مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی دامداری


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۱۱/۲۱

 

 

برای اینکه بتوانید به کانادا مهاجرت کنید، باید یک توجیه مناسب داشته باشید. راه‌های گرفتن تابعیت این کشور متعدد است، یکی از آن‌ها کارآفرینی در کانادا و راه‌اندازی یک کسب و کار در این کشور است. شغلی که بتوانید حداقل برای چند سال مبلغ مشخص شده‌ای را به آن اختصاص داده و در آن سرمایه گذاری کنید. خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا یکی از پیشنهادها برای شماست، اگر قصد دارید که شهروند کانادا شوید.

بر خلاف تصور بسیاری از افراد، دامداری پر از فرصت پیشرفت است. شما می توانید همزمان یک مزرعه راه‌اندازی کنید و در آن هم به تولید محصولات باغی و علوفه برای دام‌های خود بپردازید و هم بسته به بودجه، تخصص و نیاز خود اقدام به پرورش انواع دام از گاو گرفته تا گوسفند یا هر دو کنید.

در اصل شما هم می‌توانید از گوشت، پشم و پوست دام‌ها استفاده کنید و هم می‌توانید از لبنیات به دست آمده از آن‌ها درآمدزایی کنید. در کانادا در هر سال حدود 1 میلیون انواع گوسفند تولید می شود.

این مقدار در مقایسه با گاوداری و مرغداری نسبتا کم است. پس شاید نسبت به برخی دیگر از مشاغل، راه‌اندازی یک مزرعه دام گوسفند بتواند برای شما طرح تجاری سودآوری محسوب شود. البته به شرطی که اصولی پیش بروید و فکر همه جای کار را بکنید.

در سراسر کانادا حدود 9000 مزرعه کوچک و بزرگ گوسفند وجود دارد. شما هم می‌توانید یکی از آن‌ها باشید و هم اینکه بتوانید از این فرصت استفاده کرده و تابعیت کانادا را پس از چند سال دریافت کنید.

 

خرید دامداری در کانادا

 

نحوه خرید یا راه اندازی دامداری در کانادا

بسته به اینکه شما قصد دارید چه دامداری راه اندازی کنید، باید در مورد نژاد گاو یا گوسفندی که قصد خرید آن را دارید، تصمیم بگیرید. برای مثال باید هدف خود را مشخص کنید و ببینید که به دنبال پشم و پوست هستید، یا گوشت و شیر؟ این باعث می شود تا شما به راحتی از بین گونه‌های مختلف بتوانید بهترین و مناسب‌ترین نژاد دام را انتخاب و خریداری کنید.

گوسفندان به طور کلی به نژادهای مختلف پشمی، لبنیاتی و گوشتی تقسیم بندی می شوند، این در حالی است که برخی از نژادها هم وجود دارند که دو یا چند وظیفه را به صورت همزمان بر عهده دارند.

قبل از انتخاب نژاد، باید به فکر زمین برای نگهداری دام خود باشید و این نکته را در خرید زمین در نظر بگیرید که قرار است دام خود را به چه شکلی تغذیه کنید. با علوفه آماده و چرای داخل مزرعه؟ با چرای خارجی؟ و یا هر دو گزینه؟ دانستن پاسخ این سوال به شما کمک زیادی می‌کند تا مزرعه مناسب خود را پیدا کنید. بنابراین برای راه‌اندازی یک مزرعه دام به موارد زیر احتیاج خواهید داشت.

1.انجام تحقیقات بازار

تحقیقات بازار خود را انجام دهید. ببینید در کدام منطقه پرورش کدام نوع دام کمتر است. شرایط مختلف مناطق گوناگون را با هم مقایسه کنید. مشتریان خود را بشناسید. رقبای خود را ارزیابی کنید. از دولت و انجمن‌های مرتبط اطلاعات لازم در هر فصل و هر منطقه متناسب با هر نژاد دامی را تهیه و بررسی کنید.

2.خرید یا اجاره زمین

برای خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا باید زمین متناسب با حجم و تعداد گوسفندان خود را پیدا کنید. در خرید یا اجاره زمین باید به عوامل متعددی از جمله همجواری زمین شما با بازارها، دسترسی به آب، کیفیت خاک، امکانات و زیرساخت‌ها و حتی همسایگان توجه کنید و اطلاعات دقیق و مناسبی را از تمامی این پارامترها کسب کنید.

 

مطلب پیشنهادی : راه اندازی کارگاه تولیدی در کانادا

 

نحوه ی راه اندازی دامداری در کانادا

 

نکته: انتخاب یک بیزینس مطمئنا دارای چالش های زیادیست. قطعا در طی مراحل راه اندازی دامداری در کانادا اگر یک تیم تخصصی را در کنار خود داشته باشید در بسیاری از امور، چالش ها و مشکلات شما را با هزینه ای کم حل خواهند کرد و از رسیدن ضرر به سرمایه و کسب و کار شما جلوگیری خواهند کرد.

 

ما در ویزا724 با مدیریت وکیل قانونی مهاجرت کانادا، خدمات حرفه ای جهت راه اندازی و یا خرید دامداری در کانادا ارائه می دهیم که بتوانید از این طریق کسب و کار پر سود داشته و مهاجرت کنید. به اختصار به تعدادی از این موارد اشاره می‌کنیم:

 

- دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری برای بررسی شرایط شما و تشخیص اینکه برای این برنامه مهاجرتی مناسب هستید یا خیر.
- پس از بررسی شرایط، حداکثر میزانی که می‌توانید برای خرید یا راه اندازی یک دامداری در کانادا هزینه کنید را، به ما اعلام می کنید.
- پس از امضای قرارداد با وکیل قانونی مهاجرت، بر اساس میزان توانایی مالی، شرایط سنی، توانایی مدیریتی، سوابق شغلی و علایقی که دارید، جستجوی دقیقی راجع به آنالیز بیزینس های موجود که برای شما مناسب باشد و ارزش خرید یا راه اندازی داشته باشند انجام می شود.
- پس از انتخاب بیزینس تحقیق جامع و کاملی راجع به این خواهیم داشت که بیزینس مذکور ارزش خرید یا راه اندازی داشته باشد. جزو مشاغل ممنوعه برای مهاجران نباشد. برای دریافت مجوز مشکلی نداشته باشد. بدهی مالیاتی یا بانکی نداشته باشد. ورشکسته نباشد. پتانسیل پیشرفت در چند سال آینده داشته باشد. با خرید یا راه اندازی آن بتوانید مهاجرت کنید و...
- پس از انتخاب قطعی بیزینس و توافقات انجام شده با فروشنده، قرارداد رسمی و حقوقی بین شما و فروشنده امضا می گردد.
- تمامی امور حقوقی ثبت شرکت، افتتاح حساب و واریز مبلغ مورد نیاز به حساب خودتان مدیریت و انجام می شود.
- برای پیشرفت دامداری در سالهای آینده، آنالیز دقیقی از رقبا، بازار هدف، علایق مشتریان، انجام‌ شده و پلن دقیقی برای چگونگی درآمد زایی، تبلیغات و مارکتینگ خواهید داشت.
- با ارائه یک بیزینس پلن دقیق و ارائه تمامی مدارک به اداره مهاجرت، درخواست ویزا را ثبت می کنیم.
- پس از ورود به کانادا با توجه به نقشه راهی که دارید، شروع به راه اندازی دامداری می کنید و سپس درخواست اقامت دائم کانادا را ثبت می کنید.

 

3.تامین بودجه و هزینه‌ها

شاید مهم‌ترین بخش ماجرا برای راه‌اندازی تجارت دام در کانادا همین بخش مالی آن باشد. در اصل اگر از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشید، راه شما هموارتر خواهد بود. برای اینکه بتوانید بخشی از هزینه‌ها را کم کنید، باید از یک تجارت کوچک کار خود را آغاز کنید.

برای مثال اجاره زمین، خرید دام اولیه، ساخت تجهیزات باید تا حد امکان کاهش پیدا کند. پس از آن کم کم در صورت پیشرفت در کار این بودجه را از راه سودآوری تامین کنید.

4.نوشتن طرح تجاری

نوشتن یک طرح تجاری از اهداف و چشم‌اندازها به عنوان یک ابزار مفید باعث می‌شود که به شما در کشف ایده‌ها و کاهش هزینه‌ها کمک زیادی بکند. برای نوشتن این طرح تجاری، بهتر است به برنامه‌های تجاری سایر مزارع هم نگاهی داشته باشید.

 

خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا : سرمایه‌گذاری روی گوسفند

همانطور که گفتیم اولین چیزی که باید در خرید گوسفندان به آن توجه کنید، شناخت انواع نژاد گوسفندان در کانادا است. تولیدکنندگان گوشت و پشم در این کشور تنها از چند نژاد مختلف استفاده می‌کنند تا از نتیجه کار اطمینان حاصل کنند.

اگر قصد ندارید یک گوسفندان را پرورش دهید، پس نباید نژاد قوچ بخرید. خصوصا اگر در این مورد بی‌تجربه هستید، ممکن است از سوی آن‌ها مورد تهاجم قرار بگیرید. اگر قرار است از قوچ و میش به شکل همزمان استفاده کنید، باید فضای نگهداری آن‌ها را جدا کنید. برای شروع بهتر است یک گله متشکل از چندین میش و تعداد انگشت شماری قوچ اخته انتخاب کنید.

اگر قصد دارید که به تولید شیر و به تبع آن انواع دیگر از لبنیات بپردازید، بهتر است میش‌های خود را پرورش دهید. برای انتخاب میزان زمین برای هر جفت گوسفند عوامل متعددی وجود خواهد داشت. برای مثال، اگر خاک شما غنی باشد و بارندگی خوبی را هم شاهد باشید شرایط خیلی مناسب خواهد بود.

1 جریب زمین قابلیت پشتیبانی از دو گوسفند را خواهد داشت. در شرایط مطلوب‌تر خاک و آب و هوا شاید بتوانید بیش از این تعداد را پشتیبانی کنید. البته درست نقطه مقابل این ماجرا در بحث خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا هم وجود دارد. مثلا در زمانی که منطقه شما دچار خشکسالی شود، ممکن است این مقدار زمین حتی برای دو گوسفند هم کافی نباشد.

یک میش به فضایی معادل 12 تا 14 فوت برای مسکن خود احتیاج خواهند داشت. اگر قرار است علوفه دام را به شکل مستقیم و نه از راه چرای گوسفندان تهیه کنید، باید به فکر انبار خوراک برای او باشید. درآمد ناخالص سالانه هر میش می تواند به طور متوسط 106 دلار باشد.

 

مطلب پیشنهادی : مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی مرغداری در کانادا

 

سرمایه‌گذاری روی گوسفند در کانادا

 

نکات مهم هنگام راه‌اندازی مزرعه گوسفند در کانادا

 • با تعداد کم گوسفند شروع کنید و سپس کم کم بر تعداد گله بیفزایید. این کار هم به بالا رفتن تجربه شما کمک زیادی می کند و هم مانع از خسارات سنگین در صورت بروز حوادث ناگوار می‌شود.
 • برای روزهای سرد سال و بحث امنیت گوسفندان چاره‌اندیشی کنید. برای این کار بهتر است که آغل مسقف ایجاد کنید. جایی که حداقل یک گوشه آن از نظر دمایی در فصول سرد، قابل گرم شدن باشد.
 • برای فصول گرم سال و خشک شدن چراگاه‌ها از پیش برنامه‌ریزی داشته باشید.
 • سطح زیر کشت و گیاهانی که قرار است برای چرای گوسفندان بکارید را اندازه‌گیری کنید. مصرف روزانه و سالانه هر گوسفند را محاسبه کرده و در تعداد دام‌ها ضرب کنید تا اندازه مصرف دقیق خوراک دام‌ها را به دست بیاورید.
 • هنگام چرای گوسفندان پس از خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا، باید به صورت دوره‌ای از هر مرتع استفاده کنید تا گیاهان در حالت رویشی قرار بگیرند.
 • برای حفاظت از محل نگهداری گوسفندان، از حصارهای متحرک و دائمی کمک بگیرید. نرده کردن کل محوطه گردش گوسفندان توصیه می شود.
 • برای سوددهی بیش‌تر می‌توانید از ارث کمک بگیرید. میش‌هایی که دوقلو یا سه قلوه بوده‌اند، توانایی تولید مثل مشابه و چند قلویی را دارا هستند.

 

نحوه مراقبت از گوسفندان در کانادا

گوسفندان هم به مکان مناسب برای استراحت و آب و هوای نه خیلی سرد و نه خیلی گرم احتیاج دارند. برای نگهداری از آن ها باید به طور مداوم رفتار آن ها را رصد کنید. داشتن یک بسته کمک‌های اولیه دامپزشکی و دوستی با یک دامپزشک محلی برای کمک در مواقع بحران یا زایمان می تواند کمک کننده باشد.

مراقبت‌های خیلی جدی برای گوسفندان تنها به واکسیناسیون جمعی و کرم‌زدایی آن‌ها منتهی می‌شود. اگر در منطقه مرطوبی زندگی می‌کنید، می‌توانی برای جلوگیری از پوسیدگی سم گوسفندان، آن‌ها را کوتاه کنید.

 

نحوه مراقبت از گوسفندان در کانادا

 

خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا : سرمایه‌گذاری روی گاوداری

شما می توانید یک مزرعه گاو داشته باشید یا یک دامداری. فرق بین این دو در این است که دامداران یک یا دوبار در سال گاوهای پرورش داده را می‌فروشند. از طرف دیگر باید مشخص کنید که گاو گوشتی نیاز دارید یا گاو شیری. برای اینکه بتوانید یک گله گاو سالم را پشتیبانی کنید به زمین بزرگی نیاز دارید تا گاوها به اطراف پرسه بزنند و علوفه مورد نیاز خود را تامین کنند.

اگر قصد دارید گاوداری ایجاد کنید، باید حسابی مراقبت تغذیه گاوها باشید تا بتوانید طبق یک رژیم غذایی خاص میزان و کیفیت شیر تولید شده را بالا ببرید. هر جفت گوساله از 0.61 تا 0.81 هکتار فضای مرتع نیاز دارد. این مقدار زمین تقریبا برای تامین نیاز به علوفه یکسال دو گوساله کافی خواهد بود.

برای ایجاد گاوداری احتیاج به زمین دارید. اگرچه قیمت هر هکتار با توجه به منطقه متفاوت است، اما زمین‌های شمال کانادا نسبت به جنوب قیمت به صرفه‌تری دارند. به طور متوسط قیمت هر هکتار زمین در مناطق ارزان قیمت‌تر حدود 1500 تا 2000 دلار در هر هکتار است.

این رقم برای خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا در زمین های حاصلخیزتر و مناطق خوش آب و هوا‌ مثل دره اوگاندا بریتیش کلمبیا یا دره فریزر این رقم بین 6000 تا 10 هزار دلار کانادا است.

 

نکات مهم هنگام راه‌اندازی مزرعه گاو در کانادا

 • شاید در فصول سرد سال نیاز به انبار کردن علوفه داشته باشید. پس از قبل میزان خوراک مورد نیاز دام و فضای نگهداری آن را پیش‌بینی و مهیا کنید.
 • هزینه راه‌اندازی گاوداری لبنیاتی بیش از دامداری گاو گوشتی است. برای این کار نیاز به تجهیزات شیردوشی و یونجه و علوفه باکیفیت برای تهیه شیر خوب دارید.
 • از لقاح مصنوعی یا گاو نر برای تولید گوساله استفاده کنید.
 • هنگام خرید گاو شیری دست و دلبازی کنید تا بهترین نژادها را صاحب شوید. گاوهایی که در طول سال شیر خوبی برای صاحب خود تولید خواهند کرد.
 • همیشه گاوها را در مزارع مختلف بچرخانید تا گیاهان خورده شده، فرصت رویش دوباره داشته باشند.

 

نحوه مراقبت از گاوها در کانادا

هنگام خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا باید بتوانید به خوبی از گاوه‌ها مراقبت و نگهداری کنید. در تابستان چمن و هوای آزاد برای گاوها کفایت می کند اما در زمستان نیاز به مکمل و تغذیه مناسب دارند. سلامتی گاوها را به طور مداوم چک کنید. برای مثال مخلوط شبدر با چمن در مواقعی از سال می تواند باعث نفخ شکم گاوها شود.

سرمای شدید در زمستان می‌تواند این موجودات را با مشکل روبرو کند، پس لازم است که همیشه مواردی را رعایت کنید. برای مثال آب همیشه در دسترس باشد. تغذیه و پناهگاه خوبی تهیه کنید. تمیز کردن مداوم پا برای جلوگیری از  برفک زدن و پوسیدگی پای آن‌ها، کنترل گاوهای باردار توسط دامپزشک و ماساژ پستان گاوهای شیرده با کرم مخصوص برای جلوگیری از ترک خوردن، بخشی از این مراقبت‌ها است.

 

نحوه مراقبت از گاوها در کانادا

 

جمع بندی

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، می‌توانید از راه سرمایه‌گذاری در این کشور هم برای خود یک منبع درآمد دست و پا کنید و هم پس از چند سال بتوانید اقامت دائم یا تابعیت این کشور را دریافت کنید. همانطور که مشاهده کردید یکی از این روش‌های سرمایه گذاری، خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا است. در صورت هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره درباره این موضوع یا سایر شیوه‌های مهاجرتی می‌توانید از وکلای حقوقی باسابقه ویزا 724 مشاوره دریافت کنید.

 

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


آیا می‌توان از طریق راه‌اندازی دامداری در کانادا تابعیت کانادا را دریافت کرد؟

کارآفرینی و سرمایه گذاری در این کشور با مبلغ و طول زمان مشخص شده از سوی سیستم مهاجرتی این کشور می‌تواند در طولانی‌مدت منجر به دریافت تابعیت این کشور شود.

چه زمانی سرمایه گذاری در کانادا قابل بررسی است؟

اگر کسب و کار کانادایی ایجاد داشته باشد و ارزش آن، به روشی که در مقررات سرمایه گذاری کانادا محاسبه شده است، از کسب و کار کانادایی برابر یا بیش از آستانه مربوطه تحت قانون سرمایه گذاری کانادا باشد، یک سرمایه گذاری قابل بررسی است. این سرمایه‌گذاری برای بخش‌های مختلف متفاوت است.

اگر مراجع کانادایی از

اگر مراجع اعلام کنند که از اینکه این سرمایه گذاری "یک سود خالص" برای کانادا است راضی نیستند، این قانون فرصتی را برای سرمایه گذار فراهم می‌کند تا با تعهدات اضافی بتواند میزان سود خالص قابل قبولی را نشان دهد.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


فرشیدطلعتی :

باسلام عرض ادب و حترام برای مهاجرت وشروع دامداری توکانادا چه میزان سرمایه لازم هست خوشحال میشم منوراهنمایی کنید

با درود 

معمولا راه اندازی یا خرید یک بیزینس در کانادا که در سطح معقولی باشه از 250 هزار دلار شروع میشه.

کامبیز مناف نسب : سلام و وقت بخیر احتراما بنده در ایران دامداری دارم پرورش گوسفند و علاقه مندم برای کانادا علی الخصوص برای پیشرفت دخترانم اقدام کنم ضمننا جواز دامداری دارم و پیج در اینستاگرام ملاحظه بفرمایید بنام مزرعه دوستان ****. ممنون

در سایت فرم ارزیابی تکمیل بفرمایید یا رزرو وقت مشاوره

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز موسسه حقوقی بین المللی لیبرا (لیانا باستین راستا)، ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624260 02122609232 / 02122609330

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان موسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین المللی ایران)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

CANADA Office 2 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.