اگر مایل هستید در رشته شیمی در کانادا تحصیل کنید، دنبال کردن این راهنما برای شما ضروری خواهد بود. در اینجا قرار است بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل این رشته را به شکل کامل معرفی کنیم. اما قبل از آن می خواهیم درباره بازار کار شیمی در کانادا و البته نرخ متوسط درآمد شیمی دانان در این کشور صحبت کنیم.

شیمی یک زمینه و رشته مطالعه فوق العاده جذاب است. از آنجا که این ماده برای جهان ما بسیار اساسی است، شیمی در زندگی همه نقش دارد و تقریباً همه جنبه های وجود ما را به نحوی لمس می کند.

شیمی برای برآوردن نیازهای اساسی ما به غذا، پوشاک، سرپناه، سلامتی، انرژی و هوای پاک، آب و خاک ضروری است. فناوری های شیمیایی مربوط به شیمی، با ارائه راه حل های جدید برای مشکلات مربوط به سلامتی، مواد و مصرف انرژی، کیفیت زندگی ما را از راه های مختلف غنی می کند. بنابراین، مطالعه شیمی در آماده سازی ما برای دنیای واقعی مفید است.

این رشته معمولا به عنوان علم مرکزی شناخته می شود؛ زیرا علوم مختلفی از جمله ریاضی، فیزیک، زیست، زمین شناسی و حتی پزشکی را به هم مرتبط می کند. بنابراین شیمی می تواند در هر جایی از این کره خاکی بسیار مهم و ضروری باشد. با ما همراه باشید تا شما را با تحصیل این رشته در کانادا، بیشتر آشنا کنیم.

رشته شیمی در کانادا

بازارکار رشته شیمی در کانادا چگونه است؟

اگر قصد تحصیل رشته شیمی، در کشور مهاجرپذیر و چند فرهنگی کانادا را دارید، باید قبل از هر چیز نسبت به آینده شغلی خود مطمئن باشید. مطمئنا هیچ کس دوست ندارد سال ها وقت خود را صرف تحقیق و پژوهش و تلاش در رشته ای کند که از آینده آن چندان مطمئن نیست. اقتصاد کنونی کانادا و منابع طبیعی وسیع این کشور، آن را در موقعیتی مناسب برای ایجاد یک اقتصاد مبتنی بر نوآوری قوی قرار داده است. سرمایه گذاری بیشتر در زمینه نوآوری برای دستیابی به این هدف ضروری خواهد بود.

چشم انداز عظیم منابع طبیعی فرصتی را برای ایجاد بسیاری از زنجیره های ارزش دانش محور با تولید محصولات با ارزش از این منابع فراهم می کند. به عنوان مثال، فرصت هایی در صنعت نفت برای ساختن مواد با ارزش بازار بالا مانند ترکیبات دارویی وجود دارد. کانادا همچنین سلامت و محیط زیست را از دیگر اولویت های آینده می داند که به شیمی دانان نیاز خواهد داشت. بنابراین برای رسیدن به این هدف، کانادا نیاز به شیمی دانان بیشتری خواهد داشت.

اگر قصد دارید در رشته شیمی در کانادا مشغول به تحصیل شوید، می توانید در نهایت پس از فارغ التحصیلی، خصوصا هنگام دریافت مدرک ارشد یا دکتری شیمی خود، در یکی از مشاغل زیر مشغول کار شوید.

 • شیمی کنترل کیفیت
 • شیمیدان ارگانیک
 • شیمیدان ارشد تجزیه و تحلیل
 • شیمیدان غذا
 • شیمی دارویی
 • شیمی آزمایشگاه چوب
 • شیمیدان تحقیق و نوآوری
 • تکنسین آزمایشگاه شیمی

این موارد تنها بخشی از مشاغل شیمی محسوب می شوند که در کانادا می توان با مشغول شدن در آن ها درآمدزایی کرد. با توجه به آنچه گفتیم، برای مهندسان شیمی، در بازه زمانی سال 2019 تا سال 2028، انتظار می رود تعداد مشاغل جدید (ناشی از افزایش تقاضا و تقاضای جایگزینی) در مجموع 3600 نفر باشد.

شیمی

متوسط درآمد مهندسان شیمی در کانادا چقدر است؟

اگر قصد تحصیل در رشته شیمی در کانادا را دارید، حتما یکی از سوالات مهمی که به دنبال یافتن پاسخ آن هستید، نرخ دستمزد مهندسان شیمی و شیمیدانان در کانادا است.

بر اساس داده های به دست آمده از سایت https://ca.talent.com متوسط حقوق یک مهندس شیمی در کانادا، در هر سال چیزی حدود 68773 دلار است. یعنی به عبارتی چنین شخصی در هر ساعت حدود 35.27 دلار، در هر روز 265 دلار در هر هفته 1323 دلار و در هر ماه حدود 5731 دلار درآمد دارد. این داده ها بر اساس تحقیق 46 حقوق به دست آمده است.

حقوق ورودی های این شغل، فارغ التحصیلان تازه کار یا به طور کلی افراد مبتدی، حدود 40950 دلار در سال است. این نرخ برای افراد با سابقه بسیار خوب و حدود 107626 دلار خواهد بود.

1.درآمد شیمی دانان کانادا بر اساس حرفه

بر این اساس یک دانشمند شیمی به طور متوسط در هر سال حدود 90 هزار دلار درآمد دارد. این درآمد برای برخی دیگر از مشاغل مرتبط با شیمی به ترتیب 87289 دلار برای مهندس توسعه، 84997 دلار برای مهندس پروژه، 79697 دلار برای مهندس فرآیند، 75000 دلار برای مهندس طراح و حدود 73953 دلار در هر سال برای مهندس شیمی است.

این نرخ برای آزمایشگاه فناوری 49494 دلار، کارشناس آزمایشگاه 41925 دلار، اپراتور 35365 دلار و برای اپراتور دستگاه 33150 دلار در هر سال است. بنابراین می توان گفت فارغ التحصیلان رشته شیمی در کانادا، نسبت به متوسط حقوق در کانادا، درآمد بالاتری دارند.

2.درآمد شیمی دانان کانادا بر اساس منطقه و ایالت

اگر بخواهیم به تفکیک استان ها به معرفی حقوق و دستمزد برخی مشاغل مرتبط با رشته شیمی در کانادا بپردازیم، باید عرض کنیم که در ایالت آلبرتا شهر کلگری، یک تکنسین مهندس شیمی در هر ساعت حدود 30 دلار درآمد دارد. این نرخ دستمزد برای استاد مهندس شیمی در برامپتون، انتاریو، در هر سال بین 62717 تا 108723 دلار در هر سال است.

درآمد یک مهندس تعاونی شیمی در آزمایشگاه گاز در منطقه ساری بریتیش کلمبیا در هر ساعت 21.44 دلار است. دستمزد مدیر تولید مواد شیمیایی مهندسی شیمی در کیچنر انتاریو، بین 100000 تا 140000 دلار در هر سال است.

درآمد یک استاد مهندسی شیمی در دانشگاه واترلو انتاریو در هر سال حدود 150000 تا 200000 دلار در هر سال است که تا اینجا نرخ بیشترین دستمزد شیمی دانان را به خود اختصاص داده است.

اما دستمزد یک تکنیسن مهندسی رشته شیمی در کانادا در منطقه لوئیس کبک، در هر ساعت بین 18 تا 23 دلار خواهد بود. یک مهندسی تعاونی در ساری بریتیش کلمبیا حدود 19 تا 20 دلار در هر ساعت درآمد دارد. این دستمزد برای تکنسین مهندسی شیمی در کلگری آالبرتا تا 30 دلار در هر ساعت است. همین شغل در ایالت کبک در هر ساعت حدود 18 تا 23 دلار دستمزد خواهد گرفت.

مطلب پیشنهادی : تحصیل در کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته شیمی

کانادا به دلیل داشتن استانداردهای عالی دانشگاهی از مقطع ابتدایی تا متوسطه، کالج ها و دانشگاه ها در سراسر جهان مشهور است. کیفیت تحصیل با شهریه مقرون به صرفه، این کشور را به یکی از محبوب ترین مقاصد آموزش عالی برای دانشجویان بین المللی تبدیل می کند. رتبه بندی QS World University 2021 شامل 26 دانشگاه برتر کانادا است. دانشگاه ها و کالج های کانادا طیف گسترده ای از دوره ها را در رشته های مختلف مانند مهندسی، میکروبیولوژی، مخابرات، علوم محیط زیست، کشاورزی و غیره ارائه می دهند.

دلایل زیادی وجود دارند که مردم می خواهند در دانشگاه های برتر کانادا ادامه تحصیل دهند. یکی از این دلایل، جهانی بودن دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور از نظر سطح کیفیت آموزش و امکانات آموزشی است. از دیگر دلایل جذب دانشجویان به این کشور برای تحصیل، سطح کیفی زندگی، فرصت های شغلی و اقامتی، بورسیه های تحصیلی، زندگی در جامعه چند فرهنگی پر رونق، یادگیری تجربی و مردم دوست بودن این کشور است. فارغ از دلایل جذب افراد برای تحصیل در این کشور، شناخت بهترین دانشگاه ها در اولیت بسیاری از افراد قرار دارد.

از بهترین دانشگاه های رشته شیمی در کانادا، می توان به ترتیب به مراکز آموزشی تورنتو، دانشگاه واترلو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه اتاوا، دانشگاه کلگری، دانشگاه مک مستر، دانشگاه مونترال و دانشگاه کوئینز اشاره کنیم که به تریتب بر اساس مطالعات امریکایی در رتبه 1 تا 10 بهترین مراکز آموزشی این کشور برای تحصیل رشته شیمی در کانادا محسوب می شوند.

1.دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو برترین دانشگاه کانادا برای تحصیل رشته های مختلف است. این دانشگاه در سال 1827 تاسیس شد و در حال حاضر حدود 700 برنامه کارشناسی و 200 برنامه کارشناسی ارشد رشته های مختلف را تحت پوشش خود قرار داده است.

شهرت دانشگاه تورنتو علاوه بر سطح کیفی آموزشی بالا، به جنبش ها و برنامه های اثربخش در نقدهای ادبی و البته نظریه های ارتباطات است که باعث به شهرت رسیدن این دانشگاه شده است.

این دانشگاه تحقیقات خود را در رشته شیمی بر اساس هفت بخش اصلی شیمی تجزیه، شیمی بیولوژیکی و آلی، فیزیک شیمیایی، شیمی محیط، پلیمر و شیمی مواد، شیمی معدنی و شیمی فیزیک هماهنگ کرده است که خود شامل طیف گسترده ای از کارهای مشترک است. برای اتصال مستقیم به درگاه سایت این دانشگاه برای بررسی شرایط تحصیل رشته شیمی در کانادا، باید به آدرس https://utoronto.ca مراجعه کنید.

دانشگاه تورنتو

شرایط پذیرش دانشگاه تورنتو برای تحصیل رشته شیمی

اگر قرار است در رشته شیمی دانشگاه تورنتو تحصیل کنید، باید بدانید که این رشته در پردیس سنت جورج و دانشکده هنر و علوم تدریس خواهد شد. طول دوره کارشناسی آن 4 ساله و این دانشگاه 1 بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است. از جمله الزامات لازم برای ورود به دوره کارشناسی، موارد زیر خواهند بود.

 • نمره ورودی سال قبل بین 80 تا 100
 • انگلیسی درجه 12
 • زیست، شیمی، فیزیک، حسابداری و بردارها درجه 12
 • دیپلم دبیرستان انتاریو یا معادل آن

شهریه دانشگاه تورنتو برای تحصیل رشته شیمی

شهریه دوره های کارشناسی این دانشگاه برای متقاضیان بومی در هر سال 6100 دلار و برای دانشجویان بین المللی 57020 دلار خواهد بود. این شهریه برای دانشجویان کارشناسی ارشد 34370 دلار و برای دانشجویان دکتری 33880 دلار خواهد بود.

2.دانشگاه واترلو

یکی از ده برنامه شیمی برتر در کانادا، در دانشگاه واترلو زیر نظر استادان مجرب و حرفه ای تدریس می شود. در این دانشگاه می توانید دروس آموزشی مختلفی را از شیمی آلی گرفته تا شیمی تحلیلی، علوم نانو، علوم پلیمر و موارد دیگر مطالعه کنید.

شما می توانید در این دانشگاه با مطالعه رشته شیمی در کانادا تخصص و مهارت بالایی در مطالعه خواص بنیادی مولکول ها، اتم ها و البته واکنش آن ها با مکانیک ترمودینامیک و مکانیک کانتومی کسب کنید.

علاوه بر این در دانشگاه واترلو دروسی به شما آموزش داده خواهد شد که بتوانید با استفاده از این آموزش ها و از طریق شبیه سازی های کامپیوتری مشکلات شیمیایی را حل کنید. دانشگاه واترلو این امکان را برای دانشجویان خود فراهم می کند تا علاوه بر کسب تجربه در شغل های مربوط به رشته خود به صورت کارآموزی، حدود 20 ماه تجربه را به همراه درآمد به دست بیاورند.

این کارآموزی ها کمک می کند تا دانشجو مسیرهای شغلی احتمالی در آینده را برای خود کشف کند. این برنامه های کاری شامل تکنسین تحلیل آبجو سازی، تکنسین شیمیایی، مدرس علوم، تحلیلگر کشف، تکنسین تضمین کیفیت، دستیار داروساز و توسعه دهنده محصول خواهد بود. آدرس سایت دانشگاه واترلو https://uwaterloo.ca است.

دانشگاه واترلو

شرایط پذیرش دانشگاه واترلو برای تحصیل رشته شیمی

 • حداقل 70 درصد از نمره نهایی انگلیسی
 • حداقل 70 درصد از حداقل نمره نهایی عملکردهای پیشرفته
 • حداقل 70 درصد از نمرات حساب و بردارها
 • تسلط مناسب بر دروس زیست، شیمی، فیزیک، ریاضی و مدیریت داده ها

موارد بالا برای فارغ التحصیلان دبیرستان انتاریو برای تحصیل رشته شیمی در کانادا است. این الزامات برای دانشجویان بین المللی شامل موارد زیر خواهند بود.

 • ریاضیات سطح بالا شامل پیش حساب
 • فیزیک سطح عالی
 • شیمی سطح بالا
 • زبان انگلیسی سطح بالا
 • گواهینامه موفقیت آمیز پایان دوره دبیرستان یا تحصیلات متوسطه
 • گواهینامه پیش دانشگاهی برای افرادی که دبیرستان خود را قبل از 2019 به پایان رسانده اند.

نکته مهم برای قبولی در این دانشگاه معدل بالای دبیرستان و نمرات رقابتی در مقطع ارشد دبیرستان است. برای اطلاع از نحوه معادل سازی نمرات می توانید از مشاورین موسسه مهاجرتی ویزا 724 کمک بگیرید.

 

شهریه دانشگاه واترلو برای تحصیل رشته شیمی در کانادا

دپارتمان شیمی دانشگاه واترلو، هر ساله حداقل میزان حمایت تحصیلی را در قالب برنامه های بورسیه و جوایز تحصیلی به دانشجویان ارائه می کند. با این وجود شهریه برای دانشجویان ارشد داخلی دانشگاه واترولو 24922 دلار در هر سال و این رقم برای دانشجویان ارشد بین المللی این دانشگاه نیز همین مقدار خواهد بود.

شهریه برنامه های دکتری شیمی دانشگاه واترلو در هر سال 25162 دلار برای دانشجویان داخلی و در صورت واجد شرایط بودن دانشجو 24162 دلار در هر سال برای دانشجویان خارجی است.

شهریه دانشگاه واترلو

 

3.دانشگاه مک گیل برای تحصیل رشته شیمی

گزینه سوم پیشنهاد ما برای تحصیل رشته شیمی در کشور کانادا، دانشگاه مک گیل است. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که تحصیل در این دانشگاه بسیار سخت است؛ زیرا این دانشگاه در حال حاضر رتبه 27 برترین دانشگاه های کانادا را به دست آورده است و تحصیل در آن مانند سایر دانشگاه های برتر کانادا فوق العاده رقابتی است.

گروه شیمی این دانشگاه یکی از فعال ترین بخش های آن با وجود هیئت علمی 35 نفره است. دانشگاه مک گیل در حال حاضر حدود 200 دانشجو کارشناسی شیمی و 150 دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. اگر می خواهید به سایت این دانشگاه به شکل مستقیم در ارتباط باشید، باید به آدرس https://mcgill.ca/chemistry بروید.

شرایط پذیرش دانشگاه مک گیل برای تحصیل رشته شیمی در کانادا

شرایط دانشگاه مک گیل برای پذیرش دانشجویان کارشناسی، درست مثل دو دانشگاه واترلو و تورنتو است. این دانشگاه هم پیش نیازهای خود را بر پایه تسلط مناسب و کافی بر دروس فیزیک، شیمی، ریاضی، انگلیسی و زیست قرار داده است. سطح زبان انگلیسی هم که برای دانشجویان بین المللی باید بالا باشد. این سطح از طریق آزمون های بین المللی زبان سنجیده می شود.

شهریه دانشگاه مک گیل برای تحصیل رشته شیمی

شهریه این دانشگاه برای افراد ساکن ایالت کبک 2180 دلار، برای افراد کانادایی خارج از این استان 2810 دلار و برای دانشجویان خارجی 20580 دلار در هر سال برای مقطع کارشناسی ارشد است.

شهریه دانشگاه مک گیل

 

4.دانشگاه بریتیش کلمبیا

اگر کمی با دانشگاه های کانادا، یا دانشگاه های برتر دنیا آشنایی داشته باشید، مطمئنا نیازی به تعریف مرکز آموزشی بریتیش کلمبیا در ونکوور نخواهید داشت.

دانشگاه ubc در بین گروه های بین المللی شیمی مشهور است. این دانشگاه به طور مداوم در بین برترین گروه های شیمی در کشور کانادا هم قرار می گیرد به همین دلیل جزو بهترین انتخاب ها برای تحصیل رشته شیمی در کانادا است.

گروه شیمی مشارکت در مقطع کارشناسی در تحقیقات را اولویت بندی می کند و چندین دوره سطح بالا را ارائه می دهد که به دانش آموزان اجازه می دهد تجربه تحقیق را کسب کنند. جوایز تابستانی تحقیقات UBC Chemistry در مقطع کارشناسی، فرصت هایی را برای دانشجویان کارشناسی فراهم می کند تا با انجام تحقیقات در محیط دانشگاهی علاقه خود را به شیمی افزایش دهند.

دپارتمان شیمی چهار برنامه اصلی دانشگاهی متمایز را برای دانش آموختگان علاقمند به آموزش و آموزش در سطح حرفه ای در علوم شیمی ارائه می دهد: شیمی، فیزیک شیمیایی، بیوشیمی و شیمی محیطی. اگر قصد دارید به طور مستقیم با سایت این دانشگاه در ارتباط باشید، به آدرس https://chem.ubc.ca مراجعه کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا برای تحصیل رشته شیمی در کانادا

شرایط پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا بسته به جایی که در دبیرستان تحصیل کرده اید، جایی که امیدوار هستید در آن تحصیل کنید و در اینکه کدام مقطع متقاضی هستید متفاوت است. اگر دانش آموز بالغ هستید یا قبلاً تحصیلات تکمیلی را گذرانده اید، مجموعه ای از الزامات خاص خود را دارید.

 

شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا برای تحصیل رشته شیمی

هیچگونه هزینه تحصیلی برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی شیمی وجود ندارد. این یعنی دانشجویان به دلیل تخصیص کمک هزینه تحصیلی 31794 دلاری از پرداخت شهریه معاف هستند. دپارتمان این دانشگاه از دانشجویان شیمی با مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد با رتبه بالا استقبال می کند. در بیشتر موارد، دانشجویان با مدرک شیمی وارد تحصیلات تکمیلی می شوند.

شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا

شرایط تحصیل در رشته شیمی در کانادا

هرچند برای تحصیل در رشته شیمی در کانادا هر دانشگاهی شرایط و برنامه های تحصیلی متفاوتی دارد؛ اما بسیاری از دانشگاه ها شرایط مشابه یا یکسانی دارند.

برای پذیرش در رشته شیمی در کانادا لازم است دوره دبیرستان را با حداقل میانگین C به اتمام رسانیده باشید. این نمره باید در درس های زبان انگلیسی، ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی اخذ شده باشد. همچنین در صورتی که قصد دارید به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بپردازید باید میانگین نمرات شما حداقل B+ باشد.

رشته شیمی در کانادا

نمرات لازم برای تحصیلی در رشته شیمی در کانادا

 با توجه به این که سیستم نمره دهی در مدارس ایران با کانادا متفاوت است، باید به فکر معادل سازی مدارک تحصیلی خود باشید. به همین منظور کسب حداقل 75% نمره در دروسی همچون فیزیک، شیمی، حسابان و زبان انگلیسی برای متقاضیان ایرانی الزامی است. در برخی از دانشگاه ها، برای ادامه تحصیل در رشته شیمی لازم است دوره هایی را تحت عنوان پیش نیاز سپری کنید. در مدارس و دانشگاه های بسیاری برنامه های اخذ مدرک دیپلم در رشته شیمی ارائه میشود. این برنامه تحت عنوان های شیمی کاربردی یا بیوتکنولوژی شناخته میشود.

دانشگاه های کانادا

در رشته شیمی در کانادا شما ماژول های مرتبط با شیمی آلی، معدنی و شیمی فیزیک را مطالعه میکنید. همچنین در طول مدرک لیسانس دانش پایه ای در خصوص این رشته به دست می‌آورید. علاوه بر دانشگاه های ذکر شده در دانشگاه هایی همچون وسترن انتاریو، دانشگاه کلگری، دانشگاه مونترال و دانشگاه مک مستر نیز برنامه های مربوط به ادامه تحصیل در رشته شیمی ارائه میشود.

در کانادا این رشته به دو دسته بندی کلی یعنی علوم شیمی و صنایع شیمی تقسیم بندی شده است. علوم شیمی شامل رشته هایی چون بیوتکنولوژی، داروسازی و رشته های مهندسی است. صنایع شیمیایی نیز مواردی چون صنایع بهداشتی و صنایع پتروشیمی را دربرمیگیرد.

جمع بندی

مشاهده کردید که تحصیل رشته شیمی در کانادا چگونه است و بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل این رشته کدامند. همچنین ما در اینجا از آینده کاری این رشته به همراه ریز جزئیات درآمد شیمی دانان و مهندسان شیمی شاغل در فعالیت ها و صنایع مختلف کانادا سخن گفتیم.

در صورت نیاز به آشنایی حرفه ای تر با این رشته و نحوه دریافت ویزای کانادا برای تحصیل رشته شیمی در این کشور، موسسه حقوقی مهاجرتی ویزا 724 پاسخگو، مشاور و همراه همیشگی شما خواهد بود.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

8 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *