آموزش تصویری گرفتن وقت سفارت کانادا در ترکیه ( استانبول و آنکارا)


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۲/۳۰

 

دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه

 

اگر تمایل دارید رزرو وقت سفارت بی نقص انجام شود، توصیه می کنیم، درخواست وقت سفارت را به یک تیم با تجربه بسپارید. وقت سفارت کانادا در ویزا724 با مبلغ 100 دلار انجام می شود. (با دفاتر ما، در تماس باشید)

 

دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه جزو اولین مراحل برای دریافت ویزای کانادا می باشد. دریافت وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین و از طریق کارگزاری هایی انجام میگیرد.

 

نظر به اینکه روابط دیپلماتیک کانادا و ایران از سال 1391 قطع شده است؛ امکان مراجعه به سفارت کانادا در داخل ایران وجود ندارد. جهت اقدام به دریافت ویزای کانادا می بایست به یکی از کشور هایی که دارای سفارت کانادا می باشند؛ مسافرت کرد.


چگونه می توان برای دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه اقدام کرد؟

میتوان گفت اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کانادا با دریافت وقت سفارت و تصویربرداری و انگشت نگاری شروع می شود. رزرو وقت سفارت کانادا در ترکیه به منظور انجام انگشت نگاری و تصویربرداری انجام می شود. وقت سفارت کانادا در ترکیه با دو روش حضوری و یا آنلاین انجام می گیرد. لازم به ذکر است که در صورت مراجعه به دفاتر VAC و دریافت وقت حضوری نیز وقت شما به صورت آنلاین رزرو خواهد شد. دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه نیز مانند اغلب کشور ها با استفاده از سایت VFS global  انجام می گیرد. 


اولین نکته در دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه؛ مشخص کردن نوع ویزا طبق شرایط خود می باشد. شما میتوانید با کمک گرفتن از کارشناسان این حوزه، نوع ویزای مورد نیاز خود را انتخاب کنید. قدم بعدی جمع آوری مدارک مورد نیاز طبق نوع ویزا انتخاب شده می باشد. شما می توانید پس از این اقدامات نسبت به دریافت وقت سفارت کانادا در استانبول به صورت آنلاین اقدام کنید.

 

برای آشنایی و آموزش  مراحل تعیین وقت سفارت کشور انگلیس به لینک « تعیین وقت سفارت انگلیس» مراجعه نمائید.
برای آشنایی با تعیین وقت سفارت کشور بلژیک به لینک « تعیین وقت از سفارت بلژیک» مراجعه کنید.
برای آشنایی با تعیین وقت سفارت کشور آلمان به لینک « وقت سفارت آلمان VIP» مراجعه نمائید.

 

نحوه دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه


نحوه رزرو نوبت برای سفارت کانادا در ترکیه

جهت دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه، باید مراحل زیر را انجام دهید:

وارد وب سایت VFS GLOBAL شوید و گزینه Visa, eVisas & Permits را انتخاب کنید. همانطور که مشاهده میکنید دو کادر برای انتخاب کشوری که از آن درخواست می دهد و کشوری که میخواهید بروید وجود دارد. جهت رزرو وقت سفارت کانادا در ترکیه در کادر سمت چپ، کشور ترکیه و در کادر سمت راست کانادا را انتخاب کنید. گزینه Take me To The Website  را بزنید تا به مراحل بعدی بروید.

 

رزرو وقت سفارت کانادا در ترکیه

 

صفحه جدیدی برای شما نشان داده می شود؛ جهت رزرو وقت سفارت کانادا در ترکیه بر روی آیکون Book now کلیک کنید.  

 

رزرو نوبت برای سفارت کانادا در ترکیه

پس از کلیک بر روی Book now  صفحه ای جدید، راهنمایی هایی در اختیار شما قرار خواهد داد به پایین صفحه بروید. روش های دریافت وقت با شماره گذاری هایی نشان داده می شوند. جهت ثبت نوبت آنلاین وقت سفارت کانادا در ترکیه بر روی View more در کنار شماره یک کلیک کنید. بر روی click here کلیک کنید تا به صفحه ورود به حساب کاربری منتقل شوید.

