شرط معدل دانشگاه های کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۶/۱۸

 

 

نمرات خوب دبیرستان فقط لازمه ورود به دانشگاه نیستند، بلکه نشانه ای از این هستند که شما یاد گرفته اید زمان خود را مدیریت کنید، انتظارات را درک کنید و اطلاعات را حفظ و سازماندهی کنید؛ همه مهارت هایی که کلید یک تجربه موفق پس از دبیرستان هستند. رابرت آستروف از مشاوران Astroff می گوید: « یک روش آزمایش شده و واقعی برای ورود به دانشگاه وجود ندارد که برای همه مفید باشد. اما یک راه مطمئن برای وارد نشدن به یک برنامه دانشگاهی وجود دارد، نرسیدن به حد نصاب نمره! در این مطلب قصد داریم تمامی نکات مربوطه به معدل های دانشگاه های کانادا و معدل های مخصوص هر هر دانگشاه را بیان کنیم. با ما همراه باشید!

شرط معدل دانشگاه های کانادا

آیا معدل در پذیرش تحصیل کانادا واقعاً مهم است؟

معدل مهم است، اما فقط تا حدی که توسط کمیته پذیرش تعیین می شود. کسب نمره 4.0 در دبیرستان احتمالاً پذیرش شما را در اکثر دانشگاه های دولتی تضمین می کند. اما برای Ivy League و سایر دانشگاه های انتخابی، معدل عالی حداقل نیازی است که اکثر متقاضیان باید برآورده کنند تا در نظر گرفته شوند. با این حال، به یاد داشته باشید که معدل تنها بخشی از سوابق تحصیلی شماست. هم کالج ها و هم دانشگاه های مقطع کارشناسی ارشد به دستاورد هایی مانند تجربه کاری مرتبط یا داوطلبانه، مقالات شخصی و توصیه نامه ها نگاه می کنند.GPA (معدل) نیز بسته به اهداف حرفه ای شما می تواند مهم باشد. هنگامی که برای یک شغل سطح اول درخواست می دهید، معدل خود را تنها در صورتی در رزومه خود بگنجانید که فکر می کنید شانس شما را برای دریافت این نقش افزایش می دهد.

 

مقیاس نمره دهی دانشگاه چیست؟

مقیاس درجه بندی دانشگاه، روشی است که میزان پیشرفت تحصیلی شما را در طول دوره تحصیلی نشان می دهد. مقیاس درجه بندی عامل تعیین کننده ای است که نشان می دهد آیا در پایان تحصیلات خود به شما مدرک اعطا می شود، میزان موفقیت شما از نظر تحصیلی و اینکه آیا اجازه ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را خواهید داشت یا خیر.

نکته مهم این است که برای دانشجویان بین‌المللی، سیستم نمره‌دهی دانشگاه معیاری است که نتایج تحصیلی شما با آن اندازه‌گیری می‌شود تا مشخص شود آیا شما واجد شرایط پذیرش در دوره‌های دانشگاهی هستید یا خیر. این امر به ویژه در هنگام انتقال از یک دانشگاه در یک کشور به کشور دیگر، یا ارائه درخواست با استفاده از نتایج دبیرستان از یک کشور برای تحصیل در خارج از کشور صادق است. برخلاف سیستم نمره‌دهی در برخی کشور ها، سیستم رتبه‌ بندی دانشگاه‌ های کانادا از سیستم طبقه‌بندی استفاده نمی‌کند، بلکه از ترکیبی از نمرات حروفی و معدل (GPA) استفاده می‌کند. علاوه بر این، مقیاس معدل در کانادا با سیستمی که در دانشگاه های ایالات متحده آمریکا و سایر کشورها اعمال می شود یکسان نیست.

تحصیل در کانادا با معدل پایین

سیستم درجه بندی بین المللی برای تحصیل در کانادا چیست؟

سیستم درجه بندی بین المللی به مقیاس اندازه گیری پیشرفت تحصیلی و نتایج برای دانش آموزان متوسطه و دانشگاه اشاره دارد. اگرچه از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما هدف یکسان است. این برای اعطای نمره، درصد یا نمره، که تعیین می کند آیا شما یک دوره یا مدرک را گذرانده اید و آیا واجد شرایط تحصیل در یک موضوع یا مدرک خاص هستید، به عنوان مثال، مدرک کارشناسی ارشد. در ساده ترین شکل، سیستم درجه بندی را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

شرط معدل برای تحصیل در کانادا

معدل خوب در کانادا چیست؟

پاسخ به این سوال ممکن است به ایالتی که در آن تحصیل می کنید بستگی داشته باشد، اما نمرات معدل کانادا معمولاً از 4.0 مشخص می شود، با این حال، در مورد ایالت های خاص این میزان می تواند تا 9.0 باشد. برای اخذ پذیرش به عنوان یک دانشجوی بین المللی معمولاً به حداقل نمره حرف B یا معدل بالای 2.67 نیاز دارید. اندازه گیری نمره معدل خوب در کانادا را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

معدل بالای 4.0 = عالی

معدل بالای 3.5 = خیلی خوب

معدل بالای 3.0 = خوب

معدل بالای 2.5 = رضایت بخش

معدل خوب در کانادا

سیستم نمره بندی هر ایالت کانادا

همانطور که گفته شد، بسته به جایی که برای تحصیل انتخاب می کنید، تغییراتی در مقیاس درجه بندی کانادا پیدا خواهید کرد. کانادا در مجموع ده استان و سه قلمرو دارد:

 • یوکان
 • بریتیش کلمبیا
 • آلبرتا
 • مانیتوبا
 • نوناووت
 • سرزمینهای شمال غربی
 • ساسکاچوان
 • انتاریو
 • کبک
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • نیوبرانزویک
 • نوا اسکوشیا
 • جزیره پرنس ادوارد

از بین این استان ها و مناطق کانادا، ساده ترین سیستم رتبه بندی دانشگاه، متعلق به ساسکاچوان است. این استان از درصدها و نمرات حرفی برای قضاوت در مورد عملکرد تحصیلی و تعیین شرایط ورود استفاده می کند. اگر علاقه مند به تحصیل در برخی از استان های مورد علاقه دانشجویان بین المللی مانند انتاریو، بریتیش کلمبیا و آلبرتا هستید، سیستم نمره دهی مقیاس نمره 4.0 است.

 

حداقل معدل لازم برای پذیرش دانشگاه های کانادا

این جدول معدل لازم برای دانشجویان سال اول ورودی رشته های هنر، علوم، بازرگانی و مهندسی را ارائه می کند. یک فضای خالی نشان می دهد که دانشگاه در آن باره دانشکده خاصی ندارد یا اطلاعات آن در دسترس نبوده است.

شرط معدل دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادایی که معدل پایین را برای کارشناسی ارشد 2021 می پذیرند

فارغ التحصیلان یا متقاضیانی که GPA پایین تری دارند اصلاً نباید وحشت کنند زیرا هنوز هم می توانند مشخصات علمی خود را ارائه کرده و همچنان پذیرفته شوند. اگر GPA ضعیفی دارید که کمتر از حد انتظار برای کارشناسی ارشد است، می توانید برای دانشگاه هایی که GPA های پایینی قبول می کنند، درخواست دهید.

 

اگر GPA شما کمتر از حد انتظار باشد چه باید کرد؟

اولین چیزی که متقاضیان باید بدانند این است که معدل، تنها معیار در نظر گرفته شده برای پذیرش نیست. به این ترتیب، متقاضیان با GPA پایین اما سوابق تحصیلی خوب هنوز شانسی دریافت پذیرش دارند. بنابراین به متقاضیانی که GPA پایینی دارند توصیه می‌شود تا از برخی از موارد زیر برخوردار باشند:

 1. یک بیانیه قوی از هدف
 2. تجارب حرفه ای
 3. مهارت ها و تخصص های شخصی
 4. توصیه نامه
 5. فعالیت های فوق برنامه
 6. یک GRE خوب (آزمون سوابق تحصیلات تکمیلی)

توجه: اگر معدل پایینی دارید، محدودیت هایی برای پذیرش شما وجود دارد. به همین دلیل، حتما موارد زیر را انجام دهید:

 • از مدارسی که اکیداً از معدل به عنوان یک عامل تعیین کننده برای پذیرش استفاده می کنند، اجتناب کنید.
 • دوره های هنر متقاضیانی را در نظر می گیرند که GPA کمتری نسبت به دوره های علوم و مهندسی دارند.
 • دوره های بازرگانی برای متقاضیانی با معدل پایین خوب است.
 • از دوره‌هایی که به جای مهارت‌ها، تجربیات و تخصص‌های شخصی و شخصی نیاز به درس و سوابق مبتنی بر دانشگاه دارند، اجتناب کنید.

همچنین بدانید که دانشگاه های مختلف در کانادا شرایط پذیرش و GPA متفاوتی را مطابق با شرایط ورودی خود دارند و این شرایط ممکن است کمی متفاوت باشد.

همه نکات درباره شرط معدل دانشگاه های کانادا

لیست دانشگاه هایی در کانادا که GPA پایین را در سال 2021 می پذیرند

 1. دانشگاه رجینا (UREGINA)
 2. دانشگاه لیک هد
 3. دانشگاه MacEwan (کالجGrant MacEwan)
 4. کالج نیاگارا
 5. کالج دانشگاه کینگ
 6. کالج کاموسون
 7. کالج اجتماعی ونکوور
 8. دانشگاه کبک Trois-Rivieres
 9. دانشگاه لثبریج
 10. دانشگاه کبک
 11. مدرسه مدیریت HEC مونترال
 12. دانشگاه ترنت
 13. دانشگاه کبک چیکوتیمی
 14. دانشگاه وینیپگ
 15. دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
 16. دانشگاه سنت مری
 17. دانشگاه لورنتین
 18. دانشگاه آتاباسکا
 19. دانشگاه جزیره پرنس ادوارد
 20. دانشگاه آکادیا
 21. دانشگاه تامپسون ریورز
 22. دانشگاه کبک ریموسکی
 23. دانشگاه مانت رویال
 24. دانشگاه کبک اوتاوایس
 25. موسسه ملی تحقیقات علمی دانشگاه INRS
 26. دانشگاه نیپیسینگ
 27. دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی
 28. دانشگاه براندون
 29. مدرسه فناوری برتر
 30. دانشگاه اسقف
 31. دانشگاه مونت سنت وینسنت
 32. دانشگاه کیپ برتون
 33. دانشگاه مونکتون
 34. دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)
 35. دانشکده پزشکی انتاریو شمالی (دانشگاه Lakehead دانشگاهLaurentian)
 36. دانشگاه فنی انتاریو
 37. دانشگاه مونت آلیسون
 38. دانشگاه رویال رودز
 39. کالج نظامی سلطنتی کانادا
 40. دانشگاه کبک  Abitibi-Temiscamingue
 41. دانشگاه ترینیتی وسترن
 42. موسسه فناوری بریتیش کلمبیا
 43. کالج کایروپراکتیک یادبود کانادا
 44. دانشگاه ساسکاچوان (USASK)
 45. کالج سنکا
 46. موسسه فناوری و آموزش پیشرفته کالج شریدان
 47. دانشگاه دره فریزر
 48. دانشگاه سنت توماس
 49. دانشگاه کنکوردیا ادمونتون
 50. دانشگاه جزیره ونکوور (مالاسپینا)
 51. دانشگاه سنت پل
 52. دانشگاهOCAD (کالج هنر و طراحی انتاریو)
 53. کالج دانشگاه کوانتلن
 54. کالج  Bow Valley
 55. کالج  Fanshawe
 56. موسسه فناوری آلبرتای شمالی
 57. کالج اوکاناگان
 58. کالج جورج براون
 59. کالج داگلاس
 60. موسسه فناوری آلبرتای جنوبی
 61. دانشگاه آلگوما
 62. کالج لانگارا
 63. کالج موهاک
 64. دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
 65. کالج کونستوگا
 66. کالج آلگونکوین
 67. دانشگاه کاپیلانو
 68. کالج گرجستان
 69. کالج هامبر
 70. کالج سنتنیال تورنتو
 71. دانشگاه TÉLUQ

توجه: لیست بالا به هیچ وجه بر معیارها و شرایط پذیرش دانشگاه تأثیر نمی گذارد. بنابراین باید آنها را به صورت جداگانه بررسی کنید تا شرایط کامل ورود آنها را در ارتباط با درخواست خود مشاهده کنید.

 

حال که اطلاعات کاملی در خصوص دانشگاه‌های کانادا که با نمره پایین نیز پذیرش دارند، دانستید بیایید ببینیم بهترین دانشگاه‌های کانادا که جزو ده دانشکده برتر هستند، کدامند.

 

دانشگاه‌های برتر کانادا

 

بهترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه تورنتو، از برترین دانشگاه‎های کانادا است. این دانشگاه در رتبه بندی جهانی، رتبه 25 را از آن خود کرده است. از آنجایی که در زمینه علوم و تحقیقات پیشرفت‌های بسیاری را به نام خود ثبت کرده است نسبت به سال گذشته 4 پله صعود رتبه داشته است. برای پذیرفته شدن در این دانشگاه راه سختی پیش رو خواهید داشت. نرخ پذیرش این دانشگاه را 43 درصد گزارش کرده‌اند.

به لحاظ هزینه نیز این دانشگاه جزو دانشکده‌های گران به حساب می‌آید. برای دانشجویان بین الملل قیمت‌ها کمی بالاتر خواهد بود. این طور که گزارش شده است برای ثبت نام به عنوان یک دانشجوی بین المللی از 55 هزار دلار کانادا تا حدود 70 هزار دلار کانادا لازم خواهید داشت. برای ثبت نام در این دانشگاه باید به استان انتاریو، شهر تورنتو مهاجرت کنید.

دانشگاه مک گیل در رتبه بندی جهانی رتبه 31 را به نام خود ثبت کرده است. این دانشگاه دارای 12 برنده جایزه نوبل است که به نوبه خود افتخار بزرگی برای دانشگاه به حساب می‌آید. در میان دانشگاه‌های کانادا، رتبه 2 را به دانشگاه مک گیل اختصاص داده‌اند. در مک گیل علاوه بر دوره‌های کارشناسی، دوره‌های کارشناسی ارشد، دکتری و دیگر تحصیلات تکمیلی ارائه می‌شود. این دانشکده در استان کبک، شهر مونترال واقع شده است.

 

دانشگاه کانادا

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا، سومین دانشگاه، در میان برترین دانشگاه‌های کانادا است. این دانشگاه بر روی پله 45 جهان قرار دارد. از نگاه دانشجویان، این دانشگاه یکی از بهترین مکان‌ها برای تحصیل و حتی کسب تجربه زندگی دانشجویی است. دانشکده در شهر ونکوور، استان بریتیش کلمبیا، قرار دارد.

دانشگاه مونترال، جزو دانشگاه‌های کانادا است که به زبان فرانسه است. این دانشگاه در سال 1878 تاسیس شده است و تا کنون بیش از ده هزار دانشجوی بین المللی داشته است. این دانشکده تمامی مقاطع تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و دیگر مقاطع تحصیلی را ارائه می‌دهد.

 

کلام پایانی

ثبت نام در دانشگاه‌های کانادا را با کمک کارشناسان ما به آسان‌ترین کار تبدیل کنید. دانشگاه‌های کانادا در حال پیشرفت هستند به طوری که روز به روز رتبه خود را در میان دانشگاه‌های برتر دنیا بهبود می‌بخشند.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


آیا می توانم با معدل پایین وارد دانشگاه های کانادا شوم؟

هر معدلی که کمتر از.00 2 (GPA) باشد برای کارشناسی ارشد ضعیف در نظر گرفته می شود، اما این بدان معنا نیست که نمی توانید برای کارشناسی ارشد درخواست دهید. هنوز هم شانسی برای پذیرش در دانشگاه های کانادا وجود دارد اما فرایند آن ممکن است دشوار باشد.

آیا معدل 4.0 طبق سیستم GPA برای پذیرش در کانادا خوب است؟

4.0  یک امتیاز کامل بالاتر از میانگین معدل ملی است. به طور کلی، 4.0 معدل ایده آل است، زیرا به این معنی است که برای دستیابی به نمره A در تمام کلاس های خود سخت تلاش کرده اید.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


Ari :

با معدل 14،15 تو سال های دبیرستان میشه اینگلیس یا اسپانیا تحصیل کرد؟دانشگاه برم مثلاً اونجا مشکلی با معدل ندارن؟رشتم انسانیه مثلاً بخوام روانشناسی با حسابداری بخونم

با درود 

مشکلی نیست

Amirreza :

با سلام . برای مهاجرت تحصیلی خواستم که ازتون مشاوره بگیرم . معدلم پایینه اگه جی مت و آیلتس رو نمره بالای بگیرم شانسی برای پذیرش دارم یا نه

بله ممکنه برخی دانشگاهها قبول کنن شرایط شما رو برای غیر فاند

yosef :

سلام وقت بخیر من کارشناسی مهندسی برق دارم با معدل 13/5 و سال 96 فارغ التحصیل شدم و متولد بهمن 64 هستم میخواستم ببینم شانس ویزای تحصیلی برای من جقدر هست و در ضمن من کل اوقات تحصیلی مشغول مار بودم و کارم با رشتم مرتبط هست و حدود 9 سال سابقه کار دارم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایین. با تشکر

با درود 

شانس ویزای تحصیلی به خیلی عوامل بستگی دارد، می توانید داخل سایت فرم ارزیابی تکمیل بفرمایید تا شرایط شما بررسی شود.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس با شماره ثبت: 461992)

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز دفتر فعال تجاری، مسافرتی در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / ثبت نام لاتاری

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.