است. در این بخش باید دلایل، توضیحات و مدارک لازم را ارائه دهید که چرا رد درخواست ویزای شما عادلانه نبوده و باید مورد بررسی مجدد قرار بگیرد را ارائه دهید.

علت ریجکت شدن ویزای شینگن چیست؟

البته که قبل از اقدام برای رفع ریجکتی ویزای شینگن، افراد معمولا از خود می پرسند که چرا این ویزا رد شد؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که دلایل متنوعی را می توان برای رد شدن درخواست ویزای شینگن مطرح کرد. برای رفع ریجکتی ویزا در ابتدا شما باید علت این امر را مورد بررسی قرار دهید. وجود اشتباه های کوچک و خاص هنگام نگارش نامه یا کم بودن مدارک از جمله مهم ترین دلایلی به حساب می آیند که می توانند منجر به رد شدن درخواست کاربران مربوط به دریافت ویزای شینگن شوند.

پس بهتر است که قبل از اقدام برای رفع ریجکتی ویزای شینگن، در ابتدا به سفارت مد نظر خود مراجعه کنید و علت رد شدن درخواست را جویا شوید. سپس برای رفع ریجکتی ویزا شما به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی می توانید درخواست خود را ثبت نمایید. لازم به ذکر است که گاهی اوقات دلایل کمی پیچیده تر از کم بودن مدارک هستند. مثلا فعالیت در برخی از گروه های خاص می تواند مشکلات متنوعی را برای کاربران ایجاد نماید.

رفع ریجکتی ویزای شینگن

بهترین راه رفع ریجکتی ویزای شینگن

بهترین راه موجود برای رفع ریجکتی ویزای شینگن، استفاده از خدمات تیم های مشاوره ای و وکالتی حرفه ای همچون ویزا 724 می باشد. افراد برای طی کردن پروسه مربوط به رفع ریجتکی ویزا، باید مراحل مختلفی را طی کنند. مراحل رفع ریجکتی ویزای شینگن طولانی بوده و معمولا وقت زیادی را از کاربران دریافت می کنند.

زمانی که شما از خدمات تیم های وکالتی حرفه ای همچون ویزا 724 استفاده کنید، دیگر نگرانی در مورد روند رفع ریجکتی نخواهد داشت. تیم های وکالتی همچون ویزا 724 سابقه ای درخشان در این زمینه دارند. آنها همچنین می توانند در سریع ترین زمان ممکن نسبت به رفع نیاز های کاربران اقدام نمایند.

وبسایت رسمی سفارت فرانسه: ir.ambafrance.org

درخواست مشاوره رایگان

12 + 4 =

نظرات و سوالات شما

۱۵ دیدگاه

 1. بهرام

  برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام کردم ولی ریجکت شدم . در نامه ریجکتی من دلیل علت ریجکتی تیک نخورده است. از کجا بفهمم علت ریجکتی چی بوده ؟ من شرایط کامل ویزارو داشتم .

  پاسخ دهید
 2. zahra

  سلام وقت بخیر ببخشیدیک سوال دارم و خیلی مهم هست برام من توسط یک شخص مهمی و قابل اعتماد برای دریافت ویزای توریستی از یک کشور اروپایی اقدام کردم اما متاسفانه روز اخر بدلیل تاخیر یکی از مدارکم و به موقع نرسیدن به سفارت خانه به من اطلاع دادن که ریجکت شدم الان دو هفته میگذره من چطور میتونم مطمعن بشم از ریجکتی خودم ؟

  پاسخ دهید
 3. mohammad ali tabibi

  درود بر شما
  سال گذشته اردیبهشت ماه برای کنگره ای در فرانس دعوت شدم و علی الزغم مدارک کامل، ریجکت شدم
  سوالم این هست که برای تابستان امسال قصد سفر به اروپا را همراه با خانواده دارم ایا امکان اخذ ویزا هست یا شنیده ام که بایستی دو سال از ریجکتی گذشته باشه

  پاسخ دهید
 4. رضا

  سلام
  من و همسرم بعد از دریافت دعوت نامه از یکی از آشنایان که در سوئد ساکن هستند، برای ویزای توریستی اقدام کردیم و متاسفانه ریجکت شدیم، دلیل رو عدم شناسایی دلیل برای ترک حوزه شنگن اعلام کردند.
  با توجه به مورد بالا شانس دریافت ویزا از طریق تور گروهی چقدر هست؟

  پاسخ دهید
 5. عاطفه

  سلام
  من ۲۰۱۵ویزای توریستی شینگن گرفتم۳ماهه.
  و بعدا ۲۰۱۹ربجکت شدم اما در ‌پاسپورت مهر نخورد.الان برای توریستی کانادا باید اعلام کنم قبلا ریجکت شدم؟

  پاسخ دهید
 6. سونیا

  سلام روزبخیر
  من خودم اقدام کردم برای ایتالیا متاسفانهبند دو ریجکت شدم که برنامه سفر هست چهارماه پیش شینگن داشتم الان گفتن اعتراض بزنم

  پاسخ دهید
 7. رضوان

  سلام
  من برای شرکت در کنگره در آلمان درخواست ویزا دادم و ریجکت شد. تمامی هزینه ها از سمت شرکتی که در آن کار میکنم تقبل میشد و مدارک کامل بود. دلیل رد ویزا گزینه ۱۰ (die vorgelegton informationen uber den zweck und die bedingungen des geplanten aufenthalts waren nicht laubhaft) بود، با توجه به محدودیت وقت، ممنون میشم در مورد بهترین موارد برای ثبت اعتراض و تکمیل پرونده راهنمایی بفرمایید:

  پاسخ دهید
 8. رضوان

  با سلام
  با توجه به گزینه ۱۰ ریجکتی، چه مدارک تکمیلی برای اعتراض به این گزینه کمک کننده هستند؟ برای من مهم هست که اعتراض کنم تا سابقه ریجکتی در ویزای من نمونه.
  die vorgelegton informationen uber den zweck und die bedingungen des geplanten aufenthalts waren nicht laubhaft
  (اطلاعات و شرایط هزینه و اقامت اعلام شده معتبر نمیباشد)

  پاسخ دهید
 9. علی

  سلام نن ۴سال پیش ریجکت شدم الان میخواهم برم مسافرت بعضی افراد در ازای اخذ مبالغی میگویند رفع نیکنند وبا مستندات نشان میدهند چگونه میتوانم راه جلوگیری از سوی استفاده رابگیرم وایا صحت دارد که میماند

  پاسخ دهید
 10. Sina salimi

  سلام وقت بخیر
  ۲۰ سالم هست درخواست ویزای شنگن از ایتالیا دادیم با پدر و مادرم و با وجود اینکه گردش مالی و سند های کافی داشتیم اما به دلیل بند ۱۳ ریجکت شدیم راهنمایی میکنین لطفا برای درخواست بازنگری

  پاسخ دهید
 11. مجتبی اوجی

  با سلام
  احتراما جهت راهنمایی در خصوص رفع ریجکتی ویزای شنگن اینجانب از کشور فرانسه و شرح بندی که برای اینجانب ارسال شده به ظرح ذیل می باشد:
  (اطلاعات ارایه شده در مورد توجیه هدف و شرایط اقامت مورد نظر قابل اعتماد نبود.)
  جالبه که یک چیز کلی گفته و مشخص نیست چه موردی ایراد داشته

  پاسخ دهید
 12. شادکام

  سلام
  من دارای ۳ ریجکتی اروپا در سالهای گذشته هستم و آخرین بار سال قبل از ایتالیا بوده و تقاضای مجدد دارم

  پاسخ دهید
 13. m.mollai

  سلام وقت بخیر .من یکسال پیش باهمسرم ریحکت شدیم و الان میخایم دوباره خانواده ۴نفری اقدام‌کنیم برای ویزا .الان میتونم اقدام کنم ریجکتیم تموم شده واسه ایتالیا هم میخام اقدام کنم .
  ممنون میشم راهنمایی کنید .

  پاسخ دهید
 14. جواد عسکری

  سلام وقت بخیر. بنده کارمند رسمی هستم و دعوت نامه رسمی داشتم از آلمان. تمامی مدارکم کامل بود و قبلا یکبار شینگن دارم ولی ریجکت شدم. من اعتراض میخوام بزنم

  پاسخ دهید
 15. جواد عسکری

  سلام وفت بخیر‌‌بنده کارمند رسمی پتروشیمی هستم و از طرف یک کمپانی دعوت نامه رسمی داشتم و تمام مدارکم کامل بود و حتی یک شینگن داشتم ولی ریجکت شدم . من اعتراض دارم

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *