مدیریت هزینه های زندگی و تحصیل در تورنتو


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۴/۱۹

 

 

مدیریت هزینه­‌های زندگی و تحصیل در تورنتو کانادا

در سال های اخیر سیاست کانادا مبنی بر مهاجرپذیری بوده و هر ساله تعداد نسبتا زیادی از سراسر جهان می‌توانند برای زندگی در ایالت‌ها و شهرهای مختلف کانادا همچون تورنتو کانادا درخواست می‌دهند. هر ایالت قوانین خود را برای پذیرش شهروند دارد ولی این قوانین مازاد بر قوانین کلی است که دولت کانادا هر ساله در برنامۀ کشوری مهاجر پذیری تصویب می کند. یکی از شرایطی که می تواند به مهاجران در پذیرش در جامعۀ میزبان کمک کند، تحصیل در دانشگاه های کانادایی است که در آیندۀ شغلی آن ها مؤثر خواهد بود. به همین دلیل بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند دو سال تحصیل در دانشگاه های این کشور را برای تسهیل اقامت خود می‌گذرانند. علاوه بر آنکه رتبۀ بالای دانشگاه های کانادایی باعث شده تا بسیاری از کسانی که قصد ادامۀ تحصیل را دارند، متقاضی ورود به دانشگاه های کانادایی باشند. مسلم آنکه این افراد هم برای اقامت چند ساله در کانادا بایستی هزینه‌هایی را متحمل شوند. به همین دلیل لازم است تا پیش از آنکه به فرستادن درخواست مهاجرت یا تحصیل در دانشگاه های کانادا اقدام کنید از هزینه‌های زندگی در آنجا اطلاع پیدا کنید.

 

تورنتو واقع در ایالت انتاریو یکی از شهرهای پرجمعیت کاناداست. این شهر که شهری چند فرهنگی است در نتیجه یکی از بهترین انتخاب ها برای مهاجران زندگی در تورنتو خواهد بود. همچنین امکان یافتن شغل در آن بالاست. با این حال هزینه‌های زندگی در تورتنو و مخصوصا اجارۀ آپارتمان نسبتا زیاد است و باعث شده تا در سال های اخیر حتی خود کانادایی های جوان هم ترجیح دهند که با خانواده شان زندگی کنند. با این حال انواع مختلفی از سکونتگاه در تورنتو برای افراد وجود دارد. از اجاره یک اتاق به عنوان خوابگاه با امکانات مشترک در خانه تا سوئیت و آپارتمان.

 

هزینۀ زندگی در تورنتو

 

تورنتو مرکز ایالت اونتاریو یکی از شهرهای محبوب با استاندارهای بالا برای زندگی است.

 

هزینۀ زندگی در تورنتو کانادا

تورنتو از شهرهای گران برای زندگی است و هر ساله بر هزینه‌های زندگی در آن افزوده می شود. در این مقاله ما هزینه‌های زندگی برای یک فرد جوان و مستقل را برآورد می کنیم در صورتی که می‌توان با راهکارهایی هزینه‌های زندگی را کاهش داد یا اینکه ممکن است با اضافه شدن برخی امکانات، هزینه‌های زندگی نیز افزایش یابد.

 

ارزانترین روش مهاجرت کانادا از زبان آقای حلاج پور (عضو رسمی ICCRC کانادا)

برای مشاهده دیگر ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

 

مسکن در تورنتو کانادا

هزینۀ مسکن در تورنتو در سال 2019 نسبت به سال 2018 افزایش داشته و می توان برآورد کرد که در سال آینده هم افزایش خواهد داشت. طبق اطلاعات سایت rentboard.ca اجاره متوسط اتاق تا یک آپارتمان برای یک نفر ماهانه بدین صورت است.

- آپارتمان یک خوابه در مجتمع: 2212 دلار

- آپارتمان یک خوابه: 1987 دلار

- آپارتمان- سوئیت: 2082 دلار 50 سنت

- آپارتمان دوخوابه در یک مجتمع همراه با هم اتاقی: مجموعا 4075 دلار یا نفری 2037 دلار و 50 سنت

- میانگین: 2079 دلار و 75 سنت

هزینه اجاره مسکن با توجه به موقعیت مکانی و امکانات آن متفاوت خواهد بود.

 

هزینه مسکن در تورنتو کانادا

 

اشتراک تلفن و اینترنت در تورنتو کانادا

هزینه‌های بسته‌های اینترنتی برای تلفن های هوشمند هم نسبت به سال قبل بالا رفته است. بیشتر شرکت های مخابراتی بسته سه گیگ به همراه یک گیگ هدیه را پیشنهاد می‌دهند و این بسته ها هم در تورنتو کانادا خواهان زیادی دارد. برخی شرکت ها مثل بل، راجرز و تلوس، بستۀ چهار گیگ اینترنت به همراه مکالمه و پیامک رایگان و نامحدود درون شبکه ای را برای کاربرانشان فراهم کرده اند. متوسط هزینه اشتراک هر کدام از این شرکت ها در ماه به ترتیب 100 دلار، 85 دلار و 85 دلار می باشد. که رقمی به طور متوسط 90 دلار در ماه را بایستی بابت اشتراک تلفن کنار گذاشت.

 

بسته های پر سرعت اینترنت خانگی هم با متوسط سرعت دانلود 15-750 Mbps و آپلود 1-10 Mbps در شرکت های مختلف و پرمخاطب بدین شرح است:

بل: 84 دلار و 95 سنت در ماه، راجرز69 دلار 99 سنت در ماه و تکساوی: 46 دلار در ماه. به طور متوسط برای اینترنت خانگی هم بایستی مبلغ 66 دلار و 98 سنت در ماه هزینه کرد. هزینۀ تلفن هم به طور متوسط 90 دلار در ماه است.

حمل و نقل در تورنتو کانادا

خوشبختانه هزینۀ حمل و نقل در تورنتو مناسب است و امکانات زیادی هم برای مسافران وجود دارد. TTC که سیستم حمل و نقل عمومی در تورنتو شامل اتوبوس، مترو و سایر وسایل نقلیه خیابانی را پوشش می‌دهد به طور متوسط 146 دلار و 25 سنت ماهانه بابت خدمات خود دریافت می‌کند. ولی با کارت های جدید اشتراک سالانه Presto که می توان از باجه های مختلف در ایستگاه های مترو و اتوبوس تهیه کرد به طور متوسط 10 دلار در هر ماه در هزینه‌های حمل و نقل صرفه جویی خواهد شد. اگر قصد ندارید که از کارت استفاده کنید به طور نقدی در هر مرتبه استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی برای بزرگسالان مبلغ 3 دلار و 25 سنت باید بپردازید. بلیط های تک سفره Presto هم برای هر بزرگسال 3 دلار و 10 سنت است. اگر دانشجو باشید می‌توانید از خدمات حمل و نقل عمومی ارزان استفاده کنید. در این صورت 116 دلار و 85 سنت بابت کارت مترو و اتوبوس خواهید پرداخت.

 

باید هزینۀ تاکسی را هم به هزینه های حمل و نقل افزود. بالاخره ممکن است شما در شرایطی مثل عدم پوشش حمل و نقل عمومی یا زمانی خارج از برنامه مترو و اتوبوس مجبور باشید که از تاکسی استفاده کنید. به طور متوسط هزینۀ کرایه تاکسی از مرکز شهر تا مناطق حومه مثل یونگ یا دونداس، 30 دلار می باشد. حالا بستگی به محل زندگی شما و لزوم رفت و آمد به شهر و خارج شهر، باید هزینه کرایه تاکسی را هم در نظر بگیرید.

 

 

خوراک در تورنتو کانادا

خوشبختانه هزینه های تهیۀ خوراک نسبت به سال قبل چندان تغییر نکرده است. به طور متوسط هر مرد جوان در ردۀ سنی 19 تا 30 سال 319 دلار و 87 سنت در ماه برای خوراک خود صرف می کند. این مصرف برای زنان جوان کمتر است و ماهانه 247 دلار و 33 سنت می باشد. البته با توجه به اینکه در چه محله ای در تورنتو زندگی کنید و از چه مواد غذایی استفاده کنید یا اینکه کدام فروشگاه ها را برای خرید انتخاب کنید این هزینه هم متغیر خواهد بود. هر خانواده هم برای تهیه خوراک به طور متوسط 1013 دلار خرج می کند.

 

سرگرمی در تورنتو کانادا

اینکه چطور اوقات فراغت خود را سپری کنید و چه عاداتی داشته باشید در هزینه‌های این بخش بسیار مؤثر است. برخی دوست دارند که با دوستانشان به رستوران بروند. برخی برنامه های فرهنگی مثل بازدید از موزه را ترجیح می‌دهند. برخی سینما رفتن و برخی هم ترجیح می دهند تا در خانه بمانند و فیلم ببینند یا کتاب بخوانند. نمی توان چندان برآورد مشخصی از این هزینه‌ها داشت ولی به طور متوسط بیرون رفتن برای شام یک بار در ماه 70 دلار هزینه دارد. هر بار خرید قهوه هم به طور متوسط 4 دلار قیمت دارد.

اشتراک فیلم در نتفلیکس 13 دلار و 99 سنت و اشتراک موسیقی گوشی‌های هوشمند حدود 9 دلار و 99 سنت خواهد بود. برای سینما و رویدادهای فرهنگی در هر ماه 50 دلار را می توان در نظر گرفت.

تفریحات و خوراک از هزینه‌هایی است که می‌توان با مدیریت آن ها، صرفه جویی سالانه خوبی داشت.

 

 

تورنتو کانادا

 

ورزش، سلامتی و تناسب اندام در تورنتو کانادا

هزینه های عضویت در کلاس‌های تناسب اندام در باشگاه های تورنتو بالاست و به طور ماهانه 275 دلار هزینه خواهد داشت که بسیاری از جوانان ترجیح می دهند این هزینه را در زندگی فاکتور بگیرند. ولی عضویت در سالن‌های ورزشی برخی باشگاه های تورنتو تا 10 دلار در هر ماه هم موجود است. می‌توان در کلاس‌هایی مثل یوگا که ارزان‌تر می باشند شرکت کرد. همچنین سالن های ورزشی مختلفی در تورنتو هستند که اشتراک های سالیانه همراه با تخفیف ارائه می‌دهند.

 

بیمه در تورنتو کانادا

بیمه اتومبیل و بیمه اجاره خانه دو بیمه ای است که حتما در اقامت در تورنتو با آن مواجه خواهید شد. با توجه به اینکه اکثر مهاجران از اتومبیل استفاده نمی‌کنند، سراغ بیمه اجاره خانه خواهیم رفت. قیمت بیمه برای یک آپارتمان 750 فوت مربعی در شرق، غرب، شمال یا جنوب تورنتو، 57 دلار و 28 سنت در ماه است که البته شامل گزینۀ انتخابی خسارات ناشی از سیل هم هست. اگر بیمۀ ساده را انتخاب کنید 51 دلار و 60 سنت در ماه بابت بیمه پرداخت خواهید کرد.

 

هزینه های تحصیل در تورنتو کانادا

در تورنتو دانشگاه‎های زیادی وجود دارد که بر اساس رتبه بندی جهانی جایگاه های متفاوتی دارند و در نتیجه هزینه های تحصیل در آن ها نیز متفاوت خواهد بود. شورای دانشگاه های اونتاریو هر ساله متوسط تحصیل در دانشگاه های این ایالت را منتشر می‌کند که به تفکیک گروه های تحصیلی به شرح زیر است. هزینه تحصیل در دانشگاه های تورنتو سالانه از 35890 دلار تا 58680 دلار برای دانشجویان بین المللی با توجه به رشته انتخابی متفاوت خواهد بود. رشته های علوم انسانی ارزان ترین رشته‌ها و رشته های مهندسی، پزشکی و دندان پزشکی گران‌ترین آن‌ها هستند. هزینه‌های تحصیلی نیز همانند سایر هزینه ها هر ساله افزایش خواهند داشت به طوری که امسال 7 درصد افزایش شهریه در کانادا به چشم می خورد ولی وقتی شما در دانشگاهی مشغول به تحصیل شوید شهریه شما بر اساس سال ورودتان محاسبه خواهد شد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های تورنتو با توجه به رشته‌های مختلف متفاوت است.

به عنوان مثال هزینه های دانشگاه تورنتو برای دانشجویان سال اول در سال تحصیلی 2019- 2020 برای علوم کامپیوتری، مدیریت و سایر رشته‌های مرتبط 53290 دلار است که با هزینه های اقامت در خوابگاه می تواند 5991 تا 10105 دلار هم در سال افزایش داشته باشد.

 

مهاجرت به تورنتو کانادا

 

با توجه به اطلاعات سایت masterportal هزینه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی به شرح زیر است:

تجارت و مدیریت: 56000 دلار

علوم کامپیوتری و فناوری اطلاعات: 55500 دلار

مهندسی و تکنولوژی: 55000 دلار

علوم اجتماعی: 56000 دلار

علوم طبیعی: 53000 دلار

در مقاطع بالاتر این شهریه سالانه بدین شرح خواهد بود:

تجارت و مدیریت: 52700 دلار

- علوم کامپیوتری: 52500 دلار

- پزشکی: 58300 دلار

- علوم اجتماعی: 37000 دلار

 

 سازمان مهاجرتی کاناداپاس (visa724.com)، به مدیریت عاملی عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا، آقای مهیار حلاج پور با داشتن مجوزهای لازمه از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران و مجوز رسمی از  ICCRC ، تا بحال صدها پرونده موفق و قانونی مهاجرتی داشته است.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

 

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

> هزینه های زندگی و تحصیل در ونکور کانادا

> دریافت پذیرش از دانشگاه مک گیل

> پذیرش دانشگاه مونترال

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.