ویزای توریستی افغانستان

قیمت : طبق درخواست

رزرو وقت مشاوره

ویزای توریستی افغانستان

نوع ویزا : ویزای توریستی

کشور : افغانستان

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک :

  • ارائه گذرنامه
  • فرم درخواست ویزا
  • ارائه کارت شناسایی معتبر
  • ارائه عکس
  • پرداخت هزینه ویزا 

توضیحات :

در شرایط کنونی کشور افغانستان هر گونه در خواست ویزا به حالت تعویق در آمده است.

 

خلاصه

شرایط ویزای توریستی افغانستان چگونه است؟ اسناد لازم برای دریافت این ویزا چیست؟ شاید برای بسیاری از افراد تعجب آور باشد که عده ای می خواهند برای مقاصد گردشگری به افغانستان بروند. اما در زیر تاریخ نابسامان افغانستان در سال های اخیر و در گذر از آشوب های سیاسی و پایین بودن شاخص توسعه انسانی در این کشور، افغانستان همچنان مناطق زیبایی برای عرضه به گردشگران خارجی دارد.

به جز برخی از کشورها تقریبا شرایط ویزای افغانستان برای همگان بسیار راحت خواهد بود و اسناد آن به گذرنامه، عکس، فرم و هزینه درخواست ختم می شود. برای دریافت این ویزا باید هزینه 50 دلار را پرداخت کنید. اگر می خواهید به شکل کامل تری با شرایط این ویزا آشنا شوید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

ویزای توریستی افغانستان

مقدمه

ویزای توریستی افغانستان برای تمامی کسانی که قصد دارند به این کشور سفر کنند یکی از الزامات مهم خواهد بود. افغانستان کشور همسایه ما محسوب می شود که از نظر فرهنگی به ما بسیار نزدیک است. شاید همین نزدیکی باعث شود که عده ای بخواهند از این کشور دیدن کنند. هر چند در سال های اخیر افغانستان از نظر امنیت گردشگران خصوصا توریست های آمریکایی و اروپایی چندان مناسب نبوده است، اما با پیدا کردن یک راهنمای تور مناسب و قابل اعتماد می توان کلید ایمنی را به دست آورد.

ممکن است با خود تصور کنید که این کشور چیز زیادی برای ارائه ندارد، اما با نگاهی به آمار متوجه خواهید شد که در کمال تعجب رشد گردشگری در این کشور در چند سال اخیر بالا بوده است. سفر گردشگران در سال 2016 نسبت به سال قبل حدود 28 درصد رشد داشته است. اگرچه سال بعد با کاهش 74 درصدی روبرو بود، اما در سال 2018 سفر گردشگران به این کشور 212 درصد بوده است. این آمار در سال بعد هم با رشد 70 درصدی نسبت به سال قبل مواجه بوده است. پس حتما این کشور چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

برای دیدار از نقاط مختلف افغانستان و گشت و گذار در شهرهای بزرگ آن که گردشگران آن کم هم نیستند، نیاز به دریافت مجوز است. در این مقاله قرار است از سیر تا پیاز نحوه درخواست و دریافت ویزای گردشگری افغانستان را به شما نشان می دهیم.

افغانستان

شرایط و مدارک ویزای توریستی افغانستان

برای اینکه بتوانید از افغانستان دیدن کنید و سری به مکان های گردشگری آن بزنید، از غذاهای افغانی بچشید یا از نزدیک با فرهنگ مردمان این کشور آشنا شوید، باید اسنادی که در زیر به شما معرفی می کنیم را تکمیل کرده و به سفارت افغانستان ارائه دهید.

1.ارائه گذرنامه

اولین کاری که باید برای ویزای گردشگری افغانستان انجام دهید، ارائه گذرنامه معتبر به همراه کپی از آن است. پاسپورت شما باید دارای صفحات خالی و اعتبار شش ماه به بالا باشد.

2. فرم درخواست ویزا

پر کردن فرم درخواست یکی از مهم ترین مراحلی است که باید طی کنید. دقت کنید که مو به مو آنچه از شما خواسته شده است را وارد کنید و از ورود اطلاعات غلط خودداری کنید. در صفحه دوم فرم باید عکس و امضای خود را قرار دهید. امضا باید با آنچه در گذرنامه است، مطابقت داشته باشد.

3. ارائه کارت شناسایی معتبر

بهتر است که کارت شناسایی خود را برای تهیه ویزای افغانستان به همراه داشته باشید. این مورد هم یکی دیگر از الزامات ویزای توریستی افغانستان است.

4. ارائه عکس

ارائه عکس یکی دیگر از اسنادی است که باید به سفارت ارائه کنید. عکس ها باید هم اندازه با گذرنامه و در سایز 2 در 2 اینچ باشند. عکسی که قرار است برای گذرنامه استفاده کنید باید حالت صورت شما را به شکل خنثی نشان دهد و نمای کامل آن مشخص باشد. عکس باید جدید، زمینه سفید و با کیفیت باشد.

5. پرداخت هزینه ویزا 

در نهایت باید هزینه درخواست ویزا را ارائه دهید تا درخواست شما در صف بررسی سفارت این کشور قرار بگیرد.

در برخی از مواقع ممکن است از شما مدارک اضافی درخواست شود. همچنین در مواقعی که کودک زیر سن قانونی با خود به همراه دارید، باید اسناد اضافی مرتبط با او را ارائه دهید. این اسناد شامل مدارک شناسایی و کپی از آن، اطلاعات گذرنامه والدین و امضای والدین با مهر اسناد رسمی است.

 

 در حال حاضر ویزا724 فعالیتی در خصوص خدمات مرتبط با این صفحه ندارد، مطلب زیر صرفا جهت راهنمایی شما عزیزان تهیه شده است و می تواند به شما جهت دریافت ویزای توریستی افغانستان کمک کند، پس با دقت مطالعه بفرمایید.

 

هزینه دریافت ویزای گردشگری افغانستان

هزینه ویزای توریستی کشور افغانستان به سه شکل جداگانه تقسیم بندی می شود. کسانی که اهل ایالات متحده هستند، باید برای دریافت این ویزا 160 دلار پرداخت کنند. سایر متقاضیان از سراسر دنیا برای دریافت ویزای توریستی این کشور باید هزینه 80 دلاری را متقبل شوند. در مقابل کسانی که ویزای هندی یا پاکستانی دارند از پرداخت هر گونه هزینه برای ویزای گردشگری افغانستان معاف هستند.

در صورت درخواست ویزای فوری ممکن است مجبور به پرداخت هزینه بیشتری شوید. برای ویزاهای سریع پردازش کار نهایتا تا سه روز کاری طول می کشد.

سفر به افغانستان

نحوه درخواست ویزای توریستی افغانستان

ویزای توریستی افغانستان برای تمامی متقاضیان از سراسر دنیا فراهم است. این ویزا به مدت 3 ماه اعتبار دارد که می توان در طول این مدت در افغانستان 30 روز به شکل یکجا اقامت داشت. منظور این است که ویزای گردشگری این کشور یکبار ورود است و تنها یک مرتبه در طول مدت اعتبار می توان از آن استفاده کرد.

نکته قابل توجه درباره این ویزا این است که ویزای گردشگری افغانستان بر خلافه سایر ویزاهای توریستی قابل تمدید نیست. برای گرفتن ویزای افغانستان راه خیلی سختی در پیش ندارید. اگرچه در برخی از کشورها مثل آمریکا این ویزا با سختی هایی روبرو است، ولی شما تنها با مراجعه به کنسولگری این کشور و ارائه مدارکی مثل تکمیل فرم درخواست، عکس گذرنامه، هزینه معمول ویزا، کپی گذرنامه ویزای توریستی خود را درخواست کنید. در برخی از کشورها اغلب درخواست های ویزا هم در همان روز بررسی و نتیجه به متقاضی اعلام خواهد شد. در مابقی نمایندگی ها هم پردازش این ویزا چندان طول نمی کشد.

 

جمع بندی

افغانستان بر خلاف اوضاع سیاسی نابسامان، جنگ های داخلی و آشوب های پیاپی خود، مناطق دیدنی برای بازدید مسافران خارجی دارد. به طوری که حتی برخی از نظامیان ایالات متحده هنگام حضور در این کشور، به زیبایی برخی از مناطق آن اذعان داشتند. همین مسئله باعث می شود که هنوز افرادی مایل باشند که به افغانستان سفر کنند.

اگر شما هم در این دسته افراد قرار دارید، برای بازدید از افغانستان باید ویزای توریستی افغانستان را از طریق کنسولگری این کشور دریافت کنید. همانطور که در این مقاله بررسی کردیم برای دریافت این ویزا به گذرنامه، عکس، درخواست ویزا و هزینه این درخواست احتیاج دارید. در برخی از موارد مثل همراهی کودکان خردسال هم باید یک سری اسناد دیگر را ارائه دهید.

 

 

مطالب مرتبط :

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری Express Entry

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

ویزای تحصیلی

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

اطلاعات تکمیلی

قیمت

طبق درخواست

مدت اقامت

30 روز

مدت اعتبار

2 ماه

مدت اخذ ویزا

2 روز کاری


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)سوالات متداول


هزینه ویزای افغانستان چقدر است؟

هزینه درخواست ویزای این کشور برای ملیت های مختلف متفاوت است. برای مثال افراد دارای گذرنامه هندی پاکستانی از پرداخت این هزینه معاف هستند. ساکنان ایالات متحده هم باید 180 دلار برای درخواست این ویزا ارائه دهند. این در حالی است که سایر ملیت ها از جمله ایران ملزم به پرداخت هزینه 80 دلاری برای سفر به این کشور هستند.

نحوه درخواست ویزای افغانستان چگونه است؟

برای درخواست ویزای افغانستان باید با پوشه ای از مدارک تکمیل شده به سفارت این کشور مراجعه کنید.

اسناد لازم برای ویزای افغانستان شامل چه مواردی می شود؟

هنگام درخواست ویزای این کشور باید گذرنامه، دو قطعه عکس پاسپورتی، هزینه ویزا، فرم درخواست و برخی اسناد اضافی در صورت درخواست کنسولگری را به سفارت این کشور ارائه دهید.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.