گروه بندی مشاغل معاف از LMIA در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۶/۳۱

 

 

آیا قصد دارید برای انجام کار به کانادا مهاجرت کنید؟ پس حتما باید از قوانین این کشور در مواجه با کارگران مهاجر آگاهی داشته باشید. قوانینی که بعضی از آن ها نیاز به شناخت مشاغل معاف از  LMIAدر کانادا را بالا می برد. اما اگر برای اولین بار به عنوان متقاضی کار قرار است به کانادا بروید، احتمالا دوست دارید بدانید که اصلا LMIA چیست.

این کلمه از مخفف حروف Labour Market Impact Assessment گرفته شده است و به معنای ارزیابی تاثیر بازار کار است. اما گمان نمی کنم تا اینجا و با یک ترجمه ساده متوجه هدف این برنامه شده باشید.

ال ام ای آ را می توان یک گزارش یا سند اطلاعاتی برشمرد که توسط اداره اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا به افسر پرونده مهاجرتی متقاضی ارائه می شود. این گزارش از تاثیراتی صحبت خواهد کرد که نیروی کار فعلی درخواست کننده ویزا، ممکن است بر روند بازار کار کانادا داشته باشد.

این سند از سوی کارفرما به جریان می افتد و با استفاده از دلایل محکم ثابت می کند که حضور نیروی خارجی مورد نظر چگونه می تواند بر رشد بازار یا اقتصاد کانادا اثرگذار باشد. از طرفی دیگر گزارش LMIA ثابت می کند که هیچ شهروند و مقیم کانادا برای انجام این شغل در دسترس نیست.

 

ال ام ای آ

 

چه کسانی به شناخت مشاغل معاف از LMIA در کانادا نیاز دارند؟

گزارش LMIA در برخی از مواقع سند تایید نامیده می شود که به افسر مهاجرت اجازه صدور ویزای کاری کانادا را به متقاضیان می دهد. به طور کلی برای کار در کانادا سه نوع مجوز کار وجود دارد. LMIA یکی از اصلی ترین این مجوزها است که اکثریت درخواست های کاری مهاجرتی خارجی در کانادا در دسته این مجوز قرار می گیرند.

ال ام ای آ برای کسانی که مجوز کار آزاد دارند، نیازی نیست. در اصل افرادی که مجوز کار آزاد در کانادا را دارند، می توانند در سراسر این کشور بدون هیچ محدودیت شغلی در هر موقعیتی و برای هر شخصی به عنوان کارفرما کار کند. چنین شخصی نیاز به داشتن پیشنهاد کار ندارد. تمامی کسانی که قصد کار در کانادا را دارند، به جز مشاغلی که از این لیست معاف هستند، باید این مجوز را دریافت کنند. کارفرمایان کانادایی برای استفاده از کارگران موقت معمولا به نتیجه مثبت سند LMIA نیاز خواهند داشت.

 

لیست مشاغل معاف از LMIA در کانادا

بیشتر کارفرمایان کانادایی نیاز دارند تا قبل از استخدام یک کارگر خارجی ببینند که به ال ام ای آ نیاز دارند یا خیر. این سند در صورتی نتیجه مثبت خواهد داد که هیچ کارگر کانادایی یا ساکن دائم این کشور برای انجام این کار در دسترس نباشد. در ادامه به معرفی مشاغلی می پردازیم که از لیست LMIA کانادا معاف هستند.

 

لیست مشاغل معاف از LMIA در کانادا

 

 

1.متقاضیان مشاغل آزاد یا افرادی که قصد کارآفرینی دارند

کسانی که معمولا قصد دارند به منظور راه اندازی یک کسب و کار موقت و کارآفرینی در کانادا بیایند، از ارزیابی تاثیر بازار کار کانادا معاف هستند. چنین اشخاصی موظف هستند که ثابت کنند، ایده شغلی که قرار است در این کشور پیاده سازی کنند، سوددهی خوبی به دنبال خواهد داشت.

همچنین این افراد باید ثابت کنند که کاری که قرار است در کانادا راه اندازی کنند، موقتی خواهد بود. چه کسانی که درخواست ویزا دائم کانادا را در گذشته ارائه داده اند و چه صاحبان مشاغل فصلی، از این قاعده مستثنی خواهند بود.

 

مطلب پیشنهادی : وکیل مهاجرت کانادا

 

2.مشاغل معاف از LMIA در کانادا به وسیله توافق نامه های بین المللی

گاهی اوقات یک توافق نامه بین المللی بین کشوری با کانادا می تواند باعث شود که ورود کارگران خارجی آن کشور به کانادا راحت شود. چنین افرادی هم از طرح LMIA معاف خواهند بود.

 

3.انتقال درون شعبه ای شرکت ها

به وفور پیش می آید که کارمندان یک شرکت به دلایلی نیاز داشته باشند تا چند ماهی را در کانادا به دلیل انتقال موقت زندگی کنند. به این دسته از افراد هم ممکن است معافیت از طرح ارزیابی تاثیر بازار کار داده شود.

 

LMIA در کانادا

 

4.معافیت های ایالتی

در استان ها افرادی که توانسته اند به عنوان کارگر دائم در این کشور مشغول به کار شوند، یعنی کارگرانی که پیشنهاد کار دارند، معمولا در دسته مشاغل معاف از LMIA در کانادا قرار می گیرند.

 

5.افراد دانشگاهی

منظور از دانشگاهیان در این قسمت، افرادی است که به هر دلیل قرار است به طور موقت در مراکز آموزشی کانادا مشغول به کار شوند. این افراد می توانند استاد یا مدرس مهمان باشند و یا به عنوان محقق در مراکز دانشگاهی کانادا فعالیت کنند.

 

6.افراد شاغل در کار معنوی

یکی از دسته های که ممکن است از قانون ارزیابی تاثیر بازار کار مستثنی شوند، افراد مشغول به کار معنوی در کانادا است. البته الزام بودن یا نبودن این طرح برای افراد مختلف بسته به کار معنوی که بر عهده دارند، متفاوت خواهد بود.

 

LMIA در کانادا

 

7.افراد فرانسوی زبان ماهر قرار گرفته در لیست مشاغل معاف از LMIA در کانادا

در برخی از اوقات رویدادهای تبلیغاتی مهاجرتی در کانادا بیرون از ایالت کبک برگزار می شود، رویدادهایی که بین جوامع اقلیت فرانکوفونی و دولت فدرال کانادا ایجاد شده است. این رویدادها می تواند افراد را از طرح ارزیابی تاثیر بازار کار معاف کند.

 

نکته ای که باید در اینجا عرض کنیم این است که معافیت از LMIA به این معنا نیست که فرد از دریافت هرگونه مجوز کار معاف می شود، بلکه این شخص همچنان برای کار در کانادا نیاز به تایید افسران ویزا با دریافت هر یک از انواع مجوز کار دارد.

 

چگونه می توان LMIA را در کانادا دریافت کرد؟

مجوزهای کاری و ویزای کار به شما این امکان را می دهد که در کانادا کار کنید و زندگی خود را تامین کنید. دولت فدرال کانادا و استانها و سرزمینهای کانادا برنامه های متفاوتی دارند که هدف آنها جذب افرادی است که از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به کانادا کمک مثبتی کنند. این برنامه ها دارای مجوزهای کاری متفاوت و ویزای کار هستند که یکی از آن ها طرح ارزیابی تاثیر بازار کار کانادا یا LMIA است.

تا اینجا لیست مشاغل معاف از LMIA در کانادا را در اختیار شما قرار دادیم. اما سوال اینجاست که نحوه دریافت این سند چگونه است؟ روش درخواست بسته به نوع مجوز کار شما متفاوت است. اولین قدم این است که تعیین کنید کدام مجوز کار برای شما مناسب است. اگر برای پیدا کردن برنامه به کمک نیاز دارید، کافی است با ما تماس بگیرید و یکی از اعضای تیم ما در برنامه ریزی مشاوره به شما کمک می کند.

اما به صورت کلی این کار باید توسط کارفرمای شما صورت بگیرد. کاری که این کارفرما بر عهده دارد این است که در ابتدا باید یک شهروند کنادا را برای کار خود استخدام کند و با آگهی هایی که در بانک کار کانادا و مکان های دیگر قرار می دهد، برای این موقعیت شخصی را پیدا کند.

اگر کارفرما موفق نشود چنین شخصی را در خود کانادا بیابد، می تواند درخواست LMIA بدهد. در صورتی که سرویس استخدام و توسعه اجتماعی کانادا، این روند را تایید کند، کارفرما می توانید ارزیابی تاثیر بازار کار مثبت را برای استخدام شما دریافت کند.

 

چگونه می توان LMIA را در کانادا دریافت کرد؟

 

جمع بندی

در این مطلب آموزشی به بررسی مشاغل معاف از LMIA در کانادا پرداختیم. همانطور که در این مطلب بررسی کردیم، افرادی که قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند، باید مجوز کار در این کشور را دریافت کنند. برنامه ال ام ای آ یک سند تاییدیه است که نشان می دهد کارفرمای متقاضی کار در کانادا، نتوانسته است در بین شهروندان این کشور کسی را برای کار پیدا کند.

این نامه در نهایت به دست افسر ویزا می رسد و به عنوان نوعی مجوز به فرد اجازه کار در کانادا را خواهد داد. اگر شما هم قصد رفتن به کانادا و کار در این کشور را دارید، لازم است از تمامی الزامات قانونی این مسیر اطلاع پیدا کنید. مشاورین ویزا 724 متخصص انواع پرونده های مهاجرت، در تمامی طول مسیر مهاجرتی تا رسیدن به نتیجه دلخواه کنار شما خواهند بود.

 

مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


گزارش LMIA چیست؟

این یک سند است که از سوی کارفرمای کارگر خارجی مورد نظر در کانادا به اداراه اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا ارائه می شود و این اداره هم در صورت تایید آن را به افسر ویزای پرونده ارائه می کند. گزارش LMIA در اصل یک سند تایید برای مهاجرت کارگر محسوب می شود که ثابت می کند کارفرما تلاش کرده و موفق به یافتن یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم برای پر کردن موقعیت شغلی فعلی نشده است.

آیا ارزیابی تاثیر بازار کار LMIA در کانادا اجباری است؟

این سند برای برخی از مشاغل ضروری بوده و برای تعدادی دیگر لازم نیست. کسانی که مجوز کار آزاد در کانادا دارند، نیازی به این گزارش نخواهند داشت. اما به هر حال برای اینکه ببینید شغل مورد نظر شما به این سند نامه نیاز دارد یا خیر، باید به لیست مشاغل معاف از LMIA در کانادا مراجعه کنید.

هزینه دریافت سند LMIA چقدر است؟

این هزینه در حال حاضر حدود 1000 دلار برای هر کارگر است که ممکن است با توجه به سیاست های دولت کانادا در هر زمانی تغییر پیدا کند.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.