در این مقاله قرار است تحصیل رشته حسابداری در کانادا، دانشگاه های برتر حسابداری در کانادا، شرایط پذیرش این دانشگاه ها و البته شهریه آن ها را بررسی کنیم. اما قبل از پرداختن به اصل ماجرا و آنچه که احتمالا شما به دنبال آن هستید، یعنی شناخت بهترین مراکز آموزشی این رشته، گذری بر رشته حسابداری، آینده شغلی آن در کانادا و دستمزد و درآمد یک حسابدار در این کشور خواهیم داشت. رشته ای که در تمامی نقاط دنیا همیشه پرطرفدار بوده و البته مهاجران زیادی هم با همین عنوان شغلی به نقاط مختلف دنیا از جمله کانادا مهاجرت می کنند.

شاید برای بسیاری از افراد این سوال پیش بیاید که اگر قرار باشد به عنوان حسابدار به کانادا مهاجرت کنند، چه فرصت های شغلی و جایگاه پیشرفتی برای آن ها وجود دارد و اینکه کدام یک از مناطق کانادا برای شاغل شدن و سکونت یافتن حسابداران از نظر درآمدی بهتر خواهد بود. پس تا انتها این مطلب را دنبال کنید تا پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کنید. نکته قابل توجه این است که در انتها می توانید با پر کردن فرم درخواست سوال، مشاوره رایگان مهاجرتی از وکلای ویزا 724 دریافت کنید.

رشته حسابداری در کانادا

رشته حسابداری در کانادا

می خواهید در رشته حسابداری در کانادا مشغول به کار شوید؟ پس باید در گام نخست این رشته را به خوبی بشناسید و از مهارت هایی که برای شاغل شدن در آن نیاز دارید، خبر داشته باشید. حسابداری مطالعه دروس مربوط به حسابرسی و ثبت معاملات مالی است. اگر این رشته را دنبال کنید، درک درستی از اصول و فرایندهای حسابداری مورد نیاز برای سازماندهی، نگهداری، تجزیه و تحلیل و ارزیابی سوابق مالی شرکت ها و شخصی پیدا خواهید کرد.

برخلاف تصور بسیاری از افراد، این رشته شامل سه شاخه مختلف می شود؛ حسابداران مالیاتی، حسابداری مدیریتی و حسابداری مالی. حسابداری برای انواع مشاغل ریز و درشت از فروشگاهی و کارگاهی گرفته، تا کارخانجات، ادرات، سازمان ها و شرکت ها مورد نیاز است.

حسابداران علاوه بر مهارت های اساسی نرم افزاری که اصل کار آن ها محسوب می شود، باید به تجزیه و تحلیل سیستم ها، یادگیری فعال، تفکر انتقادی، استدلال ریاضی و استدلال قیاسی، مهارت های حل مسئله و سازماندهی جزئیات مسلط باشند.

 

بازار کار رشته حسابداری در کانادا چگونه است؟

اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه به دنبال رشد و توسعه حرفه ای و کاری هستید، رشته حسابداری در کانادا می تواند یکی از بهترین مشاغل و فرصت ها برای شما محسوب شود. پیش بینی می شود که اشتغال حسابداران و حسابرسان از سال 2019 تا 2029 در کشور کانادا 4 درصد افزایش یابد، این افزایش تقریباً به اندازه متوسط برای همه مشاغل خواهد بود.

به طور کلی انتظار می رود که رشد اشتغال حسابداران و حسابرسان با سلامت کل اقتصاد رابطه نزدیکی داشته باشد، به همین دلیل همیشه وجود حسابداران نه تنها ضروری بلکه بسیار مهم و غیر قابل چشم پوشی است. به همین علت است که احتمالا شما به راحتی در هر نقطه از کانادا می توانید مشغول به کار شوید.

این نکته را باید به یاد داشته باشید که در عین حال که آینده کاری رشته حسابداری در کانادا مناسب است، اما از طرف دیگر مشاغل مالی و حسابداری این کشور کاملا رقابتی هستند. پس عوامل مختلفی از جمله مدرک تحصیلی، محل تحصیل، مهارت و سوابق کاری همگی در میزان اشتغال شما در این کشور دخیل خواهند بود.

اما اگر می خواهید دوره های مالی و حسابداری را در کانادا بگذرانید، اصلا نگرانی بابت آموزش عملی نداشته باشید. یکی از دلایل استانداردهای بالای آموزشی دانشگاه های این کشور به دلیل دوره های کارآموزی و کار اجباری آن پس از آموزش های تئوری در رشته های گوناگون است.

مطلب پیشنهادی : رشته های دانشگاه تورنتو

حسابداران می توانند در مشاغل گوناگونی از جمله مدیر حسابداری، مسئول حسابداری، تحلیلگر کسب و کار، منشی امور مالی، حسابرس مالی، ناظر حسابداری، دستیار اداری، حسابدار پروژه، حسابداری کارکنان، حسابرس داخلی، کارشناس مالیات بر درآمد، دفتردار، معاون مالی، تحلیلگر اوراق بهادار، خزانه دار، مسئول محصولات اعتباری، تحلیلگر سرمایه گذاری و ده ها شغل دیگر در کانادا مشغول به کار شوند.

بازار کار رشته حسابداری در کانادا

درآمد شاغلان رشته حسابداری در کانادا در مناطق مختلف چقدر است؟

به قسمت هیجان انگیز و جذاب ماجرا می رسیم و آن این است که درآمد حسابداران در کانادا چقدر است؟ با تحقیقاتی که از سایت https://ca.talent.com/ داشته ایم، متوجه شدیم که متوسط درآمد حسابداران در کانادا حدود 56392 دلار تخمین زده می شود. این نرخ به تفکیک ساعت 28.92 دلار، در هر روز 217 دلار، در هر هفته 1084 دلار و در هر ماه 4699 دلار است.

این در حالی است که میانگین درآمد افراد کم تجربه و تازه کار حدود 45156 دلار در سال و موقعیت های کاری بهتر برای افراد با سابقه در هر سال حدود 75000 دلار خواهد بود.

این نرخ دستمزد از منطقه ای به منطقه دیگر نیز متفاوت خواهد بود. برای مثال در ساسکاچوان یک حسابدار به طور متوسط 5178 دلار، در آلبرتا 5028 دلار، در کبک 5000 دلار، در انتاریو 4903 دلار، در بریتیش کلمبیا 4792 دلار و در نیوبرانزویک هم حدود 4584 دلار در هر ماه است.

درآمد شاغلان رشته حسابداری در کانادا به تفکیک منصب مورد نظر هم متفاوت خواهد بود. برای مثال یک مدیر مالیات در هر سال می تواند حتی تا 100 هزار دلار هم درآمد داشته باشد. متوسط نرخ دستمزد مدیر حسابداری 79534 دلار در هر سال است.

این میانگین درآمد برای افراد شاغل در تحلیل کسب و کار 77934 دلار، تحلیلگر مالی 71041 دلار، حسابدار 55965 دلار، برای مدیر دفتر 48733 دلار و برای منشی مالی 37504 دلار خواهد بود.

یک حسابدار شرکتی در منطقه واند انتاریو در هر سال بین 35 تا 42 هزار دلار می تواند درآمد داشته باشد. یک حسابدار شرکتی در مارکهام انتاریو اما بین 50 تا 60 هزار دلار درآمد دارد. این نرخ دستمزد برای حسابداری در کلگری آلبرتا بین 22 تا 28 دلار در هر ساعت در نوسان است. این بودجه برای حسابدار املاک در تورنتو 65 هزار دلار خواهد بود.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادا از یک موسسه مهاجرتی معتبر کمک بگیرید.

رشته حسابداری در کانادا

دانشگاه های برتر رشته حسابداری در کانادا برای تحصیل

گفتیم که رشته حسابداری یکی از رشته های پرمتقاضی و البته رقابتی کانادا است که متقاضیان زیادی از سراسر دنیا دارد. این رشته در تمامی دانشگاه های کانادا به دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شود.

حسابداران پس از اتمام تحصیل با طی کردن یک دوره آموزشی یا کارآموزی می توانند وارد بازار کار کانادا شوند و مدیریت هزینه قراردادهای شغلی خصوصی و دولتی را زیر نظر بگیرند. این افراد علاوه بر کار تمام وقت در یک شرکت یا نهاد دولتی خاص، می توانند به شکل پروژه ای و مشاوره ای برای سازمان های دیگر هم کار کنند.

به عنوان یک دانشجوی حسابداری در سال اول تحصیلی دانشگاهی خود با تمامی مباحث پایه ای این رشته آشنا خواهید شد. در سال های بعد با حسابداری تجاری و ساختار شرکت آشنا خواهید شد و ممکن است دوره های کارآموزی در سال های انتهایی پیش روی شما قرار بگیرند.

اما اگر دوست دارید در این رشته در کانادا تحصیل کنید، چندین گزینه برتر وجود دارد که حق انتخاب شما را بالا می برند. از جمله دانشگاه های برتر رشته حسابداری در کانادا می توانیم به دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه وسترن انتاریو، دانشگاه مونترال، واترلو، یورک، کنکوردیا، لاوال و مک مستر اشاره کنیم. در ادامه با برخی از این دانشگاه ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

مطلب پیشنهادی : هزینه مهاجرت به کانادا

دانشگاه های برتر رشته حسابداری در کانادا

1.دانشگاه تورنتو برای تحصیل رشته حسابداری در کانادا

اولین و برترین برنامه حسابداری در کانادا و البته قاره آمریکای شمالی، مدرک فوق لیسانس این رشته در دانشگاه تورنتو است که ترکیب دو رشته امور مالی و حسابداری است. دانشگاه تورنتو به دلیل سطح بالای آموزشی در رده بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد.

برنامه اموری مالی این دانشگاه که یکی از 90 برنامه مختلف آن است، از جمله قوی ترین رشته هایی است که در این دانشگاه ارائه و ساپورت می شود. نه تنها رشته حسابداری و اقتصاد بلکه رشته بانکی و امور مالی این دانشگاه به شکل مدام در رده بهترین برنامه های آموزشی دانشگاهی کانادا قرار می گیرد.

آدرس سایت: https://utoronto.ca

شرایط پذیرش: مدرک کارشناسی مناسب با معدل حداقلی دانشگاه تورنتو، اثبات مهارت های زبان انگلیسی

شهریه: تا سال 2020، شهریه تقریبی سالانه برای دانشجویان داخلی 29680 دلار و برای دانشجویان بین المللی 60350 دلار است.

 

2.دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل، دومین دانشگاه برتر کانادا در شهر مونترال قرار دارد. این دانشگاه در سال 1821 در این شهر تاسیس شد. این دانشگاه دولتی بیشتر از 400 برنامه متنوع آموزشی از جمله حسابداری را به دانشجویان خود ارائه می دهد. در اصل دانشگاه مک گیل یکی از بهترین برنامه های رشته حسابداری در کانادا را به دانشجویان ارائه می دهد.

یکی از برنامه های محبوب و پرطرفدار این دانشگاه، رشته حسابداری و امور مالی است که بر پایه اقتصاد، تجزیه و تحلیل ام بی ای قرار دارد. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه مشهور را دارید، باید از شرایط پذیرش آن برخوردار باشید.

آدرس سایت: https://mcgill.ca

شرایط پذیرش: انگلیسی یا فرانسوی درجه 12، ریاضی، حساب یا پیش حساب درجه 12، اثبات مهارت انگلیسی

شهریه: شهریه کارشناسی حسابداری این دانشگاه، 48747 دلار در سال است.

تحصیل رشته حسابداری در کانادا

3.دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا، به عنوان یکی از بهترین مراکز تحصیل کارشناسی حسابداری در کانادا محسوب می شود. این دانشگاه به دلیل ارائه چشم انداز تجاری برای دانشجویان در جهان بسیار شناخته شده است.

پس از فارغ التحصیلی در این دانشگاه خصوصا در مقاطع تحصیلات تکمیلی، می توانید یک شغل حسابداری مناسب یا امور مالی موفق را انتظار داشته باشید. پس اگر قصد تحصیل رشته حسابداری در کانادا را دارید، می توانید دانشگاه بریتیش کلمبیا را جزو گزینه های برتر خود قرار دهید.

آدرس سایت: https://ubc.ca

شرایط پذیرش: الزامات زبان انگلیسی، فارغ التحصیلی از برنامه مقدماتی دانشگاه در دبیرستان، ریاضی پایه 12

شهریه: 38946 دلار

 

4.دانشگاه یورک

دانشگاه یورک در دانشکده مطالعات اداری، مدرک حسابداری را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. دروس این دانشگاه بر دو رشته حسابداری مالی و مدیریتی تمرکز دارد. دانشگاه یورک همچنین یک دیپلم حسابداری حرفه ای خواهد داشت که با ترکیب برنامه های آموزش حرفه ای دانشجویان را برای تبدیل شدن به یک حسابدار حرفه ای آماده می کند. این دانشگاه از بهترین مراکز آموزش رشته حسابداری در کانادا است.

آدرس سایت: https://yorku.ca

شرایط پذیرش: مدرک معتبر دبیرستان برا دوره کارشناسی و مدرک لیسانس معتبر دوره ارشد، اثبات توانایی زبانی، حداقل نمره پذیرش آزمون

شهریه: 26978 دلار

 

5.دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر، که در همیلتون انتاریو قرار دارد، یک موسسه معتبر با بیش از 4000 دانشجوی بین المللی است. این دانشگاه در سال 1887 تأسیس شد و اکنون بیش از 3000 برنامه با بیش از 70 مرکز تحقیقاتی و موسسه در سراسر کانادا دارد. چندین مدرک کارشناسی ارشد و فوق لیسانس در اقتصاد، تجارت، حسابداری و امور مالی در دانشگاه مک مستر موجود است.

آدرس سایت: https://www.mcmaster.ca

شرایط پذیرش: دیپلم حسابداری، دیپلم دبیرستان انتاریو یا معادل آن، مهارت زبانی

شهریه: 22471 دلار

کارشناسی حسابداری در کانادا

رشته حسابداری در کانادا و تحصیل در آن مستلزم داشتن چه شرایطی می باشد؟

رشته حسابداری در کانادا یکی از رشته های پرطرفدار بوده که تحصیل و فارغ التحصیلی در آن درآمد بالایی به همراه دارد. افرادی که قصد دارند تا رشته حسابداری در کانادا را انتخاب کنند می بایست پیش از اقدام برخی از شرایط را فراهم نمایند. به طور کلی می توانید برای اطلاع از جزئیات بیشتر به سایت دانشگاه مدنظرتان مراجعه نمایید، شرایط و مدارک مورد نیاز را مطالعه نمایید. عموما تمامی دانشگاه ها الزاماتی مشترک دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود:

 • داشتن مدرک دیپلم مرتبط با رشته حسابداری با نتایج خوب.
 • ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل: نمره این مدارک با توجه به نوع دانشگاه می تواند متفاوت باشد. در حالت کلی حداقل نمره برای مدرک آیلتس 6 و برای مدرک تافل 6.1 می باشد.
 • ارائه رزومه: شخصی که قصد دارد در دانشگاه های کانادا و مخصوصا رشته حسابداری ادامه تحصیل دهد می بایست رزومه ای کامل و جامع از دستاوردها و فعالیت هایی که تاکنون انجام داده است، تهیه نماید.

رشته حسابداری در کانادا را نام ببرید

مدت زمان دریافت مدرک

به این نکته توجه داشته باشید که هر دانشگاه مدت زمانی متفاوت برای ارائه مدرک رشته حسابداری به دانشجو دارد. به صورت کلی دریافت مدرک دیپلم حدود 2 سال، مدرک کارشناسی یا لیسانس 4 سال، کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس حدود 1 الی 3 سال و دکتری 2 سال به طول می انجامند. برای اطلاع دقیق از مدت زمان تحصیل خود می توانید با دانشگاه مدنظرتان تماس گرفته و اطلاعات کافی و دقیق به دست آورید.

تحصیل در رشته حسابداری در کانادا مستلزم داشتن مهارت های اولیه خاصی می باشد. برای مثال، توجه به جزئیات، درک اعداد و همچنین مهارت سازمانی که شامل توانایی انجام چند وظیفه به طور همزمان و اولویت بندی کارها می باشد، از مهم ترین ویژگی هایی است که متقاضیان این رشته می بایست دارا باشند.

نتیجه گیری

تحصیل رشته حسابداری در کانادا، یکی از رشته های پرمتقاضی و البته رقابتی است که می تواند کار پذیرش شما را در دانشگاه های رتبه برتر این کشور کمی با دشواری مواجه کند. اما آنچه که مهم است این است که پس از فارغ التحصیلی با یک مشاوره ساده امکان شاغل شدن دائمی در کانادا و گرفتن تابعیت این کشور وجود خواهد داشت.

با وجود هجوم حسابداران در سال های اخیر به کانادا، اما این کشور همچنان به وجود افرادی با این منصب نیاز دارد. پس بهتر است هر چه زودتر برای تحصیل در این رشته در کانادا اقدام کنید. در صورت نیاز مشاوران ویزا 724 از صفر تا صد کار مهاجرت شما در کنارتان خواهند بود.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

3 + 10 =

نظرات و سوالات شما

۴ دیدگاه

 1. ستاره برادران کردکندی

  با سابقه حسابداری چگونه به مهاجرت کنم

  پاسخ دهید
 2. Yassaman

  برای تحصیل در مقطع ارشد حسابداری در کانادا نیاز به گرفتن ایلتس هست یا نه؟؟؟

  پاسخ دهید
 3. Yassaman

  سلام
  برای تحصیل در مقطع ارشد حسابداری در کانادا نیاز به گرفتن ایلتس هست یا نه؟؟ اگر بله ایلتس چند؟؟؟

  پاسخ دهید
 4. مهدی حاج محمد علی

  سلام . من مدرک ریاضی از دانشکاه فرهنگیان دارم . میخواستم بپرسم با داشتن مدرک دوره های حسابداری و مدرک کارشناسی ریاضی و زبان و سابقه کار در حسابداری میشه برای ارشد حسابداری در کانادا اقدام کنم؟ ممنونم ازتون

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *