مدت اقامت

30 روز

مدت اعتبار

3 ماه

مدت اخذ ویزا

15 روز

هزینه

طبق درخواست

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای پاکستان توریستی

 در حال حاضر ویزا724 هیچگونه فعالیتی در خصوص این ویزا ندارد. این صفحه صرفا جهت راهنمایی شما تدوین شده. لطفا با دفاتر تماس نگیرید.

 • اسکن اطلاعات شخصی گذرنامه: سند سفر شما باید حداقل 6 ماه پس از اتمام ویزای الکترونیکی شما معتبر باشد. همچنین گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
 • عکس متقاضی :
 • عکس در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد
 • زمینه عکس سفید باشد
 • عکس های شما باید به صورت حرفه ای چاپ شده و ارتفاع آنها 45 میلی متر (میلی متر) و عرض آن 35 میلی متر باشد.
 • سر و بالای شانه های خود را نزدیک کنید تا چهره شما 70 تا 80 درصد از عکس را بگیرد.
 • وضوح بالا
 • با کیفیت بالا و بدون علامت یا چین خوردگی جوهر
 • مدرک اقامت (در صورت وجود)
 • برنامه سفر
 • دعوت نامه (در صورت وجود)
 • شناسه/مجوز اقامت میزبان پاکستانی (هر دو طرف) (در صورت وجود)
 • صورتهای بانکی 3 ماه اخیر (در صورت وجود)
 • کپی ویزای قبلی (در صورت وجود)
 • تأیید رزرو هتل (در صورت وجود)
 • تأییدیه هواپیمایی
 • مجوز سفر توسط کارفرما یا دانشگاه (در صورت وجود)
 • اثبات ازدواج یا رابطه زناشویی (در صورت وجود)
 • اسکن گذرنامه همسر (در صورت وجود)
 • شناسنامه خردسال (در صورت وجود)
 • اسکن گذرنامه والدین (در صورت وجود)

* برای اخذ سند مسافرتی، اثبات اقامت مورد نیاز است. تاریخ های این سند باید با تاریخ های سفر انتخاب شده در برنامه مطابقت داشته باشد. این یک الزام است که دولت برای صدور ویزای گردشگری درخواست می کند.

* ویزای توریستی پاکستان فقط در بنادر ورودی زیر موجود است: فرودگاه اسلام آباد، فرودگاه لاهور، فرودگاه پیشاور، فرودگاه کراچی، فرودگاه کویته، فرودگاه مولتان، فرودگاه رحیم یار خان، فرودگاه بهاوالپور، فرودگاه فیصل آباد، مسیر زمینی واهگا، ایستگاه راه آهن واهگا، ایستگاه راه آهن خوک پرپر، بندر دریایی کراچی، بندر دریایی غسبندر، بندر بن قاسم، مسیر زمینی تفتان، فرودگاه گوادر، بندر دریایی گوادا، مسیر زمینی سوست و فرودگاه سیالکوت.

توضیحات :

مهم: بدون دعوتنامه یا بدون داشتن کانفرم وقت سفارت آمریکا در پاکستان، امکان درخواست ویزای پاکستان وجود ندارد.

نکته : درخواست ویزای پاکستان به صورت الکترونیک (آنلاین) انجام می شود.

این صفحه جهت راهنمایی و ارائه اطلاعات نوشته شده؛ ویزا 724 هیچ فعالیتی در خصوص کشور پاکستان ندارد، لطفا تماس حاصل نفرمایید.

بسیاری از دولت ها از سفر به پاکستان به عنوان یک مقصد گردشگری توصیه می کنند، اما تا زمانی که از مناطق درگیری فاصله می گیرید و برای شهروندان آن احترام قائل می شوید، می توانید سفری دلپذیر داشته باشید. در عین حال، بسیار مهم است که قبل از سفر به پاکستان تحقیقات خود را انجام دهید. برخی از اطلاعات به شما کمک می کند تا از تعطیلات خود بهترین استفاده را ببرید. در ادامه، برخی از اطلاعات مورد نیاز قبل از شروع برنامه ریزی برای سفر به پاکستان را خواهید یافت اما اول از همه، اجازه دهید شرایط ورود به پاکستان را پوشش دهیم. تقریباً همه ملیت هایی که برای ورود به پاکستان ملزم به دریافت ویزا هستند، می توانند بصورت آنلاین برای یکی از آنها درخواست دهند. البته چند استثنا وجود دارد اما اگر نیاز به یک ویزای استاندارد دارید، باید به نزدیکترین سفارت پاکستان رفته و ویزای خود را دریافت کنید.

ویزای توریستی پاکستان

دریافت ویزای توریستی پاکستان

ورود مسافران کشورهای زیر به پاکستان ممنوع است و باید مجوز ورود را دریافت کنند: مراکش، بنگلادش، نپال، میانمار، گواتمالا، ایران، عراق، لیبی، مکزیک، اکوادور، نامیبیا، اندونزی، آفریقای جنوبی، تایلند و تونس. E-Visa پاکستان یک سند رسمی سفر است که به مسافران اجازه می دهد فقط برای مقاصد گردشگری وارد این کشور شوند. ویزای الکترونیکی دارای 3 ماه اعتبار است و به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا با یک بار ورود تا 30 روز در پاکستان بمانند. متقاضیان می توانند پس از اتمام اعتبار ویزا، درخواست تمدید کنند. فقط شهروندان کشورهای خاص می توانند برای تمدید بیش از 6 ماه درخواست دهند.

ویزای پاکستان برای شهروندان 191 کشور در دسترس است. مسافران از هر ملیت باید گذرنامه خود را برای ورود به کشور همراه داشته باشند. 

اخذ ویزای الکترونیکی پاکستان

برای درخواست این ویزای الکترونیکی، باید اطلاعات شخصی و جزئیاتی درباره اقامت مورد نظر خود در پاکستان ارائه دهید. لازم است قبل از ارسال فرم، بلیط پرواز تأیید شده داشته باشید. علاوه بر این، همه مسافران 12 سال به بالا باید گواهی نتایج منفی را برای آزمایش RT-PCR COVID-19 ارائه دهند. آزمایش باید ظرف 72 ساعت قبل از عزیمت به پاکستان انجام شود.

ارائه اسناد

پس از ارائه و پذیرش درخواست، شما مجوز فرود را دریافت خواهید کرد که باید هنگام ورود به افسران مهاجرت نشان داده شود. بهتر است که یک کپی از آن را همیشه در سفر همراه خود داشته باشید. اگر هنگام ثبت درخواست ویزا برای آپشن  Pass Trackدرخواست داده اید، پس از پردازش آن را در صندوق ورودی ایمیل خود دریافت خواهید کرد و هنگام ورود باید آن را با ویزای الکترونیکی خود نمایش دهید. داشتن ویزای الکترونیکی پاکستان حق ورود خودکار برای دارنده را به این کشور ارائه نمی دهد. افسر مهاجرت در بندر ورود اگر متوجه شود که چنین شخصی شرایط مهاجرت را پیروی نمیکند یا حضور چنین شخصی در پاکستان مغایر با منافع یا امنیت ملی است، ممکن است از ورود او خودداری کند.

هزینه دولتی درخواست ویزای توریستی پاکستان

هزینه ویزای توریستی 3 ماهه به ملیت شما بستگی دارد، اما بین 8.00 تا 60.00 دلار آمریکا متغیر است وزارت کشور هزینه ی اقامت اضافی را برای اتباع خارجی و خارجیان پاکستانی به شرح زیر وضع کرده است:

 • در مورد دارندگان گذرنامه دیپلماتیک هیچ هزینه اضافی پرداخت نمی شود.
 • در مورد کودکان زیر 12 سال هیچ هزینه اضافی پرداخت نمی شود.
 • برای کودکان تا 18 سال، تنها باید 50٪ اضافه هزینه را پرداخت کنید.

نکات پرداخت هزینه ها

 • پاکستان عمدتا دارای اقتصاد نقدی است. چک های شخصی و مسافرتی معمولاً در پاکستان پذیرفته نمی شود.
 • در خارج از شهرهای بزرگ، کارت های اعتباری به طور کلی پذیرفته نمی شوند و گزارش های متعددی از تقلب در کارت اعتباری منتشر شده است.
 • در تمام فرودگاه های بین المللی شعب بانک ها و همچنین مبادلات ارزی و دستگاه های خودپرداز ثبت شده وجود دارد.

قوانینی که قبل از سفر به پاکستان باید مطلع باشید!

مجازات های کیفری: شما تابع قوانین محلی هستید. اگر قوانین محلی را نقض کنید، حتی ناآگاهانه، ممکن است اخراج، دستگیر یا زندانی شوید. عکاسی از برخی ساختمانها یا سازه ها، به ویژه مکان های حساس مانند تأسیسات نظامی، کانتون ها و سایت های هسته ای غیرقانونی است اما قانون در این زمینه مبهم است و به طور ناسازگار اعمال می شود.

هشدار بازداشت: در صورت بازداشت یا بازداشت شدن، از پلیس یا مقامات زندان بخواهید که فوراً به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ایران اطلاع دهند تا از شرایط شما مطلع شده و بتوانند به شما کمک کنند. مقامات انتظامی پاکستان معمولاً در صورت دستگیری یا بازداشت یک شهروند خارجی به سفارت یا کنسولگری آن کشور اطلاع نمی دهند، مگر اینکه شما از آنها درخواست کنید. مقررات پاکستان در مورد سفر دیپلمات های خارجی و روش های دسترسی به افراد دستگیر شده، دسترسی کنسولی را در گذشته به تأخیر انداخته است. در برخی موارد، ممکن است یک افسر کنسولی به دلیل محدودیت های سفر ناشی از عدم امنیت، نتواند به آن جا مراجعه کند.

مسافران دگرباش جنسی:  رفتار جنسی همجنسگرایان در پاکستان جرم محسوب می شود. در حالی که دولت به ندرت موارد را تحت تعقیب قرار می دهد ، جامعه به طور کلی از افراد لزبین، همجنسگرا، دوجنس گرا، تراجنسیتی و بین جنسیتی (LGBTI) استقبال نمی کند و اغلب در این کشور خشونت و تبعیض علیه افراد  LGBTIرخ می دهد. مجازات روابط همجنسگرایان جزای نقدی، حبس (حبس از دو سال تا حبس ابد) یا هر دو است. هیچ قانونی در برابر تبعیض بر اساس گرایش جنسی یا هویت جنسیتی محافظت نمی کند و افراد دگرباش جنسی به ندرت گرایش جنسی یا هویت جنسیتی خود را فاش می کنند.

ماجراجویی های هنگام سفر: کوه ها و یخچال های طبیعی پاکستان آن را به مقصدی وسوسه انگیز برای علاقه مندان به ماجراجویی تبدیل کرده است. با وجود تمام تلاش های مقامات محلی، کمک به بازدیدکنندگان از دست رفته یا زخمی در چنین مناطق دور افتاده ای دشوار است. برای مثال در سال های اخیر چندین شهروند آمریکایی، از جمله کوهنوردان متخصص، هنگام صعود در رشته کوه قراقروم جان خود را از دست داده اند. هزینه نجات اضطراری از 15000 دلار شروع می شود و قبل از شروع عملیات جستجو، باید هزینه پرداخت شود.

 • رانندگی تحت تأثیر الکل یا مواد مخدر می تواند منجر به زندانی شدن شما شده و مجازات های سنگینی را در پی داشته باشد.
 • مجازات های نگهداری، استفاده یا قاچاق مواد مخدر غیرقانونی در پاکستان شدید است و مجرمان محکوم باید انتظار زندان طولانی مدت در زندان های محلی، جریمه های سنگین و حتی گاهی اعدام را داشته باشند.

 

تمدید ویزای پاکستان

دولت پاکستان به دفاتر پاسپورت منطقه ای در اسلام آباد و همچنین مراکز استان ها اجازه داده است تا به مسافران با ارائه مدارک مورد نیاز زیر، اجازه تمدید ویزا به مدت یک سال را بدهند.

 • گذرنامه معتبر/ ویزای تجاری.
 • اسنادی که سرمایه گذاری/ صادرات/ واردات قابل توجهی را در سال گذشته نشان می دهد.
 • نامه ثبت نام از بخش گردشگری
 • سایر اسناد تجاری (به عنوان مثال نامه اتاق بازرگانی و صنعت/ ثبت شرکت، سند مشارکت، اساسنامه و غیره)

وبسایت های رسمی پاکستان:

pakistan.gov.pk

visa.nadra.gov.pk

 

برند مهاجرتی ویزا 724، در کنار شرکت مسافرتی و جهانگردی سالی گشت پارس و شرکت توسعه بیزینس در کانادا و امارات با بیش از 15 سال تجربه در زمینه خدمات ویزا و مهاجرت؛ خدمات قانونی خود را به صورت حرفه ای ارائه می دهد. کافیست با ما در تماس باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا یا یکی از مطمئن ترین روشهای مهاجرت کانادا ویزای استارتاپ و یا از طریق راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه >  شرکت مهاجرتی ویزا724

درخواست مشاوره رایگان

1 + 3 =

نظرات و سوالات شما

۲۱ دیدگاه

 1. شاهرخ جلیلیان

  ویزای پاکستان میخواستم چطور ثبت سفارش کنم /شهر کراچی

  پاسخ دهید
 2. زهراعبدی

  سلام ببخشید من مسافری دارم میخوام ویزا پاکستان بگیرم براش چجور اقدام کنم

  پاسخ دهید
 3. مسعود پور بهرامی

  با سلام، من ویزای توریستی پاکستان میخاستم، قیمت و مدت زمانی که طول میکشد و همینطور آدرس آژانس را هم میخواستم. و مدارک مورد نیاز… ممنون میشم اگه جواب بدین. قربان شما خداحافظ

  پاسخ دهید
 4. مرتضی کیخایی

  سلام من برای ویزای کاری پاکستان اقدام کردم الان ۱۵ روز شده هنوز با من تماس نگرفتن. چقدر زمان میبره؟

  پاسخ دهید
 5. مرتضی کیخایی

  سلام من برای ویزای کاری پاکستان اقدام کردم الان ۱۵ روز شده هنوز با من تماس نگرفتن. چقدر زمان میبره؟

  پاسخ دهید
 6. شاهرخ جلیلیان

  ویزای پاکستان میخواستم چطور ثبت سفارش کنم /شهر کراچی

  پاسخ دهید
 7. زهراعبدی

  سلام ببخشید من مسافری دارم میخوام ویزا پاکستان بگیرم براش چجور اقدام کنم

  پاسخ دهید
 8. مسعود پور بهرامی

  با سلام، من ویزای توریستی پاکستان میخاستم، قیمت و مدت زمانی که طول میکشد و همینطور آدرس آژانس را هم میخواستم. و مدارک مورد نیاز… ممنون میشم اگه جواب بدین. قربان شما خداحافظ

  پاسخ دهید
 9. فاطمه کرمانی

  سلام من میخواستم بدونم برای ویزای پاکستان چه مبلغیو باید پرداخت کرد و اینکه این مبلغو باید همراه مدارک دفعه اول به سفارت داد؟

  پاسخ دهید
 10. لیلا محجوب

  سلام.میخوام از راه زمینی از پاکستان به هند برم.ویزای پاکستان چجوریه؟ متوجه نشدم که فرمودید دعوتنامه باید داشته باشید.یعنی بدون دعوتنامه ویزا نمیدن؟ حتا اینجوری که من میخوام با قطار از پاکستان گذر کنم فقط

  پاسخ دهید
 11. sara amiri

  سلام من یک خواستگار از پاکستان دارم و میخواهم با اون ازدواج کنم روند ازدواج ما چطور میشه؟ممکنه توضیح بدید

  پاسخ دهید
 12. صمد جعفرزاده

  بنده میخوام به دو نفر از دوستانم در پاکستان دعوتنامه بفرستم لطفا راهنمایی بفرمایبد

  پاسخ دهید
 13. zipporah shoaik

  سلام. در مورد ویزای پاکستان سوال داشتم

  پاسخ دهید
 14. Ghasem zarezadeh

  سلام.من مایلم برای تفریح به لاهور پاکستان سفر کنم .ودنبال اخذ ویزا می گردم/.لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دهید
 15. امان

  من پاکستان۔دیرہ غازیخان پروندہ دادگاہ دارم ۔ویزا پاسپورتم کامل ھست ولی پاسگاہ محل دستگیرم کردہ میگہ کل پاکستان میتونی بروی فقط منطقہ دیرہ غیراز پاکستانی ممنوع ھسے

  پاسخ دهید
 16. Elsa

  سلام وقت بخیر، آیا اتباع افغانستان می توانند با داشتن اقامت ایران ویزه پاکستان رو دریافت کنند؟ و اینکه دعوتنامه رو چگونه می تونیم درست کنیم

  پاسخ دهید
 17. samir muzafari

  سلام محترم/
  چگونه میتوانیم ویزه توریستی پاکستان را از ایران بدست بیاوریم آیا شما الان خدمات دارید.

  پاسخ دهید
 18. samir muzafari

  چگونه میتوانیم وزن توریستی کشور پاکستان را از ایران بدست بیاوریم

  پاسخ دهید
 19. محمد رستمی

  با سلام و احترام. با انتخاب ویزای پاکستان و کلیک بر روی دکمه ثبت سفارش، آژانسی که اقدام به اخذ ویزای پاکستان خواهد کرد، با مشاهده سفارش شما در اولین فرصت با شما تماس خواهد گرفت.

  پاسخ دهید
 20. محمد رستمی

  با سلام و احترم

  برای دریافت ویزای پاکستان باید دعوتنامه داشته باشند.

  پاسخ دهید
 21. محمد رستمی

  با سلام واحترام

  در حال حاضر فقط خود شخص میتواند با داشتن دعوتنامه اقدام به درخواست ویزای پاکستان نماید.

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *