ویزای سرمایه‌ گذاری انگلیس

با مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری، ویزای کشوری را بدست آورید که در بازارهای اروپایی به عنوان یکی از رهبران و قدرتمندان این عرصه شناخته می‌شود. از این رو، موسسه‌ی مهاجرتی ویزا 724 با تدوین این مقاله سعی در آگاهی بخشی به شما عزیزان در رابطه با انواع روش‌های ممکن دارد. 

مطالعه‌ای بر روش‌های مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری به علت قدرت بالای اقتصادی، اعتبار فراوان بانک‌های انگلستان و تمرکز بزرگترین مراکز مالی دنیا در این کشور، زمینه‌های شگفت‌انگیزی برای پیشرفت فراهم کرده است. ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس این فرصت طلایی را برای شما عزیزان ایجاد می‌کند که در سریع‌ترین زمان ممکن، بیشتر بازدهی اقتصادی را تجربه کنید. علاوه بر آن، زندگی در انگلستان مزایای خاص خود را دارد. از جمله راه‌هایی که بستر اقتصادی امنی برای شما فراهم می‌کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. خرید ملک: شما عزیزان می‌توانید با خرید ملک در انگلیس و یا سرمایه‌گذاری جهت بازسازی املاک قدیمی این کشور، ویزای مورد نظر را دریافت نمایید. 
 2. ثبت شرکت: برای ثبت شرکت در انگلیس راه‌های فراوانی وجود دارد. به عنوان مثال ویزای innovator، ویزای TIER 1، ویزای sole representative، ویزای استارت‌آپ و … می‌توانند در این راستا به شما کمک کنند.
 3. کارآفرینی: یکی از سریع‌ترین روش‌های اخذ ویزای انگلیس، اقدام از طریق این ویزا می‌باشد. یکی از مزیت‌های کارآفرینی این است که حتی می‌توانید با نمره‌ی آیلتس 4/5 تا 5 نیز این ویزا را دریافت نمایید. به کمک این ویزا، فرزندان زیر 18 سال شما می‌توانند به صورت رایگان در انگلستان تحصیل کنند.
 4. خرید اوراق قرضه: انگلستان تنها کشوری است که به سرمایه‌گذارانی که اوراق دولتی خریداری می‌کنند، اقامت دائم و تابعیت می‌دهد. در ادامه به شرایط لازم برای این نوع مهاجرت خواهیم پرداخت.
 5. ویزای تمکن مالی: ویزای خود حمایتی انگلیس، بهترین گزینه برای افرادیست که دارای تمکن مالی فراوانی هستند. به کمک این ویزا می‌توانید در برخی زمینه‌های اقتصادی این کشور نیز سرمایه‌گذاری کنید. ریسک بسیار کمی در روش تمکن مال وجود دارد.

برای آشنایی با مشاغل برتر در انگلیس به لینک « معرفی 20 شغل برتر در انگلیس » مراجعه فرمائید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای تحصیلی انگلیس به لینک « شرایط ویزای تحصیلی انگلیس » مراجعه نمایید.

اقامت انگلیس با سرمایه گذاری

نگاهی بر شرایط مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری

در زمان مهاجرت به انگلستان توجه به این موضوع که ایجاد چه شرایطی سبب تسریع روند اخذ ویزا می‌شوند و بالعکس موجب کند شدن و حتی ریجکتی درخواست شما خواهند شد بسیار مهم است. نمی‌توانید انتظار داشته باشید که تنها با آماده‌سازی مدارک مورد نیاز ویزا، روند مهاجرتی شما به سرعت انجام گیرد. به عنوان مثال، در زمان خرید ملک در انگلیس باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمت ملک در این کشور گران‌تر از سایر کشورهای اروپایی است. این قیمت‌ها می‌توانند از 3000 پوند به ازای هر متر مربع در خارج از مرکز شهر تا 4300 پوند به ازای  هر متر مربع در مرکز شهر متفاوت باشد. برای ثبت شرکت در انگلیس، می‌توانید با یک طرح تجاری جدید و سودآور و همچنین داشتن 50/000 تا 5/000/000 پوند در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. 

جهت کسب اطلاع از نحوه دریافت ویزای استارتاپ انگلیس به لینک « استارتاپ ویزای انگلیس» مراجعه نمائید.