 

ساخت یک حساب کاربری

 

جهت ساخت یک حساب کاربری جدید، گزینه new user? را انتخاب کنید. اطلاعات خواسته شده مانند نام، نام خانوادگی و غیره را وارد کرده و روی گزینه Submit  کلیک کنید.جهت تایید حساب کاربری، ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد؛ روی لینک ارسال شده کلیک کنید. مجددا به صفحه ورود به حساب کاربری منتقل خواهید شد. اکنون ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید و روی گزینه CONTINO کلیک کنید. Schedule Appointment   را در منوی سمت چپ انتخاب کنید. شهر مورد نظر، تعداد نفرات و دلیل درخواست خود را در کادر های مورد نظر انتخاب نموده و دکمه CONTINUE  را بزنید.

 

. مشخصات متقاضیان

 

روی گزینه ADD APPLICATION در صفحه جدید، کلیک کنید. مشخصات متقاضیان را در کادر های خواسته شده، وارد کرده و روی  Submit کلیک کنید. 

 

وارد کردن اطلاعات متقاضیان

 

پس از وارد کردن اطلاعات متقاضیان روی گزینه Continue  کلیک کنید. تقویمی برای شما نمایش داده خواهد شد که می توانید روز های خالی را در تقویم پیدا کرده و در سمت راست صفحه نیز ساعت حضور خود را انتخاب کنید. پنجره ای کوچک باز شده و از شما میپرسد که از ثبت این اطلاعات مطمئن هستید؟ جهت تایید ok را بزنید. 


وقت سفارت کانادا در ترکیه با انجام مراحل فوق برای شما ثبت خواهد شد. جهت مشاهده و دانلود فرم اطلاعات وقت سفارت روی APPOINTMENT LETTER کلیک کنید.
 

وقت سفارت کانادا در ترکیه


سوالات متداول در مورد گرفتن وقت سفارت کانادا در ترکیه

1. انگشت نگاری برای کدام متقاضیان ویزای کانادا ضروری نیست؟

 • متقاضیان زیر 14 سال و بالای 80 سال.
 • افرادی که دارای ویزای مهاجرتی و یا اقامت کانادا هستند.
 • دیپلمات ها و کارمندان دولتی.

2. هزینه های گذراندن مرحله بیومتریک چگونه تعیین و پرداخت می‌ شود؟

هزینه انگشت نگاری و تصویربرداری برای مراجعه کننده اصلی 85 دلار کانادا و افراد دیگر در خانواده نیز 85 دلار کانادا می باشد. لازم به ذکر است حداکثر پرداخت کارمزد 170 دلار می باشد. تعداد اعضای خانواده اگر بیش از 2 نفر بود در صورت پرداخت یکجای هزینه، کارمزد بیشتری پرداخت نشده و همان مبلغ 170 دلار پرداخت می شود. 

3. دفاتر VAC کانادا چه تفاوتی با سفارتخانه کانادا دارند؟

ثبت اطلاعات بیومتریک یا انگشت نگاری و تصویربرداری از متقاضیان ویزا در دفاتر وک کانادا انجام می‌‌ شود.

4. چه مدارکی برای دریافت وقت سفارت کانادا نیاز داریم؟

جهت رزرو وقت سفارت کانادا در ترکیه، شما فقط به اسکن پاسپورت خود نیاز خواهید داشت.

5. دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه چه مزیتی دارد؟

مزیت رزرو وقت سفارت کانادا در ترکیه، سهولت در رفت و آمد مسافران به ترکیه است. نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران و وجود پروازهای مختلف به ترکیه موجب راحت بودن رفت و آمد به این کشور می شود.

6. کدام شهر برای دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه مناسب تر است آنکارا یا استانبول؟

دریافت ویزا و وقت سفارت کانادا در ترکیه در شهر آنکارا بسیار راحت تر از شعبه استانبول است. مراجعه متقاضیان زیاد به شعبه استانبول، ممکن است موجب طولانی تر شدن پروسه دریافت وقت سفارت کانادا و یا ویزا شود.

7. پس از دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

پس از رزرو وقت سفارت کانادا در ترکیه به همراه مدارک مورد نیاز و در تاریخ مقرر به سفارت مراجعه کنید. نتیجه درخواست ویزا نیز اغلب بین 10 تا 40 روز اعلام می شود.

 

اهمیت دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه

 

آیا امکان دریافت وقت سفارت اضطراری وجود دارد؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، تمامی متقاضیان دریافت ویزای کانادا نیازمندند تا دریافت وقت سفارت کانادا را در یکی از کشورهای همسایه انجام دهند. با این حال، برای ثبت اطلاعات بیومتریک لازم است تا در لیست انتظار، جهت رسیدن وقت سفارت باشیم. با این حال شرایط وجود دارند که افراد باید هر چه سریعتر به کشور کانادا سفر کرده و کار خود را پیگیری نمایند.

 • سفارت کانادا اعطای وقت اضطراری برای بیومتریک را منوط به بهره مندی از برخی شرایط ارائه شده در بخش زیر می داند.
 • فوت نمودن یکی از بستگان مقیم در کشور کانادا.
 • قرارگیری یکی از اعضای فامیل در شرایط بحرانی در کشور کانادا.
 • در چنین شرایطی سفارت کانادا، بررسی مدارک شما و ثبت اطلاعات بیومتریک را در اولویت قرار خواهد داد.

 

بستگان نزدیک طبق تعریف وب سایت کارگزاری سفارت

بستگان نزدیک طبق تعریف وب سایت کارگزاری سفارت کانادا یعنی VFS Global شامل افراد زیر هستند.

 • همسر یا شریک زندگی.
 • فرزندان وابسته.
 • نوادگان.
 • فرزندان ناتنی.
 • مراقبین و مربیان.

 

وقت سفارت کانادا.

 

مدارکی که به هنگام حضور در سفارت کانادا باید به همراه داشته باشیم

متقاضیانی که به منظور شرایط اضطراری اطلاعات بیومتریک در یک سفارت کانادا حاضر می شوند، باید در زمان حضور یکی از مدارک زیر را ارائه دهند. هدف از این کار ارائه مدارک مبنی بر واجد شرایط بودن به دریافت وقت سفارت اضطراری کانادا است. این مدارک عبارتند از:

 • گواهی فوت یا گواهی پزشکی.
 • نامه ای مبنی بر تشییع جنازه.
 • نامه افسر یا مسئول واحد پزشکی.

لازم به ذکر است که سفارت کانادا تمامی متقاضیانی را که فاقد این مدارک باشند را نیز به اداره IRCC گزارش می دهد. با این حال پذیرش و یا عدم پذیرش از طرفین شرکت، قابل تضمین نخواهد بود.

همچنین باید بدانید که ثبت اضطراری قرار ملاقات تاثیر را بر زمان پردازش درخواست از طرف سازمان IRCC نخواهد داشت. همچنین، ثبت اضطراری قرار ملاقات در سفارت کانادا به صورت آنلاین میسر نخواهد بود. برای انجام این کار باید از طریق تماس با مرکز کارگزاری سفارت کانادا در ترکیه، اقدام نمایید.

 

مدارک لازم برای ارائه به سفارت کانادا

جهت اخذ وقت سفارت کانادا باید مدارک زیر را به هنگام حضور در محل سفارت خانه به همراه داشته باشید:

 • در صورت دانشجو بودن، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل.
 • یک قطعه عکس رنگی در سایز 3.5 در 4.5 با زمینه سفید.
 • ارائه پاسپورت جدید به همراه پاسپورت های قدیمی تا 10 سال گذشته.
 • ارائه ترجمه رسمی از شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه سند ملکی.
 • ارائه گزارش گردش مالی به همراه مهر لاتین بانک بر روی همه صفحات.
 • تکمیل تمامی فرم های مربوط به ثبت نام و درخواست وقت سفارت کانادا.
 • ارائه مدارک کاری یا گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی و یا فیش حقوق بازنشستگی.
 • ارائه مدارک مربوط به دعوت نامه یا فرم پذیرش از یک دانشگاه جاب آفر در صورت وجود.

لازم به ذکر است که سفارت کانادا در یک مرکز دارالترجمه رسمی، اصل این مدارک را به همراه ترجمه آنها، از شما درخواست خواهد کرد. دقت کنید که ارائه مدارک لازم برای ارائه به سفارت کانادا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در صورت وجود هرگونه اشتباه یا نقص در فرم ها درخواست شما رد خواهد شد.

 

مدارک لازم برای ارائه به سفارت

 

هزینه ویزای کانادا چقدر است؟

برای دریافت ویزای کانادا لازم است تا هزینه مربوط به این کار را به صورت آنلاین پرداخت نمایید. این هزینه مربوط به انجام خدمات بیمه در محل سفارت کانادا خواهد بود. افرادی که بالای 80 سال سن دارند، از پرداخت هزینه برای این کار معاف هستند. همچنین، افراد زیر 14 سال از شرایط مشابهی برخوردار بوده و نیازی به پرداخت هزینه های مربوط به انگشت نگاری ندارند.

سایر افراد بالغ باید هزینه 85 دلار را برای ثبت اطلاعات بیومتریک پرداخت نمایند. همچنین برای صدور ویزا، افراد زیر 14 سال و بالای 18 سال باید 100 دلار پرداخت نمایند. در حالی که افراد خارج از این گروه، ملزم به پرداخت 185 دلار خواهند بود.


سوالات متداول


1. هزینه های گذراندن مرحله بیومتریک چگونه تعیین و پرداخت می‌ شود؟

هزینه انگشت نگاری و تصویربرداری برای مراجعه کننده اصلی 85 دلار کانادا و افراد دیگر در خانواده نیز 85 دلار کانادا می باشد. لازم به ذکر است حداکثر پرداخت کارمزد 170 دلار می باشد. تعداد اعضای خانواده اگر بیش از 2 نفر بود در صورت پرداخت یکجای هزینه، کارمزد بیشتری پرداخت نشده و همان مبلغ 170 دلار پرداخت می شود. 

2. پس از دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

پس از رزرو وقت سفارت کانادا در ترکیه به همراه مدارک مورد نیاز و در تاریخ مقرر به سفارت مراجعه کنید. نتیجه درخواست ویزا نیز اغلب بین 10 تا 40 روز اعلام می شود.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


شیما قاسمی :

درخواست مشاوره کامل درخصوص مراحل مختلف ویزای تحصیلی کانادا دارم.

با درود 

به بالای سایت قسمت رزرو وقت مشاوره مراجعه بفرمایید

آرش سامانی : سلام و وقت بخیر، من از دانشگاه Mc Gill کاناد1 در مقطع دکترای برق پذیرش گرفتم و مراحل CAQ را هم انجام داده ام و قصد دارم خودم به همراه همسر و دو فرزندم برای انکشت نگاری و قت سفارت کانادا در آنکارا اقدام کنم. و در این خصوص تمایل به استفاده از خدمات شما دارم خواهشمند است راهنمایی فرمایید دو روز است فرم CAQ را فرستادم .برای اخذ وفت سفارت ، انگشت نگاری و study permit راهنمایی فرمایید. آیا باید تا دریافت تایید CAQ صبر کنم.

بادرود 

با شماره های پشتیبانی در ارتباط باشید.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز موسسه حقوقی بین المللی لیبرا (لیانا باستین راستا)، ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624260 02122609232 / 02122609330

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان موسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین المللی ایران)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

CANADA Office 2 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.