کار در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۶/۱۹

 

  بهترین شهر کانادا از نظر کار

بهترین شهر کانادا برای کار


کانادا یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین کشورهای دنیاست که اخیرا با ارائه برنامه های مهاجرتی متنوع توانسته است افراد متخصص و حرفه ایی زیادی را به خود جذب کند. اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید حتما این سوال برایتان پیش آمده است که بهترین شهر کانادا از نظر کاری و فرصت های شغلی متنوع چه شهری است؟ جواب این سوال به کسب و کار شما و در واقع تخصص شما بستگی دارد اما ما در این بخش به طور کلی شهرهایی که دارای بیشترین فرصت های شغلی هستند را آورده ایم.

 

کدام استان در کانادا فرصت های شغلی زیادی دارد؟

کانادا سرزمین فرصت ها است و هر استان صنعت خاص خود را دارد. بهترین مکان برای یافتن کار در کانادا کجا است؟ شما باتوجه به تخصص و حرفه خود می توانید استانی را انتخاب کنید که در آن زمینه به نیروی بیشتری نیاز دارد و یا در آن کسب و کار شرایط بهتری دارد. ما در این بخش بهترین استان های کانادا از نظر کار و ویژگی های آنها را بررسی می کنیم؛ تا انتها همراه ما باشید.

 

وضعیت مشاغل در استان آلبرتا

 

وضعیت مشاغل در استان آلبرتا

آلبرتا استانی زیبا با تپه های منحصر به فرد و قله های بی نظیر در کانادا است. این استان به دلیل سوخت های فسیلی، دامداری و تولید فلزات معروف است. با پیدایش چاه های نفتی در شمال با نفت و میادین گاز طبیعی در شرق اطراف منطقه، این استان توانسته است به تنهایی در سال 2016 در اشتغال صنعت گاز و نفت 8 درصد رشد داشته باشد! تپه های زیبای این منطقه فضایی خارق العاده برای قرارگیری دام است. با وجود شرکت های بزرگ تولید لبنیات در این استان، این امر آلبرتا را به بزرگترین مرکز دام برای کشور تبدیل کرده است. اگر فردی هستید به فکر راه اندازی دامداری در کانادا هستید می توانید به مهاجرت به این استان فکر کنید!

  

وضعیت مشاغل در استان بریتیش کلمبیا

 

وضعیت مشاغل در استان بریتیش کلمبیا

 اگر تا به حال به بریتیش کلمبیا مهاجرت نکرده اید یا اینکه تصاویری از این استان ندیده اید، وقت این است که دست به کار شوید! این استان سر سبز با جنگلها و کوه های زیبایی احاطه شده است. یکی از معروف ترین پیست های اسکی کانادا، کوهWhistler ، نیز در این استان قرار دارد. این استان به دلیل صنعت چوب و صادرات محصولات چوبی خود در سراسر جهان شناخته شده است. در سال 2018 به دلیل افزایش حجم کار، صنعت چوب سود کلانی در کل این استان داشت.

  

وضعیت مشاغل در استان مانیتوبا

 

وضعیت مشاغل در استان مانیتوبا

این استان مملو از دریاچه ها و دشتهای وسیع است. مانیتوبا سرزمین اصلی دام، تولید انرژی، معدن و صنایع کشاورزی است. دریاچه ها و منابع آب زیادی در این استان وجود دارد. منبع اصلی انرژی در مانیتوبا نیروگاه برق است. مهمترین پیشرفت برق آبی در منطقه، پروژه برق آبی رودخانه نلسون است که در سراسر استان قرار دارد. این رودخانه از خلیج هادسون به دریاچه وینیپگ می رسد. اگر این صنایع همان صنایعی هستند که شما به آن علاقه دارید، این موضوع گزینه های زیادی برای اشتغال در این استان به شما می دهد.

 

مطلب پیشنهادی: وکیل استارتاپ کانادا

 

وضعیت مشاغل در استان نیوبرانزویک

نیوبرانزویک دارای یک چشم انداز و مکان مناسب برای کسب و کار است. صنعت اصلی در این استان صنعت ماهیگیری و تولید غذاهای دریایی است. نه تنها کانادا بلکه کل نیمکره غربی به ارائه بهترین مشاغل مرتبط با غذاهای دریایی می پردازد. در چند سال اخیر با افزایش تقاضا، شیلات بیشتری ایجاد شده است و خرچنگ اولین صید محبوب این استان است. با توجه به وجود میگو، شاه ماهی و خرچنگ، این استان بهترین محل برای افرادی است که در این زمینه ها قصد راه اندازی شغل دارند.

  

وضعیت مشاغل در استان نیوفاندلند و لابرادور

 

وضعیت مشاغل در استان نیوفاندلند و لابرادور

 ماهیگیری در نیوفاندلند در لابرادور یک شغل بسیار محبوب و پرطرفدار است. همچنین با قرارگیری این استان در کنار اقیانوس، صنعت ماهیگیری در دهه گذشته رونق بسیاری داشته است. در اواخر قرن بیستم، صنعت ماهی کاد ضربه بزرگی را متحمل شد وقتی که بیش از یک میلیون تن کاد توسط کشتی های ماهیگیری خارجی صید شد، اما طی دهه گذشته، ماهی کاد ده درصد در سال افزایش یافته است. نشنال پس حتی مقاله ای با مدارک دولت کانادا مبنی بر قابل توجه بودن تعداد کاد که به منطقه بازمی گردند، تهیه کرد. این بهترین زمان برای حضور در صنعت ماهیگیری در این استان و یا راه اندازی کسب و کارهای مربوط به این مورد در استان است.

 

وضعیت مشاغل در استان نوا اسکوشیا

پیمانکاران اصلی نظامی و دفاعی به دلیل پایگاه های آموزش نظامی و بخش هواپیمایی به این استان مهاجرت می کنند. نزدیک به نیمی از نیروهای نظامی کانادا در این استان مستقر هستند و همچنین مشاغل مربوط به هوا و فضا در این استان در سال های اخیر بسیار افزایش یافته است. برنامه هواپیمایی و فضایی در این استان با بیش از یک میلیارد دلار، صنعتی کاملاً متفاوت برای استان است که همین مورد باعث جذب نیروهایی زیادی در این زمینه به این استان شده است.

  

وضعیت مشاغل در استان انتاریو

 

مطلب پیشنهادی : اسکیل ورکر کانادا

 

وضعیت مشاغل در استان انتاریو

انتاریو، خانه تولید خودرو، چاپ و صنایع پلاستیک است. صنعت تولید خودرو شاهد فراز و نشیب های زیادی به دلیل تولید محصولات خارجی آنهم به صورت انبوه بوده است. انتاریو رشد تولید سالانه نزدیک به 9 درصدی را در شش سال گذشته برای تولید خودرو مشاهده کرده است. با افزایش مشاغل در سراسر استان، این مورد نشان می دهد که این استان رو به زوال نیست و اگر در این صنایع نیز تخصص دارید این استان، محل مناسبی برای مهاجرت است. همانطور که می دانید در هر صنعت همیشه فراز و نشیب هایی وجود خواهد داشت. صنعت ساخت خودرو رشد بیش از 40 درصدی در سال 2015 داشته است اما 6 درصد کاهش در سال 2018 را مشاهده کرد. این مورد ثابت می کند که انتاریو یک مکان عالی برای این صنعت و همچنین یک مکان عالی برای زندگی است!

  

وضعیت مشاغل در استان کبک

 

وضعیت مشاغل در استان کبک

کبک، زادگاه پوتین، فرهنگ خارق العاده و معماری بی نظیری دارد. صنعت اصلی این استان صنعت هوافضا است اما در زمینه تولید فلز و حمل و نقل نیز فعالیت دارد. در طول 20 سال گذشته کبک شاهد کاهش رشد صنایع بوده است. کاهش تولید به این دلیل است که شرکتها فعالیتهای خود را به خارج از کشور یا به ایالات متحده منتقل می کنند، جایی که تولید آنها در حال افزایش است. اما اگر قصد مهاجرت به این استان را دارید و یک ایده ناب خلاقانه در این زمینه ها دارید می توانید تجارتی سودآور را برای خود راه اندازی کنید.

  

وضعیت مشاغل در استان ساسکاچوان

 

وضعیت مشاغل در استان ساسکاچوان

ساسکاچوان زمین های وسیع کشاورزی و دشت های بزرگ را دارد، که این محل ها برای پرورش دام و مزارع محلی بسیار مناسب است. حتی ممکن است بسیاری از مردم با داشتن مقدار زیاد زمین های زراعی در این استان فکر کنند، درآمد به اندازه سایر استان ها نخواهد بود اما این اشتباه است. این استان بالاترین حاشیه سود عملیاتی را در کل کشور دارد! با افزایش مقدار مزارع دانه های روغنی و غلات، هزینه های عملیاتی پایین است که این به معنای سود بیشتر است.

 

از کجا می توانم فرصت های شغلی را پیدا کنم؟

همه این فرصت های شغلی، فارغ از استان و موقعیت، در سایت های شغلی آنلاین مانند Careerbuilder.com و Indeed.com یافت می شوند. روزانه جایگاه های شغلی متعددی ثبت می شود و مشاغل جدیدی نیز معرفی می شود. همه اینها بستگی به این دارد که در کدام صنعت تخصص دارید و دوست دارید در کجا زندگی کنید. این کشور فرصت های بسیاری برای بدست آوردن دارد. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید بهترین مکان برای شما در کدام استان قرار دارد؟!

 

چگونه می توانم ویزای کار کانادا را دریافت کنم؟

اگر قصد مهاجرت به کانادا و اشتغال در این کشور را دارید باید ویزای کاری داشته باشید. ابتدا باید شغل مورد نظر خود را مشخص و پیدا کنید، سپس کارفرما باید پرونده شما را در بازار کار در کانادا ثبت کند. بازار کار بررسی می کند که آیا بهتر است یک کارگر خارجی برای آن موقعیت به جای یک شهروند کانادایی استخدام شود یا خیر. پس از تأیید آنها از بازار کار، کارفرما پیشنهاد کار را به شما ارسال می کند. اگر این موقعیت برای شما مناسب باشد، می توانید برای ویزای کار خود درخواست دهید و پس از مدتی آن صادر می شود. برای کسب اطلاعات کامل درباره نحوه دریافت ویزای کار کانادا و مراحل دریافت ویزای کار کانادا می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

چه مدت می توانم با ویزای کار در کانادا کار کنم؟

به طور متوسط، ویزای کار در کانادا شش ماه معتبر است مگر اینکه شما نیاز به درخواست ویزای کار جدید داشته باشید. افسر ویزای کانادا بسته به تاریخ انقضای مدارک سفر شما می تواند دوره اعتبار ویزای کار شما را تغییر دهد. اگر در هنگام اخذ ویزای کار خود سوالی داشتید، حتماً از افسر ویزا خود بپرسید، آنها می توانند به آنها پاسخ دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق درباره ویزای کار کانادا می توانید محتوای مراحل و شرایط مهاجرت کاری به کانادا و دریافت ویزای کار را بخوانید.

 

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

در اولین قدم پیش از مهاجرت به کانادا از طریق کار و برای اینکه مطمئن شوید که آیا در بازار کار این کشور جایی خواهید داشت، می بایست لیست ناک NOC یا طبقه بندی ملی مشاغل کانادا را بررسی نمایید. در این لیست کارها و مشاغل مورد نیاز کانادا بر اساس وظایف و ماهیت شغلی طبقه بندی شده است. این لیست را می توانید در لینک اداره مهاجرت کانادا بیابید.

 

بررسی مشاغل مختلف و بازار کار آنها در کانادا

1) مشاغل فناوری اطلاعات IT

یکی از پر مخاطب ترین مشاغل در کانادا مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات IT هستند. بهترین شهر کانادا برای متخصصان و فعالان رشته های فناوری اطلاعات IT، به ترتیب، شهر تورنتو در استان انتاریو، ونکوور در بریتیش کلمبیا و مونترال در استان کبک هستند. میانگین درآمد ماهانه این دسته مشاغل که در واقع، پر درآمدترین دسته مشاغل کانادا نیز است، چیزی در حدود 8 هزار دلار است.

2) مشاغل تولیدی و فنی

بخش بزرگی از اقتصاد کانادا را مشاغل تولیدی و فنی تشکیل می دهند. بدون شک بهترین شهر کانادا برای مشاغل مرتبط با صنعت و تجارت، به ترتیب، شهرهای تورنتو و مونترال هستند. مشاغل فنی مورد نیاز کانادا ماهانه چیزی در حدود 6 هزار دلار درآمد خواهند داشت.

 

بهترین شهر کانادا از نظر کار

 

3) مشاغل مهندسی

واقعیت این است که مشاغل مهندسی از جمله مشاغل مورد نیاز در کانادا پس از همه گیری کرونا است. با شیوع ویروس کرونا کانادا در این حوزه، بیکاری ها و صدمات بسیاری را تجربه کرده است و در حال حاضر نیاز مبرم به متخصصان و مهندسان دارد. علاوه بر شهرهای تورنتو، مونترال و ونکوور، به نظر می رسد بهترین شهر کانادا برای مهندسان و متخصصان، شهر کبک باشد.

در میان مشاغل مهندسی، به نظر می رسد که مهندسی نفت از جمله پردرآمدترین مشاغل مورد نیاز در کانادا باشد. شما به عنوان یک متخصص در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی فرصت های و موقعیت های شغلی فوق العاده ای را خواهید داشت. میانگین درآمد مهندسان نفت و لوله در کانادا چیزی در حدود 10 هزار دلار در ماه است.

4) مشاغل فروش و بازاریابی

کانادا پیش بینی کرده است که در سال های آینده، بیشترین رشد را در حوزه فروش و بازاریابی داشته باشد. در نتیجه احتمال مهاجرت به کانادا از طریق کار برای متخصصان این حوزه کاری بالاتر است. از جمله مشاغل مورد نیاز در این حوزه می توان به کارشناس فروش، مرچندایزر، مدیر بازاریابی، اکانت منیجر، اکانت منیجر تبلیغات، مدیر دیجیتال مارکتینگ و مدیر تجارت الکترونیک است. درآمد ماهانه مشاغل این دسته به طور متوسط چیزی در حدود 8 هزار دلار است.

 

شهر کبک کانادا


سخن آخر
برای پاسخ به این سوال اصلی که کدام استان بیشترین فرصت شغلی را دارد، به شما لیستی از تمام استانها با صنایع خود در این محتوا داده شد. کدام منطقه برای شما مناسب بود؟ آیا صنعت خود را در موارد گفته شده مشاهده کردید؟
اگر شغل خاصی را در نظر دارید می توانید به وبسایت های کاریابی در کانادا مراجعه کرده و شغل خود را به صورت دقیق نوشته و بررسی کنید همچنین می توانید با کارشناسان ما مشورت کرده تا آنها نیز بهترین استان از نظر مهارت ها و تخصص شما را به شما معرفی کنند.

 

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


بهترین شهرهای کانادا برای زندگی و کار کدامند؟

تورنتو پر جمعیت ترین شهر کانادا و در مرکز آنتاریو می باشد. ونکوور شهر بندری کانادا در غرب می باشد و در ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است. مونترال دومین شهر پر جمعیت کانادا و دارای شهر فرانسوی زبانی به نام کبک می باشد. کلگری در استان آلبرتا واقع شده است و کشور کوهپایه ای در کانادا می باشد.
 

آیا شهر های کانادا مناسب کار می باشند؟

بله. شهر هایی در کانادا وجود دارد که مناسب کار می باشد. این شهر ها گاها صنعتی و مدرن می باشند که برای متقاضیان مهاجرت کاری مناسب است.
 

بهترین شهر کانادا برای کار کدام است ؟

مطابق گزارش اداره آمار، بهترین شهرهای کانادا برای کار در سال 2021 شامل ابوت اسفورد، هالیفاکس، کیچینر- واترلو، کلونا، ساسکاچوان و گولف هستند.
 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس با شماره ثبت: 461992)

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز دفتر فعال تجاری، مسافرتی در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / ثبت نام لاتاری

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.