ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته های پزشکی(مورد تائید وزارت علوم)


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۵/۰۳

 

 

بسیاری از دانشجویان ایرانی و البته خارجی به دنبال رویای خود یعنی تحصیل در دوره‌های پزشکی و دندانپزشکی هستند. در کشور ما موفق شدن برای تحصیل در این دوره‌ها کار بسیار سخت و طاقت فرسایی را می‌طلبد. شرایط کنکور به شکلی است که حتی ممکن است فرد با ساعت‌ها تلاش و پیگیری باز نتواند در این دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل شود.

از طرفی برخی دیگر از افراد مایل هستند که تخصص پزشکی خود را در سایر کشورهای دنیا بگذرانند. عده‌ای هم دوست دارند تا از این طریق بتوانند علاوه بر تحصیل در یک رشته پزشکی به دنبال دریافت اقامت آن کشور باشند. به هر حال صرف‌نظر از علت هر شخص برای تحصیل در این دوره‌ها در خارج از کشور، شرایط برای افراد یکسان است.

برخی از کشورها از نظر سطح علمی شبکه بهداشت و آموزش دانشگاه‌ها بسیار قدرتمند هستند، اما خب به تبع آن چون متقاضیان زیادی دارند، هزینه های تحصیل در آن‌ها هم بسیار بالاست. از طرفی شرایط ورود به دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی آن‌هم سخت است.

اما برای کسانی که دوست دارند به هر شکلی که شده در این دوره‌ها شرکت کنند و البته توانایی مالی خیلی بالایی را ندارند که مثلا در کشورهایی اروپایی یا آمریکایی مطرح مثل کانادا شرکت کنند، بهترین گزینه انتخاب ارزانترین کشورها برای گذراندن این دوره‌ها است.

ما قرار است در این راهنما گزینه‌های ارزان قیمت و مناسبی را برای تحصیل به شما پیشنهاد کنیم. مواردی که از تایید وزارت بهداشت کشور نیز گذشته‌اند.

 

انتخاب ارزانترین کشورها برای گذراندن پزشکی

 

لیست کشورهای ارزان قیمت برای تحصیل در دوره‌های پزشکی و دندانپزشکی

با توجه به فهرستی که وزارت بهداشت اعلام کرده است، بیش از 900 دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی از حدود 60 کشور دنیا مورد تایید قرار گرفته‌اند. یعنی شما در هر یک از این دانشگاه ها که تحصیل کنید، با مدرک خود می‌توانید در ایران مشغول به طبابت شوید.

اما از آنجایی که پول کشور ما خصوصا در سال‌های اخیر در مقابل ارزهای بین‌المللی بی‌ارزش شده است، پرداخت هزینه‌های دانشگاه‌های مختلف و بسیار باکیفیت جهان در رده پزشکی وجود ندارد و تنها عده‌ی کمی می‌توانند در این کشورها مشغول به تحصیل شوند.

اما جای هیچ‌گونه نگرانی نیست. برخی کشورها نیز هستند که از نظر هزینه بسیار مطلوب هستند. گذشته از این شما اگر همت به خرج دهید می‌توانید از بورسیه‌های پیش رویتان هم استفاده کنید و یا نهایتا با یک کار پاره وقت در همان کشور، برخی از هزینه‌ها را جبران کنید. در ادامه لیستی از کشورهای به‌صرفه در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی را به شما ارائه می دهیم و در قسمت مربوط به هر کشور نام دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت را هم ذکر خواهیم کرد.

 

 1. روسیه

شاید برای شما تعجب‌آور باشد که روسیه را در صدر لیست ارزان‌ترین مقاصد تحصیل پزشکی در دنیا می‌بینید. اما درست است روسیه هم مقرون‌به صرفه است و هم کیفیت آموزشی فوق‌العاده‌ای دارد.

آموزش و کیفیت دانشگاه‌های روسیه بدون شک با دانشگاه‌های اروپایی قابل مقایسه است. تحصیل در این کشور با توجه به رشته مورد نظر می‌تواند از 2000 تا 6000 دلار در هر سال تحصیلی برای شما هزینه داشته باشد. هزینه‌های بیشتر معمولا برای دانشکده‌های دندانپزشکی است؛ زیرا بخش‌های تحقیقاتی، علمی و آزمایشگاهی متنوعی دارد.

برخلاف کشورهای اروپایی، تحصیل در روسیه به لطف سیاست‌های دولت روس با پرداخت یارانه شهریه، برای دانشجویان بین‌المللی کاملا مقرون به‌صرفه است. حدود 50 دانشگاه پزشکی وجود دارند که مدارک آن‌ها توسط سازمان‌های جهانی و یونسکو معتبر شناخته شده است.

اکثر دانشگاه‌های روسیه بدون آزمون ورودی و بر اساس سوابق تحصیلی متقاضیان اقدام به پذیرش آنان می‌کنند. از طرف دیگر دوره‌های پزشکی در این کشور به زبان انگلیسی و روسی خواهد بود. هر چند که برای گذران زندگی احتیاج دارید تا کمی به روسی مسلط باشید.

 

لیست دانشگاه‌های پزشکی روسیه مورد تایید وزارت بهداشت

تحصیل در روسیه زیر نظر بهترین پزشکان این کشور انجام می شود و از طرفی بهترین امکانات بیمارستانی را نیز در این کشور تجربه خواهید کرد. لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در روسیه شامل موارد زیر می‌شوند.

 

I Evdokimov Moscow State University of Medicine and Dentistry فقط دندانپزشکی

Tomsk State University

Saint Petersburg State University

RUDN University

Pirogov Russian National Research Medical University (RNRMU)

Pavlov First Saint Petersburg State medical University

Novosibirsk State University

Kazan Federal University

Lomonosow Moscow State University

 

لیست دانشگاه‌های پزشکی روسیه

 

شرایط پذیرش در دانشگاه‌های پزشکی روسیه

یکی از مزایا تحصیل در دانشگاه های روسیه بر خلاف سایر دانشگاه‌های دنیا علاوه بر هزینه به صرفه، عدم نیاز به مدرک تافل یا آیلتس یا دیگر مدارک زبانی است. از طرف دیگر دوره های کارآموزی حین تحصیل و بعد از آن می‌تواند باعث بالا رفتن تجربه تخصصی دانشجویان در بیمارستان‌های فوق تخصصی روسیه شود.

دوره‌های پزشکی و دندانپزشکی روسیه بسته به دوره از عمومی تا تخصص حدود 6 تا 7 سال به طول می‌انجامد. برای تکمیل یک دوره روسی پزشکی حدود 7 سال زمان نیاز است که این زمان شامل یک دوره اولیه یک ساله آموزش زبان برای دانشجویان بین‌المللی نیز خواهد بود.

از آنجایی که 80 تا 90 درصد شهریه توسط یارانه‌های دولتی پرداخت می شود، شما تنها 10 تا 20 درصد هزینه های تحصیل در این کشور را پرداخت می‌کنید. ناگفته نماند که هزینه زندگی هر دانشجو در این کشور حدود 200 دلار در ماه خواهد بود.

دانشجویان باید یک نامه دعوت به تحصیل از طرف وزارت خدمات مهاجرتی روسیه دریافت کنند. برای دریافت این نامه ابتدا باید به صورت آنلاین اقدام کنید و پس از مطالعه شرایط، دانشگاه مورد نظر، هزینه ها و دوره‌های آن را بررسی کنید.

پس از انتخاب دوره نیاز دارید تا مدارکی از جمله فرم درخواست پر شده، گذرنامه یا شناسه بین‌المللی معتبر و کپی گواهی دبیرستان خود را به سازمان مربوطه ارسال کنید. نتیجه بررسی اسناد چه در صورت رد و چه در صورت قبولی به شما اعلام خواهد شد.

برای دریافت دعوتنامه باید فرم درخواست را پرکنید. حدود 500 دلار هزینه برای دعوتنامه و ارسال پیک پرداخت کنید و رسید آن را به همراه کپی گواهی مدرسه با جزئیات را به مرجع مورد نظر از طریق ایمیل یا نمابر ارسال کنید. پس از آن در یک بازه زمانی 35 تا 40 روزه دعوتنامه شما برای تحصیل در روسیه صادر می‌شود.

 

 1. چین

یکی دیگر از کشورهایی که از نظر هزینه‌های دوره‌های پزشکی برای دانشجویان خارجی به صرفه است، کشور چین خواهد بود. هزینه‌های تحصیل در این کشور برای هر دانشجو تنها حدود 1000 تا 2000 دلار در سال خواهد بود. از طرفی یکی از معدود کشورهایی است که دانشگاه های متعددی از آن مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته‌اند. دوره‌های پزشکی در چین به زبان انگلیسی خواهند بود. پس تسلط شما به این زبان و آشنایی حداقلی با زبان چینی برای گذران زندگی کفایت می‌کند.

 

لیست دانشگاه‌های پزشکی چین مورد تایید وزارت بهداشت

از جمله دانشگاه‌های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان در چین موارد زیر خواهند بود. می‌توانید شرایط تک تک آن‌ها را بررسی کنید و متناسب با سلیقه و بودجه خود یک گزینه را انتخاب کنید.

 

Anhui Medical University

Army Medical University

Beijin Normal University

  Beijing University of Chinese Medicine

Capital Medical University

Central South University

China agricultural university

China Med University

China Pharmaceutical University

Chinese University Hong Kong

Chongqing Medical University

Dalian Medical University

East China Normal University

East China University of Science and Technology

Fudan University

Guangzhou Medical University

Harbin Medical University

Huazhong Agricultural University

Huazhong University of Science and Technology

Jiangsu University

Jilin University

Jinan University

Nanjing Agriculture University

Nanjing Medical University

Nanjing University

Nanjing University of Chinese Medicine

Nankai University

Nantong university

Northwest A&F University

Ocean University of China

Peking University

Peking Union Medical College

Shandong University

Shanghai jiao Tong University

Shanghai University of Traditional Chinese Medicine

Shantou University

SiChuan University

Soochow University

South China University of Technology

Southeast University

Southern Medical University

Southwest University

Sun Yat-Sen University

Tianjin Medical University

Tianjin University

Tongji University

Tsinghua University

University Hong Kong

University of Science and Technology of China

Wenzhou Medical University

Wuhan University

Xiamen University

Xian jiaotong University

Zhejiang University

Zhengzhou University 

Zhejiang University of Technology

 

لیست دانشگاه‌های پزشکی چین

 

 

شرایط پذیرش در دانشگاه‌های پزشکی چین

 کشور چین با دارا بودن بهترین نیروهای پزشکی در دنیا، از دانشگاه های قدرتمندی در سطح پزشکی برخوردار است. این کشور به عنوان یک مقصد داغ برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های پزشکی محسوب می شود.

برای اینکه بتوانید در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید باید معیارهای لازم را دارا باشید. از جمله این معیارهای موارد زیر است.

 • نمره مناسب و حداقل 60 درصدی در دروس دبیرستان زیست، فیزیک و شیمی
 • داشتن حداقل سن 18 سال یا بالاتر در زمان درخواست
 • داشتن دیپلم دبیرستان و بالاتر

با دارا بودن حداقل شرایط بالا می توانید مدارک و اسناد زیر را برای شرکت در دوره‌ها تهیه کنید.

