مشاور املاک کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۶/۱۸

 

 

تبدیل شدن به مشاور و فروشنده املاک در کانادا، یکی از راه های شاغل شدن در این کشور است. هر چقدر هم که سرمایه داشته باشید، اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید به فکر پیدا کردن یک شغل سودآور باشید تا بتوانید یا زندگی خود را بچرخانید یا حتی اگر سرمایه خوبی از خودتان دارید، بهتر از قبل زندگی کنید.

ورود به صنعت املاک و مستغلات می تواند سودآوری خوبی برای افراد در پی داشته باشد. البته به شرطی که بر همه چیز تسلط داشته باشید؛ زیرا این شغل به همان اندازه که سود خوبی دارد، می تواند دردسر آفرین و خسته کننده باشد.

شاید به آمار که نگاهی داشته باشید، بهتر بتوانید عمق ماجرای این صنعت فوق رقابتی را درک کنید. در کانادا بیش تر از 100 هزار نیروی مشاور و فروشنده املاک وجود دارد. این یعنی به ازای هر 266 نفر، یک مشاور املاک وجود دارد.

با این اوصاف می توانید تصور کنید که به عنوان یک فرد خارجی تازه وارد و مهاجری که قرار است همه چیز را از صفر شروع کند، چه شرایط سختی پیش رو دارید.

در صنعت املاک و مستغلات هر کشوری، فن بیان و مذاکره حرف اول را می زند. پس اینکه فقط ظاهر ماجرا را ببینید و تصور کنید که این شغل برای هر فردی سودآوری خوبی دارد، اشتباه بزرگی است که قبل از این بسیاری از افراد این خطا را مرتکب شده اند.

 

املاک در کانادا

 

درآمد یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا چقدر است؟

درآمد مشاوران املاک به عوامل گوناگونی بستگی دارد. این که شما چقدر مهارت دارید، در کدام منطقه زندگی می کنید، اوضاع بازار چگونه است، کاری که انجام می دهید به شکل تمام وقت نیمه وقت یا پاره وقت است و در نهایت چه میزان در این راه تلاش و فداکاری از خود نشان می دهید، همگی بر این درآمد تاثیرگذار هستند.

طبق آمار به دست آمده شما به عنوان یک مشاور املاک در کشور کانادا از فروش هر خانه باید یک نرخ کمیسیون ثابت دریافت کنید که این نرخ 5 درصد است که البته بین شما و نمایندگان دو طرف تقسیم و به 2.5 درصد کاهش پیدا می کند.

البته این کاهش احتمالا همچنان ادامه دارد؛ زیرا پس از به توافق رسیدن با نماینده کارگزار باز هم باید این نرخ سود را نصف کنید که در نهایت عدد خالص 1.25 درصد سود از فروش هر ملک برای هر مشاور و فروشنده املاک در کانادا باقی می ماند.

اجازه دهید با یک مثل واضح قضیه را روشن تر کنیم. فرض کنید خانه ای به مبلغ 1 میلیون دلار به فروش می رسد. خب با یک حساب سرانگشتی می توانید بفهمید که 5 درصد از این مبلغ 50 هزار دلار خواهد شد. شما باید نصف، نصف این مبلغ یعنی همان 1.25 درصد را بردارید که در انتها نیمی از مبلغ 25 هزار دلار یعنی 12.5 هزار دلار می شود.

اما خب نباید به همین عدد اکتفا کنید. چون بخش زیادی از این هزینه ها صرف اجاره دفتر، مسکن، تجهیزات اداری، کارمندان، بازاریابی و مواردی از این دست می شود. این نرخ در بالاترین حد خود 30 درصد خواهد بود. در نهایت یک مشاور املاک در کانادا به طور متوسط بین 45 تا 65 هزار دلار و در بالاترین حد خود به عنوان یک متخصص تا 110 هزار دلار هم درآمد دارد.

 

مطلب پیشنهادی : وکیل مهاجرت کانادا

 

کار مشاور املاک در کانادا چست؟

به عنوان یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا، در قدم اول نیاز دارید که از روابط اجتماعی و گذاشتن قرارهای مکرر ملاقات لذت ببرید. پس اگر فرد درون گرایی هستید، اصلا این شغل به شما پیشنهاد نمی شود.

کاری که شما باید در این منصب انجام دهید این است که با خریداران املاک قرار ملاقات بگذارید و سر تا پا برای این افراد گوش باشید. این یعنی اینکه باید تمام توجه خود را به خرید و نیازهای او، تمایلاتش بدهید، سبک ترجیحی او را بشناسید، از بودجه او باخبر شوید و در نهایت همه چیز را با فن مذاکره خوب رهبری کنید.

کاری که در نهایت باید انجام دهید این است که ملکی را برای خریدار مد نظر پیدا کنید که بیشترین نزدیکی را با مشخصات وی داشته باشد. اینکه بخواهید هر ملکی را به هر کسی قالب کنید، جز سرخوردگی چیزی عاید شما نخواهد کرد.

کار دیگری نیز بر عهده خواهید داشت و آن قرار ملاقات با کسانی است که قصد فروش املاک خود را دارند. در اینجا کار بررسی ملک، شناخت معایب و مزایا و تبلیغ آن در رسانه های مختلف برای فروش بر عهده خواهید داشت.

 

مشاور املاک در کانادا

 

شرایط تبدیل شدن به مشاور املاک در کانادا

مثل هر شغل دیگری برای ورود به صنعت املاک کانادا یک سری الزامات وجود دارد که باید داشته باشید. برای اینکه به یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا تبدیل شوید، باید در قدم اول از سن قانونی عبور کرده باشید. کمترین مدرک تحصیلی شما برای ورود به این شغل، داشتن دیپلم 12 ساله خواهد بود.

مهم تر از همه این عوامل این است که برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک باید جزو شهروندان کانادایی باشید. این یعنی اینکه تصور کنید تنها با مهاجرت کوتاه مدت و قرارگیری در روند دریافت تابعیت کانادا می توانید به هدف خود برسید، اشتباه است.

البته اکثر قوانین کانادا در مباحث مختلف از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است. این می تواند شامل موارد متعدد مثل جذب مهاجرت، مشاغل و محصلین مختلف شود. این امر در ورود افراد به صنعت املاک این کشور هم صادق است و ممکن است شما بسته به منطقه ای که در آن حضور دارید، شاهد الزامات بیشتری برای پیوستن به این حرفه باشید.

برای مثال برخی از مناطق شرایط بیشتری را برای پذیرش در نظر می گیرند، این که شما سابقه مشابهی دارید یا دوره های مقدماتی را شرکت کرده اید یا نه، می تواند در ارائه مجوز کار به شما در نظر گرفته شود. در نهایت باید قبل از درخواست، شرایط هر منطقه را بررسی کنید.

 

مراحل تبدیل شدن به مشاور و فروشنده املاک در کانادا

ورود به صنعت املاک و مستغلات کانادا در کنار سودآوری خوبی که دارد، چالش های خاص خود را داد، از هزینه دریافت مجور گرفته تا تقسیم کمیسیون با کارگزاری که برخی مواقع بسیار هم بالا است، از جمله مواردی هستند که ورود به این شغل را کمی سخت تر می کنند.

شما برای اینکه به یک مشاور املاک در این کشور تبدیل شوید، باید هزینه اولیه 7745 دلاری را منهای برخی دیگر از هزینه های ورود سرمایه گذاری کنید. البته برای بسیاری از افراد سوال است که روند دریافت مجوز این کار طولانی خواهد بود یا خیر؟ پاسخ بله است. نباید انتظار داشته باشید که مثلا طی دو یا سه ماه از ارائه درخواست، تایید شوید و خواسته شما برآورده شود. حداقل زمانی که برای رسیدن به این هدف باید طی کنید، 3 تا 4.5 خواهد بود.

پس اگر حتی هنوز مهاجرت نکرده اید، اما قصد دارید در این کشور در بخش املاک و مستغلات مشغول به کار شوید، باید از همین حالا تحقیقات خود را شروع کنید. مراحل زیر به شما نشان خواهند داد که چگونه به یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا تبدیل شوید.

 

1.گواهینامه املاک خود را دریافت کنید.

برای شروع نیاز دارید در دوره های آموزشی دریافت مجوز شرکت کنید. برای مثال در برخی از استان های کانادا یک سری دوره برای صدور گواهینامه دارند که از طریق هیئت های انجمن و شوراهای املاک برگزار می شود.

هر ایالت نحوه دریافت این گواهینامه را با دوره آموزشی متفاوتی انجام می دهد. اگرچه شرایط اولیه تقریبا برای همه یکسان است ولی الزامات آموزشی هر منطقه با دیگری تفاوت خواهد داشت.

 

2.برای انجام کار در یک کارگزاری مشغول به شوید.

برای تبدیل شدن به یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا، نیاز دارید تا عضو یک آژانس کارگزاری شوید. این کار به منظور حمایت از مجوز کاری است که شما دریافت کنید. اما ممکن است هر کارگزاری شرایط خاص خود را داشته باشد، برای مثال ممکن است حق کمیسیون آن زیاد باشد که باید قبل از ارائه درخواست خود تمامی جوانب را بسنجید و از قوانین و مقررات آن ها آگاهی پیدا کنید.

 

3.برای دریافت مجوز در آزمون مربوط به آن شرکت کنید.

پس از اینک در یک آژانس کارگزاری املاک ساکن شدید، نوبت به دریافت مجوز می رسد. بیشتر ایالت های کانادا قوانین تست کتبی را برای صدور مجوز ایجاد کرده اند. در صورتی که کار شما تایید شود، باید مبلغی را به عنوان هزینه دریافت مجوز پرداخت کنید. در خلال این روند احتمالا از شما می خواهند که عضو یک مجموعه حرفه ای شوید، که این کار هم هزینه های خاص خود را خواهد داشت.

 

فروشنده املاک در کانادا

 

4.بیمه دریافت کنید.

اگر می خواهید به عنوان یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا با مجوز کامل کار کنید باید بیمه مخصوص خود را داشته باشید تا شما را در برابر خطاهای احتمالی، حادثه یا آسیب پیش بینی نشده ساپورت کند.

 

5.تمرین حرفه ای برای حسن انجام کار و انجام تخصصی آن داشته باشید.

برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک ماهر به تمرین و آزمون و خطا نیاز دارید تا بتوانید خود را به یک حرفه ای این کار تبدیل کنید. معمولا دوره های آموزشی در مناطق مختلف وجود دارد که زیر نظر متخصصان ارشد برگذار می شود و در کارآموزی شما نقش زیادی دارد. در نهایت پس از گذراندن با موفقیت این دوره می توانید کار خود را شروع کنید و با اولین مشتری خود قرار ملاقات بگذارید.

 

هزینه های مربوط به شغل مشاور و فروشنده املاک در کانادا

شما برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک در کانادا باید در مراحل مختلف هزینه های متعددی را متحمل شوید. برای مثال در مرحله پیش ثبت نام به حداقل 3590 دلار سرمایه احتیاج دارید که در بخش های مختلف آموزش الکترونیکی، آزمون تئوری تقویت شده در بخش های مختلف این دوره باید خرج کنید. این دوره حداکثر 24 ماه طول می کشد.

در مرحله پس از ثبت نام هم به سرمایه 770 دلاری نیاز خواهید داشت که خرج مراحل مختلف کار خواهد شد. در نهایت 3385 دلار هم هزینه های اضافی بر روی دوش شما خواهد بود.

این هزینه ها شامل بیمه سالانه، هزینه مجوز دو سال یکبار، حق عضویت های مختلف و هزینه ثبت نام می شود. برخی از این هزینه ها یک بار و فقط هنگام دریافت مجوز و انجام کار گرفته خواهد شد و مواردی مثل بیمه نیاز به تمدید دوباره خواهد داشت.

 

املاک در کانادا

 

نکات قابل توجه برای مشاور املاک کانادا

برای آن که بتوانید در قالب یک مشاور املاک کانادا فعالیت کنید لازم است روحیات شما برای این شغل مناسب باشد. همچنین توانایی شما برای صحبت به زبان انگلیسی باید در حد اعلایی قرار داشته باشد تا بتوانید به خوبی در مسیر اقناع سازی و ارائه مشاوره به مراجعه کنندگان گام بردارید. فن بیان یکی از مهارت های لازم برای مشاورین املاک است. برای پرورش و تقویت این مهارت تسلط شما به زبان انگلیسی از جمله ملزومات است.

 

دوره پیش از صدور مجوز

میزان درآمد شما به صورت مستقیم به میزان دانش تان در این زمینه بستگی دارد. البته برای فعالیت در زمینه مشاور املاک در کانادا نیاز به تحصیلات آکادمیک نخواهید داشت. اما لازم است دوره ای را تحت عنوان 'pre-licensing training سپری کنید که به معنای دوره پیش از صدور مجوز است.

 

مشاوره املاک در کانادا

 

تیم مشاور املاک کانادا

در صورتی که موفق شدید کسب و کار خود را به عنوان مشاور املاک کانادا راه اندازی کنید لازم است یک تیم حرفه ای را در کنار خود داشته باشید. در کشور کانادا مشاوره املاک، از روند سنتی که در ایران شاهد آن بوده اید بسیار فاصله گرفته است. به همین علت کمک گرفتن از اینترنت و شبکه های اجتماعی از جمله ملزومات این شغل است. علاوه بر این لازم است تیم شما به خوبی در زمینه های مرتبط با مشاوره املاک از جمله برخورد با مشتریان آموزش ببینند.

برای آن که بتوانید نیاز مشتریان خود را به عنوان یک مشاور املاک کانادا مرتفع نمایید لازم است شنونده خوبی باشید. با این کار میتوانید به خوبی از نیازها و انتظارات مشتریان آگاه شده و بهترین پلن را به آنها معرفی نمایید. تشویق تیم و استفاده درست از توانمندی های افراد از جمله دیگر ملزومات شغل شماست. یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید استخدام مربیان برای آموزش تیم و توسعه مجموعه است. با این کار شما میتوانید از تجربه های مربیان درس بگیرید و روز به روز موفق تر عمل نمایید.

 

جمع بندی

برای بسیاری از افراد، تبدیل شدن به یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا یک رویا است؛ زیرا از گوشه و کنار شنیده اند که این صنعت بسیار سودآور است. اما اگر قرار است به یک مشاوره املاک مشهور تبدیل شوید، یا حداقل کسی که بتواند به راحتی گلیم خود را از آب بیرون بکشد و از این صنعت درآمد خوبی به جیب بزند، باید تلاش زیادی به خرج دهید.

شما می توانید در کانادا در دو بخش فروش املاک یا کارگزار وام مسکن مشغول به کار شوید. هر دو این مشاغل در صنعت املاک و مستغلات این کشور درآمد خوبی خواهند داشت. اما اگر به دنبال کاری که سرعت بهتری هنگام شروع دارد و البته سرمایه گذاری لازم کمتری هم نیاز خواهند داشت، برای شروع بهترین شغل کارگزاری وام مسکن خواهد بود.

در نهایت انتخاب با خود شما خواهد بود. اما آنچه اهمیت دارد استفاده از یک مشاور با سابقه برای رد کردن موانع این مسیر شغلی است. شما می توانید روی متخصصان مهاجرتی ویزا 724 که بانی راه اندازی ده ها شغل و شرکت در کانادا هستند، حساب ویژه ای باز کنید. معطل نکنید و همین حالا مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


آیا صنعت املاک و مستغلات در کانادا سودآور است؟

بله این صنعت در صورت ورود به تجربه و مهارت مناسب در ارتباط گیری با مشتریان و فن بیان و توانایی مذاکره می تواند سودآور باشد.

متوسط درآمد یک مشاور و فروشنده املاک در کانادا چقدر است؟

این درآمد همانطور که گفتیم به عوامل گوناگونی مثل تعداد ساعت کاری و منطقه محل کار بستگی دارد. اما به طور متوسط یک مشاور املاک تمام وقت در کانادا در هر سال بین 45 تا 65 هزار دلار درآمد دارد که این نرخ برای افراد متخصص بین 100 تا 110 هزار دلار هم خواهد بود.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


Milad amin :

سلام عرض خسته نباشید من 13سال کار املاک میکنم و جواز کسب چند سالی به نام خودم هستش دپارتمان هستم و 40مشاور در حال حاضر در مجموعه من مستقیم با بنده کار میکنن.بیشتر از 200مشاور پرورش دادم. چطور میتونم همین شغل رو در کانادا اقدام نمایم.از طریق شما چه کمکی به بنده میتونید بکنید که حتی از مشاور شروع کنم در کانادا.

سعید حبیبی :

درود خدمت شما بنده حدود 20 سال سابقه و مجوز املاک در ایران دارم ایا در کانادا بعد از جه دوره وجه مدت میتوانم شاغل شوم ممنون

با سلام

باید دوره آکادمیک مشاوره املاک را در کانادا بگذرانید که دوره دو تا 4 ساله هستند.

مهدی حسینی :

برای مشاور املاک شدن در کانادا چه ازمونی باید شرکت کرد؟ منبع آزمون چیست ؟

با درود 

آزمون نیست باید مدرک آکادمیک دریافت کنید.

Mehdi tehrani :

راه اندازی یک آژانس املاک در ونکوور کانادا چقدر نیازمند سرمایه است و چقدر زمان لازم دارد برای راه اندازی و شرایط مهاجرت از این طریق وجود دارد ؟ ممنون از پاسخ شما

باید در ابتدا لایسنس دریافت کنید فقط سرمایه شما مهم نیست 

و برای مهاجرت از این طریق باید بررسی شود که آیا شرایطش را دارید یا خیر، می توانید با شماره های پشتیبانی در تماس باشید.

رها :

سلام ایا میتوانید دررشته مشاور املاک در شهر مونترال به زبان انگلیسی برای من پذیرش تحصیلی بگیرید اگر روش اینساید وکالج هم باشد واجد شرایط هستم چون ویزای توریستی دارم

با درود و احترام

اطلاعات ارسالی شما کافی نمی باشد، جهت بررسی دقیق پرونده و وضعیت شما توصیه می شود تایم مشاوره رزرو بفرمایید که به صورت حضوری و یا غیر حضوری شرایط شما توسط مشاور بررسی شود و مناسبترین روش به شما پیشنهاد داده شود.

فواد :

من مشاور املاک هستم با 9 سال سابقه کار خواهان مهاجرت به کانادا و کار در زمینه شغلی خودم هستم نیاز به مشاوره دارم

با درود 

برای بررسی دقیق شرایط به بالای سایت قسمت فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه بفرمایید.

محمد ولیلو :

بنده 53 ساله با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی معماری و 22 سال سابقه در طراحی معماری و اجرای پروژه های مسکونی هستم سوام از شما اینه کهبرای شخصی مثل من مراحل تاسیس شرکت املاک و مستغلات و مشاور املاک کانادا چگونه است و چه مراحلی رو باید بگذرانم

Pooria :

سلام ایا استارت آپ با ایده مناسب میتواند راه مناسبی برای دریافت اقا مت باشد اگر چنین است ایا شرکتهای انکوباتور در کانادا انقدر معتبر هستند که از طرح در. مقابل افیسر حمایت کنند؟ ممنون

اگر ارزشمند و شرایط استارتاپ را رعایت کند و بتوانید اثبات کنید که تیم شما قدرت راه اندازی بیزینس را دارد، بله

Babak Besharat :

سلام ، ببخشید آیا اجاره املاک برای مشاور در تورنتو پورسانتی به همراه خواهد داشت ، یا فقط مشاورها میتونن در زمینه فروش و وام مسکن فعالیت کنند ؟ و اگر اجاره هم پورسانت دارد ، به چه صورت محاسبه میشود ؟ ممنونم از اطلاعات خوبی که اینجا قرار دادید .

کمیسیون از فروشنده یا اجاره دهنده دریافت می شود

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.