10 نکته که باید در هنگام مهاجرت به کانادا بدانید


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۴/۱۹

  

10 نکته که باید در هنگام مهاجرت به کانادا بدانید!

پس از پایان مراحل قانونی مهاجرت و زمانی که می خواهید قدم در خاک کانادا بگذارید حتما نگران نحوه زندگی و تفاوت هایی خواهید بود که منتظر هستند تا شما را غافلگیر کنند. در این مطلب می خواهیم با بررسی برخی تفاوت هایی که در شیوه و سبک زندگی مردم کانادا و ایران وجود دارد، کمی از نگرانی مهاجران این کشور را کم کنیم.

 

  1. آب و هوا

اگر قصد زندگی در قسمت های جنوبی استان آنتاریو را ندارید، بهتر است خودتان را برای هوای سرد و برف زیاد آماده کنید. کمی مشکل است بخواهیم سرمای 25- در زمستان را توصیف کنیم اما نگران نباشید خبر خوب این است که اگر با آمادگی و لباس های مناسب سفر خود را آغاز کنید، با مشکل خاصی روبرو نخواهید بود.

https://visa724.com/uploads/8a581d1e3beddb69b07592c411ae7581.jpg

 

  1. تنوع

کانادا تا کنون میزبان چندین و چند نسل از مهاجران بوده است و به همین دلیل فرهنگ ها و عقاید مختلف در دل این کشور جای گرفته اند. بیش از 40 کرسی از پارلمان این کشور متعلق به افرادی است که خارج از کانادا به دنیا آمده اند. در هر شهر و روستای این کشور ممکن است با چند زبان، فرهنگ و آئین مختلف روبرو شوید؛ به هین دلیل نیازی نیست که از عقاید خود دست بکشید، بلکه می توانید با حفظ ارزش های خود، با عقاید و فرهنگ های مختلف هم آشنا شوید.

 

  1. انعام

در ایران هم مانند بسیاری دیگر از کشورها معمولاً به انعام توجه زیادی نمی شود اما در کانادا داستان شکل دیگری دارد؛ بسیاری از کارکنان رستوران ها و کسانی که کار خدماتی انجام می دهند حقوقی کم تر از 10 دلار در ساعت دارند. این افراد برای گذران زندگی خود نیازمند انعام گرفتن و پخش کردن انعام بین افرادی هستند که در آشپزخانه مشغول به کارند. انعام معمول در کانادا 15در صد از کل صورتحساب شماست اما برای خدمات بسیار خوب می توانید تا 20 درصد انعام بپردازید.

 

  1. کار در کانادا

اگر قصد پیدا کردن کار در کانادا دارید، باید بدانید که ممکن است فرایند پیدا کردن شغلی مناسب برایتان تا چند ماه طول بکشید؛ بنابراین، بهتر است هزینه لازم برای سپری کردن چند ماه را با خود داشته باشید. البته خبر خوب این است که می توانید از طریق کارهای پاره وقت، بخشی از هزینه های خود را جبران کنید. گفتنی است همواره در ذهن داشته باشید که باید پیش از ورود به کانادا، رزومه معمول در این کشور را برای خود ایجاد کنید و فرستادن درخواست های شغلی را از ایران شروع کنید.

 

https://visa724.com/uploads/7875ecb625c6511bcc79d7786870ee0c.jpg

 

  1. هزینه زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در قسمت های مختلف این کشور متفاوت است. تورنتو و ونکوور به خصوص در مناطق مرکزی هزینه زندگی و اجاره های بالایی دارند اما در مناطقی مانند منترال هزینه زندگی و اجاره خانه ارزان تر است؛ البته دستمزدها هم در این مناطق نسبتاً پایین تر است.

 

  1. سیگار کشیدن

در رستوران ها، دفاتر، بیمارستان ها، فروشگاه ها و دیگر مناطق عمومی سیگار کشیدن ممنوع است. در مناطق عمومی و مشترک آپارتمان ها و دیگر مناطق مسکونی هم شرایط به همین شکل است. پس اگر سیگاری هستید، تنها جایی که می توانید در آن سیگار بگشید منزل مسکونی، فضای کاملاً باز و  اتومبیل شخصی تان است (البته به شرطی که کودک کم سن و سالی با خود نداشته باشید).

 

  1. درمان

سیستم درمانی کانادا در بسیاری از نقاط جهان شهره است. این سیستم، خوشامدگوی واقعی شما در هنگام ورود به کشور مقصدتان است. هزینه درمانی در کانادا توسط برنامه های مختلف استان های این کشور تامین می شود و همه کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند می توانند از میزان مشابهی از بیمه درمانی برخودار شوند. بنابراین، هزینه درمان در این کشور برای بیشتر اقدامات درمانی رایگان است. البته به یاد داشته باشید اگر می خواهید به صورت توریستی وارد کانادا شوید یا ویزای کاری دارید، مشمول بیمه نمی شوید و باید هزینه درمان خود را بپردازید.

 

https://visa724.com/uploads/8322f8b534ddb4ac36756274e192eb2b.jpg

 

  1. گواهی نامه رانندگی

ایالت های مختلف کانادا قوانین متفاوتی در خصوص قوانین اخذ گواهینامه دارند. به همین دلیل لازم است پیش از مهاجرت به این کشور قوانین رانندگی مربوط به شهر محل اقامت خود را مرور کنید. به یاد داشته باشید که در هنگام سفر به این کشور مدارک لازم رانندگی را همراه با خود داشته باشید.

 

  1. مالیات در کانادا

بر اساس وضعیت و شرایط استخدام در انتهای هر سال مالی موظف هستید که بخشی از درامد خود را به دولت برگردانید. مالیات برارزش افزوده هم در استان های مختلف متغیر است. برای مثال در ایالت آلبرتا مالیات فروش 5 درصد و در کِبِک حدود 14.975 است. این مالیات بر قیمت کالا اضافه می شود؛ بنابراین، برای کالایی که در تبلیغات 10 دلار معرفی می شود، باید بیش از 10 دلار بپردازید.

 

  1. معذرت می خواهم

باید بدانید مردم کانادا از مودب ترین افراد جهان هستند. واژه «متاسفم» (Sorry) از پرکاربردترین لغات در زبان های این کشور است. هر جا که می روید کانادایی هایی را خواهید دید که در حال عذرخواهی هستند. بنابراین، به یاد داشته باشید که اگر می خواهید با خوشامد گرم مردم و همسایگانتان مواجه شوید باید به مودبانه ترین شکل ممکن رفتار کنید.

 

https://visa724.com/uploads/130e81e0cabaf1498283ac14eb194b4d.jpg

 

نکته بسیار مهم: 

وکلای دادگستری، موسسات حقوقی، موسسات کاریابی بین المللی،  موسسات اعزام دانشجو، حتی آژانس های مسافرتی، یا افراد حقیقی، برای فعالیت در حیطه ویزا و مهاجرت به کانادا باید از شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) مجوز داشته باشند؛ در غیر این صورت، هرگونه فعالیت آنها از دیدگاه کانادا در حیطه ویزا و مهاجرت غیر قانونی ست.

 

 در سایت رسمی مهاجرت کانادا اعلام شده است که؛ اگر از بی تجربگی و کلاهبرداری این‌گونه افراد یا موسسات فاقد مجوز ICCRC متضرر شوید، هیچ راهی برای پیگیری و رفع اتهامات خود ندارید. پس فقط به مشاوران یا وکلای رسمی کانادا اعتماد کنید تا  در صورت بروز مشکل، مدافع منافع شما باشیم.

 

کشور کانادا فقط به وکلا و مشاوران رسمی مقیم کانادا که از iccrc مجوز دارند، اجازه فعالیت در حیطه مشاوره و انجام امور ویزا و مهاجرت به کانادا را می دهد.

وکلای دادگستری، موسسات، آژانسهای مسافرتی  و یا هر شرکت دیگری، بدون حضور وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت کانادا، نمی‌توانند نامه دفاعیه از موکل خود به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند.

 

در صورت عدم وجود وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت کانادا، این شرکتها یا افراد، یک ایمیل به نام شما درست می کنند و تمامی امور را به جای شما و با یک هویت جعلی انجام می دهند و گاها حتی اکانت و پسوورد را در اختیار شما نمی گذارند، یا اینکه به عنوان واسطه عمل کرده و تمامی امور مهاجرت یا ویزا را به یک مشاور یا وکیل رسمی کانادا می سپارند. فقط قرارداد مستقیم با مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت به کانادا (مورد تایید ICCRC) را امضا کنید.

