لیست برترین دانشگاه‌های انگلیس؛ غول‌های دنیای علم در جزیره رویاها


آخرین بروز رسانی : ۰۱/۱۱/۰۳

 

نگاهی به برترین دانشگاه‌های انگلیس؛ غول‌های دنیای علم در جزیره رویاها

برترین دانشگاه‌های انگلیس، همواره و همزمان در لیست برترین دانشگاه‌های جهان نیز حضور دارند. این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که سطح سیستم آموزش عالی در این کشور تا چه حد بالاست. دانشگاه‌های انگلیس به عنوان پرچمداران حوزه علم، همیشه برترین و معتبرترین مدارک علمی را صادر کرده و از این طریق فرصت‌هایی طلایی را پیش روی فارغ‌التحصیلان خود قرار داده‌اند. با این وجود طبیعی است که هر ساله ده‌ها هزار دانشجو در سراسر جهان متقاضی تحصیل در برترین دانشگاه‌های انگلیس باشند. ما نیز در این یادداشت قصد داریم ضمن معرفی لیست برترین دانشگاه‌های انگلیس، سه دانشگاه برتر این لیست را به اجمال معرفی کنیم. در صورت نیاز به اطلاعات دقیق و اختصاصی در هر مورد می‌توانید به صورت مستقیم با ویزا 724 در ارتباط باشید.

برای اطلاع از میانگین هزینه های تحصیل می‌توانید به صفحه هزینه تحصیل در انگلیس مراجعه بفرمایید.

 

لیست برترین دانشگاه‌های انگلیس

هرچند امکان درج کامل و تمام لیست برترین دانشگاه‌های انگلیس وجود ندارد اما در ادامه 10 دانشگاه برتر را مشاهده می‌کنید. این 10 مرکز آموزشی، در سال‌های اخیر همواره در لیست برترین دانشگاه‌های کشور قرار داشته‌اند. با این حال اما در بعضی سال‌ها ممکن است تغییر جایگاه این دانشگاه‌ها را به طور جزئی شاهد باشیم.

 

 1. دانشگاه آکسفورد
 2. دانشگاه کمبریج
 3. کالج سلطنتی لندن
 4. دانشگاه (UCL)
 5. دانشگاه ادینبورگ
 6. دانشگاه منچستر
 7. کالج پادشاهی لندن
 8. دانشگاه (LSE)
 9. دانشگاه بریستول
 10. دانشگاه وارویک

 

در ادامه سه دانشگاه آکسفورد، کمبریج و کالج سلطنتی لندن را به عنوان برترین موارد حاضر در لیست به صورت اجمالی بررسی می‌کنیم.

 

دانشگاه آکسفورد؛ نمادی از برترین دانشگاه‌های انگلیس

دانشگاه آکسفورد در زمره موفق‌ترین و مشهورترین دانشگاه‌های سطح جهان قرار دارد. این دانشگاه که در سطح جهان نیز جزء 5 دانشگاه برتر است، یکی از نمادهای آکادمی انگلیسی است. آکسفورد قدمتی قریب به 1000 ساله دارد و از این لحاظ نیز یکی از برترین‌هاست. با این حال آنچه امروزه بیش از هر چیز دیگر باعث شده قرار گرفتن آن در رتبه اول لیست برترین دانشگاه‌های انگلیس شده، کیفیت آموزشی و امکانات رویایی آن است! به نحوی که می‌توان گفت شما با صرفاً یک دانشگاه روبرو نیستید؛ بلکه با شهری دانشگاهی روبرو هستید. این دانشگاه سرتاسر شهر آکسفورد را در بر گرفته و به شکل دیوانه‌واری وسیع است. آکسفورد 38 دانشکده و 6 مؤسسه آموزشی جانبی را در دل خود جای داده است. با در نظر داشتن این تعداد از دانشکده، بعید است رشته‌ای که مدنظر دارید تحت پوشش آموزشی این غول دنیای علم نباشد.

 

آکسفورد جز برترین دانشگاه‌های انگلیس

 

شهریه دانشگاه آکسفورد به چه میزان است؟

همانطورکه قابل حدس است، شهریه‌های دانشگاه‌های انگلیس با این سطح آموزش و امکانات، میزان قابل توجهی است. با این حال اما با در نظر داشتن میزان امکانات و اعتبار علمی مدارک بدست آمده از دانشگاهی مانند آکسفورد هزینه شهریه شاید حتی ناچیز هم تلقی شود! برای تعیین دقیق هزینه تحصیل و شهریه‌های دانشگاه‌های انگلیس از جمله آکسفورد با کارشناسان مجموعه در ارتباط مستقیم باشید. اما با این حال در ادامه برای نمونه شهریه دانشگاه آکسفورد در برخی از رشته‌های پرطرفدار را ذکر می‌کنیم. پیش از آن لازم است بدانید که به طور میانگین شهریه سالانه تحصیل در آکسفورد، در مقطع کارشناسی، بین 24 تا 34 هزار پوند است.

 

 • حقوق: حدود سالانه 35 هزار پوند
 • پزشکی: حدود سالانه 40 هزار پوند
 • علوم مهندسی: حدود سالانه 44 هزار پوند
 • ریاضی: حدود سالانه 37 هزار پوند

 

دانشگاه کمبریج؛ هم مشهور و هم قدرتمند

دومین مورد از لیست برترین دانشگاه‌های انگلیس، کمبریج است. کمبریج همواره و همیشه رقیبی برای آکسفورد بوده و اغلب مردم هر دوی این دانشگاه‌ها را در کنار یکدیگر نام می‌برند. این هم‌نشینی تا حدی مداوم بوده که حتی به صورت مشترک برای اشاره به این دانشگاه از اصطلاح آکسبریج نیز استفاده می‌شود. با این حال کمبریج اکنون در رتبه دوم برترین دانشگاه‌های انگلیس ایستاده و در جهان هم توانسته رتبه 7 را به خود اختصاص دهد. کمبریج نیز یک شهر دانشگاهی است و با دانشگاهی به وسعت یک شهر کامل روبرو هستیم. 31 دانشکده و بیش از 150 دپارتمان، شالوده آموزشی این مرکز اعجاب ‌انگیز را شکل می‌دهند. از موزه و بیمارستان و ده‌ها مرکز تحقیقاتی مجزا گرفته تا بیش از ده‌ها زمین ورزشی و تأسیسات رفاهی مانند رستوران، یک شهر عظیم در خدمت پیشرفت و رشد دانشجویان کمبریج قرار دارد!

 

معرفی دانشگاه کمبریج انگلستان

 

شهریه دانشگاه کمبریج به چه میزان است؟

شهریه دانشگاه کمبریج با در نظر داشتن اعتبار بسیار بالای مدرک و کیفیت قابل توجه سیستم آموزشی آن، رقمی قابل پیش‌بینی است. نباید انتظار داشت که چنین دانشگاهی شهریه کمی داشته باشد. با این حال در اغلب رشته‌ها، شهریه دانشگاه کمبریج در قیاس با آکسفورد کمتر است. با این حال در تمام رشته‌ها این موضوع صادق نیست. طبق ارقام اعلامی، میانگین هزینه شهریه دانشگاه کمبریج در مقطع کارشناسی بین 18 تا 25 هزار پوند است. در ادامه مجدداً شهریه برخی از رشته‌های پرطرفدار هر شاخه را به طور نمونه ذکر می‌کنیم. برای تعیین دقیق میزان شهریه رشته مدنظر خود می‌توانید به طور مستقیم با ما در ارتباط باشید.

 

 • حقوق: حدود سالانه 24 هزار پوند
 • پزشکی: حدود سالانه 64 هزار پوند
 • علوم مهندسی: حدود سالانه 37 هزار پوند
 • ریاضی: حدود سالانه 27 هزار پوند

 

کالج سلطنتی لندن: نماینده‌ای از لندن در بین برترین دانشگاه‌های انگلیس

کالج سلطنتی لندن به عنوان نماینده شهر لندن در لیست برترین دانشگاه‌های انگلیس قرار گرفته است. این دانشگاه برخلاف دو مورد اخیر در خود پایتخت انگلیس قرار گرفته و دیگر عملاً یک شهر دانشگاهی مجزا نیست. همچنین باید در نظر داشت که به لحاظ پیشینه تاریخی با دو دانشگاه اخیر قابل مقایسه نبوده و دانشگاه به‌مراتب جوان‌تری است. در قرن بیستم شروع به کار کرده و پیشینه تاریخی قابل قیاسی با دو مورد اخیر ندارد اما این به معنی ضعف کالج سلطنتی لندن نیست.

 

معرفی کالج سلطنتی لندن

 

کالج سلطنتی علاوه بر اینکه رتبه سوم را در بین برترین دانشگاه‌های انگلیس دارد، در جهان نیز جزء 10 دانشگاه برتر است. هرچند در رده‌بندی کلی، کالج سلطنتی، پس از آکسبریج قرار می‌گیرد اما در برخی از شاخص‌ها نسبت به آن‌ها برتری دارد. به عنوان مثال در شاخص کیفیت پژوهش، وضع چشم‌انداز فارغ‌التحصیلان و یا مثلاً در رشته‌های مهندسی شیمی، مهندسی عمران و هوافضا، برترین دانشگاه انگلیس است! کالج سلطنتی در تعداد قابل توجهی از رشته‌های مهندسی توانسته این برتری را نشان دهد. با این حال اما عدم فعالیت آن در رشته‌های شاخه انسانی تا حد زیادی محل انتقاد است. به عنوان مثال رشته حقوق در این دانشگاه تدریس نمی‌شود!

 

شهریه کالج سلطنتی به چه میزان است؟

شهریه مرکز آموزشی که دانشجویانی با 14 جایزه نوبل و ده‌ها افتخار دیگر را در کارنامه خود دارد، به طور قطع رقم اندکی نیست. به‌علاوه باید در نظر داشت که با وجود برتری این دانشگاه نسبت به آکسبریج در برخی از رشته‌های مهندسی، شهریه آن بسیار منطقی و مقرون به صرفه است. نکته قابل توجهی که در کنار این موضوع شهریه باید مجدداً به آن اشاره کرد عدم فعالیت کالج سلطنتی لندن در شاخه علوم انسانی است. با این وجود طبیعی است که شهریه رشته‌های مربوط به این شاخه در ادامه ذکر نشود. البته طبق وعده‌های قبلی احتمالاً از پایان سال 2023 و ابتدای 2024 برخی از رشته‌های این شاخه نیز فعال می‌شوند. در حال حاضر هیچ عدد و رقم رسمی در مورد شهریه آن دسته از رشته‌ها اعلام نشده است.

 

 • پزشکی: حدود سالانه 47 هزار پوند
 • علوم مهندسی: حدود سالانه 35 هزار پوند
 • ریاضی: حدود سالانه 34 هزار پوند

 

شناخت دانشگاه های معتبر انگلستان

 

سوالات متداول

1. برترین دانشگاه انگلیس کدام است؟

آکسفورد برترین دانشگاه انگلیس است

2. میانگین شهریه سه دانشگاه برتر انگلیس چقدر است؟

به طور میانگین سالانه 20 تا 45 هزار دلار

3. آیا امکان تحصیل پزشکی در آکسفورد وجود دارد؟

هم در آکسفورد و کمبریج و هم در کالج سلطنتی امکان تحصیل پزشکی وجود دارد.

4. چگونه می‌توانم اطلاعات دقیق رشته تحصیلی مدنظر خود را بدست آورم؟

با ویزا 724 ارتباط برقرار کنید.


سوالات متداول


1. آیا امکان تحصیل پزشکی در آکسفورد وجود دارد؟

هم در آکسفورد و کمبریج و هم در کالج سلطنتی امکان تحصیل پزشکی وجود دارد.

2. چگونه می‌توانم اطلاعات دقیق رشته تحصیلی مدنظر خود را بدست آورم؟

با ویزا 724 ارتباط برقرار کنید.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزهای رسمی- ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها:

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز رسمی از وزارت گردشگری ایران، بنام آنامرکید افق

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

 02188102896 / 02188108744 / 02188107146

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

میدان آرژانتین، (خیابان وزرا)، خیابان بیست و یکم، پلاک 4  طبقه 5 واحد 19

مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 09961042050

(پاسخدهی تلفنی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1
Canada Toronto

16474463030+ : CALL & Whatsapp

(مراجعه به دفاتر با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 ارائه دهنده خدمات مشاوره، اخذ ویزا و مهاجرت

 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.