انواع راه های مهاجرت به پرتغال

با کمک موسسه‌ی مهاجرتی ویزا 724، در زمان مهاجرت به پرتغال امنیت، آسایش، رفاه و پیشرفت در زمینه‌های مختلف زندگی را تجربه نمایید!

برای آشنایی با مکان های دیدنی و توریستی پرتغال به لینک « جاذبه های گردشگری پرتغال » مراجعه نمایید.

آشنایی با روش‌های مهاجرت به پرتغال

آیا می‌دانید کشور پرتغال برای جذب سرمایه‌داران، متخصصان، دانش‌پژوهان و سایر گروه‌های مهاجر، چه زمینه‌هایی فراهم کرده است؟ آگاهی از روش‌های مهاجرت به پرتغال، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با کمترین هزینه و از طریق سریعترین راه ممکن، به هدف خود دست یابید. کشوری که نه تنها از نظر هزینه‌های زندگی بسیار مقرون به صرفه است، بلکه زمینه‌های اقتصادی سودآوری دارد! راه‌های بسیاری وجود دارد که با توجه به قوانین دولت پرتغال راه را برای ورود شما به این کشور خوش آب و هوا فراهم می‌کند که از جمله‌ی آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. سرمایه‌گذاری: یکی از محبوب‌ترین راه‌های مهاجرت به پرتغال سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه، سرمایه‌گذاری در مرمت بناهای تاریخی یا پروژه‌های تحقیقاتی، خود حمایتی، کارآفرینی و … می‌باشد.
 2. کار: رایج‌ترین روش اخذ ویزای کار پرتغال، اقدام به کمک job offer معتبر از سوی کارفرمایان دارای تابعیت پرتغال و ساکن در این کشور می‌باشد.
 3. تحصیل: تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های کشور پرتغال این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا علاوه بر پرداخت هزینه‌های بسیار پایین نسبت به کشورهای همسایه، از امکانات آموزشی فراوانی برخوردار باشید. حتی بعد از فارغ التحصیلی نیز فرصت‌های شغلی فراوانی برای شما وجود خواهد داشت.
 4. ویزای همراه: ویزای همراه پرتغال برخلاف سایر کشورها که تنها برای همسر و فرزندان زیر 18 سال صادر می‌شود، برای فرزندانی که تا 21 سال سن دارند نیز صادر می‌گردد.
 5. ویزای توریستی: جهت بازدید از مکان‌های دیدنی این کشور، بازدید ملک مورد نظر، مصاحبه با کارفرما و … اعطا می‌شود.
 6. پناهندگی.
 7. ازدواج با یک فرد دارای تابعیت پرتغال.
 8. تولد: در پرتغال به کودکانی که دارای حداقل یک والد پرتغالی و یا دارای والدینی با تابعیت پرتغال هستند، اقامت و تابعیت داده می‌شود.

برای آشنایی با بهترین شیوه های مهاجرت و اخذ اقامت در کشور دانمارک به لینک « روش های مهاجرت به دانمارک» مراجعه نمائید.

مهاجرت به کشور پرتغال

بررسی شرایط مهاجرت به پرتغال

از جمله مهمترین بخش‌های یک مهاجرت موفق، آگاهی از روند پیگیری اخذ ویزا و همچنین قوانین و شرایط حاکم بر این مراحل می‌باشد. دریافت هر یک از انواع ویزا که در قسمت پیشین به آنها اشاره کردیم در گرو برآورده‌سازی پیش‌نیازها و قوانینی است که دولت پرتغال برای تمامی مهاجران در نظر گرفته است. به عنوان مثال، در ویزای سرمایه‌گذاری پرتغال با ارائه‌ی مدارک مربوط به سرمایه‌ی مورد نیاز و همچنین تمکن مالی درخواستی(به ازای فرد متقاضی، 7000 یورو و به ازای هر عضو خانواده، 2000 تا 5000 یورو) می‌توانید این ویزا را دریافت نمایید. در ویزای کاری پرتغال، پس از دریافت پیشنهاد شغلی، کارفرمای شما مراحل اساسی دریافت مجوز را انجام خواهد داد و نیازی به پرداخت هیچگونه هزینه‌ی اضافی نیست.

برای کسب اطلاع از بهترین راه های مهاجرت به کشور لهستان به لینک « روش های مهاجرت به لهستان» مراجعه فرمائید.

برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال، می‌بایست هزینه‌ی یک سال تحصیل که معادل 2000 تا15000 یورو است را پرداخت نموده و از موسسات آموزشی معتبر پرتغال پذیرش دریافت کنید. جهت پناهندگی به پرتغال، زمانی اجازه‌ی ورود به خاک این کشور را خواهید داشت که به علت عضویت در گروه‌های مذهبی یا سیاسی خاص، داشتن گرایش جنسی متفاوت و … در معرض خطر باشید و بتوانید این امر را با مدارک معتبری ثابت نمایید. جهت دریافت ویزای ازدواج پرتغال، همسر شما باید متعهد شود که شما را از نظر هزینه‌های زندگی و رفاهی در پرتغال ساپورت می‌کند! و البته بسیاری قوانین دیگر که در مقاله‌هایی جداگانه به صورت مفصل به آنها پرداخته‌ایم. توجه داشته باشید که هزینه‌ی دریافت ویزای شینگن پرتغال برای کودکان زیر 6 سال، رایگان؛ برای کودکان بین 6 تا 12 سال، 40 یورو و برای سایر سنین، 80 یورو می‌باشد.

خرید ملک در پرتغال ویزا 724

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به پرتغال

هم راستا با قوانینی که آگاهی از آنها لازمه‌ی موفقیت در مسیر مهاجرت است، برداشتن گام‌های اصولی و صحیح نیز تاثیر فراوانی در روند مهاجرت به پرتغال خواهد داشت. در وهله‌ی اول باید هدف خود از مهاجرت را تعیین کرده و مطابق با آن، یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور را انتخاب نمایید. به وب سایت اداره مهاجرت پرتغال مراجعه کنید تا از اخبار دقیق و مدارک ضروری ویزای مورد نظر خود اطلاعات کسب کنید. پس از آن، مدارک را تهیه کرده و با کمک یک دارالترجمه‌ی معتبر، ترجمه نمایید. در آخر نیز مدارک را در سایت مذکور ثبت کرده، هزینه‌های لازم را پرداخت نموده و منتظر اولین جواب از سوی کنسولگری پرتغال بمانید. در اکثر مواقع نیاز است تا توسط یک  افسر از اداره مهاجرت(از طریق مصاحبه) صلاحیت شما مورد بررسی قرار گیرد. در پایان نیز در صورت قبول درخواست شما، ویزای مورد نظر صادر خواهد شد.

آدرس وب سایت اداره مهاجرت پرتغال برای کسب اخبار دقیق و مدارک ضروری ویزای این کشور:

https://teerao.embaixadaportugal.mne.gov.pt/en/

جهت کسب اطلاع از مناسب ترین راه های مهاجرت و اقامت در کشور فنلاند به لینک « روش های مهاجرت به فنلاند» مراجعه نمائید.

در هر یک از انواع ویزا، مدارک اختصاصی و حتی مدارک مشترکی وجود دارند که دولت پرتغال خواهان دریافت و بررسی آنها می‌باشد. از جمله مدارکی که در اغلب روش‌ها از شما درخواست می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدارک هویتی فرد متقاضی و افراد خانواده به همراه ترجمه‌‌ی معتبر(در صورت درخواست ویزای همراه در کنار ویزای اصلی).
 2. پاسپورت معتبر.
 3. چند عدد عکس پاسپورتی جدید.
 4. بیمه‌نامه و گواهی سلامت.
 5. انگیزه‌نامه.
 6. توصیه‌نامه.
 7. مدارک تحصیلی و رزومه‌ی علمی به همراه ترجمه.
 8. سابقه‌ی کاری به همراه ترجمه.
 9. گواهی تمکن مالی.
 10. گواهی عدم سوء پیشینه.

برای آشنایی با مکان های توریستی چین می توانید به لینک « مکان های دیدنی چین » مراجعه نمایید.

بناهای تاریخی و توریستی پرتغال

سوالات متداول

1) هزینه‌های زندگی در پرتغال چگونه است؟

هزینه‌های زندگی در کشور پرتغال به عوامل مختلفی بستگی دارد. شهر محل زندگی، سبک زندگی شما، عادت‌های غذایی، تعداد افراد همراه و … عوامل تاثیرگذاری هستند. به طور میانگین برای هر فرد مجرد(بدون در نظر گرفتن اجاره‌بها) ماهانه 500 تا 700 یورو نیاز است.

2) کمترین مبلغی که می‌توان به واسطه‌ی آن در کشور پرتغال سرمایه‌گذاری کرد، چقدر است؟

کمترین هزینه‌ی سرمایه‌گذاری در پرتغال، مربوط به خرید ملک در خارج شهر و یا کمک به مرمت بناهای تاریخی و قدیمی است که تقریبا 280 هزار یورو می‌باشد.

3) آیا پس از مهاجرت از طریق ویزای خود حمایتی پرتغال، می‌توان در این کشور کار کرد؟

متاسفانه با توجه به محدودیت‌هایی که برای کار و کاریابی افراد در این برنامه در نظر گرفته شده است، شما قادر نخواهید بود تا مجوز کار پرتغال و متعاقبا شغلی در این کشور اختیار کنید.

 

درخواست مشاوره رایگان

6 + 12 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *