بازار کار مشاور املاک در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۱۱/۲۱

 

 

تبدیل شدن به مشاور و فروشنده املاک در کانادا، یکی از راه های شاغل شدن در این کشور است. هر چقدر هم که سرمایه داشته باشید، اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید به فکر پیدا کردن یک شغل سودآور باشید تا بتوانید یا زندگی خود را بچرخانید یا حتی اگر سرمایه خوبی از خودتان دارید، بهتر از قبل زندگی کنید.

ورود به صنعت املاک و مستغلات می تواند سودآوری خوبی برای افراد در پی داشته باشد. البته به شرطی که بر همه چیز تسلط داشته باشید؛ زیرا این شغل به همان اندازه که سود خوبی دارد، می تواند دردسر آفرین و خسته کننده باشد.

شاید به آمار که نگاهی داشته باشید، بهتر بتوانید عمق ماجرای این صنعت فوق رقابتی را درک کنید. در کانادا بیش تر از 100 هزار نیروی مشاور و فروشنده املاک وجود دارد. این یعنی به ازای هر 266 نفر، یک مشاور املاک وجود دارد.

با این اوصاف می توانید تصور کنید که به عنوان یک فرد خارجی تازه وارد و مهاجری که قرار است همه چیز را از صفر شروع کند، چه شرایط سختی پیش رو دارید.

در صنعت املاک و مستغلات هر کشوری، فن بیان و مذاکره حرف اول را می زند. پس اینکه فقط ظاهر ماجرا را ببینید و تصور کنید که این شغل برای هر فردی سودآوری خوبی دارد، اشتباه بزرگی است که قبل از این بسیاری از افراد این خطا را مرتکب شده اند.

 

املاک در کانادا

 

درآمد یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا چقدر است؟

درآمد مشاوران املاک به عوامل گوناگونی بستگی دارد. این که شما چقدر مهارت دارید، در کدام منطقه زندگی می کنید، اوضاع بازار چگونه است، کاری که انجام می دهید به شکل تمام وقت نیمه وقت یا پاره وقت است و در نهایت چه میزان در این راه تلاش و فداکاری از خود نشان می دهید، همگی بر این درآمد تاثیرگذار هستند.

طبق آمار به دست آمده شما به عنوان یک مشاور املاک در کشور کانادا از فروش هر خانه باید یک نرخ کمیسیون ثابت دریافت کنید که این نرخ 5 درصد است که البته بین شما و نمایندگان دو طرف تقسیم و به 2.5 درصد کاهش پیدا می کند.

البته این کاهش احتمالا همچنان ادامه دارد؛ زیرا پس از به توافق رسیدن با نماینده کارگزار باز هم باید این نرخ سود را نصف کنید که در نهایت عدد خالص 1.25 درصد سود از فروش هر ملک برای هر مشاور و فروشنده املاک در کانادا باقی می ماند.

اجازه دهید با یک مثل واضح قضیه را روشن تر کنیم. فرض کنید خانه ای به مبلغ 1 میلیون دلار به فروش می رسد. خب با یک حساب سرانگشتی می توانید بفهمید که 5 درصد از این مبلغ 50 هزار دلار خواهد شد. شما باید نصف، نصف این مبلغ یعنی همان 1.25 درصد را بردارید که در انتها نیمی از مبلغ 25 هزار دلار یعنی 12.5 هزار دلار می شود.

اما خب نباید به همین عدد اکتفا کنید. چون بخش زیادی از این هزینه ها صرف اجاره دفتر، مسکن، تجهیزات اداری، کارمندان، بازاریابی و مواردی از این دست می شود. این نرخ در بالاترین حد خود 30 درصد خواهد بود. در نهایت یک مشاور املاک در کانادا به طور متوسط بین 45 تا 65 هزار دلار و در بالاترین حد خود به عنوان یک متخصص تا 110 هزار دلار هم درآمد دارد.

 

مطلب پیشنهادی : وکیل مهاجرت کانادا

 

کار مشاور املاک در کانادا چست؟

به عنوان یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا، در قدم اول نیاز دارید که از روابط اجتماعی و گذاشتن قرارهای مکرر ملاقات لذت ببرید. پس اگر فرد درون گرایی هستید، اصلا این شغل به شما پیشنهاد نمی شود.

کاری که شما باید در این منصب انجام دهید این است که با خریداران املاک قرار ملاقات بگذارید و سر تا پا برای این افراد گوش باشید. این یعنی اینکه باید تمام توجه خود را به خرید و نیازهای او، تمایلاتش بدهید، سبک ترجیحی او را بشناسید، از بودجه او باخبر شوید و در نهایت همه چیز را با فن مذاکره خوب رهبری کنید.

کاری که در نهایت باید انجام دهید این است که ملکی را برای خریدار مد نظر پیدا کنید که بیشترین نزدیکی را با مشخصات وی داشته باشد. اینکه بخواهید هر ملکی را به هر کسی قالب کنید، جز سرخوردگی چیزی عاید شما نخواهد کرد.

کار دیگری نیز بر عهده خواهید داشت و آن قرار ملاقات با کسانی است که قصد فروش املاک خود را دارند. در اینجا کار بررسی ملک، شناخت معایب و مزایا و تبلیغ آن در رسانه های مختلف برای فروش بر عهده خواهید داشت.

 

مشاور املاک در کانادا

 

شرایط تبدیل شدن به مشاور املاک در کانادا

مثل هر شغل دیگری برای ورود به صنعت املاک کانادا یک سری الزامات وجود دارد که باید داشته باشید. برای اینکه به یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا تبدیل شوید، باید در قدم اول از سن قانونی عبور کرده باشید. کمترین مدرک تحصیلی شما برای ورود به این شغل، داشتن دیپلم 12 ساله خواهد بود.

مهم تر از همه این عوامل این است که برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک باید جزو شهروندان کانادایی باشید. این یعنی اینکه تصور کنید تنها با مهاجرت کوتاه مدت و قرارگیری در روند دریافت تابعیت کانادا می توانید به هدف خود برسید، اشتباه است.

البته اکثر قوانین کانادا در مباحث مختلف از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است. این می تواند شامل موارد متعدد مثل جذب مهاجرت، مشاغل و محصلین مختلف شود. این امر در ورود افراد به صنعت املاک این کشور هم صادق است و ممکن است شما بسته به منطقه ای که در آن حضور دارید، شاهد الزامات بیشتری برای پیوستن به این حرفه باشید.

برای مثال برخی از مناطق شرایط بیشتری را برای پذیرش در نظر می گیرند، این که شما سابقه مشابهی دارید یا دوره های مقدماتی را شرکت کرده اید یا نه، می تواند در ارائه مجوز کار به شما در نظر گرفته شود. در نهایت باید قبل از درخواست، شرایط هر منطقه را بررسی کنید.

 

مراحل تبدیل شدن به مشاور و فروشنده املاک در کانادا

ورود به صنعت املاک و مستغلات کانادا در کنار سودآوری خوبی که دارد، چالش های خاص خود را داد، از هزینه دریافت مجور گرفته تا تقسیم کمیسیون با کارگزاری که برخی مواقع بسیار هم بالا است، از جمله مواردی هستند که ورود به این شغل را کمی سخت تر می کنند.

شما برای اینکه به یک مشاور املاک در این کشور تبدیل شوید، باید هزینه اولیه 7745 دلاری را منهای برخی دیگر از هزینه های ورود سرمایه گذاری کنید. البته برای بسیاری از افراد سوال است که روند دریافت مجوز این کار طولانی خواهد بود یا خیر؟ پاسخ بله است. نباید انتظار داشته باشید که مثلا طی دو یا سه ماه از ارائه درخواست، تایید شوید و خواسته شما برآورده شود. حداقل زمانی که برای رسیدن به این هدف باید طی کنید، 3 تا 4.5 خواهد بود.

پس اگر حتی هنوز مهاجرت نکرده اید، اما قصد دارید در این کشور در بخش املاک و مستغلات مشغول به کار شوید، باید از همین حالا تحقیقات خود را شروع کنید. مراحل زیر به شما نشان خواهند داد که چگونه به یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا تبدیل شوید.

 

1.گواهینامه املاک خود را دریافت کنید.

برای شروع نیاز دارید در دوره های آموزشی دریافت مجوز شرکت کنید. برای مثال در برخی از استان های کانادا یک سری دوره برای صدور گواهینامه دارند که از طریق هیئت های انجمن و شوراهای املاک برگزار می شود.

هر ایالت نحوه دریافت این گواهینامه را با دوره آموزشی متفاوتی انجام می دهد. اگرچه شرایط اولیه تقریبا برای همه یکسان است ولی الزامات آموزشی هر منطقه با دیگری تفاوت خواهد داشت.

 

2.برای انجام کار در یک کارگزاری مشغول به شوید.

برای تبدیل شدن به یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا، نیاز دارید تا عضو یک آژانس کارگزاری شوید. این کار به منظور حمایت از مجوز کاری است که شما دریافت کنید. اما ممکن است هر کارگزاری شرایط خاص خود را داشته باشد، برای مثال ممکن است حق کمیسیون آن زیاد باشد که باید قبل از ارائه درخواست خود تمامی جوانب را بسنجید و از قوانین و مقررات آن ها آگاهی پیدا کنید.

 

3.برای دریافت مجوز در آزمون مربوط به آن شرکت کنید.

پس از اینک در یک آژانس کارگزاری املاک ساکن شدید، نوبت به دریافت مجوز می رسد. بیشتر ایالت های کانادا قوانین تست کتبی را برای صدور مجوز ایجاد کرده اند. در صورتی که کار شما تایید شود، باید مبلغی را به عنوان هزینه دریافت مجوز پرداخت کنید. در خلال این روند احتمالا از شما می خواهند که عضو یک مجموعه حرفه ای شوید، که این کار هم هزینه های خاص خود را خواهد داشت.

 

فروشنده املاک در کانادا

 

4.بیمه دریافت کنید.

اگر می خواهید به عنوان یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا با مجوز کامل کار کنید باید بیمه مخصوص خود را داشته باشید تا شما را در برابر خطاهای احتمالی، حادثه یا آسیب پیش بینی نشده ساپورت کند.

 

5.تمرین حرفه ای برای حسن انجام کار و انجام تخصصی آن داشته باشید.

برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک ماهر به تمرین و آزمون و خطا نیاز دارید تا بتوانید خود را به یک حرفه ای این کار تبدیل کنید. معمولا دوره های آموزشی در مناطق مختلف وجود دارد که زیر نظر متخصصان ارشد برگذار می شود و در کارآموزی شما نقش زیادی دارد. در نهایت پس از گذراندن با موفقیت این دوره می توانید کار خود را شروع کنید و با اولین مشتری خود قرار ملاقات بگذارید.

 

هزینه های مربوط به شغل مشاور و فروشنده املاک در کانادا

شما برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک در کانادا باید در مراحل مختلف هزینه های متعددی را متحمل شوید. برای مثال در مرحله پیش ثبت نام به حداقل 3590 دلار سرمایه احتیاج دارید که در بخش های مختلف آموزش الکترونیکی، آزمون تئوری تقویت شده در بخش های مختلف این دوره باید خرج کنید. این دوره حداکثر 24 ماه طول می کشد.

در مرحله پس از ثبت نام هم به سرمایه 770 دلاری نیاز خواهید داشت که خرج مراحل مختلف کار خواهد شد. در نهایت 3385 دلار هم هزینه های اضافی بر روی دوش شما خواهد بود.

این هزینه ها شامل بیمه سالانه، هزینه مجوز دو سال یکبار، حق عضویت های مختلف و هزینه ثبت نام می شود. برخی از این هزینه ها یک بار و فقط هنگام دریافت مجوز و انجام کار گرفته خواهد شد و مواردی مثل بیمه نیاز به تمدید دوباره خواهد داشت.

 

املاک در کانادا

 

جمع بندی

برای بسیاری از افراد، تبدیل شدن به یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا یک رویا است؛ زیرا از گوشه و کنار شنیده اند که این صنعت بسیار سودآور است. اما اگر قرار است به یک مشاوره املاک مشهور تبدیل شوید، یا حداقل کسی که بتواند به راحتی گلیم خود را از آب بیرون بکشد و از این صنعت درآمد خوبی به جیب بزند، باید تلاش زیادی به خرج دهید.

شما می توانید در کانادا در دو بخش فروش املاک یا کارگزار وام مسکن مشغول به کار شوید. هر دو این مشاغل در صنعت املاک و مستغلات این کشور درآمد خوبی خواهند داشت. اما اگر به دنبال کاری که سرعت بهتری هنگام شروع دارد و البته سرمایه گذاری لازم کمتری هم نیاز خواهند داشت، برای شروع بهترین شغل کارگزاری وام مسکن خواهد بود.

در نهایت انتخاب با خود شما خواهد بود. اما آنچه اهمیت دارد استفاده از یک مشاور با سابقه برای رد کردن موانع این مسیر شغلی است. شما می توانید روی متخصصان مهاجرتی ویزا 724 که بانی راه اندازی ده ها شغل و شرکت در کانادا هستند، حساب ویژه ای باز کنید. معطل نکنید و همین حالا مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


آیا صنعت املاک و مستغلات در کانادا سودآور است؟

بله این صنعت در صورت ورود به تجربه و مهارت مناسب در ارتباط گیری با مشتریان و فن بیان و توانایی مذاکره می تواند سودآور باشد.

متوسط درآمد یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا چقدر است؟

این درآمد همانطور که گفتیم به عوامل گوناگونی مثل تعداد ساعت کاری و منطقه محل کار بستگی دارد. اما به طور متوسط یک مشاور املاک تمام وقت در کانادا در هر سال بین 45 تا 65 هزار دلار درآمد دارد که این نرخ برای افراد متخصص بین 100 تا 110 هزار دلار هم خواهد بود.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


محمد ولیلو :

بنده 53 ساله با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی معماری و 22 سال سابقه در طراحی معماری و اجرای پروژه های مسکونی هستم سوام از شما اینه کهبرای شخصی مثل من مراحل تاسیس شرکت املاک و مستغلات و مشاور املاک کانادا چگونه است و چه مراحلی رو باید بگذرانم

Pooria :

سلام ایا استارت آپ با ایده مناسب میتواند راه مناسبی برای دریافت اقا مت باشد اگر چنین است ایا شرکتهای انکوباتور در کانادا انقدر معتبر هستند که از طرح در. مقابل افیسر حمایت کنند؟ ممنون

اگر ارزشمند و شرایط استارتاپ را رعایت کند و بتوانید اثبات کنید که تیم شما قدرت راه اندازی بیزینس را دارد، بله

Babak Besharat :

سلام ، ببخشید آیا اجاره املاک برای مشاور در تورنتو پورسانتی به همراه خواهد داشت ، یا فقط مشاورها میتونن در زمینه فروش و وام مسکن فعالیت کنند ؟ و اگر اجاره هم پورسانت دارد ، به چه صورت محاسبه میشود ؟ ممنونم از اطلاعات خوبی که اینجا قرار دادید .

کمیسیون از فروشنده یا اجاره دهنده دریافت می شود

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزهای رسمی- ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا724 مرکز اطلاعات و خدمات ویزا و مهاجرت

- با مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306

- با مجوز رسمی از وزارت گردشگری بنام آنامرکید افق

- با مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران: 

- با مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- با مجوز مشاوره املاک با لایسنس رسمی از کانادا

- بامجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

دفتر ایران (تهران): 

02188107146 / 02188108744 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

میدان آرژانتین، (خیابان وزرا)، خیابان بیست و یکم پلاک 4 طبقه پنجم واحد 19 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

همراه دفتر ایران (واتساپ/ایمو):

989124644197+/ 989961047804+/ 989383234846+/ 989961042050+ (پاسخ‌گویی واتساپ: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

دفتر کانادا (تورنتو):

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1
Canada Toronto

16474463030+ :CALL & Whatsapp

(مراجعه به دفاتر با رزرو وقت قبلی)

دفتر امارات (دبی):

803, RIGGA AL BUTEEN BUILDING, Al Maktoum Road, Deira, Dubai- UAE
P.O.Box: 80844

(مراجعه به دفاتر با رزرو وقت قبلی)

 

* صفحات مهم:

       
                     
                 
          
                     
 

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.