 • فرم درخواست دانشجویی بین‌المللی امضا شده توسط دانشگاه پزشکی مورد درخواست
 • بیانیه شخصی 150 کلمه‌ای شامل معرفی خود، انگیزه‌ها و برنامه آینده
 • ارائه یک رزومه و برنامه درسی از تجارب آموزشی، کاری و مواردی از این دست
 • ارائه معاینه پزشکی و آزمایش خون با مهر و ترجمه چینی و یا انگلیسی
 • نامه توصیه شامل وابستگی و موقعیت توصیه کننده، امضا، ایمیل و شماره تلفن
 • اثبات توانایی مالی با حداقل موجودی 7000 دلار در سه ماه گذشته
 • ترجمه اسناد معتبر به انگلیسی یا چینی

 

 1. ترکیه

سومین کشور از لیست امروز ما همسایه نزدیک ما یعنی کشور ترکیه است. هزینه‌های تحصیل در رشته‌های پزشکی در این کشور در دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم بندی می شوند. بر طبق این تقسیم‌بندی شهریه یک دانشجو خارجی برای تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور بین 240 تا 1500 دلار در سال خواهد بود. این شهریه در مراکز و موسسات خصوصی به شکل چشمگیری افزایش پیدا می‌کند، به طوری که هزینه تحصیل یک سال دانشجو بین 10000 تا 25000 دلار در سال خواهد بود.

با این اوصاف برای تحصیل در ترکیه باید از راه های دولتی وارد شوید. دانشگاه‌هایی که رقابت شدیدی بر سر آن‌ها وجود دارد. البته ناگفته نماند برخی از بورسیه های تحصیلی در این کشور نیز هستند که می‌توانند دانشجویان را تا 1500 دلار در سال ساپورت مالی کنند. برای دریافت بورسیه در مرحله اول باید از یک آزمون با نمره خوب بیرون بیایید و در نهایت نشان دهید که دانشجو مقبولی هستید.

تحصیل پزشکی در این کشور حدود 6 سال خواهد بود. رویکرد آموزش پزشکی در این کشور به این شکل خواهد بود که هر سال با سال تفاوت داشته باشد. برای مثال دو سال اول مثل تمامی کشورها مباحث علوم پایه آموزش داده می‌شوند. در سال سوم به بعد دانشجو به شکل تئوری و عملی با بیماری‌ها آشنا خواهد شد.

دو سال بعد نیز مختص به آموزش بالینی متقاضیان تحصیل پزشکی در ترکیه خواهد بود. در نهایت در سال ششم دانشجویان در بیمارستان‌های مخصوص دانشگاه به شکل عملی کارآموزی می‌کنند.

 

لیست دانشگاه‌های پزشکی ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت

وزارت بهداشت کشورمان از بین دانشگاه های پزشکی این کشور موارد زیر را مورد پذیرش قرار داده است. این یعنی تنها تحصیل در یکی از دانشگاه‌های زیر مورد قبول سیستم آموزشی کشور است.

 

Acıbadem University      

Ataturk University

Ankara University

Bahçeşehir University

Başkent University

Dokuz Eylül University

Ege university

Gazi University

Hacettepe university

Istanbul University

Izmir Katip Celebi University

Koc University

Marmara University

Ondokuz Mayis University

Yeditepe University

 

شرایط پذیرش در دانشگاه‌های پزشکی ترکیه

فرد متقاضی تحصیل پزشکی در ترکیه باید یک سال در کالج ثبت نام کند تا برای کنکور پزشکی ترکیه آماده باشد. تحصیلات پزشکی عمومی در این کشور همانطور که گفتیم 6 سال است. آموزش این دوره در تمامی شهرهای ترکیه برگزار می شود، اما آزمون تخصصی تنها در مرکز ترکیه یعنی آنکار برگزار خواهد شد.

بسته به اینکه در کدام دانشگاه ترکیه مشغول می شوید، ممکن است لازم باشد در آزمون زبان شرکت کنید. دو نوع آزمون پذیرش جداگانه نیز در ترکیه وجود دارد که مسیر را برای دریافت مدرک پزشکی کمی دشوار می کند.

متقاضیان باید از چند آزمون مختلف برای رسیدن به مرحله پذیرش با نمره قابل قبول عبور کنند. در نهایت در صورت قبولی در آن‌ها می‌توانند در ترکیه مشغول به آموزش شوند. برای قبولی در این آزمون دانشجو باید بتواند حداقل 60 نمره از 100 امتیاز را دریافت کند.

هر دانشجو باید مدارک خاصی را برای پذیرش در ترکیه و دریافت ویزا تحصیلی جمع‌آوری کند. از جمله آن‌ها موارد زیر است.

 • گواهی دبیرستان
 • فرم درخواست پر شده
 • گواهی زبان انگلیسی در صورتی که قصد تحصیل به انگلیسی را داشته باشید
 • اثبات توانایی مالی
 • هزینه درخواست تحصیل به مبلغ 35 تا 100 دلار
 • قبولی در تست های پیش رو
 • نامه پذیرش دانشگاه در صورت قبولی
 • پرداخت هزینه ویزا
 • ارائه عکس
 • داشتن گذرنامه معتبر
 • ارائه فرم درخواست ویزا از سفارت ترکیه

 

شرایط پذیرش در دانشگاه‌های پزشکی ترکیه

 

 

 1. فرانسه

کشور بعدی از لیست امروز ما فرانسه است. اگرچه هزینه‌های تحصیل در رشته‌های پزشکی در این کشور خصوصا به دو مورد اول لیست ما زیاد نزدیک نیست، اما به هر حال نسبت به سایر کشورهای اروپایی این هزینه کمتر خواهد بود. تحصیل پزشکی در فرانسه نسبت به دیگر کشورها طولانی‌تر است. شما برای پزشک عمومی شدن باید حدود 9 سال تحصیلی را با موفقیت طی کنید.

از طرف دیگر اگر قصد دارید تخصص خود را بگیرید حدود 10 تا 12 سال بسته به رشته مورد نظر این زمان به طول می‌انجامد. سیستم آموزشی فرانسه طی سه چرخه دانشجوی پزشکی را برای طبابت آماده می‌کند. در دو سال اول این سیستم دانشجو با آمادگی تحصیلی مواجه می‌شود.

تمامش دانش‌آموزان می‌توانند در سال اول شرکت کنند اما برای ورود به سال دوم باید از یک آزمون عبور کنند. چرخه دوم این سیستم چهار ساله خواهد بود. برای گذراندن این دوره با موفقیت هر دانشجو باید بتواند امتحانات را با موفقیت پشت سر بگذارد. این امتحانات علاوه بر تست نظر شامل شرکت در سمینارهای پزشکی و کارورزی در بیمارستان نیز می‌شود.

پس از آن است که دانشجویان با توجه به نمرات خود می‌توانند در یک تخصص ادامه تحصیل دهند. در نهایت این دانشجویان وارد چرخه سوم می شوند. این چرخه شامل پزشکی عمومی و سایر تخصص‌ها است. پس از گذراندن این دوره با موفقیت دانشجو موفق به اخذ دکترای پزشکی فرانسه خواهد شد.

هزینه‌های تحصیل در این کشور در ابتدا 6000 یورو برای ثبت‌نام دانشگاه و دوره‌های خصوصی خواهد بود. این هزینه‌ها 5000 یورو برای سال اول و 4000 یورو برای سال سوم تخمین زده است. البته به این هزینه‌ها حدود 260 یورو در سال را بابت هزینه‌های جانبی تحصیل و 500 یورو را بابت هزینه تامین اجتماعی در نظر بگیرید.

 

لیست دانشگاه‌های پزشکی فرانسه مورد تایید وزارت بهداشت

اگر قصد تحصیل در فرانسه را دارید و می‌خواهید مدرکتان در کشور مورد پذیرش قرار بگیرد، باید در یکی از دانشگاه های پزشکی زیر مشغول به تحصیل شوید.

 

.Aix-Marseille University

Federal University of Toulouse midi

National Polytechnic Institute of Toulouse

Normandy University

Sorbonne University

University Burgundy

University Claude Bernard Lyon 1

 University Lorraine

 University de Versailles Saint Quentin En Yvelines

 University Grenoble Alpes

 University of Angers

 University of Bordeaux

 University of Lille

 University of Montpellier

 University of Nantes

 University of Rennes 1

 University of Strasbourg

 University of Tours

 University of Côte d’Azur

 University Paris 13 Nord

 University Paris Descartes

 University Paris Didort-Paris 7

 University Paris-Est Creteil Val de Marne

 University Paris-Saclay

 University Paris-Sud

 University Paul Sabatier Toulouse

University PSL

 

شرایط پذیرش در دانشگاه‌های پزشکی فرانسه

برای تحصیل پزشکی در فرانسه باید بتوانید ویزا تحصیلی این کشور را دریافت کنید. داشتن مدرک دیپلم دبیرستان به علاوه مسلط بودن به زبان فرانسه (دوره های پزشکی تنها به زبان فرانسه موجود است) از ویژگی‌هایی است که یک متقاضی تحصیل پزشکی در این کشور باید رعایت کند. برای رفع مشکل زبانی دوره‌های سالانه آموزشی زبان برگزار می شود که دانشجو باید در آن‌ها شرکت کند.

برای اینکه متقاضی بتواند مشغول تحصیل در دانشگاه های پزشکی این کشور شود باید بتواند دیپلم متمرکز زبان فرانسه را دریافت کند. این مدرک در کل دنیا شناخته شده است. در نهایت آزمون‌های ورودی سال دوم به بعد اثبات می‌کنند که شما شایستگی تحصیل در دانشکده‌های پزشکی این کشور را دارید یا خیر.

 

مطلب پیشنهادی : شرایط تحصیل در رشته های پزشکی کشور انگلستان

 

 1. ایتالیا

تحصیلات پزشکی در کشور ایتالیا هم مانند فرانسه نسبت به سایر کشورهای اروپا ارزان‌تر است. خصوصا اگر بتوانید در یک دانشگاه دولتی پذیرفته شوید، از این امتیاز به شکل بهتری بهره‌مند خواهید شد. شهریه در دانشگاه های این کشور از 400 تا 4000 یورو در سال متغیر است.

دانشگاه های این کشور از نظر هزینه از یک درجه آزادی برخوردار هستند، بنابراین ممکن است شما شاهد شهریه‌های مختلف در دانشگاه‌های این کشور باشید. برای هزینه‌های زندگی در ایتالیا و خریدن کتاب و حمل نقل در این کشور علاوه بر شهریه باید چیزی بین 500 تا 1200 یورو در هر ماه پرداخت کنید.

بسته یه اینکه در کدام شهر مشغول تحصیل باشید، هزینه ها متفاوت خواهد بود. برای مثال هر چه شهر بزرگتر باشد و امکانات بیشتری داشته باشد هزینه‌ها هم بیشتر خواهد شد. به طور کلی شهرهای شمال ایتالیا از نقاط جنوب آن گران قیمت‌تر هستند.

ایتالیا هم مانند سایر کشورهای دنیا از یک سری بورسیه تحصیلی برخوردار است که بسته به موقعیت دانشجو و میزان فعال بودن آن به او اعطا می شود. هر دانشجو بر اساس عملکرد، درآمد خانواده و پیشرفت تحصیلی می‌تواند از این بورسیه ها استفاده کند.

برخی بورسیه‌ها در ایتالیا حتی تا 4800 یورو در سال می رسند و شامل هزینه‌های تحصیل، وعده‌های غذایی و هزینه خوابگاه می شوند. علاوه بر این شما مجاز هستید به صورت نیمه‌وقت و حداکثر تا 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوید تا بخشی از هزینه‌های تحصیل خود را جبران کنید.

برنامه های درسی پزشکی در ایتالیا در یک تک دوره‌ 6 ساله یا 12 ترم است. سه سال اول را موضوعات بیولوژیکی تشکیل می‌دهند. دانشجویان در دامه مشغول علوم بالینی خواهند شد. از سال پنجم و ششم هم دانشجویان باید دوره‌های عملی کارآموزی را طی کنند.

 

لیست دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا مورد تایید وزارت بهداشت

اگر تصمیم شما برای تحصیل در ایتالیا جدی است می‌توانید در یکی از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان مشغول شوید. این دانشگاه ها شامل موارد زیر می شوند.

 

Alma Master Studiorum University of Bologna

 Amedeo Avogadro University of Eastern Piedmont

 Catholic University of The Sacred Heart

 Magna Graecia University of Catanzaro

Marche Polytechnic University

 Perugia University

 Sant’Anna School of Advanced Studies – Pisa

 Sapienza University of Rome

 University Cattolica del Sacro Coure

 University L’Aquila

 University of Bari

 University of Brescia

 University of Cagliari

 University of Calabria

 University of Camerino

 University of Catania

 University of Chieti-Pescara

 University of Degli Studi di Udine

 University of Eastern Piedmont

 University of Ferrara

 University of Florence

 University of Genoa

 University of Insubria

 University of Messina

 University of Milan

 University of Modena and Reggio Emilia

 University of Naples-Federico II

 University of Padua

 University of Palermo

 University of Parma

 University of Pisa

 University of Pavia

 University of Rome “Tor Vergata”

 University of Salerno

 University of Sassari

 University of Siena

 University of Trieste

 University of Turin

 University of Vita-Salute san Raffaele

University of Milan Bicocca

Verona University

 

شرایط پذیرش در دانشگاه های پزشکی ایتالیا

برای اینکه بتوانید در دانشکده‌های پزشکی ایتالیا مشغول به تحصیل شوید، باید حداقل 50 درصد نمره های دروس فیزیک، شیمی و زیست را کسب کنید. برخی دوره‌های ایتالیا به زبان انگلیسی تدریس می شوند، بنابراین باید بتوانید مهارت‌های زبانی خود را با مدرک آیلتس یا تافل اثبات کنید. اگر واجد شرایط تحصیل در دانشگاه های پزشکی ایتالیا باشید، باید مدارک زیر را برای ثبت‌‌نام در دانشگاه‌های این کشور مهیا کنید.

 • شناسنامه
 • فتوکپی از دعوت‌نامه دانشگاه مورد نظر
 • 5 عکس در سایز گذرنامه
 • فتوکپی گذرنامه معتبر
 • رسید بانکی
 • بیانیه هدف

 

مطلب پیشنهادی : شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کانادا

جمع‌بندی

تحصیل در دانشگاه های پزشکی یکی از رویاهای بسیاری از دانش‌آموزان است. به دلیل شرایط سخت پذیرش در کشور، بسیاری از افراد مایل هستند تا در سایر کشورهای دنیا مشغول به تحصیل شوند. در اینجا همانطور که مشاهده کردید ما لیستی از کشورهای ارزان قیمت تحصیل پزشکی را به همراه دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت را ارائه کردیم که با توجه به نیاز خود می‌توانید در یکی از آن‌ها مشغول به تحصیل شوید. شرکت در یک دوره پزشکی و پذیرش در دانشگاه های بین‌المللی دشوار است، بنابراین بهتر است از یک مشاور خوب یا موسسه مهاجرتی حرفه‌ای کمک دریافت کنید.

 

مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

 • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
 • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
 • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

* شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- وبسایت ویزا724

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه 10 روش اصلی مهاجرت کانادا، به صفحه مهاجرت به کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.