نانو تکنولوژی در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۶/۱۸

 

 

رشته فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا، یکی از رشته هایی در این کشور است که طرفداران خاص خود را دارد. دیگر همه می دانیم که فناوری نانو چه شعبده هایی که در زندگی ما نمی کند. از تولید جوراب هایی که بو نمی گیرند، لباس ها، فرش ها و اتومبیل هایی که آب را به خود جذب نمی کنند و لکه نمی شوند تا تولید وسایل ریز و درشت دیگر که هر کدام خواص معجزه آسایی دارد که زندگی را برای انسان ها راحت تر کرده است.

همین جذابیت های بی نظیر این رشته است که باعث جذب بسیاری از افراد به آن می شود. جذابیت هایی که اگر با مهارت و البته ایده و خلاقیت ترکیب شود، می تواند منجر به تولید محصولات متنوع و فوق العاده کاربردی شود.

البته فناوری نانو تنها به تولید وسایل خلاصه نمی شود، این رشته زمینه های بسیار گسترده ای دارد که همیشه جای رشد خواهد داشت. برای مثال کاربرد آن در تنها یک بخش از پزشکی باعث می شود که از نانو ذرات برای رساندن داروها، گرما، نور یا سایر مواد به انواع خاصی از سلول ها (مانند سلول های سرطانی) استفاده شود. این تکنیک آسیب سلول های سالم بدن را کاهش می دهد و امکان تشخیص زودهنگام بیماری را می دهد.

از این موارد که بگذریم، بسیاری از افراد به دلایل گوناگون جذب این دو رشته مرتبط شده اند و اتفاقا دوست دارند در دانشگاه های مطرح دنیا در کانادا به تحصیل آن بپردازند. اگر شما هم در این گروه قرار دارید، ادامه مطلب می تواند برای شما کاربردی باشد.

 

رشته فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا،

 

آینده رشته فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا

از آنجا که فناوری نانو تقریبا در هر جنبه ای از زندگی انسان سرک می کشد، بنابراین با متخصص شدن در آن می توان جدیدترین و بهترین روش ها برای کار با مواد در صنایع مختلف را کشف کرد. این یعنی هر صنعتی در حد نیاز خود می تواند پذیرنده یک مهندس نانو باشد.

صنایع مختلفی در کانادا وجود دارند که می توانند یک فارغ التحصیل این رشته را به خود جذب کنند. از جمله آن ها هوا فضا، مراقبت های بهداشتی و دارویی، محیط زیست و انرژی، کشاورزی، رباتیک و صنعت خودروسازی تنها بخش کوچکی از مشاغلی است که می تواند یک مهندس نانو را به خود جذب کند. بنابراین تقاضا برای مهندسان نانو در صنایع مختلف خصوصا صنعت پزشکی و الکترونیک بسیار مشهود است.

مهندساني كه روي مقياس نانو كار مي كنند، قادر به طراحي و ايجاد اجزايي هستند كه از قبل كارآمدتر و مقرون به صرفه تر هستند، كه در صنايع مختلف از حوزه پزشكي گرفته تا صنعت هوا و فضا بسيار ارزشمند است.

اگرچه صنایع مختلف با توجه به نیاز خود اقدام ب استخدام مهندسان نانو دارند و آمار فرصت های شغلی از یک صنعت به دیگری متفاوت است، اما انتظار می رود این نیاز بازار تا سال 2028 حداقل 4 درصد رشد کند.

 

رشته فیزیک پزشکی

 

درآمد متخصصان فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا چقدر است؟

فناوری نانو فیزیک پزشکی دو رشته مجزا هستند که به بررسی جداگانه دارند، اما باید گفت که فیزیک پزشکی می تواند زیر شاخه نانو تکنولوژی محسوب شود. پس اجازه دهید در بخش های مختلف این مقاله این دو رشته را به صورت مجزا بررسی کنیم.

برای مثال در بخش دستمزدها این مهندسان فیزیک پزشکی هستند که درآمد بسیار بهتری دارند. طبق آمار سایت glassdoor یک فیزیکدان پزشکی به طور متوسط در هر سال چیزی حدود 133932 دلار در کانادا حقوق دریافت می کند. البته این متوسط حقوق پایه است که می تواند بر اساس تجربه و عنوان شغلی زیاد یا کم تر شود.

برای مثال یک فیزیکدان سلامت در کانادا حقوق 115315 دلاری دریافت می کند. این در حالی است که فیزیکدان جوان پزشکی در هر سال 139209 دلار دستمزد خواهد داشت. متوسط حقوق فیزیک پزشکی 92270 دلار و فیزیکدان ام آر آی 102940 دلار در هر سال درآمد دارد.

این درآمدهای سالانه فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا می تواند از شهری به شهر دیگر هم متفاوت باشد. برای مثال حقوق یک فیزیکدان پزشکی شاغل در علوم بهداشتی همیلتون می تواند در هر سال به 202187 دلار برسد. این در حالی است که یک فیزیکدان پزشکی شاغل در خدمات بهداشتی آلبرتا 155144 دلار درآمد دارد.

از طرف دیگر میانگین درآمد ساعتی مهندسان نانو در کانادا 31 دلار است. این رقم منجر به دریافت حقوق متوسط 65058 دلاری در طول سال می شود. البته برای افراد با تجربه کمتر این رقم می تواند از 47388 دلار در سال شروع شود و برای افراد باتجربه تر تا 79753 دلار در سال برسد.

این حقوق از مشاغلی به مشاغل دیگر تفاوت دارد. برای مثال یک تکنسین جوشکاری فناوری نانو می تواند 71 هزار دلار کانادا در سال دریافت کند، در حالی که دستیار مهندسی تا 81 هزار دلار هم دریافت خواهد کرد.

 

درآمد متخصص نانو تکنولوژی در کانادا

 

بهترین دانشگاه های رشته فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا

همانطور که گفتیم دو رشته فیزیک پزشکی و فناوری نانو از یکدیگر مجزا هستند. بنابراین هر یک از این رشته ها می توانند علاقه مندان خاص خود را داشته باشند. در ادامه به تفکیک این دو رشته در کانادا، به معرفی دانشگاه های برتر این کشور برای تحصیل در آن ها می پردازیم.

 

1.تحصیل فیزیک پزشکی در دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یکی از بهترین مدارس آموزش تحقیقاتی در کانادا است که به شکل عمومی اداره می شود. این دانشگاه در زمینه مهندسی پزشکی دو برنامه مختلف را ارائه می دهد.

کارشناسی ارشد با تخصص فیزیک پزشکی انکولوژی که تمام وقت است و 2 سال تحصیل در آن طول می کشد و دکترای فلسفه با تخصص فیزیک پزشکی انکولوژی که تمام وقت و 6 ساله است.

آدرس سایت دانشگاه: https://ualberta.ca

شرایط پذیرش: مدرک کارشناسی مورد پذیرش دانشگاه، معدل پذیرش مناسب، الزامات زبان انگلیسی برای دوره کارشناسی ارشد و همین مدارک به علاوه مدرک فوق لیسانس از یک دانشگاه معتبر برای دوره های دکتری

شهریه دوره: هزینه تحصیل دوره کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا دانشگاه آلبرتا 8700 دلار در سال است. این هزینه برای دوره دکتری در هر سال هم به همین مقدار خواهد بود.

 

2.تحصیل فیزیک پزشکی در دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن انتاریو در رده 1% دانشگاه های رتبه برتر در دنیا قرار دارد. این دانشگاه یکی از مراکز تحقیقاتی گسترده است که صدها برنامه مختلف را برای دانشجویان بومی و بین المللی فراهم می کند.

دانشگاه وسترن هم دو برنامه مجزا برای تحصیل فیزیک پزشکی دارد. لیسانس علوم فیزیک پزشکی که 4 ساله و تمام وقت است و لیسانس علوم افتخارات فیزیک پزشکی که این دوره هم همین مدت زمان طول می کشد تا افراد بتوانند مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه وسترن دریافت کنند.

آدرس سایت دانشگاه: https://uwo.ca

شرایط پذیرش: مدرک دیپلم و گذراندن 6 درس در سطح عالی، الزامات زبان انگلیسی 6.5 آیلتس یا 83 تافل، نمرات رقابتی در دروس موثر در تحصیل کارشناسی

شهریه: هزینه تحصیل هر دو دوره کارشناسی در این دانشگاه 35960 دلار در سال است. شهریه ها تنها بخشی از هزینه تحصیل در رشته های فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا هستند.