>> آموزش روش استعلام وکیل رسمی مهاجرت به کانادا <<

 

 

مهیار حلاج پور - ویزا 724

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433

شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957

شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره شرکت های مهاجرتی ما

 

 

مطالب پیشنهادی:

> ویزای کانادا

مهاجرت از طریق استارتاپ

اقامت سرمایه گذاری کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

 

 

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


TaqiMosvai :

کشوری کانادا مهاجر پزیر است

بله

مهری حیدری :

سلام . پسرم 19 سال دارد و دانشجوی ترم دوم عمران دانشگاه ازاد تهران مرکز قصد داریم برای تحصیل به کانادا مهاجرت کند خودم هم در شرف بازنشستگی هستم دبیر رسمی آموزش و پرورش از نظر تمکن مالی هم در شرایط خوبی هستیم . الان با توجه به کرونا در همین تابستان 99 میتوانیم برای مهاجرت اقدام کنیم حال مهاجرت از طریق تحصیل پسرم یا تمکن مالی سپاسگزارم

برای بررسی دقیق شرایط مهاجرت؛ فرمهای ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید

حسین عابدی :

جهت ویزای کاری کانادا راهنمایی می خواستم. با تشکر

مشاوره مهاجرت و ویزا:

سوالتون رو بفرمایید؟ یا برای بررسی شرایط به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید.

ميترا نورهاشمي :

سلام وقت بخير من براي مهاجرت به کانادا از طريق ازدواج اقدام کردم. همسرم کانادا زندگي ميکنه و مدارک منو از هموجا فرستاده. آيا من نياز به انگشت نگاري در آنکارا دارم يا خير؟

مشاوره مهاجرت و ویزا
با سلام و احترام

بله برای درخواست ویزای کانادا به هر نحوی نیاز به انگشت نگاری دارید.

امیررضا جانفدا :

با سلام و سپاس من هم فوق‌لیسانس مدیریت فناوری اطلاعات و هم مهندسی کشاورزی گرایش باغبانی دارم و 44 سالمه و 15 سال هم سابقه کار بیمه دار در زمینه آموزشی و اجرایی در رشته کامپیوتر دارم.5 تا کارت مربیگری در رشته های مختلف کامپیوتر از سازمان آموزش فنی و حرفه ای گرفتم قبلا ترجمه کردم و یدونه هم گواهینامه 250 ساعته برنامه نویسی پایگاه داده بازم از سازمان دارم آیلتس7 جنرال دارم زبان فرانسه رو هم دارم یاد میگیرم. خانمم 38 ساله و لیسانس آموزش ابتدایی دارن و 5 سال سابقه کار البته بدون بیمه در مهد کودک دارن و در حال گذراندن کلاس آیلتس هستن. جسارتا چندتا سوال داشتم که با اجازتون مطرح می کنم 1-میخاستم بدونم کلاچند درصد شانش گرفتن اقامت دائمی از طریق کار رو داریم ؟و 2-ایا ویزاییکه از طریق نیروی کار ماهر برای ما صادر میشه شامل بیمه درمان هم میشه و اگر نمیشه تا چند سال این روند رو خواهیم داشت؟و 3-در بدو ورود آگه بخام شانس بیشتری برا پیدا کردن کار داشته باشم بهتره گواهینامه رانندگی پایه یکم بگیرم یا گواهینامه ویژه ماشین آلات راه و ساختمان؟ لطفا راهنمایی بفرمایید با سپاس

مشاوره مهاجرت و ویزا
با سلام و احترام

برای شانس دریافت ویزای کار باید مدرک کانادایی داشته باشید و گواهینامه پایه یک را در کانادا کسب نمایید. البته میتوانید در سیستم امتیاز بندی شانس خود را امتحان کنید. همچنین به مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5 نیاز دارید.

میتوانید به صورت تحصیلی وارد کانادا شوید سپس ویزای کار دریافت نمایید.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.