پرسش و پاسخ ‌درباره ویزا و روشهای مهاجرت به کانادا قسمت دوم


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۱۱/۲۲

 

پرسش و پاسخ ‌های متداول درمورد دریافت ویزا و مهاجرت به کانادا (قسمت دوم)

 > قسمت اول سوالات <

مجموعه پرسش و پاسخ های زیر از مهمترین و پرتکرار ترین سوالات در حیطه مهاجرت و ویزای کانادا جمع آوری شده و توسط تیم ووکلا و مشاوران ویزا 724 به دقت پاسخ داده شده است. پس با دقت مطالعه نمایید.

 

41. CSQ کبک چیست؟

در صورت موفق بودن پرونده تقاضای مهاجرت به کبک، اداره مهاجرت کبک برای متقاضی و افراد خانواده او مدرک پذیرش به کبک را صادر می کند. سپس، متقاضی با داشتن این مدرک برای دریافت ویزای اقامت دائم، باید تقاضای خود را به اداره مهاجرت فدرال ارسال کند.

42. چقدر طول می‌کشد تا یک CSQ بدست آورید؟

مدت زمان در بررسی های پرونده کبک مشخص نیست اما کمتر از 1 سال نخواهد بود.

43. آیا کسانی که زبان فرانسه نمی‌دانند، می‌توانند CSQ اخذ کنند؟

در شرایط خاص برخی افراد بدون مهارت در زبان فرانسه میتوانند CSQ کبک کانادا دریافت کنند اما در آینده ای نزدیک به احتمال بسیار زیاد این امکان وجود نداد . چون زبان اصلی کبک کانادا فرانسوی می باشد.

44. اگر نتایج قابل قبول آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه، در طول بررسی درخواست منقضی شود، متقاضی مهاجرت تحت برنامه اسکیل ورکر کبک، امتیازش را از دست می‌دهد؟

متقاضی باید مجدد امکان آیلتس یا زبان فرانسه را بدهد و مدرک زبان بالاتر ارائه دهد.

45. اگر در طول فرآیند بررسی درخواست، متقاضیان مهاجرت تحت برنامه اسکیل ورکر کبک، شرط سنّی را از دست بدهند، از امتیازشان کم می‌شود؟

پرونده ها هر یک سال یک بار آپدیت خواهند شد و سن فریز نمیگردد.

46. آیا همسرِ متقاضی مهاجرت تحت برنامه اسکیل ورکر کبک هم باید جداگانه درخواست ثبت کند؟

خیر، فرد متقاضی برای اسکیل ورکر کانادا (کبک) به عنوان سرپرست خواهد بود و میتواند همسر خود را همراه داشته باشد.

47. آیا کسی بعد از دریافت CSQ، می‌تواند درخواست اقامت دائمی کانادا در سطح فدرال را لغو کند؟

متقاضی پس از دریافت اقامت دائم کانادا میتواند در هرجایی از کانادا زندگی کند و ممانعتی برای انتخاب محل زندگی و کار خود در کانادا نخواهد داشت. البته توصیه میشود تا زمانی که اقامت دائمی کانادا را دریافت نکرده اید کبک را ترک نکنید.

48. درخواست مهاجرت به کبک کانادا، چه فرقی با درخواست مهاجرت به سایر نقاط کانادا دارد؟

در کبک کانادا اولین ملاکی که میتواند به زندگی و کسب اقامت کمک کند زبان فرانسوی است. کبک تنها استانی در کانادا محسوب می شود که پس از فراغت از تحصیل در یک دوره آموزشی حداقل 1 سال و 6 ماهه میتوانید درخواست اقامت دائم کانادا داشته باشید، بدون اینکه تجربه کار کانادایی داشته باشید. اما در استانهای دیگر کانادا باید پس از فارغ التحصیلی تجربه کار کانادا کسب کرده تا بتوانید درخواست اقامت دائم کنید.

اداره مهاجرت کبک اختیارات زیادی در انتخاب و جذب نیروی متخصص دارد، حتی وزیر مهاجرت کبک از وزیر مهاجرت فدرال کانادا جدا بوده و اختیارات کاملی دارد. سیستم امتیاز بندی برای نیروی متخصص فدرال از سیستم امتیاز بندی نیروی متخصص کبک کاملا مجزا می باشد.

49. چرا الزامات اخذ CSQ، با برنامه‌های کاربردی مهاجرت فدرال کانادا فرق دارد؟

وزارت مهاجرت فدرال از وزارت مهاجرت کبک کاملا مجزا می باشد. به همین دلیل کبک سیستم کاملا تفکیک شده ای با اختیارات کامل از سیستم مهاجرت فدرال دارد.

50. معیارهایی که یک شخص واجد شرایط بتواند پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا مشغول به کار شود چیست؟

سیستم کار به طور کلی به کارفرما و کارمند تقسیم می گردد. هر دو ویزای کار خواهند داشت و هر دو پس از 1 سال تجربه کار کانادایی میتوانند درخواست اقامت دائم داشته باشند.

هر استان در کانادا به یکسری تخصص ها نیاز بیشتری دارد، پس باید در انتخاب رشته در مراکز آموزشی کانادا بسیار دقیق عمل نمایید. مهارت در زبان انگلیسی و فرانسوی که دو زبان اصلی و رایج در کانادا می باشد میتواند کمک بسیار خوبی برای پیدا کردن شغل در کانادا باشد. در صورتی که در یک رشته مورد نیاز همان استان فارق التحصیل و مهارت های عملی کار را کسب کرده باشید همچنین زبان زانگلیسی یا فرانسوی مهارت داشته باشید قطعا شغل مناسبی در کانادا پیدا خواهید کرد. یا حتی میتوانید در کانادا کارآفرین باشید.

51. درخواست ویزای PGWP (کار پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا) چه زمانی می‌تواند ارسال شود؟

در کانادا، بلافاصله پس از فارغ التحصیلی ویزای کار فول تایم دریافت خواهید کرد، و پس از حدود یک سال تجربه کار کانادایی میتوانید درخواست اقامت دائم کانادا داشته باشید.

52. آیا همسر یا همراه می‌تواند مشمول ویزای PGWP (ویزای کار در کانادا) شود؟

با دریافت ویزای تحصیلی کانادا ، همسر فرد متقاضی ویزای کار فول تایم دریافت میکند. اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا توسط موسسه انجام می پذیرد.

53. ETA (مجوّز سفر الکترونیک) چیست؟

مجوز سفر الکترونیکی ETA  کانادا یکی از شرایط جدید ورود اتباع غیر کانادایی معاف از ویزا است که به کانادا سفر می‌کنند و یا قصد عبور از کانادا را دارند. این مجوز الکترونیکی به پاسپورت شما الصاق شده و به مدت 5 سال و یا تا زمان انقضای پاسپورت‌تان (با توجه به این که کدام یک زودتر رخ دهد)، اعتبار دارد.

به استثنای اتباع آمریکایی، هر یک از اتباعی که برای ورود به کاناد نیاز به ویزا ندارند، باید قبل از پرواز به کانادا، ETAدرخواست کنند. مسافرانی که از طریق زمینی یا دریایی وارد کانادا می‌شوند، نیاز به ETA ندارند.

54. برای درخواست ETA کانادا چه مدارکی مورد نیاز است؟

برای تکمیل فرم اینترنتی ETA  کانادا به موارد زیر نیاز دارید:

  • پاسپورت معتبر از یکی از کشورهای معاف از ویزا
  • شما نمی‌توانید با استفاده از برگ مسافرت پناهندگی، برگ مسافرت اضطراری، برگ مسافرت سازمان‌های آمریکایی (OAS) یا پروانۀ عبور سازمان ملل، درخواست eTA کنید.
  • اگر از نظر قانونی اقامت دایم ایالات متحده را دارید و پاسپورت ندارید، می‌توانید با توجه به موارد زیر تقاضای ETA کنید:

ـ سند معتبر مسافرت پناهندگی ایالات متحده I-571

ـ مجوز معتبر ورود مجدد به ایالات متحده I-327

  • کارت اعتباری برای پرداخت 7 دلار کانادا
  • ویزا کارت، مستر کارت، آمریکن اکسپرس
  • ویزا کارت پیش پرداخت شده، مستر کارت یا آمریکن اکسپرس
  • یک آدرس معتبر ایمیل

شما در هر بار، فقط می‌توانید برای یک نفر درخواست بدهید. به عنوان مثال، برای خانواده‌ای سه نفره، باید سه فرم مجزا تکمیل و ارسال کنید.

 

55. ETA کانادا تا چه مدّت اعتبار دارد؟

مدت اعتبار این مجوز به اندازه اعتبار پاسپورت صادر میگردد.

56. آیا افرادی که ویزای کار یا تحصیل دریافت کرده‌اند، نیازی به اخذ ETA دارند؟

اتباعی که دارای اقامت دایم کانادا هستند، برای پرواز به کانادا نیاز به ETA ندارند اما باید هنگام سفر کارت اقامت دایم کانادا یا برگ سفر اقامت دایم را به همراه داشته باشند. در غیر این صورت، ممکن است نتوانند وارد کانادا شوند.

افراد مقیم دایم ایالات متحده نیز، برای پرواز به کانادا نیاز به ETA دارند (به انضمام گرین کارت‌شان). اما اگر زمینی یا دریایی وارد کاناد ‌شوند، نیازی به ETA نخواهند داشت.

دانشجویان و کارکنان موقت کشورهایی که باید ETA داشته باشند، اگر مجوز دانشجویی یا کار خود را قبل از 1 اوت سال 2015 دریافت کرده‌اند و قصد دارند از طریق هوایی از کانادا خارج و دوباره به کانادا بازگردند، نیاز به ETA دارند.

57. چنانچه ETA کسی رد شود،‌ راهی وجود دارد که بتواند به کانادا برود؟

باید علت رد درخواست بررسی و مجدد اقدام نمایید.

58. صدور ETA کانادا چه مدت زمان طول می کشد؟

تأیید اکثر فرم‌های درخواست بیش‌تر از چند دقیقه طول نمی‌کشد.

با این حال، رسیدگی به برخی از درخواست‌ها نیاز به زمان بیش‌تری دارد. اگر چنین شد، می‌توانید طی مدت 72 ساعت منتظر ایمیلی از CIC باشید که به شما می‌گوید مراحل بعدی‌تان چه خواهد بود.

مادامی که برنامۀ  ETA جدید است، نیاز به زمان خاصی برای رسیدگی وجود ندارد. هر گاه این اطلاعات در دسترس باشد، این صفحه به‌روز می‌شود.

 

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

 

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت از طریق PEQ کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

ویزای شینگن آلمان

ویزا و اقامت سرمایه گذاری انگلیس

همه چیز درباره مهاجرت به انگلیس

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


سروه بنی بیات :

برای گرفتن ویزای توریستی کانادا اقدام کردیم از طریق دعوت نامه ولی ایراد روی فرم 41(a) گرفتن لطفا راهنمایی نمایید ممنون

مشاور مهاجرت و ویزا:

مشکلی که مطرح شد به چه صورت است؟ و اطلاعاتی که شما وارد نموده اید به چه صورت بیان شده؟

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز موسسه حقوقی بین المللی لیبرا (لیانا باستین راستا)، ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624260 02122609232 / 02122609330

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان موسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین المللی ایران)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

CANADA Office 2 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.