مدت اقامت

14 روز

مدت اعتبار

1 ماه

مدت اخذ ویزا

4 روز کاری

هزینه

طبق درخواست

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک لازم

هنگام درخواست ویزای تایوان، باید چندین سند پشتیبانی همراه داشته باشید. شرایط ویزای تایوان از کشوری به کشور دیگر و همچنین بسته به هدف سفر شما متفاوت است. اما یک لیست استاندارد از اسناد وجود دارد که همه باید داشته باشند. این لیست مجموعه ای از مدارک زیر خواهد بود.

 • اصل پاسپورت معتبر با حداقل 6 ما اعتبار انقضا و دارا بودن چند صفحه خالی
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تایوان
 • اثبات برنامه سفر با ارائه بلیط سفر
 • اثبات اقامت در این کشور با رزرو هتل
 • ارائه تصاویر اندازه گذرنامه 35 در 45 میلی متر، بدون حاشیه، کیفیت بالا و زمینه سفید
 • ارائه اسناد مربوط به کودکان در صورت همراهی در سفر
 • اثبات توانایی مالی برای سفر به تایوان
 • ارائه اسناد مربوط به وضعیت اشتغال برای اثبات برگشت به کشور مبدا

علاوه بر موارد بالا ممکن است اداره مهاجرت و کنسولگری این کشور مدارک اضافی را بسته به سفر از شما درخواست کنند.

توضیحات :

هزینه های ویزاهای تایوان:

1) سینگل تجاری فوری: 1230 دلار 

اقامت ویزا: 7 الی 30 روز

اعتبار ویزا: 90 روز

توضیحات: دریافت ویزا از کنسولگری تایوان در دبی (بدون مصاحبه)

مدت زمان اخذ ویزا: 15 الی 20 روز کاری

2) سینگل تجاری : 1030 دلار 

اقامت ویزا: 7 الی 30 روز

اعتبار ویزا: 90 روز

توضیحات: دریافت ویزا از کنسولگری تایوان در دبی (بدون مصاحبه)

مدت زمان اخذ ویزا: 25 الی 35 روز کاری

خلاصه

بسته به هدف سفر مورد نظر شما، دو نوع ویزای اصلی صادر شده توسط تایوان وجود دارد. یکی از این ویزاها، ویزای توریستی تایوان برای اقامت کوتاه مدت است و برای کسانی که برای تجارت، گردشگری، کنفرانس ها، رویدادها، آموزش ها و فرصت های شغلی سفر می کنند صادر می شود. شرایط کلی دریافت ویزا شامل ارائه پاسپورت، اثبات توانایی مالی، اثبات سفر و مواردی از این دست می شود تا کنسولگری تایوان از تمامی مواردی که برای یک سفر گردشگری بین المللی برای افراد خارجی مورد نیاز است، مطمئن شود.

دریافت این ویزا همچنین هزینه حداقلی 50 دلاری و در مواردی بیشتر از این قیمت در پی خواهد داشت. اگرچه روش های درخواست ویزای گردشگری تایوان برای بسیاری از کشورها متفاوت و به شکل ویزای الکترونیکی، ویزای بدو ورود و حتی سفر به تایوان بدون ویزای گردشگری است، اما مسافران ایرانی برای بازدید از تایوان به عنوان یک توریست خارجی باید به شکل حضوری و از طریق کنسولگری این کشور، ویزای خود را دریافت کنند. هر چند که یک استثنا در این مورد وجود دارد. با ما همراه باشید تا به شکل مفصل تری درباره تمامی این موارد با شما صحبت کنیم.

ویزای توریستی تایوان

مقدمه

اگر به فرهنگ شرق آسیا علاقه دارید، اما بودجه خیلی زیادی برای سفر ندارید، شاید بد نباشد برای ویزای توریستی تایوان اقدام کنید. البته شاید تایوان یا همان چین تایپه مشهور به بزرگی دیگر کشورهای جنوب شرق آسیا نباشد، اما به طور حتم چیزهای زیادی برای بازدید و ارائه به گردشگران خود دارد.

از ویژگی های برتر سفر به تایوان می توان به رفت و آمد آسان، مردمان دوست داشتنی، سواحل زیبا برای آفتاب گرفتن، چشمه های آب گرم، کوه های سر به فلک کشیده و غذاهای خوشمزه اشاره کنیم. در این کشور می توانید با دوستانه ترین افرادی برخورد کنید که تا به حال دیده اید. از آنجایی که تایوان بخشی از چین محسوب می شود، می توان انتظار داشت که فرهنگ این کشور به فرهنگ چینی نزدیک تر باشد.

برای کسانی که علاقه خاصی به معنویت دارند، تایوان می تواند گزینه خوبی برای تجربه کردن چنین فضایی باشد. در اینجا می توانید با معابد بودایی، تائویی و کنفوسیوس آشنا شوید و درباره جذابیت این مناطق باستانی معنوی بیشتر بدانید.

برای دوستداران تاریخ هم تایوان حرف هایی برای گفتن دارد، کافیست به یکی از ده موره برتر این کشور سر بزنید. موزه های موجود در این کشور گستردگی زیادی از نظر موضوع دارند. از پرداختن به ادیان مختلف جهان گرفته تا هنرهای مدرن. برخی از این موزه های شناخته شده شامل موزه هنرهای معاصر، موزه مینیاتور و موزه ادیان جهانی می شوند.

شرایط دریافت ویزای توریستی تایوان

همه برای سفر به تایوان نیازی به ویزا ندارند، اما تبعه های ایرانی جزو این گروه از گردشگران نیستند. بر این اساس شهروندان 60 کشور می توانند بدون روادید یا مجوز ورود به این کشور سفر کنند. در مقابل 180 ملیت دیگر برای سفر به تایوان باید ویزا بگیرند.

تایوان

هزینه دریافت ویزای تایوان

همه متقاضیان ویزا باید هزینه ویزای تایوان را بپردازند. با این حال، روش پرداخت بسته به نمایندگی دیپلماتیک خاص تایوان متفاوت است. برخی از متقاضیان دریافت این ویزا ممکن است نیاز به پرداخت توسط بانک داشته باشند، در حالی که برخی دیگر فقط پرداخت هزینه ویزا را به صورت نقدی دقیق می پذیرند.

هزینه ویزا به نوع درخواست پردازش شما بستگی دارد. برای مثال برای ویزاهای توریستی یکبار ورود به تایوان، 50 دلار باید پرداخت کنید. این هزینه برای ویزاهای توریستی چند بار ورود به تایوان 100 دلار آمریکا خواهد بود. هزینه ویزای اقامت یکبار ورود به این کشور 66 دلار آمریکا و هزینه ویزای چندگانه 132 دلار آمریکا است. ناگفته نماند که این هزینه ها به دو دسته ویزای اقامت و ویزای توریستی تقسیم بندی شده اند.

نحوه درخواست ویزای توریستی تایوان

کشور تایوان برای سهولت سفر گردشگران خارجی انواع ویزا را برای متقاضیان در نظر گرفته است. برای مثال گفتیم که اصلا تبعه های برخی از کشورها نیازی به ویزا برای ورود به تایوان ندارند. در مقابل ویزای الکترونیکی یکی از ویزاهایی است که در چند سال اخیر در کشورهای مختلفی از جهان باب شده است. تایوان هم شرایط این ویزا را برای برخی از کشوها فراهم کرده است تا مسافران بدون حضور در سفارت درخواست خود را ارائه داده و ویزای خود را دریافت کنند.

ویزای بدو ورود هم نوع دیگری از ویزا است که کار مسافران را بسیار راحت می کند. این ویزا هنگام عبور مسافر از مرزهای بین المللی برای چنین افرادی صادر می شود و اجازه اقامت کوتاه مدت طی زمان مشخص شده را برای آن ها فراهم می کند.

اما در نهایت ایرانیان باید برای دریافت ویزا از همان شکل سنتی یعنی درخواست از طریق سفارت اقدام کنند. به این منظور نیاز است تا اسناد لازم برای سفر را همانطور که درخواست می شود جمع آوری کنند و به همراه فرم درخواست و هزینه ویزا تحویل سفارت تایوان دهند. متقاضیان باید شخصاً به نمایندگی دیپلماتیک تایوان در منطقه خود برای ویزای تایوان اقدام کنند. اگر نمایندگی دیپلماتیک تایوان در کشور وجود نداشته باشد، باید اسناد را به نزدیکترین نمایندگی تحویل دهند. قبل از این کار باید فرم درخواست ویزا را به شکل آنلاین پر کنند و به همراه سایر مدارک خواسته شده به سفارت ارسال کنند.

اما یک استثنا وجود دارد و آن هم این است که برخی از ایرانیانی که بخواهند از ویزای توریستی این کشور به منظور اهداف تجاری کوتاه مدت استفاده کنند، می توانند درخواست خود را به شکل آنلاین ارائه دهند. پردازش ویزای تایوان بستگی به کشوری دارد که از آن درخواست می کنید، اما معمولاً زمان زیادی طول نمی کشد و بین 2 تا 10 روز کاری از زمان دریافت درخواست تکمیل شده شما متغیر است.

نکته: برای اطمینان از کامل بودن اسناد بهتر است قبل از ارائه درخواست، با کنسولگری تایوان تماس بگیرید.

عوامل ریجکت شدن ویزای تایوان

عدم توجه به شرایط کنسولی تایوان، عدم پر کردن صحیح درخواست ویزا، عدم ارائه اسناد واقعی، سابقه سفر نامناسب و عدم اثبات توانایی مالی می توانند در لیست عواملی قرار بگیرند که باعث ریجکت شدن درخواست ویزای گردشگری تایوان شوند. اگر درخواست ویزای شما برای اولین بار رد شد ، می توانید دوباره درخواست دهید، هر چند که باید این را در نظر داشته باشید که در هر بار درخواست، باید هزینه جداگانه ای را پرداخت کنید که در صورت رد شدن به شما عودت داده نمی شود.

تخطی از قوانین تایوان در هر شرایطی مجازات خاص خود را دارد. فرقی ندارد که این تخطی قبل از درخواست ویزا باشد یا پس از آن. رعایت نکردن چارچوب قبل از درخواست می تواند نتیجه رد درخواست ویزا را به دنبال داشته باشد. از طرفی دیگر در صورت اقامت اضافی هنگام خروج از تایوان، اگر بیش از حد در این کشور بمانید، بسته به مدت اقامت شما در تایوان، باید جریمه پرداخت کنید و احتمالاً برای مدتی از بازگشت به این کشور محروم خواهید شد. شرایط به قدری جدی است که ممکن است در برخی از مواقع حتی بازداشت هم شوید. پس لازم است تمامی جوانب کار را به خوبی بسنجید.

ویزای تایوان

جمع بندی

تایوان یکی از کشورهای فوق العاده جنوب شرق آسیا برای گردشگران خارجی است. در این کشور می توانید چیزهای زیادی به عنوان یک گردشگر خارجی تجربه کنید و از خوردن غذاهای خیابانی لذت ببرید. اگر برای یک تجربه جدید آماده باشید، باید برای سفر به این کشور ویزای توریستی تایوان را درخواست دهید. در اینجا تمام مواردی که برای گرفتن این ویزا نیاز داشتید را بررسی کردیم. اگر احساس می کنید چیزی از قلم انداخته ایم و یا با سوالی در این زمینه مواجه هستید می توانید با پر کردن فرم موجود در سایت، سوالات خود را از کارشناسان مهاجرتی ویزا 724 بپرسید.

درخواست مشاوره رایگان

13 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۶ دیدگاه

 1. Ehsan Chitsaz

  تقاضای ویزای تایوان رو چطوری ثبت کنم

 2. محمد آرشی

  سلام
  من میخوام برای شرکت در یک کنفرانس در تایوان ویزای این کشور را اخذ کنم. اگر شما را به عنوان نماینده خودم انتخاب کنم آیا شما می توانید کارهای ویزا را انجام بدهید؟ در ضمن آیا به پاسپورت من نیاز دارید؟ آیا لازم است من به عمارات یا کشور دیگری برای دریافت ویزا بروم؟
  باتشکر

 3. محمد آرشی

  سلام
  من میخوام برای شرکت در یک کنفرانس در تایوان ویزای این کشور را اخذ کنم. اگر شما را به عنوان نماینده خودم انتخاب کنم آیا شما می توانید کارهای ویزا را انجام بدهید؟ در ضمن آیا به پاسپورت من نیاز دارید؟ آیا لازم است من به عمارات یا کشور دیگری برای دریافت ویزا بروم؟
  باتشکر

 4. Ehsan Chitsaz

  تقاضای ویزای تایوان رو چطوری ثبت کنم

 5. Anahita

  سلام،
  اگر همه شرایط از لحاظ تمکن مالی و عدم سوء پشینه را داشته باشی ولی اثبات وضعیت شغلی را بعلت شرایط شغل آزاد نداشته باشی، امکان دریافت ویزای توریستی هست؟

 6. محمد رستمی

  با سلام و احترام.

  با فشردن گزینه ثبت سفارش ویزا کارگزار ویزای تایوان درخواست شمارو میبینن و جهت راهنمایی تماس میگیرن خدمتتون