چطور می‌توان به عنوان یک پزشک به کانادا مهاجرت کرد + فرم ارزیابی رایگان


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۴/۱۹

 

 

این مقاله برای تمام اشخاصی که جویای شرایط مهاجرت پزشکان هستند، تا سرحد امکان روندها، روش‌ها و گام‌های لازم برای انجام این کار را یک به یک تشریح خواهد کرد. با ما همراه شوید تا همه گام‌ها از تهیه ویزا و گواهی کار و اجازه فعالیت به عنوان یک پزشک در کانادا را بررسی کنیم.

 

مهاجرت  مهاجر به کانادا

پزشکان در کانادا حقوق بالایی دارند

 

چه کسانی می‌توانند خود را با شرایط مهاجرت پزشکان به کانادا تطبیق دهند؟

پزشکان به شدت در کشور کانادا مورد تقاضا هستند و در عمل نیاز بالایی برای به کارگیری و استخدام آن‌ها توسط دولت و جامعه کانادا وجود دارد. این حرفه  که گستره تخصص‌های آن ذیل کد NOC با شماره 3113 قرار می‌گیرد، در هر دو برنامه مهاجرتی فدرال و استانی مهاجرت در کشور کانادا جای دارند. مهاجرت پزشکان به کانادا روشهای متعددی دارد اما به صورت کلی همه پزشکان شرایط مهاجرت کانادا را ندارند؛ اگر شما پزشک هستید و قصد مهاجرت به کانادا را دارید باید بدانید که انتخاب درست مسیر مهاجرت به کانادا برای شما بسیار مهم است.

 

برای اینکه بتوانید در کانادا طبابت کنید، اولین گام به صورت تحصیلی ست (حتی اگر در کشور خودتان پزشک متخصص هستید). مدرک کاری پزشکی در کانادا MD نام دارد. دوره رزیدنتی را Post-MD می‌نامند. امکان تحصیل در دوره پزشکی در کانادا برای متقاضیان بین‌المللی وجود دارد ولی با توجه به ظرفیت کم دانشگاه های کانادا، ورود به رشته پزشکی کانادا دشوار است. برای ورود به دوره پزشکی باید متقاضی دارای مدرک لیسانس یا معادل آن بوده (لیسانس بایولوژی، شیمی، لیسانس زیست، و رشته های مرتبط) و در آزمون پزشکی شرکت کنند.

هفده دانشگاه در کانادا دوره های پزشکی (شامل داروسازی و دندانپزشکی) را ارائه می‌کنند. گذراندن آزمون MCAT یکی از پیش شرط های ورود به دوره پزشکی در کانادا خواهد بود.

به طور کلی برای طبابت در کانادا خان های زیادی دارید که باید طی شود. بنابراین توصیه می کنیم اگر سن کمی دارید و می توانید از لیسانس شروع کنید تا رسیدن به پزشکی مشکلی نیست، اما اگر در کشور خودتان پزشک هستید و علاقه دارید به کانادا مهاجرت کنید شاید از ابتدا شروع کردن برای شما سخت باشد.  اگر سرمایه مناسبی دارید؛ توصیه می شود از روشهای تجاری مانند خرید کلینیک در کانادا، اقامت دائم کانادا با استارتاپ یا سرمایه گذاری کبک اقدام کنید.

برای مطالعه هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاههای کانادا، می توانید به صفحه هزینه تحصیل پزشکی در کانادا مراجعه بفرمایید.

 

چه تفاوتی بین برنامه مهاجرتی استانی و فدرال وجود دارد؟

این دو برنامه کاملاً مجزا هستند. برنامه مهاجرتی استانی که سرواژه انگلیسی آن (PNPs) است، پذیرش مهاجران بر مبنا و معیارهای استانی(فقط یک استان) انجام خواهد داد و این در صورتی است که در بخش فدرال، معیارهایی کلی‌تر برای پذیرش متقاضیان وجود دارد. هر دو کارفرما محور هستند اما در این تفاوت دارند که در PNPs شما باید یک جاب‌آفر داشته باشید اما در برنامه دیگر وجود جاب‌آفر الزامی نیست، هر چند باعث تسریع فرآیند ویزای شما خواهد شد، اما نکته‌ای که بیشتر از هر چیزی برای متقاضیان مهاجرت محسوس است این است که در برنامه‌های استانی معیارهای زبانی و سطح مهارت برای مشاغل، ساده‌تر هستند. البته باید دقت داشته باشید که حتی پس از پذیرش در یک برنامه استانی باز هم تصمیم نهایی به دولت فدرال بستگی دارد و شما به محض پذیرش در برنامه استانی یک استان خاص اقامت کانادا را دریافت نخواهید کرد بلکه ادامه فرآیند اخذ اقامت حدود 16 ماه به طول خواهد انجامید.

اگر سرمایه چندانی ندارید، سن زیادی ندارید و می توانید نمره آیلتس بالای 7.5 ارائه دهید؛ بهتر است که شرایط ارزانترین و سریع روش مهاجرتی کانادا، یعنی اکسپرس اینتری را مطالعه بفرمایید

 

پزشکی در کانادا کیفیت عملکرد پزشکان برای دولت کانادا اهمیت زیادی دارد.

 

 باید به این نکته دقت داشته باشید که پزشکان و گروههای شغلی پزشکی غیر کانادایی، در کانادا مستقیم به عنوان یک پزشک نمی‌توانند فعالیت کنند و باید سرتیفیکت های لازمه را دریافت کنند که موضوع ساده ای نیست، اما در مواردی میتوانند از شغلهای مرتبط دیگری جاب آفر دریافت کرده و پس از ورود به کانادا و شرکت در آزمون ها و دوره های لازمه بتوانند به عنوان پزشک فعالیت کنند. 

 

دندانپزشکی در کانادا

به طور کلی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا متقاضی باید دوره لیسانس 1 تا 3 ساله را گذرانده باشد و هم چنین در آزمون ورودی دندانپزشکی در کانادا یا همان آزمون  Dental Aptitude Test DAT قبول شوند تا بتواند به یکی از دوره های (DMD) (Doctor of Dental Medicine) یا (DDS) (Doctor of Dental Surgery) وارد شوند. برای ورود به دوره فوق لیسانس دندانپزشکی در کانادا باید متقاضی دارای مدرک DDS یا DMD بوده و برای ورود به دوره دکتری دندانپزشکی در کانادا متقاضی باید دارای مستر دندانپزشکی باشد.

 

روشهای مهاجرتی کانادا بسیار است؛  می‌ توانید برای آشنایی بیشتر با این روشها و انتخاب صحیح راه مهاجرت، صفحه روش های مهاجرتی کانادا را مطالعه بفرمایید.

 

 

ویدئو آموزشی برای انتخاب درست وکیل مهاجرت

برای مشاهده آموزشهای رایگان مهاجرت، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

کد شغلی NOC 3113 رمز ورودی برای احراز شرایط مهاجرت پزشکان به کانادا

همانطور که قبل‌تر گفته شده NOC یک لیست مرجع از سوی دولت کاناداست که با مراجعه به آن می‌توانید نیازهای شغلی کانادا و شرایط آن‌ها را دریابید. طبق مندرجات این لیست که به اداره مهاجرت کانادا ابلاغ شده است باید حداقل یک میلیون مهاجر ماهر تا پایان 2021 پذیرش شوند که پزشکان هم در این بین سهم بزرگی از رقم اعلام‌شده دارند. کد شغلی اعلام شده برای احزار شرایط مهاجرت پزشکان طول و تفسیر زیادی دارد اما ما تلاش کردیم تا عناوینی از این کد که متقاضیان بیشتری، چه بین افراد خواهان مهاجرت به کانادا و چه بین کارفرمایان و نهادهای دولتی کانادا دارد را پیدا کرده و برجسته‌سازی کنیم اما این حال همگنان این لیست چندان کوتاه نشده است. برای احراز شرایط مهاجرت پزشکان به کانادا در کیس خود باید تمام این عناوین را بخوانید تا عنوان پزشکی مناسب با شرایط خود را پیدا کنید.

لیست جمع‌آوری شده بدین شرح است:

- کارکنان و متخصصان سرویس‌های اورژانس و مراقبت‌های متمرکز

- آلرژیست‌ها

- متخصصان تحلیل و بررسی پژوهش‌های آلرژیک(Allergologist)

- پاتولوژیست‌های آناتومیک و امور فیزیکی بدن

- متخصصان بیهوشی

- پژوهشگران حوزه بیهوشی

- پاتولوژیست‌های کالبدگشا

- کاردیولوژیست‌ها و متخصصان حوزه کاردیولوژی

- جراحان کاردیولوژی

- متخصصان اطفال و کودکان

- ایمنی‌شناسان کلینیکی

- داروشناسان

- حرکت شناسان و درمانگران فیزیکی

- جراحان زیبایی

- توانگران اندام حرکتی حیاتی

- درماتولوژیست‌ها(پزشکان پوست و فعالان حوزه پوست و مو)

- رادیولوژیست‌ها

- متخصصان گوش و حلق و بینی

- امرجنتولوژیست‌ها

- متخصصان غدد درون‌ریز و متابولیسم

- متخصصان چشم

- پاتولوژیست‌های عمومی

- پیرپزشکان(متخصصی برای بررسی و درمان بیماری‌های داخلی کهن‌سالان)

- پزشکان حوزه زنان و زایمان

- متخصصان قلب و عروق

- هماتولوژیست‌ها

- متخصصان بیماری‌های مسری و عفونی

- متخصصان داخلی

- متخصصان شش و دستگاه تنفسی

- باکتریولوژیست‌ها

- چشم‌پزشکان مختص عینک‌سازی(Oculist)

- سرطان‌شناسان

- ارتوپدها و جراحان ارتوپد

- اتولوژیست‌ها یا گوش‌شناسان

- متخصصان طب اطفال(Pediatrician)

- گفتاردرمان‌ها و متخصصان گفتاردرمانی

- انگل‌شناسان

- روان‌پزشکان

- روان‌شناسان بالینی

- تمام جراحان

- متخصصان بیماری‌های مفصلی

- اورولوژیست‌ها

 

 بر اساس اعلامیه‌های اعلام شده از سوی دولت کانادا، پزشکان در سطوح مختلف ملزم به انجام امور زیر هستند.

1) متخصصان درمان‌های کلینیکال 

- معاینه، تشخیص و درمان بیماری‌های فیزیولوژیکی یا اختلالات روانی

- تجویز تست‌ها و آزمایش‌های مختلفی مثل اشعه ایکس، آزمایش ادرار و سایر آزمایش‌های لازم جهت پیشرفت فرآیند درمان بیمار

- تجویز دارو و درمان‌های مربوط به بیماران نیازمند جراحی

- احتمال مشارکت در برنامه‌های تحقیقاتی مربوط به امور دارویی، پزشکی

 این تعهدات در واقع در بخش وظایف (Duties) لیست شرایط مهاجرت پزشکان درج شده است.

 

2) متخصصان شاغل در لابراتوارهای دارو 

- مطالعه طبیعت و علل رشد و گسترش بیماری‌های انسانی و تغییرات در ساختار بیماری‌ه که ناشی از استفاده داروها خواهد بود

- مشارکت در بررسی‌های میکروسکوپی و آنالیز شیمیایی نمونه‌های بیماری

- رهبری و مدیریت امور لابراتواری

- ارائه خدمات مشاوره‌ای به سایر بخش‌ها و تخصص‌های پزشکی در صورت اعلام نیاز

 

3) برای متخصصان مربوط به امور جراحی و جراحان 

- تشخیص و تعیین نوع بیماری یا مشکلات منتج به جراحی مراجعین

- ارائه پشتیبانی به فرآیند‌های جراحی سخت و دارای نواقص خاص. مثل رفع مشکلات و تصحیح مشکلات جراحی‌خای صورت گرفته به دست سایرین یا  ایجاد شده توسط مشکلات و آسیب‌های احتمالی

- ارائه مشاوره به سایر جراحان و بخش‌های پزشکی

 

پزشکان با کدهای اعلام شده در تمام بخش‌های درمانی کشور کانادا متعهد به خدمت بوده و حیطه کاری آن‌ها منحصر به بیمارستان‌ها نیست. در کنار رفع نیازهای دولتی کانادا این پزشکان می‌توانند به خوداشتغالی پرداخته و سایر نیازهای خصوصی سطح جامعه را برآورده سازند.

       پزشک در کانادا                                      

حداقل‌هایی از شرایط مهاجرت پزشکان که داشتن آن‌ها الزامی است

سوال اصلی این گونه آغاز می‌شود که چطور می توان به عنوان پزشک در کانادا فعالیت کرد. برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک پزشک و انطباق شرایط‌تان با لیست شرایط مهاجرت پزشکان ، شما باید بیش از هرچیز یک پزشک معتبر، با گواهی‌های معتبر طبابت در کشور خود باشید. به علاوه برای داشتن شرایط مهاجرت پزشکان ، شما باید بتوانید اثبات کنید که سطح کاری و مدارج علمی شما همسان با یک پزشک شاغل در کشور کاناداست. استخدام پزشک در کانادا منوط به داشتن همین مسئله است. برای تعیین دقیق این برابری و همسانی بسیار مهم است که شرایط مهاجرت پزشکان در کانادا را به خوبی درک کنید و این نیازمند شیرجه شما به میان ازمون‌ها و تست‌های سختی است که از سوی دولت کانادا جهت احراز شرایط مهاجرت پزشکان برگزار می‌شود. گام اول این است که باید مطمئن شوید که مدرک تحصیلی مربوط به پزشکی شما از طرف دولت کانادا به رسمیت شناخته می‌شود. برای این کار لازم است تا در WDMS جستجو کنید. WDMS یک لیست مرجع از مراکز علمی است که مدرک پزشکی آن‌ها نزد دولت کانادا دارای اعتبار است.

طبق این لیست، دانشگاه‌های زیر در کشور ایران برای احراز شرایط مهاجرت پزشکان به کانادا معتبر هستند.

1- دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

2- دانشگاه علوم پزشکی البرز(کرج)

3- دانشگاه علوم پزشکی اراک

4- دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

5- دانشگاه علوم پزشکی ارتش (تهران)

6- دانشگاه علوم پزشکی آیت‌الله طالقانی(تهران)

7- دانشگاه علوم پزشکی بابل

8- دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله تهران

9- دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

10- دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

11- دانشگاه علوم پزشکی فسا

12- دانشگاه علوم پزشکی قم

13- دانشگاه علوم پزشکی گرگان

14- دانشگاه علوم پزشکی گناباد

15- دانشگاه علوم پزشکی رشت

16- دانشگاه علوم پزشکی همدان

17- دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس

18- دانشگاه علوم پزشکی ایلام

19- دانشگاه علوم پزشکی ایران (تهران)

20- دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

21- دانشگاه علوم پزشکی آزاد اردبیل

22- دانشگاه علوم پزشکی آزاد کازرون

23- دانشگاه علوم پزشکی آزاد کرمان

24- دانشگاه علوم پزشکی آزاد مشهد

25- دانشگاه علوم پزشکی آزاد نجف آباد

26- دانشگاه علوم پزشکی آزاد بین‌المللی قشم

27- دانشگاه علوم پزشکی آزاد ساری

28- دانشگاه علوم پزشکی آزاد شاهرود

29- دانشگاه علوم پزشکی آزاد تبریز

30-دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران

31- دانشگاه علوم پزشکی آزاد تنکابن

32- دانشگاه علوم پزشکی آزاد یزد

33- دانشگاه علوم پزشکی آزاد زاهدان

34- دانشگاه علوم پزشکی جهرم

35- دانشگاه علوم پزشکی کاشان

36- دانشگاه علوم پزشکی کرمان

37- دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

38- دانشگاه علوم پزشکی سنندج

39- دانشگاه علوم پزشکی خرم آباد

40- دانشگاه علوم پزشکی مشهد

41- دانشگاه علوم پزشکی ساری

42- دانشگاه علوم پزشکی بجنورد

43- دانشگاه علوم پزشکی قزوین

44- دانشگاه علوم پزشکی آزاد قم

45- دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

46- دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

47- دانشگاه علوم پزشکی سمنان

48- دانشگاه علوم پزشکی شاهد(تهران)

49- دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی(تهران)

50- دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (یزد)

51- دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

52- دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

53- دانشگاه علوم پزشکی شیراز

54- دانشگاه علوم پزشکی تبریز

55- دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

56- دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 البته این لیست همیشه آپدیت می شود.

 

غیر از این لیست در مراجع اعلام شرایط مهاجرت پزشکان دولت کانادا از دانشگاه‌های دیگری نام برده نشده است. وجود دانشگاه محل تحصیل شما در این لیست شرط لازم است اما کافی نیست. شما باید از طریق وب‌سایت ( www.wdoms.org ) پس از یافتن نام دانشگاه خود در لیست، توضیحات مربوط را پس از انتخاب دانشگاه بخوانید. جزئیات مربوط به رشته‌های برای هر دانشگاه جداگانه تشریح شده است. پس از این شما باید در گام بعدی امتحان‌های آنلاین را پشت سر بگذارید.

 

شرایط مهاجرت کاری پزشکان به کانادا

پزشکان در کانادا جایگاه اجتماعی مناسبی دارند

 

 احراز شرایط مهاجرت پزشکان

برای شروع مراحل امتحان ابتدا یک حساب کاربری در Physiciansapply.ca بسازید. برای ساخت حساب کاربری نیاز است تا یک بار مبلغ 290 دلار بپردازید. این مبلغ غیر قابل استرداد بوده و حتی در صورت عدم احراز شرایط مهاجرت پزشکان از سوی شما قابل برگشت نیست. با این حساب کاربری شما می‌توانید انواع تبادلات الکترونیک مربوط به کارتان را با دولت کانادا به صورت اختصاصی انجام دهید. پس از این شما باید در گام اول، پارت اول آزمون MCCQE را پشت سر بگذارید.  این یک امتحان یک روزه و آنلاین است که شما در آن باید دانش پایه‌ای خود از پزشکی را نشان دهید.  پس از این باید در پارت دوم آزمون MCCQE مورد پذیرش واقع شوید. هر دوی این مراحل آنلاین است اما به طبع بخش دوم پیچیده‌تر و نیاز شناخت عمیق‌تری است. باید یادآوری کنیم که طبق شرایط مهاجرت پزشکان که توسط دولت کانادا اعلام شده است، آنلاین بودن این آزمون به معنی امکان شرکت در آن از هر جایی نیست، بلکه باید با یک برنامه‌ریزی قبلی در یکی از پانصد مرکز رسمی و اعلام شده از سوی دولت کانادا حضور پیدا کنید. در این روش شما بسته به روزی که امکان مسافرت و حضور در شرایط امتحانی را دارید به جستجو میان مراکز می‌پردازید. پس از یافتن مرکز مناسب باید از طریق حساب کاربری خود با مرکز هماهنگ کرده و یک کد دوازده الی شانزده رقمی شناسایی دریافت کنید. یادتان باشد که این کد امکان ورود شما به محل آزمون را فراهم خواهد کرد. طبق جستجو هایی که ما صورت دادیم نزدیک ترین و ساده ترین محل جهت شرکت در این آزمون شهر آنکارای ترکیه است. از طریق وب‌سایت گفته شده محل دقیق آزمون به شما اعلام خواهد شد. اکثر محل‌ها آکادمی‌های رسمی و معتبر پزشکی دولت کانادا یا آمریکا هستند. شما باید در موعد مقرر در محل آزمون حضور پیدا کرده و در گام اول یک آزمون یک روزه آنلاین، در ارتباط مستقیم تصویری با کانادا را سپری کنید. پس از قبولی در این بخش شما حداکثر یک سال فرصت دارید تا در گام دوم آزمون شرکت کنید. برای گام دوم هم وضعیت به همین منوال است اما خود آزمون دو روزه بوده و در طی دو روز در شرایط ایزوله و ارتباط مستقیم با خود کانادا برگزار خواهد شد. قبولی در هر کدام از این آزمون‌ها بسته به نمراتی است که کسب خواهید کرد. نحوه نمره‌دهی و محاسبه نمرات عملکرد شما قبل‌تر از طریق یک منوس تخصصی به شما اعلام خواهد شد.

 

آزمون پزشکی کانادا

به عنوان یک پزشک ممکن است درگیر کارهای تحقیقاتی شوید

 

 

گام‌های بعدی احراز شرایط مهاجرت پزشکان

پس از اینکه شما این آزمون‌ها را با نمره مد نظر دولت کانادا سپری کردید حالا گام‌های بعدی اخذ اقامت شما آغاز خواهد شد. شما باید یک پرونده قوی Express Entry ایجاد کنید. حال که پاسخ مثبت ارزیابی شورای پزشکی کانادا را دارید، نوبت گام پایانی اثبات توانایی‌های پزشکی شماست. پس از این شما باید مستقیماً توسط بورد تخصصی پزشکی  استان محل طبابت خود تأیید شده و گواهی دریافت کنید. دقت داشته باشید که اگر شما از یک برنامه استانی جهت احراز شرایط مهاجرت پزشکان در مورد خود استفاده نکرده باشید، کل فرآیند مهاجرت شما در عمل، هماهنگ سازی پرونده Express Entry و پرونده پزشکی‌تان نزد شورای پزشکی کاناداست. نقطه پایانی این فرآیند هماهنگ‌سازی، بدست آوردن دعوت‌نامه مهاجرت به کانادا از طرف دولت کانادا است.

 

آزمون پزشکی کانادا

حضور در آزمون‌ها و ارزش‌یابی های مستمر برای پزشکان الزامی است

 

هزینه‌هایی که طبق شرایط مهاجرت پزشکان باید بپردازید

برای تأیید و اصطلاحاً (Verify) مدرک تحصیلی باید دویست و پانزده دلار بپردازید. پس از این برای دریافت (ECA Report) باید مبلغ صد و سی و هفت دلار بپردازید. این گزارش در واقع یک برگه جهت تأیید نهایی برابری مدرک تحصیلی شما با مدارک منتشر شده ار دوره‌های آموزشی کاناداست. این هزینه‌ها صرف کاغذبازی خواهد شد اما غیر از این باید هزینه‌های آزمون‌ها را هم بپردازید. هزینه بخش اول آزمون MCCQE هزار و پانصد و نود و هشت دلار است. برای بخش دوم هم باید رقم بیشتری بپردازید یعنی سه هزار و سیصد و چهل دلار. یادتان باشد که هر کدام از این مبالغ غیر قابل استرداد هستند و در صورت عدم قبولی در هر کدام رقم پرداختی قابل باز پس گرفتن نیست. غیر از این موارد شما برای ثبت درخواست MCCEE هم باید دو هزار و سیصد و شصت و پنج دلار بپردازید.

 

آیا طبق شرایط مهاجرت پزشکان به کانادا، خانواده امکان همراهی متقاضی ویزا را دارند؟

بله؛ این حق به صاحب اصلی ویزا داده می‌شود تا فرزندان و همسر خود را در طول اقامت در کانادا به همراه داشته باشد. از طرفی هم تحصیلات و سطح مهارت همسر و فرزندان‌تان هم می‌تواند بر قوت پرونده مهاجرتی بیافزاید. شما با این ویزا می‌توانید در کانادا به همراه خانواده کار و زندگی کرده، تحصیل کنید، به خدمات بهداشتی و سلامت، امتیازات اجتماعی دسترسی داشته و آزادانه به کانادا داخل یا از آن خارج شوید. پس از چهار سال هم این امکان پیدا می‌کنید که برای تابعیت دوگانه و شهروندی کانادا درخواست داده و از حضور تحت تدابیر قانونی و حمایت دولت کانادا لذت ببرید.

 

پزشکان در کانادا

پزشکان از سراسر جهان به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند

 

 

چه عواملی موجب تقویت پرونده مهاجرتی پزشکان خواهد شد؟

دولت کانادا در برنامه‌های مهاجرتی خود، برترین متقاضیان را از میان متقاضیان Express Entry انتخاب کرده و به آن‌ها یک دعوت‌نامه رسمی اعطا خواهد کرد. اما برای تصمیم‌گیری در این مورد، شاخص‌ها و معیارهایی برای امتیاز دهی وجود دارد. طبق این معیارها برای هر شرایط و حالتی از متقاضی تعداد امتیاز خاصی در نظر گرفته شده است. در مجموع 1200 امتیاز ممکن در شاخص‌های مدنظر دولت کانادا وجود دارد. شما برای تأیید شدن در این شاخص‌ها به ششصد امتیاز از مجموع امتیازات نیاز دارید. در مورد نحوه ریز امتیاز دهی در سایر یادداشت‌های وب‌سایت توضیحات کاملی وجود دارد.

 

ویزای کار پزشکی کانادا

در برخی استان‌ها تقاضای بالایی برای پزشکان اطفال وجود دارد

 

شرایط مهاجرت پزشکان با یک جاب آفر

اگر بتوانید که در کنار امور انجام شده یک فرصت شغلی قطعی را برای کار در کانادا بگیرید احتمال بردتان بشدت بالا خواهد رفت. برای پیدا کردن جاب آفر کار چندان ساده‌ای در پیش ندارید اما این به معنی غیرممکن بودن نیست. اگر بتوانید با استفاده از وب‌سایت‌ها و مراجع کاریابی اینترنتی یک فرصت شغلی مناسب را بدست بیاورید مراحل تأیید این جاب آفر بسیار گره‌گشا خواهد بود. افرادی که دارای پیشنهاد کاری باشند، حتی اگر در سیستم امتیاز دهی اکسپرس نتوانند نمرات لازم برای ورود را کسب کنند باز هم با احتمال زیاد با درخواست استانی که از آن جاب آفر دارند می‌توانند انتخاب شوند و از ظرف شلوغ درخواست‌های مهاجرت کانادا به عنوان برگزیده خارج شوند. این افراد به محض انتخاب برای یک برنامه PNPs توسط استان مدنظر، از برنامه مهاجرتی اکسپرس خارج خواهند شد. برای گرفتن ویزا در برنامه PNPs کار چندان سختی در پیش نیست چون افرادی که از ظرف متقاضیان اکسپرس با یک جاب آفر بیرون کشیده شوند، از همان ابتدای امتیازبندی برنامه استانی ششصد امتیاز پایه دارند و این یک تضمین عالی برای موفقیت در این برنامه است. درست است که استان‌ درنهایت باید موافقت حضور را از بخش‌های فدرال بگیرند اما در این روش با احتمال بالا شما پیروز خواهید بود.

 

 کار چشم پزشکان در کانادا

چشم پزشکان هم در این برنامه مهاجرتی حضور دارند

 

 

 

مهیار حلاج پور - ویزا 724

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

ما در طول سالیان فعالیتمان، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ایم و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital ارائه می شود. در این شرکت گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارت آپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره مهیار حلاج پور

 

 

 

مطالب پیشنهادی:

ویزای کار پرستاری کانادا

> انواع ویزای کانادا

> مهاجرت به کانادا از طریق نیوبرانزویک

معادلسازی مدارک پزشکی

تحصیل پزشکی در کانادا

اقامت سرمایه گذاری کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

 

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


Ali Abbasi :

درود همسر من پزشک متخصص طب اورژانس هستن که سال 2017 فارغ التحصیل شدن چه رشته ای برای ایشون مناسب هستش که بتونن پذیرش بگیرن و بر مبنای اون ویزای تحصیلی بگیرن ؟

باید تمام شرایط شما بررسی شود. می توانید فرم ارزیابی رایگان را تکمیل بفرمایید

احسان میر :

سلام من پزشک عمومی هستم و خواسنم بدونم پس از تبدیل مدرک آیا نیاز هست دوره ای اینترنی در کانادا بگذرونم ؟ در یک سایتی خوندم یک سال باید بدون حقوق کارآموزی گذروند . اگر بخوام pnp یا پیشنهاد شغلی بگیرم وقتی هنوز مدرک تبدیل نکردم تکلیف چی میشه ؟ خیلی ممنون از شما

برای طبابت در کانادا باید سرتیفیکیت پزشکی را در کانادا دریافت کنید در غیر این صورت بدون دریافت مدرک اجازه طبابت در کانادا را ندارید

Parham Am :

سلام وقت بخیر یک پزشک 54 ساله برای مهاجرت به کانادا با داشتن 23 سال سابقه کار در بیمارستان و داشتن مطب ممکن هست؟ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

اگر سرمایه گافی دارید می توانید برای برنامه های تجاری اقدام کنید

حامد :

با سلام، همسر بنده پزشک عمومی هست با 3 سال سابقه کار، فارغ التحصیل دانشگاه آزاد نجف آباد اصفهان، بنده فوق لیسانس مهندسی مکانیک دارم از دانشگاه علم و صنعت و دکتری انصرافی صنعتی اصفهان، از آنجایی که بنده به راحتی میتوانم پذیرش از دانشگاه های کانادا برای مستر یا دکترا بگیرم، آیا امکان آن وجود دارد همسر من با ویزای همراه به من بپیونددد و کار مرتبط با حوزه درمان انجام دهد (قبل از شرکت در آزمون های مورد نیاز). در صورت مثبت بودن پاسخ کدام ایالت ها برای این منظور بهتر است؟

امکان فعالیت به عنوان پزشک در کانادا بدون دریافت سرتیفیکیت های کانادایی و قبولی در آزمون ها وجود ندارد

فاطمه ساریخانی :

سلام پزشک عمومی هستم دارای ایلتس 8.5 با نمره های هر مهارت بالای 8 و زبان فرانسه با نمره 50 درصد میانگین در ارزیابی ها نمره خوبی از اکسپرس اینتری گرفتم اگر صرفا بخواهم پی ار بگیرم و قصد طبابت نداشته باشم حتما باید آزمون های صلاحیت پزشکی را بدهم؟ یا اینکه فقط مدرکم را برای تایید بفرستم.

خیر نیازی به آزمون نیست. اگر امتیازات کافی داشته باشید می توانید اقامت دائم درخواست کنید

پارسا :

شرایط سنی پزشک ها برای مهاجرت مییشه توضیح بدین؟ پزشکی که 53‌ سال داره میتونه اقدام کنه ؟ چه قدر احتمال قبولی داره؟ ممنون میشم توضیح بدین

باید وارد برنامه های تجاری شوید.

می‌توانید مشخصات خود را، برای بررسی دقیق شرایط، در فرمهای ارزیابی رایگان وارد نمایید

و یا برای دریافت مشاوره تخصصی (حضوری یا غیر حضوری)، به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

محمد حسین رنجبر :

با سلام. من دانشجوی پزشکی هستم. آیا بعد از فارغ التحصیلی میتونم واسه کار تو کانادا اقدام کنم؟ شرایطش چیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

پزشکان خارجی بدون دریافت سرتیفیکیت کانادایی نمیتوانند در کانادا طبابت کنند

Mona zamanpour :

سلام وقت بخیر پزشک عمومی هستم در حال حاضر ، میخواستم بدونم کدوم رشته و مدرک تخصصی ایران تو کانادا قابل قبول هست ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

پزشکان خارجی نمی توانند به صورت مستقیم در کانادا طبابت کنند، باید مدارک خود را معادلسازی کنند و دوره های آموزشی شرکت کرده و در آزمون های مربوطه  قبول شوند.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.