LMIA در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۶/۱۸

 

 

آیا قصد دارید برای انجام کار به کانادا مهاجرت کنید؟ پس حتما باید از قوانین این کشور در مواجه با کارگران مهاجر آگاهی داشته باشید. قوانینی که بعضی از آن ها نیاز به شناخت مشاغل معاف از  LMIAدر کانادا را بالا می برد. اما اگر برای اولین بار به عنوان متقاضی کار قرار است به کانادا بروید، احتمالا دوست دارید بدانید که اصلا LMIA چیست.

این کلمه از مخفف حروف Labour Market Impact Assessment گرفته شده است و به معنای ارزیابی تاثیر بازار کار است. اما گمان نمی کنم تا اینجا و با یک ترجمه ساده متوجه هدف این برنامه شده باشید.

ال ام ای آ را می توان یک گزارش یا سند اطلاعاتی برشمرد که توسط اداره اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا به افسر پرونده مهاجرتی متقاضی ارائه می شود. این گزارش از تاثیراتی صحبت خواهد کرد که نیروی کار فعلی درخواست کننده ویزا، ممکن است بر روند بازار کار کانادا داشته باشد.

این سند از سوی کارفرما به جریان می افتد و با استفاده از دلایل محکم ثابت می کند که حضور نیروی خارجی مورد نظر چگونه می تواند بر رشد بازار یا اقتصاد کانادا اثرگذار باشد. از طرفی دیگر گزارش LMIA ثابت می کند که هیچ شهروند و مقیم کانادا برای انجام این شغل در دسترس نیست.

 

ال ام ای آ

 

چه کسانی به شناخت مشاغل معاف از LMIA در کانادا نیاز دارند؟

گزارش LMIA در برخی از مواقع سند تایید نامیده می شود که به افسر مهاجرت اجازه صدور ویزای کاری کانادا را به متقاضیان می دهد. به طور کلی برای کار در کانادا سه نوع مجوز کار وجود دارد. LMIA یکی از اصلی ترین این مجوزها است که اکثریت درخواست های کاری مهاجرتی خارجی در کانادا در دسته این مجوز قرار می گیرند.

ال ام ای آ برای کسانی که مجوز کار آزاد دارند، نیازی نیست. در اصل افرادی که مجوز کار آزاد در کانادا را دارند، می توانند در سراسر این کشور بدون هیچ محدودیت شغلی در هر موقعیتی و برای هر شخصی به عنوان کارفرما کار کند. چنین شخصی نیاز به داشتن پیشنهاد کار ندارد. تمامی کسانی که قصد کار در کانادا را دارند، به جز مشاغلی که از این لیست معاف هستند، باید این مجوز را دریافت کنند. کارفرمایان کانادایی برای استفاده از کارگران موقت معمولا به نتیجه مثبت سند LMIA نیاز خواهند داشت.

 

لیست مشاغل معاف از LMIA در کانادا

بیشتر کارفرمایان کانادایی نیاز دارند تا قبل از استخدام یک کارگر خارجی ببینند که به ال ام ای آ نیاز دارند یا خیر. این سند در صورتی نتیجه مثبت خواهد داد که هیچ کارگر کانادایی یا ساکن دائم این کشور برای انجام این کار در دسترس نباشد. در ادامه به معرفی مشاغلی می پردازیم که از لیست LMIA کانادا معاف هستند.

 

لیست مشاغل معاف از LMIA در کانادا

 

 

1.متقاضیان مشاغل آزاد یا افرادی که قصد کارآفرینی دارند

کسانی که معمولا قصد دارند به منظور راه اندازی یک کسب و کار موقت و کارآفرینی در کانادا بیایند، از ارزیابی تاثیر بازار کار کانادا معاف هستند. چنین اشخاصی موظف هستند که ثابت کنند، ایده شغلی که قرار است در این کشور پیاده سازی کنند، سوددهی خوبی به دنبال خواهد داشت.

همچنین این افراد باید ثابت کنند که کاری که قرار است در کانادا راه اندازی کنند، موقتی خواهد بود. چه کسانی که درخواست ویزا دائم کانادا را در گذشته ارائه داده اند و چه صاحبان مشاغل فصلی، از این قاعده مستثنی خواهند بود.

 

مطلب پیشنهادی : وکیل مهاجرت کانادا

 

2.مشاغل معاف از LMIA در کانادا به وسیله توافق نامه های بین المللی

گاهی اوقات یک توافق نامه بین المللی بین کشوری با کانادا می تواند باعث شود که ورود کارگران خارجی آن کشور به کانادا راحت شود. چنین افرادی هم از طرح LMIA معاف خواهند بود.

 

3.انتقال درون شعبه ای شرکت ها

به وفور پیش می آید که کارمندان یک شرکت به دلایلی نیاز داشته باشند تا چند ماهی را در کانادا به دلیل انتقال موقت زندگی کنند. به این دسته از افراد هم ممکن است معافیت از طرح ارزیابی تاثیر بازار کار داده شود.

 

LMIA در کانادا

 

4.معافیت های ایالتی

در استان ها افرادی که توانسته اند به عنوان کارگر دائم در این کشور مشغول به کار شوند، یعنی کارگرانی که پیشنهاد کار دارند، معمولا در دسته مشاغل معاف از LMIA در کانادا قرار می گیرند.

 

5.افراد دانشگاهی

منظور از دانشگاهیان در این قسمت، افرادی است که به هر دلیل قرار است به طور موقت در مراکز آموزشی کانادا مشغول به کار شوند. این افراد می توانند استاد یا مدرس مهمان باشند و یا به عنوان محقق در مراکز دانشگاهی کانادا فعالیت کنند.

 

6.افراد شاغل در کار معنوی

یکی از دسته های که ممکن است از قانون ارزیابی تاثیر بازار کار مستثنی شوند، افراد مشغول به کار معنوی در کانادا است. البته الزام بودن یا نبودن این طرح برای افراد مختلف بسته به کار معنوی که بر عهده دارند، متفاوت خواهد بود.

 

LMIA در کانادا

 

7.افراد فرانسوی زبان ماهر قرار گرفته در لیست مشاغل معاف از LMIA در کانادا

در برخی از اوقات رویدادهای تبلیغاتی مهاجرتی در کانادا بیرون از ایالت کبک برگزار می شود، رویدادهایی که بین جوامع اقلیت فرانکوفونی و دولت فدرال کانادا ایجاد شده است. این رویدادها می تواند افراد را از طرح ارزیابی تاثیر بازار کار معاف کند.

 

نکته ای که باید در اینجا عرض کنیم این است که معافیت از LMIA به این معنا نیست که فرد از دریافت هرگونه مجوز کار معاف می شود، بلکه این شخص همچنان برای کار در کانادا نیاز به تایید افسران ویزا با دریافت هر یک از انواع مجوز کار دارد.

 

چگونه می توان LMIA را در کانادا دریافت کرد؟

مجوزهای کاری و ویزای کار به شما این امکان را می دهد که در کانادا کار کنید و زندگی خود را تامین کنید. دولت فدرال کانادا و استانها و سرزمینهای کانادا برنامه های متفاوتی دارند که هدف آنها جذب افرادی است که از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به کانادا کمک مثبتی کنند. این برنامه ها دارای مجوزهای کاری متفاوت و ویزای کار هستند که یکی از آن ها طرح ارزیابی تاثیر بازار کار کانادا یا LMIA است.

تا اینجا لیست مشاغل معاف از LMIA در کانادا را در اختیار شما قرار دادیم. اما سوال اینجاست که نحوه دریافت این سند چگونه است؟ روش درخواست بسته به نوع مجوز کار شما متفاوت است. اولین قدم این است که تعیین کنید کدام مجوز کار برای شما مناسب است. اگر برای پیدا کردن برنامه به کمک نیاز دارید، کافی است با ما تماس بگیرید و یکی از اعضای تیم ما در برنامه ریزی مشاوره به شما کمک می کند.

اما به صورت کلی این کار باید توسط کارفرمای شما صورت بگیرد. کاری که این کارفرما بر عهده دارد این است که در ابتدا باید یک شهروند کنادا را برای کار خود استخدام کند و با آگهی هایی که در بانک کار کانادا و مکان های دیگر قرار می دهد، برای این موقعیت شخصی را پیدا کند.

اگر کارفرما موفق نشود چنین شخصی را در خود کانادا بیابد، می تواند درخواست LMIA بدهد. در صورتی که سرویس استخدام و توسعه اجتماعی کانادا، این روند را تایید کند، کارفرما می توانید ارزیابی تاثیر بازار کار مثبت را برای استخدام شما دریافت کند.

 

چگونه می توان LMIA را در کانادا دریافت کرد؟

 

نکات تکمیلی در خصوص LMIA در کانادا

LMIA در کانادا برای محافظت از نیروی کار ساکن در کانادا و بومیان این کشور ایجاد شده است. به غیر از مشاغل معاف از LMIA تمامی کارفرماها برای استخدام شما در کانادا به این سند نیاز دارند. در صورتی که LMIA مثبت باشد به این معنی است که برای پر کردن این موقعیت شغلی به یک نیروی خارجی نیاز است و امکان انجام این کار توسط کارگران مقیم کانادا وجود ندارد. در حقیقت این سند برای کاهش آمار بیکاری در جامعه کانادا تنظیم شده است. با این کار اولویت کارفرمایان استفاده از نیروی داخلی خواهد بود.

 

مهاجرت به کانادا

 

هزینه دریافت LMIA در کانادا چقدر است؟

هزینه دریافت LMIA در کانادا 1000 دلار به ازای هر نیروی کار است. وظیفه پرداخت این هزینه برعهده کارفرماست. همچنین پرداخت هزینه خدمات حقوقی مرتبط به LMIA نیز برعهده کارفرما خواهد بود. درخواست ها برای هر نیروی کار باید به صورت جداگانه به ثبت برسند. به عنوان مثال اگر به عنوان کارفرما به 5 نیروی کار خارجی نیاز دارید باید 5 درخواست جداگانه LMIA را به ثبت برسانید.

 

زمان ارسال درخواست

برای دریافت LMIA در کانادا لازم است فرم درخواست حداکثر 6 ماه قبل از تاریخ شروع کار ارسال شود. این درخواست میتواند به صورت آنلاین و از طریق ایمیل و یا از طریق فکس کردن فرم PDF درخواست انجام شود.

مدت زمان اعتبار LMIA در کانادا برای پشتیبانی از درخواست مجوز کار 18 ماه است. البته اگر مدت زمان نیاز کارفرما به نیروی کار کمتر از 18 ماه باشد ESDC میتواند LMIA را با اعتباری کمتر از 18 ماه صادر کند.

توجه داشته باشید که برای مهاجرت به کانادا تحت هر برنامه ای لازم است از دانش زبانی لازم برخوردار باشید. حداقل امتیاز مورد نیاز آیلتس 6 و یا CLB Band7 خواهد بود.

 

جمع بندی

در این مطلب آموزشی به بررسی مشاغل معاف از LMIA در کانادا پرداختیم. همانطور که در این مطلب بررسی کردیم، افرادی که قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند، باید مجوز کار در این کشور را دریافت کنند. برنامه ال ام ای آ یک سند تاییدیه است که نشان می دهد کارفرمای متقاضی کار در کانادا، نتوانسته است در بین شهروندان این کشور کسی را برای کار پیدا کند.

این نامه در نهایت به دست افسر ویزا می رسد و به عنوان نوعی مجوز به فرد اجازه کار در کانادا را خواهد داد. اگر شما هم قصد رفتن به کانادا و کار در این کشور را دارید، لازم است از تمامی الزامات قانونی این مسیر اطلاع پیدا کنید. مشاورین ویزا 724 متخصص انواع پرونده های مهاجرت، در تمامی طول مسیر مهاجرتی تا رسیدن به نتیجه دلخواه کنار شما خواهند بود.

 

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


گزارش LMIA چیست؟

این یک سند است که از سوی کارفرمای کارگر خارجی مورد نظر در کانادا به اداراه اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا ارائه می شود و این اداره هم در صورت تایید آن را به افسر ویزای پرونده ارائه می کند. گزارش LMIA در اصل یک سند تایید برای مهاجرت کارگر محسوب می شود که ثابت می کند کارفرما تلاش کرده و موفق به یافتن یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم برای پر کردن موقعیت شغلی فعلی نشده است.

آیا ارزیابی تاثیر بازار کار LMIA در کانادا اجباری است؟

این سند برای برخی از مشاغل ضروری بوده و برای تعدادی دیگر لازم نیست. کسانی که مجوز کار آزاد در کانادا دارند، نیازی به این گزارش نخواهند داشت. اما به هر حال برای اینکه ببینید شغل مورد نظر شما به این سند نامه نیاز دارد یا خیر، باید به لیست مشاغل معاف از LMIA در کانادا مراجعه کنید.

هزینه دریافت سند LMIA چقدر است؟

این هزینه در حال حاضر حدود 1000 دلار برای هر کارگر است که ممکن است با توجه به سیاست های دولت کانادا در هر زمانی تغییر پیدا کند.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مرتضی مرادی :

با سلام. آیا فردی که در حال حاضر دارای قرارداد فول تایم با یک شرکت در استان بریتیش کلمبیا هست، برای دریافت امتیاز جاب، نیاز به LMIA دارد و شرکت باید مراحل جدیدی را برای دریافت LMIA طی کند؟ یا اینکه خود شرکت قبل از استخدام فرد، LMIA را انجام داده و فرد فقط نیاز دارد نامه مربوطه را از شرکت دریافت کند؟

با درود 

باید از خود شرکت سوال بفرمایید که LMIA  را دریافت کرده یا خیر

علی سمندری :

در خصوص گرفتن اقامت دایم برای ویزای کاری سوال داشتم . و آیا من میتونم با سن 50 سال و تخصص برنامه نویسی جاب آفر بگیرم.

با سلام و احترام

در صورت داشتن شرایط بله میتوانید برای اطلاع از شرایط و هزینه ها لطفا به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

نازنین :

آیا برای من که 40 سالمه و 13/5 سال سابقه کاری دارم و 8 سال اخیر در زمینه فروش و بازاریابی کار میکردم و مدرک ارشد و دکتری بازاریابی دارم، امکان گرفتن جاب آفر به صورت Exception در شهر تورنتو کانادا و بدون نیاز به LMIA وجود دارد؟ اگر بله، پروسه اش چقدر زمان میبره؟ سپاسگزارم

با درود 

در تورنتو معاف از LMIA نیستید 

پخشان تخشيدي (مينو) :

سلام من متقاضي كار درتورنتو هستم ويزاي ويزيتوري دارم پرستار بازنشسته هستم وحاضرم در يكي ازشغلهايي كه نياز به LMIAنداشته باشه كار كنم الان ساكن تورنتو هستم

با درود 

اگر بتوانید از یک کارفرمای واجد شرایط جاب آفر بگیرید به عنوان پرستار خانگی می توانید فعالیت کنید

پخشان تخشيدي (مينو) :

سلام من پرستار بازنشسته هستم متقاضي كار در تورنتو هستم دررشته خودم ويا رشته اي كه بتوانم كار كنم ونياز به LMIA نداشته باشه

احتمالا با شرایط سنی که دارید شانس بالایی برای کاریابی نخواهید داشت. اما ممکن است بتوانید به عنوان پرستار خانگی درخواست کنید

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.