در ویزای کارآفرینی انگلیس، زمانی با درخواست شما موافقت می‌شود که طرح تجاری شما خلاقانه باشد و زمینه‌های رشد اقتصادی انگلستان را فراهم نماید. در این روش نیاز است تا دارای حداقل 000/50 پوند سرمایه‌ی اولیه باشید. برای خرید اوراق قرضه‌ی دولتی انگلیس نیاز است تا بالای 18 سال و بدون سابقه‌ی کیفری باشید. مبلغی که از این طریق می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید 5 یا 10 میلیون پوند است. در ویزای تمکن مالی انگلیس، می‌توانید با مبالغ 50/000، 200/000، 1/000/000 و 2/000/000 پوند اقامت این کشور را بدست آورید. علاوه بر تمکن مالی که به آنها اشاره کردیم، می‌بایست مبلغ 400 پوند(در ویزای استارت‌آپ) تا 1700 پوند(در ویزای TIER 1) پرداخت نمایید تا پرونده‌ی مهاجرتی شما توسط اداره مهاجرت انگلستان بررسی گردد.

سرمایه‌ گذاری در انگلستان

مدارک مورد نیاز مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری

جهت درخواست ویزای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری می‌بایست مراحل خاصی را با توجه به نوع ویزا پشت سر نمایید. پیمودن این مراحل آنچنان که مد نظر کنسولگری انگلستان است، سبب می‌شود تا درخواست ویزای شما با سرعت بیشتری بررسی گردد و احتمال ریجکت شدن پرونده نیز تا حد امکان کاهش پیدا خواهد کرد. در گام نخست به وب سایت اداره مهاجرت انگلیس مراجعه نمایید. جدیدترین تغییرات مربوط به قوانین مهاجرت و مدارک مورد نیاز ویزای خود را با دقت مطالعه کنید. مدارک درخواستی را جمع‌آوری و به کمک دارالترجمه‌ای معتبر ترجمه کرده و در نهایت در وب سایت مذکور ثبت نمایید. سپس هزینه‌ی مربوط به بررسی پرونده را پرداخت کنید. زمان پاسخگویی و پذیرش درخواست مهاجرت در هر روش متفاوت است. در پایان نیز پس از مصاحبه با افسر اداره‌ی مهاجرت، در صورت قبول درخواست، ویزای شما صادر خواهد شد.

آدرس وب سایت اداره مهاجرت انگلیس:

https://www.gov.uk/government/organisations/uk-visas-and-immigration

برای آشنایی با دلایل استقبال انگلیس از ایجاد بیزینس های استارتاپی به لینک « ده استارتاپ برتر انگلیس» مراجعه نمائید.

از قبیل مدارکی که برای انجام پروسه مهاجرت به آنها احتیاج دارید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ترجمه‌ی مدارک شناسایی به همراه پاسپورت دارای اعتبار.
 2. مدارکی که مالکیت سرمایه مورد نظر را اثبات کند.
 3. افتتاح حساب بانکی در انگلیس.
 4. گواهی سلامت و بیمه‌ی معتبر. 
 5. گواهی عدم سوء پیشینه.
 6. انگیزه‌نامه.
 7. توصیه‌نامه.
 8. ترجمه‌ی رزومه‌ی کاری و تحصیلی(در برخی روش‌ها نیاز است).

سرمایه‌ گذاری از طریق تاسیس شرکت

سوالات متداول

1) به کمک کدام یک از روش‌های سرمایه‌گذاری می‌توان اقامت دائم و تابعیت انگلستان را بدست آورد؟ 

از میان تمامی روش‌های سرمایه‌گذاری که در این مقاله به آنها اشاره کردیم، تنها از طریق خرید ملک است که نمی‌توانید اقامت دائم و تابعیت این کشور را بدست آورید. در سایر روش‌ها، این امکان فراهم است.

فرانچایز یا فرانشیز به این معناست که مالک یک برند استفاده از دانش، فن‌آوری، سود، بازده‌ی محصولات و سایر موضوعات مربوط به شرکت خود را طی قراردادی به فرد دیگری واگذار کند. متاسفانه اقدام از طریق این نوع سرمایه‌گذاری زمینه‌ی اخذ اقامت و تابعیت انگلستان را برای شما فراهم نخواهد کرد.

برای تمدید این ویزا بسته به نوع سرمایه‌گذاری روش‌های متفاوتی وجود دارد. اما به طور کلی می‌بایست مدارک مورد نیاز تمدید ویزا را ارائه دهید. از سوی دیگر با داشتن حداقل 2/000/000 پوند در حسابی در انگلیس، خرید اوراق قرضه یا سهام شرکت و مبلغ 750/000 پوند(طی 3 ماه از شروع سرمایه‌گذاری) برای تمدید ویزای خود اقدام نمایید.

درخواست مشاوره رایگان

12 + 14 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *