بیمه بیکاری در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۶/۱۸

 

 

شرایط بیمه بیکاری در کانادا چیست؟ مزایای طرح بیمه بیکاری در این کشور چگونه است؟ آیا تمامی افراد بیکار در کانادا واجد شرایط استفاده از این طرح هستند؟ بیمه بیکاری یکی از طرح های کمکی دولت ها به شهروندان خود است که مزایا و شرایط آن در هر کشوری متفاوت خواهد بود. این بیمه مانند یک کمک هزینه زندگی تلقی می شود که تا زمان شاغل شدن دوباره فرد می تواند تا حدودی به زندگی وی سر و سامان بدهد.

در اصل بیمه بیکاری یکی از واکنش های دولت ها به شرایط اقتصادی افرادی است که تحت شرایط خاصی از کار کردن محروم هستند. البته تمامی افراد بیکار شامل بیمه بیکاری نمی شوند.

تاریخچه این طرح به سال 1932 بر میگردد، زمانی که دولت ایالات متحده از آن برای اولین بار در قانون خود استفاده کرد. در سال های بعد این قانون در ایالات متحده تکمیل و به سایر کشورها هم کشیده شد. قانون بیمه بیکاری در کانادا در سال 1940 ایجاد شد. این قانون کمک می کند تا افراد بیکار از مزایای بیکاری خود تحت شرایط خاصی استفاده کنند.

با ما همراه باشید تا شما را با تعریف این طرح، شرایط لازم برای برخورداری از بیمه بیکاری و نحوه درخواست دادن آن آشنا کنیم.

 

بیمه بیکاری در کانادا

 

بیمه بیکاری در کشور کانادا

بیمه بیکاری در کانادا، مانند بسیاری دیگر از کشورها یک طرح دولتی حمایتی است که طبق آن افرادی که شغل خود را بدون داشتن تقصیر یا کم کاری از دست می دهند، از مزایای خاصی برخوردار می کند.

این طرح یک درآمد موقت را برای فرد فراهم می کند. مبلغی که دولت برای این طرح به افراد پرداخت می کند، می تواند شخص را تا حدودی برای یافتن شغل جدید ساپورت کند و البته مهم تر از آن حدودی از درآمدهای از دست رفته ناشی از بیکاری را جبران کند.

در سال 1996 بیمه بیکاری در کشور کانادا به نام بیمه اشتغال تغییر نام پیدا کرد. این قانون با کمک و همکاری سه گروه دولت، کارفرمایان و کارکنان تامین بودجه خواهد شد. هدف کلی این طرح شامل حمایت مالی از افرادی می شود که تحت شرایط اقتصادی خارج از مداخلات شخصی، شغل خود را از دست می دهند.

به طور کلی هدف این این طرح فوق العاده، کاهش رنج ناشی از بیکاری و پیامدهای منفی اقتصادی هنگام از دست دادن شغل افراد است. زمانی که در اواسط دهه نوزده میلادی این قانون به تصویب رسید، کانادا در رکود بزرگ اقتصادی قرار داشت.

طرح بیمه اشتغال در کانادا طی سال های متمادی از نظر فلسفه و ساختار دستخوش تغییرات زیادی شده است. با اجرای این طرح هم امنیت درآمد در بین کانادایی ها افزایش پیدا کرد و هم ثبات اجتماعی بیشتر شد.

اوج تاثیرگذاری این طرح در سال 2007 مصادف با بحران اقتصادی در کانادا بود که نقش مهمی در حمایت از عدم اشتغال افراد بیکار داشت. مهم ترین اثر این طرح کاهش ناامیدی مردم و متناسب با آن ثبات امنیت اقتصادی، اجتماعی پایدار و حتی امنیت سیاسی است. این برنامه در سال 2020 وارد عمر 80 ساله شد.

 

بیمه اشتغال در کانادا

 

مزایای بیمه بیکاری در کانادا چگونه است؟

این طرح علاوه به کمک به افراد بیکار در یافتن شغل جدید، برای افراد بیکار بیمار، افراد باردار، کسانی که نوزاد تازه متولد شده دارند، کسانی که از اعضای خانواده خود به دلیل شرایط پزشکی خاص ، مراقبت می کنند،  مزایای خوبی به دنبال دارد.

حمایت های این طرح شامل مزایای منظم و مزایای ویژه می شود. البته این طرح هم همانطور که گفتیم مثل سایر بیمه نامه ها شرایط خاصی را شامل می شود، که فرد بیمه شونده باید آن ها را دارا باشد.

 

مطلب پیشنهادی : بازنشستگی در کانادا

 

تقریبا می شود گفت که میزان درآمد از این طرح به خود متقاضی بستگی دارد. البته نرخ اولیه این طرح به طور متوسط در هر هفته بیشتر از 547 دلار نخواهد بود.

اینکه این پرداختی تا چه مدت به طول خواهد انجامید هم به مدت اشتغال شما بستگی دارد و بین 14 تا نهایت 45 هفته متغیر است. علاوه بر این مبالغ، افرادی که دارای همسر یا فرزند هستند هم شامل یک طرح مکمل خانوادگی می شوند.

برای مثال در این طرح بخشی به نام مزایا کودک کانادا وجود دارد که در آن فرزندان زیر 18 سال خانواده در صورت واجد شرایط بودن مبلغی را به عنوان هزینه حمایتی از دولت دریافت می کنند. خانواده هایی که دارای کودک معلول هستند، می توانند مزایای اضافی دریافت کنند.

طرح بیمه بیکاری در کانادا همچنین برای افرادی که به دلیل بیماری در جایی شاغل نیستند و درآمدی ندارند، مزایایی را به دنبال دارد. اگر دارای بیماری خاصی هستید که شما را از کار کردن باز می دارد، یا در قرنطینه به سر می برید و یا جراحت دیده اید، می توانید از مزایای بیمه اشتغال کانادا استفاده کنید. البته ناگفته نماند که حداکثر استفاده از این طرح برای بیماران 15 هفته است. زایمان و حتی پدر شدن هم می تواند شامل استفاده از این طرح شود.

 

افراد تحت چه شرایطی واجد دریافت بیمه بیکاری می شوند؟

در قدم اول فرد باید طی یک دوره زمانی خاص، قبل از بیکاری بیمه شده باشد. در صورت بیمه بودن، در حالی می تواند واجد شرایط دریافت بیمه بیکاری شود که جزو یکی از گرو ه های زیر باشد.

 • در مشاغلی مشغول به کار بودید که جزو کسب و کارهای بیمه شدنی بوده اند.
 • شغل خود را بدون اینکه دخل و تقصیری در آن داشته باشید از دست داده اید.
 • شامل افرادی می شوید که بر اثر سیل یا آتش سوزی بیکار شده اید.
 • برای دریافت بیمه بیکاری در کانادا، در 52 هفته قبل حداقل یک هفته را بدون کار و حقوق گذرانده اید.
 • به طور فعال دنبال کار هستید. (برای اثبات این مسئله باید اسناد مربوط به کارفرمایانی که با آن ها تماس گرفته اید را هنگام درخواست به کمیسیون بررسی ارائه دهید.)

 

بیمه بیکاری در کانادا

 

نحوه درخواست بیمه بیکاری در کشور کانادا

کسی که قصد دارد از بیمه اشتغال یا همان بیمه بیکاری کانادا استفاده کند، باید قصد خود را با ارائه اسناد لازم مبنی بر اثبات بیکاری طبق شرایط لازم این طرح به مراجع مربوطه نشان دهد.

پس از تسلیم ادعا، کمیسیون این طرح ادعای فرد را بررسی کرده و مشخص می کند که وی واجد شرایط برخورداری از این مزایا است یا خیر. پرداختی بر اساس نیاز شخص مورد نظر یا تعهدات مالی وی نیست، بلکه به این بستگی دارد که استحقاق و شایستگی لازم برای طرح را دارا باشد.

اگر اثبات شود که فرد واجد شرایط طرح بیمه بیکاری در کانادا است، بسته به انواع مزایا به شکل ترکیبی و ویژه می تواند حداکثر از 102 تا 104 هفته طبق قانون بیمه اشتغال، از دولت درآمد موقت دریافت کند.

اینکه چه تعداد ساعت اشتغال قبل از بیکاری باعث بهره مندی از طرح بیمه اشتغال کانادا می شود، به موقعیت شما بستگی دارد. اما به طور کلی به 420 تا 700 ساعت اشتغال با بیمه بر اساس نرخ بیکاری در منطقه خود نیاز دارید تا بتوانید از این طرح استفاده کنید. این زمان باید قبل از درخواست شما برای دریافت حق بیمه بیکاری باشد.

برای اینکه در زمان بیماری، زایمان، مراقبت از والدین و سایر مراقبت های خانوادگی بتوانید از این طرح استفاده کنید باید حداقل از قبل 600 ساعت بیمه شده و کار کرده باشید.

اما افراد در صورت داشتن شرایط زیر از بهره مندی از قانون بیمه بیکاری مستثنی خواهند بود.

 • اگر شغل خود را به شکل داوطلبانه بدون دلیل موجه ترک کرده باشید.
 • اگر به دلیل تخلف قوانین کارگری مجموعه در حال کار اخراج شده باشید.
 • اگر هنوز عضوی از یک شرکت هستید ولی به دلایل مختلفی از جمله اعتصاب، درگیری یا محرومیت بیکار هستید.
 • اگر در زندان یا ندامتگاه به سر می برید.

 

بیمه اشتغال کانادا

 

بیمه بیکاری در کانادا شرایط لازم جهت دریافت بیمه بیکاری در کانادا

بیمه بیکاری در کانادا یا به عبارت دیگر بیمه اشتغال جهت حمایت کوتاه مدت از کارگران بی کاری است که یا به دنبال شغلی تازه هستند یا قصد دارند مهارت خود را ارتقا دهند. بیمه بیکاری مزایای ویژه ای برای کارگران فراهم کرده است. افرادی که میخواهند از این نوع بیمه استفاده نمایند می بایست یکی از شرایط زیر را دارا باشند:

 • بیمار بودن
 • گذراندن دوران بارداری
 • مراقبت از نوزاد تازه متولد شده یا کودکی که به سرپرستی گرفته شده است. این گزینه می تواند هم برای پدران و هم برای مادران انجام شود.
 • مراقبت از شخصی بیمار یا آسیب دیده
 • تیمار کردن یکی از اعضای خانواده که به شدت بیمار بوده و احتمال فوت دارد.

 

شرایط لازم جهت دریافت بیمه بیکاری در کانادا

 

وظیفه کمیسیون بیمه اشتغال کانادا

کمیسیون بیمه اشتغال کانادا نقش لیدر یا رهبر را ایفا می کند. به این ترتیب که بر قوانین و برنامه های مصوب شده در بیمه نظارت می کند. کمیسیون بیمه اشتغال کانادا مسئول تعیین نرخ حق بیمه بیکاری نیز می باشد. در ادامه دیگر خدمات و وظایف این کمیسیون معرفی شده اند:

 • نظارت بر پرداخت به موقع و دقیق حق بیمه ها و سایر مزایای مربوط به بیمه بیکاری
 • پشتیبانی از افراد تحت پوشش بیمه بیکاری در مراحل مختلف از جمله، ارائه اطلاعات مربوط به حقوق دریافتی، پاسخگویی به سوالات، کمک به کارفرمایان و غیره
 • رسیدگی به دعاوی و فراهم کردن موقعیت مناسب برای تجدیدنظر در تصمیمات
 • انجام فرآیند احراز هویت و شناسایی مشتری
 • پیشگیری، کشف و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از خدمات بیمه

از سال 2010 این قانون مصوب گردید که افراد بتوانند حق بیمه بیکاری خود را پرداخت نموده و در زمان مناسب از مزایای مربوط به آن استفاده نمایند.

 

حرف آخر...

یکی از مباحث مورد توجه برای مهاجرین، استفاده از طرح بیمه بیکاری در کانادا یا همان طرح بیمه اشتغال است. این طرح به طور کلی به افرادی که طی شرایط خاصی از کار بیکار شده اند، کمک می کند تا به صورت موقت بتوانند مبلغی را به عنوان حمایت مالی از سوی دولت دریافت کنند.

اگر در این مورد یا هر یک از مسائل روز کانادا، خصوصا مهاجرت به این کشور با سوال یا ابهامی مواجه هستید، یا نیاز به یک راهنما برای دریافت ویزای کانادا دارید، می توانید از طریق موسسه ویزا 724 اقدام به دریافت مشاوره کنید.

 

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


طرح بیمه اشتغال یا بیکاری در کانادا شامل چه کسانی می شود؟

بیمه بیکاری در این کشور به طور معمول به افراد اخراج شده از کار بدون اینکه در روند اخراج مقصر شناخته شوند، زنانی که زایمان کرده اند، بیماران بیکار شده و سرپرستان والدین بیمار تعلق می گیرد. برای بهره مندی از این طرح، فرد متقاضی باید حداقل از چندین هفته قبل بیمه شده باشد.

مدت زمان دریافت بیمه بیکاری در کشور کانادا چقدر است؟

این زمان به هفته هایی بستگی دارد که شما بیمه شده اید. به طور معمول این طرح بین 14 تا 45 هفته را از نظر درآمدی ساپورت می کند. هر چند که با طرح های ویژه ترکیبی از چند عامل تاثیر گذار خاص می تواند بیشتر هم باشد. این مورد بیشتر برای تمدید دریافت کننده زنان باردار و مزایای غرامت کارگران خواهد بود.

مبلغ دریافتی بیمه بیکاری در کانادا چقدر است؟

این مبلغ حداکثر تا 537 دلار کانادا در هر هفته خواهد بود. محاسبه مبلغی که باید به شما بازپرداخت شود، بر اساس مجموع دستمزد پرداخت شده در 26 هفته آخر کار تعیین می شود.

آیا با وجود دریافت بیمه بیکاری می توان در کانادا مشغول به کار شد؟

هنگام دریافت مزایای بیمه اشتغال در کانادا نمی توانید به صورت تمام وقت در این کشور کار کنید. اما اجازه کار پاره وقت و گهگاهی را خواهید داشت. در صورت تقلب در این کار ممکن است با کاهش مزایا، جریمه و حتی زندان مواجه شوید.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


Farimah sheykhzeynalabedini : سلام.وقت بخیر.من ازبیمه بیکاری بابت مریضی استفاده کردم.و من خواستم برگردم سر کار م به جای من کارگر آورده بود وگفت که به من نیاز ندارد.آیا من می‌توانم دوباره مراجعه کنم به سرویس کانادا بابت دریافت بیمه بیکاری یا که نه ؟ممنون میشم اگر پاسخ بدهید.

با سلام

به سرویس کانادا مراجعه بفرمایید.

Faraz fatahi :

سلام روز بخیر. من در ترکیه زندگی میکنم برای ویزای کاری اقدام کردم. پول بیمه ام پرداخت شده و منتظر صادر شدن ویزا هستم. از من برای پرداخت حقوق بیکاری شماره حساب درخواست شده. میخواستم بدونم حقوق بیکاری چند دلار و در عرض چه مدتی به دستم میرسه. تشکر

با درود 

حقوق بیکاری در ترکیه را میخواهید از کانادا دریافت کنید؟!

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس با شماره ثبت: 461992)

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز دفتر فعال تجاری، مسافرتی در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.