 

تحصیل فیزیک پزشکی در دانشگاه وسترن

 

3.مهندسی فناوری نانو در دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو به عنوان یکی از بهترین مدارس کانادا در خط مقدم آموزش و استفاده از فناوری نانو قرار دارد. در تنها برنامه مهندسی فناوری نانو کانادا، از اصول زیست شناسی، شیمی، الکترونیک و فیزیک کوانتوم برای ایجاد مواد و ماشینهای بسیار کوچک برای دیدن با چشم غیر مسلح استفاده خواهید کرد.

در این دانشگاه با تحقیق در آزمایشگاه های بزرگ و مطرح دنیا از جمله دانشکده پزشکی هاروارد و مرکز تحقیقات مرسدس بنز می تواند یک رزومه فوق العاده و البته مهارت های بی نظیری در این رشته کسب کنید.

در این دانشگاه در طول سال اول، ترکیبی از دوره های اساسی مهندسی فناوری نانو و ریاضی را خواهید گذراند. در سال های بالا، بیشتر کلاس های شما در مهندسی فناوری نانو خواهد بود.

آدرس سایت دانشگاه: https://uwaterloo.ca/

شرایط پذیرش: ریاضیات سطح بالا شامل جبر (پیش حساب) و حساب، فیزیک سطح عالی، شیمی سطح بالا و زبان انگلیسی سطح بالا. برای پذیرش، دانش آموزان به صورت گزینشی انتخاب می شوند.

اتمام موفقیت آمیز دیپلم متوسطه عالی (گواهی پایان تحصیلات متوسطه) به همراه گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی برای تمام دوره های فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا ضروری است.

شهریه: برای دانشجویان بومی 16000 دلار در سال و این هزینه برای دانشجویان بین المللی در هر سال 63000 دلار در سال است.

 

سایر دانشگاه های کانادا برای تحصیل فیزیک پزشکی و فناوری نانو

  • دانشگاه کارلتون: لیسانس شیمی با تمرکز فناوری نانو، کارشناسی علوم نانو
  • دانشگاه مک گیل: لیسانس مهندسی فناوری نانو جزئی، دستگاه ها و مواد الکترونیکی نانو، گروه میکروسکوپ پروب
  • دانشگاه مک مستر: میکروسکوپی مواد در مقیاس نانو
  • موسسه فناوری آلبرتا شمالی: برنامه دیپلم سیستم های فناوری نانو
  • دانشگاه رایسون: لیسانس علوم افتخارات در فیزیک پزشکی
  • دانشگاه دالاهو: گواهینامه های فارغ التحصیلی رشته پزشکی، دکترای فلسفه در فیزیک پزشکی، کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی
  • دانشگاه ویکتوریا: گواهینامه فارغ التحصیلی فیزیک پزشکی

برنامه های بالا تنها بخشی از دوره های آموزشی رشته های فناوری نانو و فیزیک پزشکی در کانادا محسوب می شوند.

 

تحصیل فیزیک پزشکی و فناوری نانو

 

رشته فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا و تحصیل در آن مستلزم داشتن چه شرایطی می باشد؟

رشته فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا امروزه بسیار پرطرفدار شده است. از همین رو در ادامه شرایطی را که جهت پذیرش در این رشته می بایست دارا باشید ارائه خواهیم نمود. به طور کلی دانشگاه ها و کالج های کانادا پیش از قبول دانشجو در این رشته سابقه و رزومه تحصیلی آنها را بررسی خواهند کرد.

به این ترتیب لازم است که فرد حداقل نمرات را در دروس مرتبط با رشته فیزیک کسب نماید. البته شما برای جلب توجه بیشتر و افزایش شانس پذیرش خود می توانید مواردی همچون، پروژه ها و مقالاتی که تاکنون انجام داده اید، نام اساتیدی که با شما همکاری داشته اند و همچنین سابقه تدریس خود را نیز در رزومه تان توضیح دهید.

از طرف دیگر داشتن مدرک آیلتس یا تافل با حداقل نمره از دیگر شرایط اخذ پذیرش دانشجو در رشته فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا می باشد.

 

رشته فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا و شرایط تحصیل در آن

 

هزینه ها

توجه داشته باشید که تحصیل در این رشته و در این کشور مستلزم پرداخت شهریه می باشد. بنابراین داشتن تمکن مالی از اهمیت بالایی برخوردار است. هزینه تحصیل در رشته فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا به طور معمول سالانه حدود 36000  دلار در مقطع کارشناسی، 17000 دلار در مقطع کارشناسی ارشد و 15000 دلار در مقطع دکتری می باشد.

برای کم کردن این میزان از شهریه می توانید از موارد مختلفی مانند بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کانادا، اسکالرشیپ، گرنت و غیره استفاده نمایید. در اینصورت قادر خواهید بود از کمک هزینه هایی که برای تحصیل ارائه می شوند بهره مند شوید.

دوره کارشناسی معمولا 4 ساله بوده و برای دریافت کارشناسی ارشد باید 2 سال دیگر نیز ادامه دهید. افرادی که قصد دارند مدرک دکتری دریافت کنند می بایست 3 الی 4 سال پس از دریافت مدرک فوق لیسانس خود به تحصیل ادامه دهند.

 

جمع بندی

در این مطلب به معرفی رشته فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا، دانشگاه های مطرح آن، شرایط پذیرش، بازار کار و درآمد آن در کانادا پرداختیم. در مورد تحصیل در این رشته تنها داشتن دانش فنی کافی نیست. مهم ترین کار در اینجا فعالیت عملی است. برای مثال در فیزیک پزشکی شما باید به طور روزانه با متخصصان مراقبت های بهداشتی از جمله پزشکان، رادیولوژیست ها و پرستاران در ارتباط باشید.

بنابراین آنچه در پیشرفت شما در رشته فناوری نانو تاثیرگذار است، شامل مهارت های بین فردی و ارتباطی، توانایی رهبری، خلاقیت، مهارت های فنی و به طور کلی پکیج کاملی از عوامل گوناگون است که تحصیل در یک دانشگاه خود می تواند همه این موارد را برای شما به ارمغان بیاورد. قصد تحصیل در کانادا را دارید؟ پس با مشاورین ویزا 724 در تماس باشید.

 

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


درآمد مهندسان نانو تکنولوژی در کانادا چقدر است؟

درآمد یک مهندس نانو در کانادا به طور متوسط 65058 دلار در سال است. این در حالی است که یک فیزیکدان پزشکی (زیر شاخه نانو تکنولوژی) در هر سال می تواند حدود 132932 دلار در سال دستمزد بگیرد.

آیا رشته فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا آینده ای دارد؟

با توجه به اهمیت این رشته ها در صنایع مختلف می توان انتظار داشت که فرصت های شغلی آن در کانادا رو به رشد باشد. هر چند که این فرصت ها از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت خواهد بود.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


حامد :

درود بنده فوق لیسانس مهندسی الکترونیک از دانشگاه فردوسی مشهد دارم‌. موضوع پایان نامم هم در رابطه با طراحی حسگرهای زیستی بوده ایا امکانش هست در مقطع دکتری نانوتکنولوژی پزشکی در کانادا پذیرش بگیرم؟

با درود 

اگر تمام شرایط دانشگاههای کانادا را داشته باشید، بله

فهیمه :

من کارشناسی مهندسی مکانیک گرایش سیالات خوندم.ارشد هم سیستم‌های انرژی. میتوانم دکترا نانو بیوتكنولوژی بخونم در کانادا؟ کدوم شهر شانس قبولی دارم؟

با درود 

اگر شرایط پذیرش رو داشته باشید، بله، استان اونتاریو توصیه میشه

سیامک :

با سلام من سیامک هستم دارای دکترای تخصصی در رشته نانوفناوری پزشکی از دانشگاه مادرید اسپانیا و در حال حاضر هیئت علمی یکی از دانشگاههای علوم پزشکی داخل کشور هستم و همچنین یک شرکت ثبت شده و چند تا محصول آماده تجاری سازی شدن را هم دارم وقصد مهاجرت به صورت کاری یا کارآفرینی و ... را به کانادا دارم لطفا من را راهنمایی کنید ممنون

باید شرایط شما بررسی شود. می توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید.

نرگس معین :

درود خدمت شما اقای حلاج پور عزیز بنده متولد 1374 هستم و کارشناسی خود را در دانشگاه دولتی کاشان با معدل 16/22 گذراندم و درحال حاضر در حال خواندن زبان هستم تا بتونم سال آینده آزمون آیلتس بدهم با این شرایط آیا میتوانم برای ارشد فیزیک پزشکی یا نانو برای دانشگاه های کشور کانادا رزومه بفرستم و اقدام کنم؟! ممنون میشم جواب بدین.

بله ممکنه

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس با شماره ثبت: 461992)

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز دفتر فعال تجاری، مسافرتی در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / ثبت نام لاتاری

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.