بررسی هزینه‌های زندگی و تحصیل در استان‌های آتلانتیک


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۶/۲۶

 

 

با توجه به در جریان بودن طرح AIPP که اقامت کانادا را برای متقاضیان مشاغل استان های آتلانتیک، با شرایط ساده‌تری ممکن می‌سازد، بسیار مهم است تا هزینه های زندگی در استان‌ های آتلانتیک کانادا را به‌خوبی پیشبینی کنیم. استان‌‌های آتلانتیک شامل نواسکوشیا، نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزوایک و جزیره پرنس ادوارد است؛ به همین علت برای شناخت دقیق هزینه‌های زندگی در استان‌‌های آتلانتیک، باید به تفکیک در هر استان به بررسی بپردازیم. اطلاع از هزینه، نقش مهمی در ایجاد درک مناسب ما نسبت به شرایط زندگی در استان‌های آتلانتیک خواهد داشت.

 

 احتمالا از شرکت‌های متعدد مهاجرتی تبلیغات گسترده ای مخصوصا در رابطه با جاب آفر کانادا می بینید؛ به طور مثال:

بدون مدرک زبان برای شما جاب آفر تضمینی کانادا میگیریم!

سن شما برای گرفتن فرصت شغلی مهم نیست!

مبلغ رو وقتی ویزای کار گرفتید پرداخت کنید!

یکسری ارتباطات در سفارت داریم که صد درصد ویزا می شید!

ما نماینده شرکتهای کانادایی هستیم اما لایسنس فعال در کانادا نداریم!

اینها عکس ویزاهایی هستش که گرفتیم!

ما ثبت شرکت با شماره ثبت ... داریم و این همان مجوز ماست!

ما جاب آفر رو می خریم (خرید و فروش جاب آفر در کانادا کاملا غیر قانونی ست؛ در صورتی که اداره مهاجرت متوجه این موضوع شود حتی میتواند اقامت دائم شما را باطل کند، معمولا از استعلام بگیرید شرکتهایی که هیچ گونه مجوزی از اداره مهاجرت کانادا ندارند با شما قرار داد خرید جاب آفر امضا می کنند وکیل رسمی قرارداد شما را امضا نمی کند) و...

بنابراین توصیه می کنیم برای اینکه بتوانید شرکتهای معتبر مهاجرتی را از کلاهبرداران مهاجرتی تشخیص دهید؛ حتما صفحه نحوه انتخاب وکیل و مشاور مهاجرتی معتبر را مطالعه بفرمایید.

  نقشه استان‌های آتلانتیک

 

 

ارزانترین روش مهاجرت کانادا از زبان آقای حلاج پور (عضو رسمی ICCRC کانادا)

برای مشاهده دیگر ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

 

چگونه هزینه‌های زندگی در استان‌های آتلانتیک را محاسبه کنیم؟

محاسبه هزینه زندگی در جاهای مختلف دنیا، پیرو قوانین و قواعد خاصی نیست اما در اصول برخی میانگین‌ها برای محاسبه آن ارائه شده است. به‌طور مثال باید در محاسبه هزینه زندگی هزینه وعده‌های غذایی، اجاره مسکن، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه‌های خدماتی همچون اشتراک اینترنت، برق، آب و گاز، را بصورت پیشفرض اعمال کنید. در کنار این هزینه‌های دیگری که به سبک زندگی شما بستگی دارند را باید محاسبه کنید. مثلاً این که چند مدت ی کبار لباس می‌خرید؟ مصرف سیگار یا مشروبات الکلی دارید؟ چند وقت یک بار به تعطیلات می‌روید یا چه روش حمل و نقلی استفاده می‌کنید؟ تمام این‌ها متغیراتی هستند که تعیین و محاسبه دقیق آن‌ها به عهده شماست.

 

استان‌های آتلانتیک کانادا

 

 

هزینه‌های زندگی در استان نوا اسکوشیا

در یک دورنمای کلی باید گفت که هزینه ماهانه زندگی در این استان از استان های آتلانتیک حداقل حدود 1000 دلار است. هزینه‌های زندگی بسته به مرکز این استان، یعنی شهر هالیفاکس محاسبه شده است. شما برای اجاره یک واحد مسکونی یک تخته خوابه در مرکز شهر باید 957 دلار اجاره ماهانه بپردازید. می‌توانید این رقم را با اجاره یک واحد خارج از مرکز شهر، حاشیه‌ای تر، تا 719 دلار کاهش دهید. این اجاره‌ها برای واحد‌های یک اتاق خوابه است. اگر به فضای بیشتری مثل یک واحد دو سه اتاق خوابه نیاز داشته باشید این عدد ممکن است تا 1598 دلار در ماه بالا برود. علاوه بر این برای خدمات، مثل شارژ آپارتمان، برق، آب و گاز به طور میانگین به ازای هر 85 متر مربع فضای منزل، حدود 111 دلار در ماه هزینه کنید. پس مجموع هزینه‌های مربوط به مسکن در کم‌ترین حالت حدود 800 تا 850 دلار هزینه خواهید داشت. در مورد هزینه خوراک آپشن‌های مختلفی وجود دارد اما برای یک وعده ارزان‌قیمت در رستوران‌های معمولی این استان از استان های آتلانتیک باید حدود 11 دلار هزینه کنید. با خوردن روزی دو وعده غذا در ماه، 600 دلار هزینه خواهید داشت. توجه داشته باشید که می‌توانید تحت برخی شرایط خاص هزینه خوراک را تا حدود 400 دلار هم کاهش دهید. در این استان به طور مثال قیمت هر کیلو برنج 5 دلار و هر 12 عدد تخم مرغ 2.71 دلار است. سیب‌زمینی هر کیلو 3 دلار، پیاز کیلویی 2.53 دلار است. هزینه‌های حمل و‌ نقل شما هم در ماه چیزی حدود 60 دلار خواهد بود. با جمع بستن این ارقام متوجه خواهید شد که میانگین هزینه زندگی در این استان آتلانتیک با شرایط پیشفرض بین 1300 تا 1600 دلار بصورت ماهانه خواهد بود. دقت داشته باشید که مثلاً در صورت مصرف معمول دخانیات یا مشروبات الکلی این رقم می‌تواند به میزان 80 تا 90 دلار افزایش پیدا کند.

 

شهر سنت جان از شهرهای مهم استان نیو برانزوایک

 

 

هزینه‌های زندگی در استان نیوبرانزویک

در این استان از استان های آتلانتیک، برای اجاره یک منزل یک اتاق خوابه باید 563 دلار بپردازید. شما می‌توانید با انتخاب یک خانه در خارج از مرکز شهر این عدد را تا 456 دلار کاهش دهید که کاهش قابل توجهی خواهد بود. در بین استان های آتلانتیک این استان کمترین نرخ را در این زمینه دارد. برای هزینه‌های جاری مسکن مثل خدمات و قبوض هم باید 130 دلار به صورت میانگین بپردازید. هزینه‌های یک وعده غذای معمولی در این شهر حدود 11 دلار است. با احتساب خوردن دو‌ وعده اصلی در روز، شما باید در ماه چیزی حدود 650 دلار بپردازید. این رقم بسته به قیمت غذا در رستوران‌های معمولی در نظر گرفته شده است. شما شاید بتوانید هزینه پخت غذای خانگی را تا وعده‌ای 5 دلار کاهش دهید. با توجه به این که در این استان قیمت هر کیلو برنج 2.64 دلار، هر 12 عدد تخم مرغ 2.45 دلار، هر پانصد گرم نان 2.64 دلار، هر کیلو گوجه 2.48 دلار، هر کیلو سیب‌زمینی 1.66 دلار و هر کیلو پیاز 1.13 دلار است. اگر مصرف غذای خانگی را انتخاب کنید ممکن است بتوانید که هزینه خوراک را تا 300 دلار کاهش دهید. در کنار این هزینه‌ها برای حمل و نقل در این استان از استان های آتلانتیک، ماهانه 48 دلار نیاز دارید. با جمع بستن این ارقام متوجه خواهید شد که هزینه زندگی در این استان آتلانتیک حدوداً بین 800 تا 1000 دلار خواهد بود.

  جزیره پرنس ادوارد کانادا

 

 

هزینه‌های زندگی در جزیره پرنس ادوارد

میانگین اجاره بهای یک منزل تک اتاق خوابه در مرکز شهر 672 دلار است. این عدد اگر جایی خارج از مرکز شهر برای اجاره منزل انتخاب کنید به 575 دلار کاهش پیدا خواهد کرد. این تنها هزینه‌هایی نیست که بابت مسکن باید بپردازید؛ هزینه‌های جاری منزل، ماهانه حدود 117 دلار است. این مبلغی است که باید در صورت رخ ندادن اتفاقی غیرمنتظره همچون خسارت به تأسیسات یا شکستگی لوله‌ها بپردازید. هزینه خوراک در این استان از استان های آتلانتیک، اگر فست‌فودها یا یک رستوران معمولی را برای صرف غذا انتخاب کنید، هر وعده حدود 11 دلار است. برای محاسبه قیمت ماهانه غذای یک نفر بدیهی است که باید این رقم را در تعداد وعده‌های غذایی ضرب کنید. البته همانطور که گفته شد با مصرف غذای خانگی می‌توانید مبلغ قابل توجهی ذخیره کنید. می‌توانید با انتخاب غذای خانگی و پخت غذا در منزل، هزینه هر وعده را تا 2 الی 5 دلار کاهش دهید؛ این یعنی حدود 6 دلار کاهش هزینه در هر وعده. در این استان از استان های آتلانتیک، قیمت هر لیتر شیر 2 دلار، هر پانصد گرم نان 2.38 دلار، هر کیلو برنج سفید 3.7 دلار، هر 12 عدد تخم مرغ 2.7 دلار، هر کیلو گوجه فرنگی 3.4 دلار، هر کیلو سیب‌زمینی 2.8 دلار و هر کیلو پیاز 1.3 دلار است. برای حمل و نقل در شهر، می‌توانید برای هر بلیت اتوبوس یک‌طرفه، 1.5 دلار بپردازید یا با عضویت در طرح‌های شهری حمل و نقل، ماهانه 45 دلار پرداخت کنید. با جمع بستن این اعداد متوجه خواهید شد که هزینه زندگی در این استان به طور میانگین ماهانه  بین 1000 تا 1100 دلار است.

 

نمایی از یکی از شهرهای زیبای استان نیوفاندلند

 

هزینه‌های زندگی در استان  نیوفاندلند و لابرادور

هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در این استان از استان‌های آتلانتیک، اگر در مرکز شهر باشد، ماهانه 671 دلار است و اگر آپارتمانی در خارج از مرکز شهر انتخاب کنید اجاره‌بهای آن در حدود 576 دلار است. برای خدمات و سایر هزینه‌های جاری مسکن، رقم پرداختی در هر ماه 152 دلار است. برای حمل و نقل اگر از تعرفه‌ها و سرویس‌های ماهانه حمل و نقل کمک بگیرید باید چیزی حدود 58 دلار بپردازید. برای خوراک هم مثل سایر استان‌های آتلانتیک دو راه حل دارید. رستوران‌های معمولی و فست‌فودها یا غذای خانگی. اگر رستوران‌های معمولی را برای صرف غذا انتخاب کنید هزینه ماهانه شما به ازای هر وعده 15 دلار در این استان، حدود 900 دلار خواهد بود. اما با انتخاب غذای خانگی تا 300 دلار هم می‌توان هزینه خوراک را کم کنید. در مجموع به طور میانگین هزینه زندگی در این استان از استان های آتلانتیک، به صورت پیشفرض بین 1100 تا 1200 دلار است.

 

هزینه‌های تحصیل در جزیره پرنس ادوارد

برای محاسبه هزینه های تحصیل کار چندان آسانی پیش رو ندارید. انتخاب‌های متفاوتی برای تحصیل در استان های آتلانتیک بسته به رشته و دانشگاهی که انتخاب می‌کنید خواهد داشت. در این استان در رشته‌‌های شاخه هنر، به ازای یک دوره بین‌المللی معادل کارشناسی، 6270 دلار باید به صورت سالانه بپردازید که از این مبلغ 3135 دلار آن به ازای اجاره خوابگاه خواهد بود. در مقطع کارشناسی ارشد هم به ازای یک برنامه دوسالانه 15300 دلار و برای یک برنامه چهار ساله 32800 دلار هزینه خواهید داشت. البته هزینه‌های جانبی دیگری هم مثل بهای بهره‌گیری از تکنولوژی دانشگاه، برنامه‌های تندرستی، عضویت کتابخانه، آزمایشگاه و حضور در برنامه‌های یادگیری مجازی هم وجود دارد که در مجموع چیزی حدود 500 دلار هزینه خواهند. این هزینه برای تمام رشته‌ها و مقاطع این استان از استان های آتلانتیک یکسان است. در رشته مهندسی باید به ازای هر ترم 3135 دلار برای مقطع کارشناسی و 8430 دلار به ازای یک برنامه دوسالانه پول پرداخت کنید. برای کارشناسی پرستاری هم این رقم به 6720 دلار در سال خواهد رسید.

 

هزینه‌های تحصیل در استان نیوبرانزویک

دانشگاه نیوبرانزوایک در این استان از استان‌ های آتلانتیک در دو شهر این ناحیه دانشکده دارد. هزینه های تحصیل در دانشگاه نیو برانشوایک، بسته به شهر محل دانشکده شما تفاوتی ندارد اما برخی رشته‌ها فقط در یکی از شهرها قابل ارائه است. در مقطع کارشناسی هزینه تحصیل در رشته‌های هنر 7126 دلار، در رشته‌های اقتصاد 8276 دلار، در رشته‌های علوم رایانه 8073 دلار، در رشته‌های علوم آموزشی 7126 دلار، در مهندسی 8411 دلار، در رشته‌های محیط زیست 7464 دلار، در علوم ادغامی 7126 دلار، در حقوق 11668 دلار در پرستاری 8411 دلار، در پرستاری ویژه مراکز درمانی خاص 12617 دلار و در نهایت در فلسفه 11196 دلار است. باید دقت داشته باشید که این هزینه خام است و بسته به هر رشته و برنامه‌های جانبی برای افزایش مهارت ممکن است به 500 الی 2000 دلار پول بیشتر نیاز داشته باشد.

 

هزینه‌های تحصیل در استان نیوفاندلند

معروف‌ترین دانشگاه این استان از استان های آتلانتیک، دانشگاه مموریال است. هزینه های تحصیل برای دو ترم کارشناسی در این دانشگاه برای دانشجویان بین‌الملل 11460 دلار به طور میانگین برای تمامی رشته‌ها اعلام شده است. این رقم فقط برای تحصیل خواهد بود و هزینه‌های جانبی چیزی حدود 840 دلار است. در کنار این برای اسکان از طریق دانشگاه بسته به آپشن انتخابی باید ترمی بین 1900 تا 2500 دلار بپردازید. هزینه تغذیه در صورت استفاده از سلف دانشگاه به صورت فصلی محاسبه خواهد شد. هر فصل به ازای خوراک برای هفت روز هفته باید چیزی حدود 2500 دلار بپردازید.

 

هزینه‌های تحصیل در استان نوا اسکوشیا

در این استان از استان‌های آتلانتیکی شما انتخاب‌های خیلی زیادی برای انتخاب دانشگاه‌ها دارید چون دانشکده‌های موجود در شهر هالیفاکس شاید حتی به انگشتان دو دست برسند. برای همین تعیین هزینه تحصیل در این استان قدری پیچیده‌تر از سایرین است. هزینه تحصیل دانشگاه آکادیا برای دانشجویان بین‌المللی مقیم استان های آتلانتیک، در یک دوره تحصیلی 8673 دلار است.  این رقم در دانشگاه سنت مری 7670 دلار، در دانشگاه خاویر سنت فرانسیس 7638 دلار، در دانشگاه کیپ بریتون 7800 دلار، کالج کینگ 8667 دلار و در دانشگاه سنت آن به 8680 دلار می‌رسد. این هزینه‌ها به طور میانگین بین تمام رشته‌ها از سوی دانشگاه اعلام شده‌اند و بدیهی است که بسته به رشته و برنامه‌های آموزشی دارای متغیراتی باشند.

 

چند نکته

دقت داشته باشید که تمام ارقام اعلام شده جه برای هزینه‌های تحصیل در استان های آتلانتیک و چه برای هزینه‌های زندگی در استان‌های آتلانتیک، به صورت میانگین بیان شده و قطعاً متغیراتی نیز خواهند داشت. مثلاً چنانچه شما در طول یک ماه نیاز به تعویض لباس و خرید لباس نو پیدا کنید این مبالغ افزایش پیدا خواهند کرد. در مورد هزینه‌های تحصیل هم بسته به دانشگاه‌ها به شکل متفاوتی ممکن است هزینه‌های جانبی شامل حال شما شوند. از طرفی در برخی رشته‌های نحوه درجه‌بندی و ترم‌بندی مرسوم در ایران با دانشگاه‌های بین‌المللی تفاوت فاحشی دارد به همین علت در صورت تطابق نسبی، در یادداشت از اصطلاح‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد استفاده شده است. دقت داشته باشید که حتماً در رشته مدنظر خود باید این موارد را کنترل فرمایید.

 

بررسی هزینه‌های زندگی و تحصیل در استان ‌های آتلانتیک

با توجه به در جریان بودن طرح AIPP که اقامت کانادا را برای متقاضیان مشاغل استان های آتلانتیک، با شرایط ساده‌تری ممکن می‌سازد، بسیار مهم است تا هزینه های زندگی در استان‌ های آتلانتیک کانادا را به‌خوبی پیشبینی کنیم. استان‌ های آتلانتیک شامل نوا اسکوشیا،  نیوفاندلند و لابرادور، نیو برانزوایک و جزیره پرنس ادوارد است؛ به همین علت برای شناخت دقیق هزینه‌های زندگی در استان‌ های آتلانتیک، باید به تفکیک در هر استان به بررسی بپردازیم. اطلاع از هزینه، نقش مهمی در ایجاد درک مناسب ما نسبت به شرایط زندگی در استان های آتلانتیک خواهد داشت.

 

چگونه هزینه‌های زندگی در استان ‌های آتلانتیک را محاسبه کنیم؟

محاسبه هزینه زندگی در جاهای مختلف دنیا، پیرو قوانین و قواعد خاصی نیست اما در اصول برخی میانگین‌ها برای محاسبه آن ارائه شده است. به‌طور مثال باید در محاسبه هزینه زندگی هزینه وعده‌های غذایی، اجاره مسکن، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه‌های خدماتی همچون اشتراک اینترنت، برق، آب و گاز، را بصورت پیشفرض اعمال کنید. در کنار این هزینه‌های دیگری که به سبک زندگی شما بستگی دارند را باید محاسبه کنید. مثلاً این که چند مدت یکبار لباس می‌خرید؟ مصرف سیگار یا مشروبات الکلی دارید؟ چند وقت یکبار به تعطیلات می‌روید یا چه روش حمل و نقلی استفاده می‌کنید؟ تمام این‌ها متغیراتی هستند که تعیین و محاسبه دقیق آن‌ها به عهده شماست

 

هزینه‌های زندگی در استان نوا اسکوشیا

در یک دورنمای کلی باید گفت که هزینه ماهانه زندگی در این استان از استان های آتلانتیک حداقل حدود 1000 دلار است. هزینه‌های زندگی بسته به مرکز این استان، یعنی شهر هالیفاکس محاسبه شده است. شما برای اجاره یک واحد مسکونی یک تخته خوابه در مرکز شهر باید 957 دلار اجاره ماهانه بپردازید. می‌توانید این رقم را با اجاره یک واحد خارج از مرکز شهر، حاشیه‌ای تر، تا 719 دلار کاهش دهید. این اجاره‌ها برای واحد‌های یک اتاق خوابه است. اگر به فضای بیشتری مثل یک واحد دو سه اتاق خوابه نیاز داشته باشید این عدد ممکن است تا 1598 دلار در ماه بالا برود. علاوه بر این برای خدمات، مثل شارژ آپارتمان، برق، آب و گاز به طور میانگین به ازای هر 85متر مربع فضای منزل، حدود 111 دلار در ماه هزینه کنید. پس مجموع هزینه‌های مربوط به مسکن در کم‌ترین حالت حدود 800 تا 850 دلار هزینه خواهید داشت. در مورد هزینه خوراک آپشن‌های مختلفی وجود دارد اما برای یک وعده ارزان‌قیمت در رستوران‌های معمولی این استان از استان های آتلانتیک باید حدود 11 دلار هزینه کنید. با خوردن روزی دو وعده غذا در ماه، 600 دلار هزینه خواهید داشت. توجه داشته باشید که می‌توانید تحت برخی شرایط خاص هزینه خوراک را تا حدود 400 دلار هم کاهش دهید. در این استان به طور مثال قیمت هر کیلو برنج 5 دلار و هر 12 عدد تخم مرغ 2.71 دلار است. سیب‌زمینی هر کیلو 3 دلار، پیاز کیلویی 2.53 دلار است. هزینه‌های حمل و‌ نقل شما هم در ماه چیزی حدود 60 دلار خواهد بود. با جمع بستن این ارقام متوجه خواهید شد که میانگین هزینه زندگی در این استان آتلانتیک با شرایط پیشفرض بین 1300 تا 1600 دلار بصورت ماهانه خواهد بود. دقت داشته باشید که مثلاً در صورت مصرف معمول دخانیات یا مشروبات الکلی این رقم می‌تواند به میزان 80 تا 90 دلار افزایش پیدا کند.

  

 

هزینه‌های زندگی در استان نیوبرانزویک

در این استان از استان های آتلانتیک، برای اجاره یک منزل یک اتاق خوابه باید 563 دلار بپردازید. شما می‌توانید با انتخاب یک خانه در خارج از مرکز شهر این عدد را تا 456 دلار کاهش دهید که کاهش قابل توجهی خواهد بود. در بین استان های آتلانتیک این استان کمترین نرخ را در این زمینه دارد. برای هزینه‌های جاری مسکن مثل خدمات و قبوض هم باید 130 دلار به صورت میانگین بپردازید. هزینه‌های یک وعده غذای معمولی در این شهر حدود 11 دلار است. با احتساب خوردن دو‌ وعده اصلی در روز، شما باید در ماه چیزی حدود 650 دلار بپردازید. این رقم بسته به قیمت غذا در رستوران‌های معمولی در نظر گرفته شده است. شما شاید بتوانید هزینه پخت غذای خانگی را تا وعده‌ای 5 دلار کاهش دهید. با توجه به این که در این استان قیمت هر کیلو برنج 2.64 دلار، هر 12 عدد تخم مرغ 2.45 دلار، هر پانصد گرم نان 2.64 دلار، هر کیلو گوجه 2.48 دلار، هر کیلو سیب‌زمینی 1.66 دلار و هر کیلو پیاز 1.13 دلار است. اگر مصرف غذای خانگی را انتخاب کنید ممکن است بتوانید که هزینه خوراک را تا 300 دلار کاهش دهید. در کنار این هزینه‌ها برای حمل و نقل در این استان از استان های آتلانتیک، ماهانه 48 دلار نیاز دارید. با جمع بستن این ارقام متوجه خواهید شد که هزینه زندگی در این استان آتلانتیک حدوداً بین 800 تا 1000 دلار خواهد بود.

 

هزینه‌های زندگی در جزیره پرنس ادوارد

میانگین اجاره بهای یک منزل تک اتاق خوابه در مرکز شهر 672 دلار است. این عدد اگر جایی خارج از مرکز شهر برای اجاره منزل انتخاب کنید به 575 دلار کاهش پیدا خواهد کرد. این تنها هزینه‌هایی نیست که بابت مسکن باید بپردازید؛ هزینه‌های جاری منزل، ماهانه حدود 117 دلار است. این مبلغی است که باید در صورت رخ ندادن اتفاقی غیرمنتظره همچون خسارت به تأسیسات یا شکستگی لوله‌ها بپردازید. هزینه خوراک در این استان از استان های آتلانتیک، اگر فست‌فودها یا یک رستوران معمولی را برای صرف غذا انتخاب کنید، هر وعده حدود 11 دلار است. برای محاسبه قیمت ماهانه غذای یک نفر بدیهی است که باید این رقم را در تعداد وعده‌های غذایی ضرب کنید. البته همانطور که گفته شد با مصرف غذای خانگی می‌توانید مبلغ قابل توجهی ذخیره کنید. می‌توانید با انتخاب غذای خانگی و پخت غذا در منزل، هزینه هر وعده را تا 2 الی 5 دلار کاهش دهید؛ این یعنی حدود 6 دلار کاهش هزینه در هر وعده. در این استان از استان های آتلانتیک، قیمت هر لیتر شیر 2 دلار، هر پانصد گرم نان 2.38 دلار، هر کیلو برنج سفید 3.7 دلار، هر 12 عدد تخم مرغ 2.7 دلار، هر کیلو گوجه فرنگی 3.4 دلار، هر کیلو سیب‌زمینی 2.8 دلار و هر کیلو پیاز 1.3 دلار است. برای حمل و نقل در شهر، می‌توانید برای هر بلیت اتوبوس یک‌طرفه، 1.5 دلار بپردازید یا با عضویت در طرح‌های شهری حمل و نقل، ماهانه 45 دلار پرداخت کنید. با جمع بستن این اعداد متوجه خواهید شد که هزینه زندگی در این استان به طور میانگین ماهانه  بین 1000 تا 1100 دلار است.

 

هزینه‌های زندگی در استان  نیوفاندلند و لابرادور

هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در این استان از استان‌های آتلانتیک، اگر در مرکز شهر باشد، ماهانه 671 دلار است و اگر آپارتمانی در خارج از مرکز شهر انتخاب کنید اجاره‌بهای آن در حدود 576 دلار است. برای خدمات و سایر هزینه‌های جاری مسکن، رقم پرداختی در هر ماه 152 دلار است. برای حمل و نقل اگر از تعرفه‌ها و سرویس‌های ماهانه حمل و نقل کمک بگیرید باید چیزی حدود 58 دلار بپردازید. برای خوراک هم مثل سایر استان‌های آتلانتیک دو راه حل دارید. رستوران‌های معمولی و فست‌فودها یا غذای خانگی. اگر رستوران‌های معمولی را برای صرف غذا انتخاب کنید هزینه ماهانه شما به ازای هر وعده 15 دلار در این استان، حدود 900 دلار خواهد بود. اما با انتخاب غذای خانگی تا 300 دلار هم می‌توان هزینه خوراک را کم کنید. در مجموع به طور میانگین هزینه زندگی در این استان از استان های آتلانتیک، به صورت پیشفرض بین 1100 تا 1200 دلار است.

 

هزینه‌های تحصیل در پرنس ادوارد

برای محاسبه هزینه های تحصیل کار چندان آسانی پیش رو ندارید. انتخاب‌های متفاوتی برای تحصیل در استان های آتلانتیک بسته به رشته و دانشگاهی که انتخاب می‌کنید خواهد داشت. در این استان در رشته‌‌های شاخه هنر، به ازای یک دوره بین‌المللی معادل کارشناسی، 6270 دلار باید به صورت سالانه بپردازید که از این مبلغ 3135 دلار آن به ازای اجاره خوابگاه خواهد بود. در مقطع کارشناسی ارشد هم به ازای یک برنامه دوسالانه 15300 دلار و برای یک برنامه چهار ساله 32800 دلار هزینه خواهید داشت. البته هزینه‌های جانبی دیگری هم مثل بهای بهره‌گیری از تکنولوژی دانشگاه، برنامه‌های تندرستی، عضویت کتابخانه، آزمایشگاه و حضور در برنامه‌های یادگیری مجازی هم وجود دارد که در مجموع چیزی حدود 500 دلار هزینه خواهند. این هزینه برای تمام رشته‌ها و مقاطع این استان از استان های آتلانتیک یکسان است. در رشته مهندسی باید به ازای هر ترم 3135 دلار برای مقطع کارشناسی و 8430 دلار به ازای یک برنامه دوسالانه پول پرداخت کنید. برای کارشناسی پرستاری هم این رقم به 6720 دلار در سال خواهد رسید.

 

دانشگاه های نیوبرانزویک

 

هزینه‌های تحصیل در استان نیوبرانزوایک

دانشگاه نیو برانشوایک در این استان از استان‌ های آتلانتیک در دو شهر این ناحیه دانشکده دارد. هزینه های تحصیل در دانشگاه نیو برانشوایک، بسته به شهر محل دانشکده شما تفاوتی ندارد اما برخی رشته‌ها فقط در یکی از شهرها قابل ارائه است. در مقطع کارشناسی هزینه تحصیل در رشته‌های هنر 7126 دلار، در رشته‌های اقتصاد 8276 دلار، در رشته‌های علوم رایانه 8073 دلار، در رشته‌های علوم آموزشی 7126 دلار، در مهندسی 8411 دلار، در رشته‌های محیط زیست 7464 دلار، در علوم ادغامی 7126 دلار، در حقوق 11668 دلار در پرستاری 8411 دلار، در پرستاری ویژه مراکز درمانی خاص 12617 دلار و در نهایت در فلسفه 11196 دلار است. باید دقت داشته باشید که این هزینه خام است و بسته به هر رشته و برنامه‌های جانبی برای افزایش مهارت ممکن است به 500 الی 2000 دلار پول بیشتر نیاز داشته باشد.

 

هزینه‌های تحصیل در استان نیوفاندلند

معروف‌ترین دانشگاه این استان از استان های آتلانتیک، دانشگاه مموریال است. هزینه های تحصیل برای دو ترم کارشناسی در این دانشگاه برای دانشجویان بین‌الملل 11460 دلار به طور میانگین برای تمامی رشته‌ها اعلام شده است. این رقم فقط برای تحصیل خواهد بود و هزینه‌های جانبی چیزی حدود 840 دلار است. در کنار این برای اسکان از طریق دانشگاه بسته به آپشن انتخابی باید ترمی بین 1900 تا 2500 دلار بپردازید. هزینه تغذیه در صورت استفاده از سلف دانشگاه به صورت فصلی محاسبه خواهد شد. هر فصل به ازای خوراک برای هفت روز هفته باید چیزی حدود 2500 دلار بپردازید.

 

هزینه‌های تحصیل در استان نوا اسکوشیا

در این استان از استان‌های آتلانتیکی شما انتخاب‌های خیلی زیادی برای انتخاب دانشگاه‌ها دارید چون دانشکده‌های موجود در شهر هالیفاکس شاید حتی به انگشتان دو دست برسند. برای همین تعیین هزینه تحصیل در این استان قدری پیچیده‌تر از سایرین است. هزینه تحصیل دانشگاه آکادیا برای دانشجویان بین‌المللی مقیم استان های آتلانتیک، در یک دوره تحصیلی 8673 دلار است.  این رقم در دانشگاه سنت مری 7670 دلار، در دانشگاه خاویر سنت فرانسیس 7638 دلار، در دانشگاه کیپ بریتون 7800 دلار، کالج کینگ 8667 دلار و در دانشگاه سنت آن به 8680 دلار می‌رسد. این هزینه‌ها به طور میانگین بین تمام رشته‌ها از سوی دانشگاه اعلام شده‌اند و بدیهی است که بسته به رشته و برنامه‌های آموزشی دارای متغیراتی باشند.

 

چند نکته

دقت داشته باشید که تمام ارقام اعلام شده جه برای هزینه های تحصیل در استان های آتلانتیک و چه برای هزینه های زندگی در استان های آتلانتیک، به صورت میانگین بیان شده و قطعاً متغیراتی نیز خواهند داشت. مثلاً چنانچه شما در طول یک ماه نیاز به تعویض لباس و خرید لباس نو پیدا کنید این مبالغ افزایش پیدا خواهند کرد. در مورد هزینه های تحصیل هم بسته به دانشگاه‌ها به شکل متفاوتی ممکن است هزینه‌های جانبی شامل حال شما شوند. از طرفی در برخی رشته‌های نحوه درجه‌بندی و ترم‌بندی مرسوم در ایران با دانشگاه‌های بین‌المللی تفاوت فاحشی دارد به همین علت در صورت تطابق نسبی، در یادداشت از اصطلاح‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد استفاده شده است. دقت داشته باشید که حتماً در رشته مدنظر خود باید این موارد را کنترل فرمایید.

 

 

مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره شرکت مهاجرتی ما 

 

 

مطالب پیشنهادی:

> هزینه های زندگی و تحصیل در ونکور کانادا

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا 

> مهاجرت به کانادا برای پرستاران

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

> مهاجرت به کانادا از طریق نیوبرانزویک

> سرمایه گذاری در نیوبرانزویک

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 


مطالب پیشنهادی


اقامت کانادا از طریق جاب آفر استان‌های آتلانتیک
اقامت کانادا از طریق جاب آفر استان‌های آتلانتیک
لیست مشاغل مورد نیاز استان‌ های آتلانتیک کانادا
لیست مشاغل مورد نیاز استان‌ های آتلانتیک کانادا
آموزش رایگان ثبت نام در سایتهای کاریابی کانادا + نکات مهم
آموزش رایگان ثبت نام در سایتهای کاریابی کانادا + نکات مهم
معرفی کالج جورج براون در کانادا + رشته‌های تحصیلی
معرفی کالج جورج براون در کانادا + رشته‌های تحصیلی

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


محمدرضا امیری :

امکان اخد اقامت دائم کانادا از طریق جاب افر آتلانتیک مشخصات فردی سن 47 سال فوق لیسانس مدیریت مالی امکان اخذ ایلتس 7.5 الی 8 سابقه کار بالای بیست سال متاهل و دارای دو فرزند 7 و 17 ساله پسر

اگر بتوانید از یک کارفرمای کانادایی فرصت شغلی دریافت کنید، بله

بابک کرمی نیا :

برای وقت مشاور و پرداخت پول نیاز به کد تخفیف هست که من ندارم از چه طریقی این کد را دریافت کنم

اگر کدی دارید استفاده کنید، در غیر این صورت تخفیفی لحاظ نمی شود

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.