مهاجرت استانی کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۱/۰۹/۰۱

مهاجرت استانی کانادا یا PNP یک راه برای کسب اقامت دائم در کانادا است. مسیری که برای افرادی که علاقه مند به مهاجرت به یک استان یا قلمرو خاص کانادا هستند بسیار مناسب است. هر استان و منطقه این کشور، PNP مخصوص به خود را دارد که برای حل نیازهای اقتصادی و اقلیمی آن استان برنامه ریزی شده است.

مهاجرت استانی کانادا مناسب چه کسانی است؟

این برنامه مناسب افرادی است که دارای مهارت، تحصیلات و تجربه کاری برای کمک به اقتصاد یک استان یا منطقه خاص هستند. در ضمن آنها باید در آن استان زندگی کنند و بخواهند ساکن کانادا شوند. یادمان نرود هر استان در برنامه مهاجرت استانی کانادا مسیر (stream) مخصوص خودش را دارد. به عنوان مثال، در یک مسیر برنامه، استان ها و مناطقی ممکن است فقط دانش آموزان یا فقط تاجران را قبول کنند. برای همین نحوه درخواست شما بستگی به این دارد که برای کدام مسیر و استان درخواست می دهید. مثلا ممکن است لازم باشد با استفاده از فرآیند "غیر اکسپرس اینتری" یا از طریق "اکسپرس اینتری" درخواست بدهید. به عنوان بخشی از فرآیند، شما باید معاینه پزشکی بشوید و گواهی عدم سو پیشینه ارائه دهید. همه باید این موارد را پشت سر بگذارند، فارغ از اینکه قرار است برای کدام استان درخواست بدهند.   مهاجرت استانی کانادا  

گزینه های پیش رو

نحوه درخواست شما بستگی به این دارد که دقیقا برای کدام مسیر برنامه استانی درخواست می دهید. اما در فرآیند "غیر اکسپرس اینتری" ، زمان پردازش درخواست بیشتر از "اکسپرس اینتری" است. در ضمن در این گزینه مهاجرت استانی کانادا اگر نامزد شدید، برای اقامت دائم به صورت آنلاین باید درخواست بدهید. در فرآیند "غیر اکسپرس اینتری"، ابتدا باید تصمیم بگیرید که در کدام استان می خواهید زندگی کنید و برای نامزدی به آن استان یا منطقه درخواست بدهید. درخواست شما طبق نیازهای مهاجرت آن استان و میل واقعی زندگی در آن منطقه بررسی می شود. پس از اینکه استان یا منطقه شما را قبول کرد، باید به سازمان "مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا" درخواست بدید. از طرف دیگر، در فرآیند اکسپرس اینتری آنلاین، 2 راه برای درخواست وجود دارد: شما با استان یا منطقه ارتباط برقرا میکنید و برای بررسی تحت یک مسیر (stream) اکسپرس اینتری درخواست می دهید. { ادامه در پاراگراف بعدی بخوانید}.

مهاجرت استانی کانادا : اکسپرس اینتری

پس از ارتباط، اگر استان یا منطقه با نامزدی شما موافقت کرد، یک پروفایل اکسپرس اینتری ایجاد می کنید. روش دیگر این است که شما یک پروفایل اکسپرس اینتری ایجاد می کنید و استان ها و مناطق مورد علاقه خود را مشخص می‌کنید. اگر یک استان یا منطقه "نوتیفیکشن علاقه مندی" را به حساب شما ارسال کرد، شما مستقیماً با آنها تماس می‌گیرید. این روشها در بعضی وارد تازه است. چون در نوامبر 2022، سازمان "مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا" طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) مربوط به مهاجرت استانی کانادا را تغییر داد. برای مثال مشاغل مدیریتی در TEER 0 و مشاغلی که معمولاً به کار کوتاه مدت و بدون آموزش رسمی نیاز دارند در TEER 5 قرار گرفتند. مهاجرت استانی کانادا

نگاهی دقیقتر به روشها

بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت استانی کانادا این سوال را می پرسند که برای کدام برنامه اقدام کنند؟ پاسخ ما معمولا این است: اکسپرس اینتری محبوب‌ترین و معمولاً سریع‌ترین برنامه برای اخذ اقامت دائم کانادا است. پلن اکسپرس اینتری بسته به تمام دسته بندی ها، امتیازی را برای هر متقاضی محاسبه می کند. با این حال، اگر CRS (سیستم رتبه بندی جامع) شما پایین است، می توانید برنامه ریزی کنید که در هر یک از برنامه های PNP برای کانادا درخواست دهید. بسیاری از استان ها متقاضی را حتی با امتیاز CRS پایین می پذیرند. یادمان نرود آیلتس پارامتر کلیدی انتخاب در سیستم مهاجرت کانادا است. مقامات مهاجرت، سطح مهارت انگلیسی متقاضی را بر اساس نتیجه آزمون آیلتس تأیید می کنند. ولی مثلا استان ساسکاچوان کانادا متقاضیانی را می پذیرد که دارای نمره آیلتس پایین برای برنامه خود باشند.

 
 

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزهای رسمی- ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا724 مرکز اطلاعات و خدمات ویزا و مهاجرت

- با مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306

- با مجوز رسمی از وزارت گردشگری بنام آنامرکید افق

- با مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران: 

- با مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- با مجوز مشاوره املاک با لایسنس رسمی از کانادا

- بامجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

دفتر ایران (تهران): 

02188107146 / 02188108744 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

میدان آرژانتین، (خیابان وزرا)، خیابان بیست و یکم پلاک 4 طبقه پنجم واحد 19 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

همراه دفتر ایران (واتساپ/ایمو):

989124644197+/ 989961047804+/ 989383234846+/ 989961042050+ (پاسخ‌گویی واتساپ: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

دفتر کانادا (تورنتو):

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1
Canada Toronto

16474463030+ :CALL & Whatsapp

(مراجعه به دفاتر با رزرو وقت قبلی)

دفتر امارات (دبی):

803, RIGGA AL BUTEEN BUILDING, Al Maktoum Road, Deira, Dubai- UAE
P.O.Box: 80844

(مراجعه به دفاتر با رزرو وقت قبلی)

 

* صفحات مهم:

       
                     
                 
          
                     
 

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.